Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felfüggesztett büntetés szerepel-e az erkölcsi bizonyítványban, és el lehet-e így helyezkedni valahol? fórum

Felfüggesztett büntetés szerepel-e az erkölcsi bizonyítványban, és el lehet-e így helyezkedni valahol? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
74. Ditta25 (válaszként erre: 72. - Lávli)
2019. nov. 2. 18:03
Parommal együtt belekevertek valamibe
2019. nov. 2. 17:25
A próbaidő alatt szerepel, csak a próbaidő leteltét követően lesz tiszta.
72. Lávli (válaszként erre: 71. - Channa*)
2019. nov. 2. 16:51

Csak az lehet szerintem, amit írtam is, a jogtalan nyugdíjas igazolvány, vagy a házi buher.

Így olyan nincs, hogy valaki ne tudná, hogy hamis a bérlete.

71. Channa* (válaszként erre: 69. - Lávli)
2019. nov. 2. 16:38

Igen, szerintem pont ezért szűntek meg ezek a kis árusok, ugyan is mindenhol be kell már ütni a személyiszámot is vagy a diákigazolyvány számát.


El nem tudom képzelni, hogy tudnak csalni a bérlettel, amióta ez a rendszer van...

2019. nov. 2. 16:36

És van egy ismerősöm, aki kicsit megkozmetikázta a bérletét, amikor még kézzel írták rá a tól-ig időpontot, és elkapták. Azóta is ezen röhögünk...

Elkobozták a bérletét, amin simán látható volt, hogy az 5-öst 8-ra javította (elég béna volt:DDD), kapott mellé egy helyszíni bírságot, amit nem tudott kifizetni a helyszínen, így a duplája lett és feljelentették, de ott nem kapott büntit, hanem valahová bejegyezték, hogy közepesen veszélyes a társadalomra:DDDDD


És eszembe jutott, hogy ugyan ebben az időszakban volt még 2 ilyen ismerősök által elkövetett buli. Az egyiknek azt mondta az ellenőr miután összegyűrte a bérletét, hogy adjon egy ezrest és mehet, és egy másiknál csak elvette a bérletet és mondta, hogy innentől vegyen jegyet.


Ezek jóindulatúak voltak:D


És én még tudok több olyan esetet, ahol az ellenőr nem volt gonosz. Egyszer velem pl. Nem akartam hétvégére megvenni a bérletet, de azért buszoztam és jött az ellenőr. Megkérdezte, hogy meddig utazok, én meg mondtam, hogy leszállok a következőnél, mire ő: azt kérdeztem, hogy meddig utazik!? Mondtam, hogy a végállomásig mennék, erre mondta, hogy foglaljak helyet:DDD


És még egy jóindulatú: ez egy idegen nő volt, akivel egy buszon utaztam és nem volt jegye, mire mondta neki az ellenőr, hogy vegyen egyet tőlem és akkor nincs semmi gond:) De a nő annyira hülye volt, hogy el kezdett pattogni, kiabálni, szidkozódni, így megkapta a 16 ezres csekkjét:))))


Na, ezeket csak azért írtam le, mert vannak jóindulatú ellenőrök is, ahogy gonoszak is.


És egy gondosz sztori a végén, ami velem történt: nekem jellemzően van bérletem és ekkor is volt, és felmutattam, de az ellenőr pasinak nem volt túl jó a szeme vagy mi, így nem látta?, ezért utána nyúlt a kezemnek, elkapta és kitekerte. El akarta venni a bérletemet, de én azt nem adom ki a kezemből, mert nem csak a bérletet tartom abba a tokba, és hiába mondtam, hogy engedje el a kezemet és megmutatom neki, de csak tekerte a kezemet. Nagy nehezen kiszabadítottam, de ekkor már azért sem mutattam meg neki, hanem tovább mentem, de utánam futott és el kezdett lökdösni. Kivettem a tokból a szelvényt és úgy nyújtottam felé, kikapta kezemből és amikor meglátta, hogy érvényes még 1 napig, annyira ideges lett, hogy széttépte. Én meg mondtam, hogy akkor most hívhatjuk a rendőrt, mert nem elég, hogy erőszakos volt, de holnap nem lesz bérletem sem. Ekkorra már ott voltak a többiek is. Rendőr nem lett, mert rohantam, de adtak egy 10-es tömb jegyet...

69. Lávli (válaszként erre: 67. - Channa*)
2019. nov. 2. 16:27
Én 2 éve vettem utoljára bérletet, de már akkor is be kellett pötyögni az automatába a személyi igazolvány számomat, az azonosítás és az érvényesség miatt miatt.
68. Channa* (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 2. 16:16
Nekem is simán.
67. Channa* (válaszként erre: 63. - Levarosbukta)
2019. nov. 2. 16:15

Ez nem teljesen igaz.

Régen a Stadionoknál volt kinti árus, aki bizony hamis bérleteket árult.


Csak egy esetben tudjuk bizonyítani, ha megtartjuk a blokkot, de ugye azt nem szoktuk, ha viszont automatában vesszük, vagy normális pénztárba, akkor az nyílván van tartva.

66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - Levarosbukta)
2019. nov. 2. 16:09
Bármi lehet. Megeshet, hogy mondjuk a szomszédját, rokonát, barátját, kollégáját bízta meg, hogy vegye már meg az övét is, és az egy hamis bérletet adott neki. Nem szoktam figyelni milyen a bérlet, nekem is adhatnának akár hamisat is. :(
65. Lávli (válaszként erre: 64. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 2. 16:07
Vannak BKK dolgozók, akik révén (jó pénzért) hozzá lehet jutni pl. nyugdíjas bérlet igazolványhoz, és sokan így spórolnak havonta. Nagyot lehet azzal is bukni.
64. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 62. - Lávli)
2019. nov. 2. 16:04

Automatából vásárolom, remélem nem ér ilyen meglepetés.

Amikor ellenőrizték a buszon, azt is leolvasták, hol és melyik automatából vásároltam.

2019. nov. 2. 15:59
Sajnos a kutya nem fogja elhinni neked, hogy nem tudtál arról hogy a bérlet hamis, vagy legalábbis nem akartál nyerészkedni rajta. Biztos vagyok benne, hogy valakitől olcsóbban vetted meg mintha a hivatalos jegypénztárban váltottad volna ki. Innentől bukta az egész dolog. Ha tisztességes úton jársz nem ér baj. Ennyi!
62. Lávli
2019. nov. 2. 15:58

Én mindig felháborítónak gondoltam, mikor megvettem 10 ezerért a bérletemet, hogy vannak, akik úgy érzik, hogy nekik ingyen jár az utazás, mert csak.

Ez a jegypénztárban árult hamis bérlet meg bizarr, nem is értem.

61. Channa* (válaszként erre: 58. - 0adc8842b1)
2019. nov. 2. 15:51

A bérlet magánokirat és nem szabálysértés, hanem más. Nem értek hozzá, hogy mi de ebben a cikkben olvastam róla.


[link]

60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 58. - 0adc8842b1)
2019. nov. 2. 15:39
Nem mindegy, hogy havi, vagy éves. Éves összege, már 100.000- Ft feletti és 50.001-től már nem szabálysértésről, bűncselekményről beszélünk.
59. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - 0adc8842b1)
2019. nov. 2. 15:28

Miért gondolod, ha valaki közalkalmazott, akkor csakis lopás bűncselekmény merülhet fel?

Nm írom le, bemásolom mivel foglalkoznak, ha van kedved átnézed, ha nincs, akkor csak vess rá egy pillantást mennyi ága van.

[link]

58. 0adc8842b1 (válaszként erre: 51. - Ditta25)
2019. nov. 2. 13:04
Szóval ez egy BKV-akció lehetett? Valakitől vetted a bérletet, vagy ismeretlen ismerős segített csinálni egyet? Bocsi! A munkád miatt is kerüld az ilyesmit! (55. Panna 33: "Miért nem hiszik el, hogy tévedésben voltál?") Én még nem láttam jóhiszemű BKV ellenőrt. Örülnek, ha van áldozat!) Szóval KEDVES DITTA25! Amíg nem kapsz értesítést az üggyel kapcsolatban, addig ne is törődj vele. Nem nagy büntetés. Ha a bérlet ára 10.000,-Ft, akkor is egy szabálysértés jelenleg 20.000,-Ft-ig annak számít, amit valamilyen pénzbírsággal kirónak. Azt befizeted és kész. Semmi erkölcsi nem lesz. Te meg ne kérdezz, ne forszírozz semmit. Vigyázz magadra, biztos vagyok benen, hogy egy jó és értékes munkaerő vagy, nem fognak kirúgni. Kellemes hétvégét!
57. 0adc8842b1 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 2. 12:51
DE ennek semmi köze a közalkalmazotti viszonyban elkövetett bűnténynél. Baleset esetén a büntetés még nem gyanúsít meg, hogy tolvaj lennél.
56. Channa* (válaszként erre: 51. - Ditta25)
2019. nov. 2. 11:45

Az ismerősöm se tudta, hogy hamis a targonca jogosítvány. Ő jelentkezett egy tanfolyamra, kifizette az árát, elvégezte, megkapta a jogsit és elment vele dolgozni.


A tárgyaláson senkit nem érdekelt, hogy nem tudott róla, hogy nem igazi tanfolyam volt, stb.

55. Panna.33 (válaszként erre: 51. - Ditta25)
2019. nov. 2. 10:04

Tehát tévedésben voltál. Ez elméletileg megszüntető ok.

Miért nem hiszik el, hogy tévedésben voltál?

54. Panna.33 (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 2. 10:02
Hozhattál volna bűncselekményt példának, és akkor nem kéne "hányszor" leírod.
53. Amaunet (válaszként erre: 51. - Ditta25)
2019. nov. 2. 09:51
És ezzel kapcsolatban ki említette neked a felfüggesztett büntetést?
52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 51. - Ditta25)
2019. nov. 2. 09:29
A törvény nem ismerete, nem mentesít a büntetés alól, ha valamire rájöttek, azt neked kell bizonyítani, hogy nem úgy van, nem vettél benne részt.
2019. nov. 2. 08:43
Nem tudtam hogy hamis a bérlet
50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 46. - Panna.33)
2019. nov. 2. 08:40

Hányszor írjam le, hogy ez egy példa volt. Azt hittem ez mindenki számára érthető, de már látom, hinni csak a templomban...

Ennek ellenére, a gyorshajtásnak is lehetnek olyan következményei, ami miatt tárgyalásra kerül sor...de újból leírom csak azért hoztam ezt példának, mert ez nem függ össze egy gyámügyi ügyintéző feladatával. A gy.ü. is példa, bármelyik munkakort írhattam volna.

49. Napsugár8 (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 2. 08:35
Egyetértek!
48. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Channa*)
2019. nov. 2. 08:34
Szerintem meg nem szabad, hogy leírja, sosem lehet tudni ki olvassa el itt és ki az, aki ellene fordíthatja.
47. Panna.33 (válaszként erre: 39. - Ditta25)
2019. nov. 2. 07:44
Nem.
46. Panna.33 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 2. 07:42
A sebességtúllépés nem bűncselekmény.
45. Panna.33 (válaszként erre: 16. - Ditta25)
2019. nov. 2. 07:41
1-2-3 év.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook