Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felfüggesztett büntetés szerepel-e az erkölcsi bizonyítványban, és el lehet-e így helyezkedni valahol? fórum

Felfüggesztett büntetés szerepel-e az erkölcsi bizonyítványban, és el lehet-e így helyezkedni valahol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2019. nov. 1. 19:55

Igen benne lesz.

"Felfüggesztett szabadságvesztés büntetés kiszabása esetén a próbaidő leteltének napját követően kerül ki a bűntettesek nyilvántartásából az elítélt."

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Ditta25)
2019. nov. 1. 19:47

Nézd, attól, ha teszem azt a tésztagyárban dolgozom a pénzügyön, elkövethettem pl. zseblopást a kábelgyár előtt.

És akkor a kábelgyáriak inkább értesülnek az esetről, mint a tésztagyáriak.

Ha meg zseblopást követtem el, kellő értékre, de elkaptak, viszont első bűntényes vagyok, akkor felfüggesztettet kapok.

Viszont nincs az a tésztagyári főnök, aki egy zsebtolvajt megtűrne a pénzügyi osztályon.

12. Ditta25 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. nov. 1. 19:41
tudnék róla ha valami történt volna a munkahelyemen!
2019. nov. 1. 19:41
Mindig minden kiderül, igy - vagy úgy! Ha közalkalnazott vagy simán lehet, h megküldik a melóhelyednek az itéletet.
10. Ditta25 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. nov. 1. 19:37
Kiderülhet ha az illető közalkalmazott?!
2019. nov. 1. 19:33

"Felfüggesztett szabadságvesztés büntetés kiszabása esetén a próbaidő leteltének napját követően kerül ki a bűntettesek nyilvántartásából az elítélt."

Innen másoltam:

[link]


Ha történt valami, ami eljárást és büntetést vont maga után (még ha felfüggesztettet is), akkor végeredményben érthető, hogy a munkahely időnként kér erkölcsit a dolgozóktól, ha csak tiszta erkölcsivel rendelkező embereket akar foglalkoztatni.

8. Lávli (válaszként erre: 1. - Ditta25)
2019. nov. 1. 19:32

Na gugliztam mégis neked .

Dr. Bátki Pál ügyvéd oldalán az olvasható, hogy erkölcsi bizonyítványt az kap, aki büntetlen előéletű.

Felfüggesztett börtönbüntetés esetén akkor, ha eljön a próbaidő leteltének napja.


Szóval vagy búcsút inthetsz a melóhelynek, vagy ha letelt a próbaidő, akkor nem derül ki.

7. Lávli (válaszként erre: 6. - Ditta25)
2019. nov. 1. 19:10
Ez milyenféle munkahely? Sose hallottam még ilyenről. Tőlem mindig csak a felvételkor kérték, utána a következő 15 évben egyszer sem.
6. Ditta25 (válaszként erre: 5. - Lávli)
2019. nov. 1. 19:07
Már régóta dolgozom ott és időnként a munkáltatóm szokott kérni!
5. Lávli (válaszként erre: 4. - Ditta25)
2019. nov. 1. 19:04

Hát ha már megvan az állásod, akkor utólag nem kérnek erkölcsit. Vagy felvettek, elkezdtél dolgozni, és még úton van a papír?

Az lehet, hogy probléma.

Nem tudom, szerintem ha beírod a keresőbe, hogy tartalmazza e az erkölcsi a felfüggesztettet, akkor kiadja a gugli a választ. Hadd ne keressem meg helyetted :)

4. Ditta25 (válaszként erre: 3. - Lávli)
2019. nov. 1. 18:55
Búcsút inthetek az allasomnnak?
2019. nov. 1. 18:42
Most, hogy így megváltozott a cím, a tippem: szerintem szerepel, és azzal nem nagyon fognak alkalmazni, csak olyan helyen tudsz elhelyezkedni, ahol nem kérnek erkölcsit. De tényleg csak tipp.
2. Lávli (válaszként erre: 1. - Ditta25)
2019. nov. 1. 18:29

Csak tippelek, szerintem

igen - igen

2019. nov. 1. 18:23
Lehet dolgozni vele és erkölcsi bizonyítványban benne lesz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook