Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Feleségtársak fórum

Feleségtársak (beszélgetős fórum)


1 2
37. jozsi.38 (válaszként erre: 36. - Syria)
2016. jún. 20. 21:15
nem, nem ezt mutatják :)
36. syria (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2016. jún. 20. 16:21

Már pedig ezt mutatják. Gondolom, mert egy részt se láttam.

Mindenkinek jó sejtést a fejleményekhez! :D

35. jozsi.38 (válaszként erre: 30. - Syria)
2016. jún. 20. 13:29
ne csak azt mutassák kizárólag, de ennél a családnál a párbeszédeken kívül gyakorlatilag a mindenapos működésből nem látunk semmit jóformán.Jó persze, ennyi emberre nagy ház kell, vagy négy egymás mellett lévő ház, és még csak sejteni sem lehet, hogy ki van a gyerekekkel, meg ilyesmi
34. Mazsinka (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2016. jún. 20. 12:24
Lehetséges, nem tudom. Bár ha átlagosan hat-hét gyerekük van, akkor jó pár évre kiestek a melóból gyakorlatilag, persze attól a pénz csöpög.
33. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2016. jún. 20. 11:53

Vedd figyelembe, hogy Cody egy ilyen gyülekezet alapító első feleségének a gyereke vagyis azok kiváltságosak egy kicsit, lehet, hogy kapott segítséget a szülőktől.


Szerintem dolgoznak majdnem mind, nem 2 fizetésből tartják el magukat

32. Mazsinka (válaszként erre: 29. - Jozsi.38)
2016. jún. 20. 08:49
Ezt nem tudom, erre sosem térnek ki. Azt láttam, hogy sokszor papírtányérból, pohárból esznek. A nagy gyerekek pesztrálják a kicsiket. Volt olyan, hogy influenzás lett a kis Trully négy éves korában, és kiszáradt, leálltak a veséi, majdnem meghalt. Akkor azért elgondolkodtam, hogy ennyi gyerek közt feltűnik-e időben, hogy egyikkel valami nincs rendben, hogy napok óta nem érzi jól magát, nem eszik, iszik rendesen...
31. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2016. jún. 19. 23:06
Azért a hazai celebeknél izgibbet mutatnak na és azok is eléldegélnek vmiből ...
30. syria (válaszként erre: 29. - Jozsi.38)
2016. jún. 19. 20:46
Soha ne lássak filmet, ha csak ilyet lehetne nézni.
2016. jún. 19. 19:26
engem az unalmas részei érdekelnének. A házimunkák elosztása, melyik feleség mennyi időt tölt a munkahelyén, jönnek-mennek a gyerekekért, ki van otthon a túl kicsikkel, illetve épp beteggel, azért ennyi embernél már napi szinten is komoly szervezést igényel a házimunka és a gyerekek logisztikája, de egy bevásárlás is
2016. jún. 19. 15:13
Számomra ez annyira meglepő. Van 18 gyerek, de alig a falig dolgoznak, csak szülik sorra a gyerekeket és úgy elvannak. Értem én, hogy rengeteg meló van velük, de mi értelme ennyi gyereknek? Oké, a vallásuk stb. Csak fel nem fogom. Ez a Robin is hozott három gyereket, meg most szült még neki kettőt, de munkája semmi, és így élnek.
27. Mazsinka (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2016. jún. 19. 15:11
Én azt olvastam, hogy pl. Meri, az első feleség, pszichológiát tanul felnőtt fejjel... vagyis van rá pénze, ideje. Nem hallottam, hogy máshol dolgozna. De amikor nézem a műsort, akkor soha nincs szó munkáról. Akartak csinálni valami ékszer bizniszt... Cody valami sales manager, úgy tudom. Jenelle biztosan dolgozott, de Robinról és Christineről fogalmam sincs. De ez akkor is csak két fizetés 22 személyre. Mégis kolbászból van a kerítés, mikor nálunk két felnőtt két gyereket alig tud eltartani? És most vettek öt bazi nagy emeletes házat. Nyilván jól fizet a TLC. :)
26. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Jozsi.38)
2016. jún. 19. 14:46
Igen, erről beszélek, én is úgy emlékszem, hogy több feleség is dolgozik és aki meg éppen nem, az ingyen bébiszitterkedik az összes gyerekre, meg hozza-viszi őket a suliba. És ez nagyon nem mindegy, mert így a többi vállalhat olyan munkaidőt, amit esetleg enélkül figyelembe sem vett volna, de nincs senkinek saját pénze mert mindenről a férj dönt, meg egyébként sem szabad sokat költeniük a közös dolgokra sem. Pont ezért a mormon gyülekezetek főnökei gazdagok (de milyen áron), tehát kifelé jól menő vállalkozók, stb. De a nyomorgó családtagokat nem mutatják meg, hogy milyen putrikban kell lakniuk. Most itt nem konkrétan a realityben szereplő csalàdról beszélek, hanem a többségről
25. jozsi.38 (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2016. jún. 19. 13:05
Nem csak Jenelle dolgozik, nekem úgy rémlik, hanem még talán Robin, és Christin volt az egyetlen, aki anya szerepben érzi jól magát, és nem járt dolgozni. Viszont azért ennyi gyereket sem egyszerű kordában tartani, és valószínűleg így mindig van ingyen bébiszitter, és ez arrafelé sem olyan nagyon mindegy. A rózsaszín cukormázban igazatok van, eddig még nem gondoltam bele, hogy ebből mennyi a megjátszás. De végülis adott, hiszen ők biztos nem szeretnék kiteregetni a szennyest, meg annyira zárt ez a közösség, hogy a nők sok mindent eltűrnek
24. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2016. jún. 19. 09:38

Hogy el lehet-e őket tartani, szerintem igen, mert mint írtam, a mormonok úgy élnek, hogy kunyiznak mindenhonnan, pl lejárt szavatosságú cuccok, ütődött zöldség/gyümölcs, ilyenek, az meg már önmagában spórolás, amikor ilyen sokan élnek egy háztartásban úgy, hogy mindenki hoz valamit haza, de csak töredékét költik el, mert nagyban minden gazdaságosabb, stb. Szóval ezt a részét nem kétlem.


Viszont a megjátszást elhiszem, vagyis annyira megjátszák, hogy még saját maguknak is bebeszélik ezek a nők, hogy így jó. Az összes mormonokkal kapcsolatos nyomozós műsorban, realitykben mindig kitűnik, hogy mennyire cicomázzák magukat, mindig rendben van a smink és a haj, mintha ezek a feleségek egymással versengenének, hogy kire jut 5 perccel több a férjből, de mellette meg árulkodik a túlsúly, az aktuális "új" feleség még mindig vékonyabb, csinosabb, aztán az évek során "idomul" a többihez, szintén elhízik, elhagyja magát, csak a cicoma marad belőle.


Egyébként azért is mennek bele, mert ezek rendszerint ilyen izolált mormon közösségből jövő nők, tehát ezt látják gyerekkoruktól kezdve, de van benne félelem is, hiszen kiközösítés az ára, ha valaki szakítani akar ezzel a vallással.

2016. jún. 18. 18:31
amúgy a mormonok alapból tobbgyerek beallitottsaguak..es amelyik no tobbet szul neki az tobbre van tartva. Valamelyik vallasban hallottam olyanol, hogy haca ferfinak minelhoszabb szakalla volt, annal tobbre volt nezve..na ez is olyasmi.
22. Mazsinka (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2016. jún. 18. 10:04

Tudom azt a szöktetős műsort. Cody és családja máshogy él. Legalábbis a nézők előtt ezt mutatják. Szajkózzák, hogy mennyire jó apa, mennyire jó ember, és mennyire jól megvannak a feleségtársak egymással. De azért Meri folyton hisztizik, hogy csak egy gyereke van... Akart menni lombikra, de Cody nem akarta, helyette újfent terhes a legcukibb nőci, Robyn. Meri ezt nehezen viseli. Viszont ott a másik oldal, miért akar mindenáron egy nő ennyi gyereket, főleg ott, ahol alapból van 18??? Kapnak valami segélyt vagy juttatásokat, vagy a TLC fizet minden gyerek után? Nem értek ehhez. De kizártnak tartom, hogy Cody egyedül el tudja tartani az egész családot.


Most vettek négy házat, nem is akármiylet!!! Állítólag Jenelle dolgozott közgazdászként, és abból élt a többi csaj is, cserébe ők nevelték a gyerekeket, házimunkát végeztek. De azért számomra ez is felvet néhány kérdést.


Szerintem a féltékenység is jelen van, hiszen Robyn pl. most jelenti be, hogy újfent terhes, a kamera mutatja Jenelle-t, hogy a könnyeivel küszködik és nem az örömtől. Vagy pl. Meri elválik Cody-tól (az első és egyetlen felesége papírforma szerint), hogy elvehesse Robynt, hogy a három nem biológiai gyerekét adoptálhassa. Ez is olyan fura. Az önzetlenség netovábbja lenne Meritől, csak hát tudjuk, hogy Meri milyen, az se kizárt, hogy ezt mind a TLC találja ki a nézettség végett... csak akkor meg minek a rózsaszín vattacukor élet megjátszása, vallás blabla, ha náluk is minden a pénz körül forog. Mellesleg Robynt álszentnek érzem. Szerintem úgy gondolta, magára maradva a három gyerekkel,hogy kell nekik egy biztos fészek, és Cody kapóra jött, hogy bebiztosítsa magát, a többi nőt is elviseli. Nem hiába ő a legalkalmazkodóbb, a többi meg mind miatta szívja a fogát, mert a hülye is látja, hogy ő a legfiatalabb, legvékonyabb, legcsinosabb, legkedvesebb.

2016. jún. 18. 08:55

Amúgy ami a gyerekeket illeti, ez a Cody nagyon úgy van beállítva, hogy milyen jó apa. Lehet, hogy sok igaz is ebből, de ha abból indulok ki, hogy ő sokszor szervez magának pasiprogramokat a haverjaival, az már eleve egy családtól elvont idő, de tegyük fel, hogy sok normális családnál is van ilyen különprogram, és a feleknek nem probléma. Csakhogy a normális családokban nincs ennyi gyerek.


A mai világban már 2-3-4 gyerekes családokban is, ha jut egy apukának elég ideje a gyerekekre, azért ez egy örökös szervezés eredménye. Mellette meló van, stb. Mindezt elképzelem, hogy 5x annyi gyereke van egy mormon pasinak, de el is kell őket tartani szóval többet melózik, de tegyük fel, hogy csak ugyanannyit, hát akkor is bakker, 5x annyi gyerek=ötöd annyi idő/gyerek.


Szóval miről is beszélünk? Soha nem jut ideje egy ilyennek arra, hogy külön külön beszélgessen egy-egy gyerekével, ez pedig a gyerekek lelki állapotának nem a legjobb. Nem beszélhetnek meg mindent az anyjukkal, és egy családban a bizalom ellenére sem oszt meg egy gyerek mindenkivel. Szükség van ilyen dumálásokra.


Az elvált családokban a gyerek tudja, hogy csak 1 szülő van esetleg, akivel megbeszélheti a dolgait rendesen, de ott, ahol nem elváltak, hülyén jön ki, hogy van apja, meg nincs is, sose lehet vele csak ő, mert van rajta kívül másik 15 gyerek...vagy max 5 perc jut rá.

20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Cippora)
2016. jún. 18. 08:44

Rengeteg ilyen film van, nagyon durvák, nem tudom, hogy ugyanazt láttam-e amit írsz, Warren Jeff-ről szólt, amit én láttam, övé volt a legnagyobb, legkiterjedtebb "dinasztia"


A gyerekek pl akik többedik feleségek gyerekei, sok erőszaknak voltak/vannak kitéve, és ugye az amerikaiaknál a magántulajdon az szent, ezek a hülyék körbebástyázzák a területüket, ahol élnek a gyülekezetek, és úgy őrzik mint valami katonai bázis, így minden köztük marad, se ki, se be. Évek múlva tud meg a világ egy-egy ilyen sztorit, addigra a benne élők már lelkileg teljesen tönkrementek, és az igazi bűnösök meg élnek mint Marci Hevesen...

2016. jún. 18. 07:36
Nézzétek meg a 19.feleség című filmet,én is neten láttam nemrégiben,nagyon jó.
18. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2016. jún. 18. 07:13
Nagyon nagyon beteg
17. vacsa
2016. jún. 18. 06:33
Pár részt láttam, a faszi gusztustalan, a nők boldogtalanok. Szupi élet lehet :(
16. Érdekes73 (válaszként erre: 2. - Gyöngy:))
2016. jún. 18. 00:18
Pár részt láttam : a gyerekek szempontjából jól működnek.A téma nem minden napi de vszínű nem ez a tipikus poligám család mert itt a nők nincsenek elnyomva és jó barátnők.
2016. jún. 17. 23:26

"Escape Polygamy"


Ez a címe annak, ahol bemutatják, hogy 1: a mormonoknál minden lányt öregebb pasikhoz adnak hozzá és a fiatal fiúkat mindig elüldözik, ők nem házasodhatnak, rendszerint drogosként végzik

2: a műsorban 3 lánytesó van, akik meg tudtak szökni és megszöktetnek más nőket is.



Előfordult, hogy aki a segítségüket kérte, hogy elszökhessen, annyira lelki nyomorult lett addigra, hogy az utolsó pillanatban lemondta vagy pedig visszaszökött (amikor is büntetés, verés, lelki terror várja és tudja is ezt, mégis visszamegy).

14. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2016. jún. 17. 23:16

Ez attól függ, a Cody ha jól emlékszem, épített egy nagy közös házat és a feleségeknek külön külön volt szoba+fürdő+gyerekszoba, az összes többi dologból egy volt a házban (konyha, nappali).


Mint írtam, azokban az államokban élnek külön házban, ahol tilos a poligámia, vagyis titkolni kell, így csak az egyik feleséggel laknak együtt, a többi külön. De a fizetésüket ezeknek is elszedik. Rendszerint a gyülekezetek főnökei gazdagok (hát így könnyű) és nagyobb vállalkozásban a gyülekezet összes tagjának a feleségeit is dolgoztatják, hogy minél inkább köztük maradjon az egész, minél inkább izolálják őket a normális emberektől.

13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2016. jún. 17. 23:09

Néztem régebben ezt a műsort és vele párhuzamosan ment a szöktetős változata vagyis egy másik reality, ahol ilyen ex mormon csajok, akiknek sikerült megszökni a poligám házasságból, más nőket segítettek, hogy megszökhessenek poligám házasságukból. Így láttam a hátteret is.


A műsorban, ahol nagyon úgy akarják beadni, hogy mindenki mindenkit szeret, nem mondják el, hogy nincs is más választásuk, mivel az összes pénzüket elszedi a férj, szóval amíg azt teszik, amit a poligám egyház és az "uruk" mond, addig rendben, élhetnek csak féltékenységben, slussz. De ahogy ki szeretnének lépni, jönnek az atrocitások, fenyegetések.


Sőt, ha jól emlékszem, ezek Utah-ban élnek, ahol ez nem tilos, de más államokban az, így más államokban meg kifejezetten nyomor van minden második és többedik feleségnek, nincs igazi házasság, csak egyházi. De van 7 pulya minden feleségtől, akiket mindenféle putrikban szállásolnak el a sok gyerekükkel és rothadt zöldségen-gyümölcsön élnek.


Ez a reality család csak egy amolyan kirakat család, nyugi, nemcsak te kételkedsz, hogy jó-e nekik, más realityk bemutatják a rossz oldalát is, azt, amikor életveszélyesen meg vannak fenyegetve a nők és azt, amikor tizenéves lányok 40-50 éves faszikhoz kell, hogy hozzámenjenek, a fiatal srácokat pedig általában elüldözik a gyülekezetekből, hogy nehogy a fiatal lányok őket választhassák férjként. Ez a mai napig így megy.

2016. jún. 17. 22:54

1 reszt neztem meg egyszer, de teljesen kiakadtam. Az egyik gyerek egyetemre akart menni, de az Apa nem akarta engedni, mert, hogy az mennyi penz es neki igy is nehez a 4 haztartast fenn tartani. Meg sok a kolcsone, a hitel, o nem tud tobbet felvenni, de a gyereknek meg nem engedi, hogy hitellel kezdje a felnott eletet. Es aztan a kiscsaj tanara ment el a hazba es magyarazta el a nagyon okos apukanak, hogy a diakhitel nem olyan rossz es engedje, hogy a gyerek az legyen ami akar... ergo azt az egyetemet valassza, amit szeretne.

Na, eleg is volt ennyi.

Szerintem degeneralt az egesz banda! A koma raadasul gusztustalan, elvezi, hogy o van a kozeppontban, kozben meg nem is nagy szam.

11. 3d787b167a (válaszként erre: 5. - Gyöngy:))
2016. jún. 17. 22:01
Khmmmm....:)
10. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2016. jún. 17. 21:34
A lelki háttere nyilván a mormon egyház.
9. 946f66f45d (válaszként erre: 7. - Mazsinka)
2016. jún. 17. 21:33

Cody..vagy, hogy hívják ezt a hapsit, az egyik felesége meg Kristy vagy Kristien nem tudom pontosan..:jah meg Mary :D egyszer valami olyasmit mondott, hogy mormon vagy milyen vallásúak, de a vsaládjábn senki nem tartotta a poligám formát, ő az első..


nos..en egyszer hallottam egy olyan nyilatkozatat, hogy az osszes feleseget szereti, es mielott uj feleseget hoz a "csaladba", eloszor neki kell hogy tetszen es utana tetszenie kell a felesegeinek is. Kulonben nem hozza be a csaladba. És hát en azt szurtem le ebbol, hogy valojaban ez az ember szerelemmel egyiket sem szereti, csak magahoz koti a noket akikrol ugy gondolja felesegnek valok. Persze azt tobbszor kijelentette, hogy a felesegeinek csak es kizarolag o lehet a partneruk minden teren. Hat neki nem tetszenne ha más pasik is lennenek, csak o. Nem tmondom hogy nem szereti a noket, akiket elvett, mert nyilvan tiszteli oket, de egyikhez sem fuzik hu de nagy erzelmek. Mondta is hogy. a tarsasagban o uj felesegeket digyel. Szoval...erdekes. Es nyilvan mindegyik no feltekeny ra, mert igazabol egyikhez sem hu, foleg erzelmileg nem es ok ezt erzik..szeretnek valakit, akin osztozni kell. Es az hogy 1 honapban van 4 het igy egy-1 hetet tolt mindegyik felesegenel, szoval igy vandorol..ez erdekes..igazabol egyikkel sincsen egyutt. Esa pezuk az kozos kasszaba megy. Ha az egyik keres mondjuk havi 1500$ a masik meg 340$ se, akkor is csaladonket ugyan annyiraosszak. apezt.. erdekes felfogas

Hat nekem kulonos ez a dolog, en nem elnek igy soha. Es sokszor eszembe jut, hogy arra meg nem gondoltak, hogy osszeszednek egy jo kis nemibetegseget?:D ugyanis a csavo megmondta hogy vallas meg stb. stb. miatt ok megszakitAnak...na itt a sok gyerek magyarazatja is..de ez is csak egy kifogas arra hogy o bizony meg ovszert huzni se kepes, mert azt tulja. avallas de azt nem, hogy elkotesse magat az egyik felesege, vagy spiralt tegyen fel vagy hasonlok, mert errol is beszeltek..ugyhogy ebben a helyzetben csak a koma erzi magat nyeregbe, mert 4 novel el szexualis eltet, meg. atenyerukon hordozzak..eltartjak ennyi. Oke dolgozik meg minden, de akkor is. A nok meg lelkinyomorban elnek, legalabb is szerintzm.

8. gyöngy:) (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2016. jún. 17. 21:19

Ja, azt hittem egy fedél alatt laknak mindannyian.

Hát ez nekem magas...

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook