Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felfázással mit lehet kezdeni, hogy végre javuljon? fórum

Felfázással mit lehet kezdeni, hogy végre javuljon? (tudásbázis kérdés)

1 2
53. eva7171 (válaszként erre: 51. - Lilibe)
2013. jún. 22. 08:58

Szia!

Nem sok az egy kiló só?

Engem kevesebb is szétmart,én max 1-2 evőkanállal használtam annak idején.

2013. jún. 22. 01:21
Sok folyadékfogyasztás is fontos,a gyógyszerek melett,hogy átmosódjon.
51. lilibe
2013. jún. 21. 23:25

Jó meleg fürdő, bele 1 kiló só, és abban csücsülni. Cickafarkos ülőfürdő. Medveszőlőlevél tea. Zanocin 200 mg-os tabletta.

A fájdalom még meg marad egy ideig sajnos. Nekem visszatérő hólyaghurutom volt, és hónapok teltek el, míg végre elmúlt a hólyagfájdalom és nem éreztem fájdalmat mikor tele volt a hólyagom. :( Mielőbbi jobbulást!

2013. jún. 21. 18:44

Az urogin szedhető hosszabb távon,én vagyok az élő példa rá.3 hónapig egyfolytában ittam,már ha ránéztem is utáltam,de ez a legjobb a hólyagnak.

Nem kell mindent elhinni amit leírnak,nem szentírás az.

20 éves hólyaghurutomból kigyógyúlva csak nem beszélek hülyeséget,de nem olcsó,mert 4 naponta egy üveg 2000ft körül van.De nekem nem ez volt a drága,hanem az a sok feleslegesen beszedetett,ami nem is használt.

49. diegóóó (válaszként erre: 47. - D6dabe37e1)
2013. jún. 21. 15:24

Én az egyik eset előtt strandon jártam, bár hideg vízben úsztam.


Amúgy én mindkét esetben ügyeleten kötöttem ki. Utána háziorvos vett vizeletet és úgy kaptam gyógyszert. A hólyagprobléma inkább az urológiára tartozik.

48. 1ecc381eb1 (válaszként erre: 47. - D6dabe37e1)
2013. jún. 21. 15:23
hát igazából nem akarok butaságot mondani, mert még nem voltam ilyen helyzetben (mármint felfázva igen, csak medencében nem), de ha nem fáj nagyon, akkor én szerintem elmennék, rontani szerintem nem fog a helyzeten. és én amikor fel voltam fázva, jól esett langyos vízben lenni, olyankor zuhany helyett inkább fürödtem a kádban. hát nem tudok okos lenni :( én szerintem elmennék a helyedben, persze ha nem vagy nagyon rosszul.
47. d6dabe37e1 (válaszként erre: 46. - 1ecc381eb1)
2013. jún. 21. 15:14
wellnes, langyos vizes medencéről mi a véleményed .. ilyenkor? :(
46. 1ecc381eb1 (válaszként erre: 45. - D6dabe37e1)
2013. jún. 21. 15:13

Szia!

Nekem ilyenkor még az segített a tőzegáfonyán kívül, hogy rengeteg folyadékot ittam, legalább kétszer annyit, mint egyébként, és elsősorban szénsavmentes ásványvizet, és csalánteát, nekem ez a kettő mindig tök jól átmosta a dolgot, már egy nap múlva javulás volt. Ja és ha elkezd javulni, még egy két napig folytattam a dupla folyadékbevitelt, mert volt hogy abbahagytam és éreztem hogy jön vissza a baj.

Kitartás neked és jobbulást!!

45. d6dabe37e1 (válaszként erre: 44. - Diegóóó)
2013. jún. 21. 14:47

És mit tanácsolcs, háziorvoshoz menjek vele? Vagy nőgyogyászhoz?


Hétvégén wellneskedni megyünk, az rátehet még egy lapáttal ? :(

44. diegóóó (válaszként erre: 43. - D6dabe37e1)
2013. jún. 21. 13:45

Orvos! Én hiszek a gyógynövényekben, de felfázást soha többé nem kísérletezgetek ezekkel kezelni. Használtam minden itt felsorolt dolgot, de végül vesemedence gyulladásom lett, véreset pisiltem és mindehhez 40 fok feletti lázam volt, amit semmi sem csillapított. Szóval én amint érzek ilyen tünetet irány az orvos. Tőzegáfonya kapszulát szedek megelőzésképpen.


Kétszer jártam már így. Első esetben nem is gondoltam rá, mert csak szúrt a jobb oldalam. Azt hittem, hogy levegő beszorult, de utána véreset pisiltem és jött a láz. A szúródáson kívül előtte semmi tünetem nem volt. (nem csípett ha pisiltem, nem volt sűrű vizelési ingerem). Rá egy évre ugyanígy szúrt az oldalam és elakadt a vizeletem, plusz.Azóta nagyon vigyázok. Folyton attól aggódom, hogy ne ismétlődjön meg. Elég keserves dolog.

2013. jún. 21. 13:02

Sziasztok,


Tudna valaki segiteni?

Valószinűleg felfáztam, 4 napja tart, azota tözegáfonyázok, medveszölö teát is ittam, c vitamint szedek, cickafark ülőfürdöztem is már, teafa olajat is használtam fehérneműre, de ez a hólyagnyomás érzés, meg az alhasi szurkálás (nevezzük igy ) nem akar teljesen elmúlni...


Azért nem mentem vele orvoshoz, mert nem volt olyan fájdalmam, ez az egyetlen tünetem volt... Terhesség, nem valószinű mert a menstruáció nem maradt ki...


Van esetleg valami ötletetek, mi lehet ez? Valakinek már volt? Kezd aggasztani

42. Csirivirir (válaszként erre: 41. - Hitta)
2012. márc. 14. 13:08
Köszi, aranyosak vagytok!
41. Hitta
2012. márc. 14. 13:06

Én is mindig úgy járok, hogy csak ideadják a receptet, max megnyomkodják a vesémet nem fáj-e. Amúgy a nolicin erősebb mint a monural, szóval szerintem az biztosan segít majd. Igyál azért cickafark teát (ízesítés nélkül) vagy csipkebogyót, mert abban sok a C vitamin :) Jobbulást :)

(jaj és ha nem filteres teát veszel, ne használj fém szűrőt, mert az semlegesíti a tea hatását, ahogy a cukor is)

40. Csirivirir (válaszként erre: 39. - 67c816cf2e)
2012. márc. 14. 12:46
Köszi, neked meg legyen szép napod! :)
39. 67c816cf2e (válaszként erre: 37. - Csirivirir)
2012. márc. 14. 12:28

Sajnos ilyen országban élünk! :(

Mindenesetre jobbulást! :)

38. Csirivirir (válaszként erre: 37. - Csirivirir)
2012. márc. 14. 12:28

Éhozzá tenném, mindezt úgy, hogy meg sem vizsgált, még csak meg sem hallgatott, hogy nem hörgök-e vagy valami.


Megkérdezte:

- gyakran kell pisilni? IGEN

- fájdalom van közben? IGEN

- nme véres: NEM


Erre az áploónő kérdezte Noicint írjak neki? Igen


És el vagyok intézve, hú de durva!!

2012. márc. 14. 12:25

Nem vártam csütörtökig, pedig azt mondtam, ha addig nem javulok, orvoshoz megyek, közben eszembe jutott, hogy március 15. hosszú hétvége.


Tegnap este már a jobb oldalam szúró, görcsös érzetet keltet, nem volt kellemes, a szemem kezdett égni, ami nálam a láz előjele. Így beijedtem, ma reggel fogtam magam és elmentem az orvoshoz.


Hát ért meglepetés, mert azt mondta mivel 1 hete szenvedek vele, már nem küldözget máshova, de ő nem fog ellátni, mivel nem a városban van az állandó lakhelyem és ideiglenesen sem vagyok bejelentkezve. Hát ledöbbentem. Magyarul, dögöljek meg, ha épp albérletben élek valahol és nem vagyok bejelntve, mert sokat költözködöm. Szép kilátások.


Végül írt ki Nolicint, szedjem 5 napig és ennyi. Hát remélem helyre jövök tőle. Meglepően olcsó volt amúgy. Majd beszámolok hatott-e.

2012. márc. 13. 16:02
Ha minden kötél szakad természetesen gyógyszer, de a lényeg a minél több folyadék (lehetőleg tea) fogyasztása.
2012. márc. 13. 15:08

Nekem ami nagyon bevált a nyírfalevél-porcsinfű-örvénygyökér tea, örvénygyökeret nem mindig teszek bel. Az Urogin egész jó.

Végleges megoldásnak hallottam olyat, akinek a Propolisz cseppek jelentették éveken át visszatérő fertőzésnél. Sajnos próbálni nem tudtam, mert allergiás vagyok rá (feldagad a szám)A tőzegáfonya nálam nem javított a helyzeten, pedig megelőzésként is szedtem, mégis újra "beütött". A Morunal por még nagyon jó, nekem egyszer adott a patikus recept nélkül is (pszt!). Amíg nagyon pocsékul vagyok rendegeteg forróvizes ülőfürdő (konyhasóval), és rögtön vastagon körbetekerni a derekam, és több réteg zokni.

Remélem, hamar rendbe jössz.

34. Daphnee (válaszként erre: 33. - Csirivirir)
2012. márc. 13. 12:20
Régebben nekem is hatott az urogin, de már rég nem :S Már csak a bioptron lámpa hat, vagy a jó kis gyógyszer, de azt igyekszem elkerülni.
33. Csirivirir (válaszként erre: 32. - 4c30444687)
2012. márc. 13. 11:28

Ht köszi, pedig a másik fórumban a nő nagyon dícsérte, hogy neki jó. Gondoltam kobinálom mással, és jó lesz.


A legjobbnak eddig az Ugorint olvastam, de azt is írták, hogy sokaknak hat, de a következő alkalommal már nem ér semmit.

32. 4c30444687 (válaszként erre: 31. - Csirivirir)
2012. márc. 13. 11:19
A fokhagyma hatóanyaga első sorban a tüdőn keresztül választódik ki. A beleken végighaladva is van hatása megfelelő dózisban, azért szokták férgesség ellen használni, de a húgyutakra nincs számottevő hatása. Sőt, minden erős fűszer kerülendő.
2012. márc. 13. 10:54

És ehhez mit szóltok, egy másik fórumon olvastam, állítólag szuper hatékony:


- Forró vízben fel kell főzni 3-4 gerezd apróra vágott fokhagymát, és meginni a levét. Állítólag szörnyű az íze, de nagyon hatásos.


Próbálta valaki?

2012. márc. 13. 10:52

Egyébként ezek megelőzésre is jók?


Az ugorin miért nem szedhető hosszabb ideig? Olvastam a neten, hogy nem ajánlott. Miért?

2012. márc. 13. 10:29
tőzegáfonya 3x1 20 napon keresztül. Nekem mindig csak ez segített, antibiotikummal 1 éven keresztül nem múlt el, hiába szedtem be 3 hetente...Ettől mindig elmúlt, hátha neked is beválik!
2012. márc. 13. 10:26
Tőzegáfonya kapszula, napi 2 liter víz minimum és urogin cseppek!
2012. márc. 13. 09:59
Rákerestem: UROGIN, és van tablettában is.
2012. márc. 13. 09:56

Urogin vagy ugorin, mert két különböző módon írtátok le?


Nagyon szépen köszi! Beszerzek ezekből és kitapasztalaom mi a jó, mert előfordul azért alkalom adtán. Már rég voltam felfázva, régen nagyon gyakori volt.

2012. márc. 13. 07:58
Drogériában lehet kapni tőzegáfonya kapszulát, az is jó. És valóban, az ugorin is hatásos. Vörösáfonya is jó pl teában.
24. bagiracat (válaszként erre: 1. - Csirivirir)
2012. márc. 13. 07:53

Kedves felfázott ! én veled vagyok:( Vény nélkül kapható szirup az UROGIN ,borzalmas íze van és ALKOHOLT tartalmaz , ha vezetsz vigyázz vele. Pár nap alatt rendbe tesz!2175 Ft 125ml :(

Nem olcsó de hatásos.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook