Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félig-meddig szobatiszta gyerekkel kimozdulni - hogyan? fórum

Félig-meddig szobatiszta gyerekkel kimozdulni - hogyan? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 15. 11:56

Nadrágpeluson túl vagyunk, pontosan tudja hogy pelenka és nem bugyi. Részben ha arról van szó belepisil, részben nem akarja felvenni :)

Tehát maradunk a napközbeni bugyinál és ahogy kinéz már elmenetelhez sem fogok pelust adni. Aztán meglátjuk. A papírbili jó ötlet, a nyilvánós wc-től mondjuk borsódzik a hátam...

2010. jún. 15. 11:39

Én eleinte nadrágpelust adtam a gyerekekre,azt le tudod tolni mint a bugyit ha valahol wc-re kell menni,és ha baleset van az sem gond.

Ha rövidebb időre mentünk,akkor bugyi,és vittem váltó rucit(most nem nagy pakk).Nekem a 3 gyerkőcnél aktuális ez most éppen:))

Sok sikert.

2010. jún. 15. 11:04

Köszi az ötleteket :) A papírbilinél maradunk azt hiszem.

Ma már 2x1 órát voltunk távolt itthonról, mindkétszer balesetmentesen.

2010. jún. 15. 10:10
rövid utakra kibírja amíg hazaértek nálunk legalábbis így volt. bevásárlás, posta ilyesmi. ha hosszabb időtartam akkor pelust kapott és nem reklamált
2010. jún. 15. 09:56

Mi is nem rég kezdtük a bilizést, mára már nappal egyáltalán nem kell pelus. Ha elmegyünk itthonról, akkor indulás előtt wc, ha kell ha nem ráültetem, aztán vagy pisil vagy nem. :)

Vásárolni is pelus nélkül megyünk, ha már rég voltunk mire befejeztük a jövés menést, akkor megkeressük a nyilvános wc-t. Vagy egyszerűen a parkolóban :p pisil a fűre.


Készülünk nyaralni, az egy hosszabb út lesz, én papír bilit tervezek vinni.

2010. jún. 15. 09:55

Szia!


Nekem még csak augusztusban lesz 2.5éves, de nappalra már nem hordunk pelenkát több mint egy hónapja.

Amikor itthon vagyunk, nincs is vele gond, de ha elmegyünk itthonról, azzal még néha meg kell harcolni.

Éjszaka nem bánja, ha rajta van.


Szóval a nappalok.

Itthon bilizik, ha pedig elmegyünk, akkor kapja a pelust.

De csak bugyisat, mert az azért még hasonlít is az alsókra, amiket itthon visel napközben.

Mikor pisilnie kell, mindig szól, de ha olyan helyen vagyunk, ahol nem megoldható, akkor azt mondom neki, hogy most nyugodtan pisilhet, mert van rajta pelus.


2.5 évesen már a Tiéd is van annyira értelmes, hogy meg tudja érteni, fel kell venni, aztán szóljon ha pisi, és ha úgy alakul, akkor úgyis leveszed róla, hogy elvégezhesse a dolgát.

De én úgy gondolom, jobb ha pelust adsz rá, minthogy véletlenül baleset történjen, és öltöztetni kelljen.

4. babszibobó (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2010. jún. 15. 09:54

Az egyszer használatos bili nem is rossz ötlet, de Én anno a nagyfiamnak inkább váltó ruhát vittem (ilyenkor nyáron egyszerű, hisz csak egy gatyó és naci).

Bevallom pontos részletekre már nem emlékszem, de nagyon hamar alig két hét alatt teljesen szobatiszta lett és 1 balesetünk volt, de a váltás ruci egész nyáron velem volt!

Biztos nagyon ügyesek lesztek ti is!

2010. jún. 15. 09:54
Ha rövid útra mentek, mint posta, akkor előtte pisiltesd, kakiltasd meg otthon. Mást nem tudsz tenni. Hamar megtanulják rövid ideig visszatartani.
2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2010. jún. 15. 09:52
Mobilbili-papírból, eldobható.
2010. jún. 15. 09:50

Itthon már nagyjából balesetmentesen szobatiszta 2.5 évesemben most merült fel, hogy amikor elmegyünk itthonról, akkor sem akar pelust. Alváshoz még kap, és eddig házon kívül is pelusos volt, ill. a bölcsiben sem nagyon veszik le róla, pedig legutóbb amikor itthon voltunk betegség miatt, akkor nappalra már nem kellett.


Ki hogyan oldja meg ezt házon kívül? Vigyünk mindent magunkkal (bili, wc-ülőke)? Vagy egyszer használatos bili? Ma a postáig mentünk, ott nem volt baleset, de ha szólt volna, akkor sem tudom mit csináltam volna...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook