Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felfázás.... fórum

Felfázás.... (beszélgetős fórum)


2012. júl. 16. 09:22
Szerencsére a sok folyadék és viatmin szedés segített, én is sok jót halottam a tőzegáfonyáról, most rendelni akarok nagy dózisú vitamint és ezentúl úgy tervezem, hogy kúraszerűen szedni fogom (megelőzés miatt).
2012. júl. 16. 08:32
Én is a légkonditól fáztam fel, amikor jött a kánikula. A felfázás tulajdonképpen a következőt jelenti: az egyébként is a húgyhólyagban vagy hüvelyben élő bacik a hidegtől lehűlt szövetekben sokkal jobban tudnak szaporodni, ettől van a betegség. Nekem a tőzegáfonya kapszula segített, antibiotikum nélkül gyógyultam, véres vizeletből és vese gyulladásból. Próbáld ki, bár úgy olvastam, hogy nem mindenkinek használt. Nekem teljes gyógyulást hoz, már évek óta nem szedtem rá gyógyszert.
17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Tomka1)
2012. júl. 15. 20:52
A tőzegáfonyáról én is sok jót olvastam.
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Tomka1)
2012. júl. 15. 20:51
Az antibiotikummal egyidőben 2 óra eltéréssel ajánlják a probiotikumok szedését a bélflóra rendben tartására.
15. tomka1 (válaszként erre: 1. - Andita85)
2012. júl. 15. 14:31

Szia!


Én is ettől szenvedtem szerda óta és írtam is ide a fórumra tanácsért. Sajna nekem most nem segítettek a természetes dolgok, de valóban ha még nagyon az elején elkapjuk segíthetnek pl. tőzegáfonyalé, kapszula, medveszőlő, cickafark, mezei zsúrló, kukoricabajusz, tarackbúza, csalán (a csalánnal vigyázni kell mert vesekövet okoz ha sokat iszol belőle) tea. Rengeteget kell inni ilyenkor, de amúgy sem árt a napi 2-3 liter folyadék (ásványvíz vagy gyógytea)

Szóval sajnos nekem el kellett kezdenem az antibiotikum kúrát még van belőle pár nap de már az első tablettától jobban voltam. Cifrant kaptam egyébként. Én is inkább a természetes gyógymódokban hiszek de sajnos ha már nem segítenek akkor szükséges a gyógyszer. Közben érdeklődtem egy hölgytől akitől már sokszor kaptam jótanácsokat, ő már nagyon régóta az egészséges életmóddal foglalkozik és ő azt tanácsolta, hogy mivel sajna gyógyszert kellett szedni és hogy ne jöjjön vissza megint ez a sz@r (mert sajna az antibiotikumtól visszajött már nekem is sokszor) rögtön az antibio befejezése után el kell kezdeni a bélflóra visszaépítést, mert sajnos emiatt esünk mindig vissza. Hiszen a bélflórában élő hasznos bélbaktériumok is áldozatul esnek a kúrának, míg a problémát okozó –kisebbségben ott élő- baktériumok és gombák képesek megerősödni és ezzel újragenerálni a tünetet. A vissza-visszatérő tünetekből pedig könnyen lehet betegség. Természetesen meg lehet gyógyulni, ez nem a világvége, csak sokan nem kezelik ki magukat, mert az antibiotikum kúra után átmenetileg jobban lesznek.

Mert egy stabil immunrendszer az alapja, hogy ne fertőződjünk ilyen gyakran. Sokszor a szexuális együttlét is okozhat ilyen panaszokat és azt is tanácsolta, hogy a partnert is érdemes kivizsgáltatni. Érdekes, hogy a barátod így áll hozzá, ha egyszer ő is érezné ezt a kínt, biztos nem mondana ilyet.

A bélflóra pótlásra nekem a ferzym ampullát ajánlotta és közben még szerves tőzegáfonya tablettát legalább 60 napig. Ezt majd elfogom kezdeni ha vége az antibiotikum kúrának.

Remélem valamit tudtam segíteni. Egyébként a légkondit én is utálom és sokan nagyon hülyén használják, mert normális esetben csak pár fokkal szabadna hidegebbnek lennie a kinti hőmérsékletnél. De sajnos sokan ész nélkül leveszik, míg a másik megfagy. Nálunk is ez megy és sok vita is van belőle. Sajnos fel kell öltözni de ha az ember ülőmunkát végez akkor nem mindig ér sokat ha jól felvagyunk öltözve.

14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Andita85)
2012. júl. 15. 14:17
Jobbulást kívánok! :)
2012. júl. 15. 12:22
Köszönöm a válaszokat :)
12. moonlight13 (válaszként erre: 8. - 657cb515d9)
2012. júl. 15. 10:37
Vegyél fel zárt cipőt v. klumpát!
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Kisj)
2012. júl. 15. 10:35
Így igaz! Egy vizelettenyésztés, és kész! Utána pedig nadrág, zokni, és talán nem kapod vissza!
10. kisj (válaszként erre: 9. - 657cb515d9)
2012. júl. 15. 09:34
ha dokihoz mész akkor gyorsan, ha nem mész akkor pedig lassan és vissza-vissza térhetnek a tünetek
9. 657cb515d9 (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2012. júl. 14. 23:56
Meddig tart ezt kikezelni? Elegem van már....
8. 657cb515d9 (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2012. júl. 14. 23:56
Na ez jó ötlet!
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Andita85)
2012. júl. 14. 23:50
Ha elkerülhetetlen a légkondi, próbálj meg lent melegebben öltözni. Én például 50 fokban is veszek fel olyankor harisnyát v. zoknit, mert a lábam fagy le leghamarabb.
6. moonlight13 (válaszként erre: 4. - 1d97508455)
2012. júl. 14. 23:48
Egyszerre írtunk, de úgy látom, a lényege ugyanaz!
5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Andita85)
2012. júl. 14. 23:48

Ezt csak mi hívjuk felfázásnak, igazából bakteriális fertőzések vannak, ami antibiotikummal gyógyítható. Általában magától nem múlik el, és vissza-vissza is tér, amíg nincs kikezelve.

Igyál sok langyos teát, az gyorsabban átmegy a szervezeten, ha még a kezdetek kezdetén próbálkozol vele, akkor még talán elmúlik.

2012. júl. 14. 23:46

Elvileg a felfázást egy bacilus okozza.... Míg terhes voltam sokszor voltam felfázva, és a doki ezt mondta nekem.


Egyébként egy nagy lábosnyi(2-3 liter) kamilla tea kis időn belüli elfogyasztása csodákra képes. Átmossa a vesét, és egy nap múlva nyom a sincs a felfázásnak! :)

3. 657cb515d9 (válaszként erre: 1. - Andita85)
2012. júl. 14. 23:43
A pasik honnan tudhatnák? Ne hallgass rá!!! Nálam is ez a szitu :/ itt szenvedek :/
2012. júl. 14. 23:38
A légkonditol van biztos
2012. júl. 14. 23:37

Nyár eleje óta az irodában gőzerővel megy a légkondi, amitől (én úgy gondolom, hogy ettől van) iszonyatosan fáj a derekam. Barátomnak meséltem, hogy milyen érzés az amikor felfázok és a pisilés is fáj... szerinte ilyen nem létezik. Az a fogalom, hogy felfázás az Ő értelmezésében nincs.

Mi erről a véleményetek? Van felfázás? Tudományos szemszögből bizonyíték van erre (csak ezzel tudnám meggyőzni Őt)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook