Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Felkeltsem etetni a kisfiam, vagy inkább ne, mi lenne helyes? fórum

Felkeltsem etetni a kisfiam, vagy inkább ne, mi lenne helyes? (beszélgetős fórum)


16. anyuca66 (válaszként erre: 9. - 3da8f53e4a)
2009. okt. 19. 22:11

Kecske meg a ( lótej ) a legjobb a babaának ha a mienk kevés.

Ha éhes felkel és jelzi.

15. Noj84 (válaszként erre: 12. - Kamilla4)
2009. okt. 16. 10:02
az én babám is nagyon alvós mai napig, pedig már lassan 7 hónapos. első hat hétben 2x kelt éjszaka, 1kor és 5kor, hathetesen mindkét etetést elhagyta egyik napról a másikra. nappal volt, hogy ugyanígy 4 órát aludt egyhuzamban, nekem is mondták, hogy ébresszem fel, egyszer megpróbáltam, hát nem sikerült. ha a gyerek alszik, akkor alszik. szerintem bombát is robbanthattunk volna mellette. hagyd, hadd aludjon. ha éjszaka meg tényleg csak enni ébred, akkor hamarosan az éjszakai evéseket is el fogja hagyni, aztán reggel majd bepótolja egy hatalmas adaggal. mindenki azt írta nekem anno, mikor én is a rengeteg alváson problémáztam, hogy addig örülj, amíg alszik. :) igazuk van. :)
14. tavaszilány (válaszként erre: 6. - De48e78bc5)
2009. okt. 16. 08:22
Egészséges babának nem esik le a vércukra csak úgy! Semmi baja nem lesz.
2009. okt. 16. 08:20
Én sosem keltettem őket. Szerintem fontos a pihentető alvás, enni úgyis fog, ha felébred.
2009. okt. 16. 08:17
Sziasztok! Ugylátom a többség hagyná aludni a babát,én is igy vagyok vele.A gondom még annyi,hogy hiába eszik napközben szép adagokat,éjjel felkel kétszer is enni.Este 8 kor fürdetünk utánna megetetem és ugy fél tiz-tiz óra körül alszik el,de már 1 órakor kér enni,utánna meg 4.30kor eszik és 7 körül kel.Sajnos kicsit hasfájós,etetések után nyüglödünk lehet hogy ez az oka amiért felkel? Amikor hazajöttünk a korházból egyszer kelt fel,valamikor meg egyszer se,ugy 2 hete csinálja ezt.Anita
2009. okt. 15. 22:50

ne keltsd fel, semmi esetre sem. Gondold el, még csak ösztönei vannak, úgyis felkelne, ha éhes lenne! te sem örülnél neki, ha esetleg a legmélyeb álmodból keltenének, hogy most evés van :-) szerintem ne keltsd.

Egy ismerős állandóan keltegette a gyereket éjjel 11kor hogy egyen, és kibírja reggel 6ig. Egyszer elaludt, nem hallota az ébresztőt... Agyerek reggel 6kor kelt, és nem hiányzott nei akaja. A gyereknek sokszor több esze van, mint a szülőnek.

10. fdóri (válaszként erre: 6. - De48e78bc5)
2009. okt. 15. 21:11

Az én gyerekem cukorbeteg, tehát otthon vagyok a témában. Nem esik le a cukra ha egészséges, mert az inzulintermelés épp az evéskor fokozódik... Előbb szárad ki minthogy a cukrával bármi történne.

Egyébként én akkor hagynám aludni, ha éjszaka is alszik. Ha nem akkor 3 óránként ébreszteném..

2009. okt. 15. 20:12
Én sem kelteném fel a babát, sőt örültem volna annak idején ha jól aludt volna. Az enyém fél órákat aludt d.e. és d.u. is. A mai napig nem tudom, hogy miért csak ennyit. Sajnos az anyatej kevés volt, így maradt a tápszer, de inkább a kecsketejet itta.
2009. okt. 15. 20:07
hello, 1honapos baba még olyan kicsi. En is hagynàm aludni. Ha cicis baba akkor meg plàne, mert igény szerint "kell" etetni. Ejszaka alszik?
7. ffa1d14645 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2009. okt. 15. 19:53

teljesen normális hogy ennyit alszik...nem törvényszerű 3 óránként etetni főleg ha szopis akkor igény szerint!!!csak természetesen nappal egyen rendesen de éjjel én úgy csináltam hogy kb 22kor cicizett utoljára és reggel 5ig kibírta anélkül.

ha nem ordít és nincs egyéb baja valószínű jól érzi magát:-)

6. de48e78bc5 (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2009. okt. 15. 19:52
mindenképp tartsd be az etetés közti időt.nagyon leeshet a vércukra a babádnak.neki enni kell.aztán majd újra alszik.
2009. okt. 15. 19:50
Ne ébreszd fel.Jó alvó a babád,és ez nem baj.Éjszaka jól alszik?
2009. okt. 15. 19:27
én sem kelteném, úgyis szól, ha éhes lesz a pocija:)
3. körömvirág (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2009. okt. 15. 19:24
Kezdetben nálunk is ennyit aludt a fiam, nekem a gyerekorvos mondta, hogy keltsem fel, max 2,5-3 órát hagyjam aludni napközben. Persze nem keltettem ☺
2. KEND (válaszként erre: 1. - Kamilla4)
2009. okt. 15. 19:24
Én békén hagynám, ha éhes lesz felébred:)
2009. okt. 15. 19:22
Sziasztok! Van egy 1 hónapos kisfiam,aki napközben kétszer is alszik 3-4 órát is egyhuzamban.A védönöm szerint ne hagyjam ilyen sokat aludni keltsem fel 2 óránként etetni. Nem a baba tudja mi a jó neki,ha éhes ugyis jelzi. Várom válaszotokat Anita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook