Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felelőtlenség... vagy inkább emberi hülyeség? fórum

Felelőtlenség... vagy inkább emberi hülyeség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 3. 18:12

Dolgoztam, olyankor nem megy a nettem a titkositás miatt.

Nem hiszem, hogy elbeszéltünk volna egymás mellett, inkább mindenki máshogy közeliti meg a témát.

Még annyit hozzáfűznék, hogy miért kellene úgy bánni a rákos betegekkel mint a leprásokkal? Ők nem fertőznek meg senkit. A szer amit kapnak, az ő sejtjeiket pusztitja. Legyen az egészséges, vagy beteg sejt. Aki ott dolgozik úgymond vállalja a munkájával járó veszélyt, ahogy egy rtg-n dolgozó is. Egyébként régen nem mehetett gyerek látogatni szinte sehova. Ez mára változott, mert eljött a saját felelőség ideje. Én akkor is azt mondom, hogy néhány másodperc vagy perc senkinek sem ártalmas. Én a betegeket jobban féltem az átjárkálóktól. A legyengült szervezetüknek nem nagyon van szüksége semilyen virusra. Aki átjárkál az ilyen osztályokon azért felelőtlen, mert más egészségével nem foglalkozik. Nekem eszembe sem jutna, hogy átjárkáljak olyan helyeken, ahol semmi keresni valóm nincs. Egyébként a kékgolyóban régen egy külön épületben kapták a kezelést a betegek, mostanában lehet ambuláns is kezelni a korszerűbb szerekkel az embereket, ezért a főbejárat épületében is ki van alakitva egy hely, ahol folynak a kezelések. Néhányszor jártam ott más ügyben, de nem gondoltam arra, hogy beteg leszek mert ide kell jönnöm.

Változatlanul úgy érzem, hogy felesleges riogatás/félrevezetés az egész. Egy inteligens embere már csak a látvány miatt sem viszi szivesen ilyen helyre a gyerekét.

2010. jún. 3. 17:59
sziasztok.lépek mert megyünk egy kicsit csavizni.
76. Lyrian (válaszként erre: 74. - Manul)
2010. jún. 3. 17:55
már nem dolgozom ott másfél éve.
75. fa49298316 (válaszként erre: 73. - Lyrian)
2010. jún. 3. 17:14
nagyon sajnálom, hogy elment a babád.így még jobban érthető, hogy feldobtad ezt atémát.
74. manul (válaszként erre: 73. - Lyrian)
2010. jún. 3. 17:07
Ebben az esetben talán jobb lenne ha nem ezen az osztályon dolgoznál!
73. Lyrian (válaszként erre: 71. - Manul)
2010. jún. 3. 17:05

Semmi gond.

Az utolsó mondatoddal egyet értek.

5 hete veszítettem el a babámat, még nagyon picike volt, nem is tudtunk róla. (spirál mellett)

De szeretnénk egy közöset. Talán még... hát igen...

72. fa49298316 (válaszként erre: 71. - Manul)
2010. jún. 3. 17:03
nem is rád gondoltam, csak délelőtt forrt egy kicsit itt a hangulat
71. manul (válaszként erre: 69. - Fa49298316)
2010. jún. 3. 17:01
Senki sem akart belekötni csak csodálkoztam volna ha Ő a kismama mivel az adatlapján az szerepel hogy 46 éves.Bár ha a bébi jön akkor annak örülni kell bármennyi idős az ember lánya!:DDD
70. manul (válaszként erre: 68. - Lyrian)
2010. jún. 3. 16:59
Ok így már értem!:DDDD
69. fa49298316 (válaszként erre: 68. - Lyrian)
2010. jún. 3. 16:59

akkor most ebbe is bele fognak kötni, mert más tollával ékeskedsz.

ne értsd félre, nem én leszek az.

68. Lyrian (válaszként erre: 67. - Manul)
2010. jún. 3. 16:58
Idéztem.
67. manul (válaszként erre: 65. - Lyrian)
2010. jún. 3. 16:49
Elvesztettem a fonalat.Te vagy kismama vagy valakit idéztél?
66. fa49298316 (válaszként erre: 65. - Lyrian)
2010. jún. 3. 16:30

ugy látszik azért még vannak olyan kórházak, ahol komolyan veszik a munkájukat az ott dolgozók és nem csak kitöltik a munkaidejüket.

akkor most ők hivatalosan riogatnak?

65. Lyrian
2010. jún. 3. 16:21

Az Országos Onkológiai Intézet így tájékoztatja a látogatókat:

"14 év alatti gyerekek nem látogathatják a kórházat."

Véletlen lenne?

"Vastagbél daganattal műtötték anyukámat, most 5 FU kemo-t kap fél éven át kéthetente. Ma kezdte, bent voltam meglátogatni. Kiküldtek, mert kismama vagyok."

Ez is?

Vagy csak egyszerű riogatás?

2010. jún. 3. 15:56

Nálunk két kórház működik Győrben.

Az onkológia egy teljesen különálló épületben van,ahogy az izotóp ,a pszichiátria és a röntgen is.Oda csak az megy,akinek dolga van.

63. fa49298316 (válaszként erre: 62. - Lyrian)
2010. jún. 3. 15:37
ez van,amikor fehér asztal mellett dilettánsok döntenek.nem gondolkodtak ,amikor az osztályokat elhelyezték.
62. Lyrian (válaszként erre: 60. - Manul)
2010. jún. 3. 15:34
A terület lezárását anno kértük. Azt mondták, nem lehetséges, mert a sebészeti részlegre onnan van átjárás.
2010. jún. 3. 14:47
szerintem ez nem annyira összeugrás volt, inkább elbeszéltünk egymás mellett.
60. manul
2010. jún. 3. 14:39

Sziasztok!

Szerintem kár ezen ennyire összeugrani.Én biztosan nem grasszálnék át azon az osztályon akár terhes lennék akár nem.

Nem tudom,hogy ezek a szerek milyen hatással vannak az emberi szervezetre de szerintem jobb félni mint megijedni!

Ha nem muszály felesleges kockáztatni!

Nekem nem volt riasztó a cikk én azt szűrtem le,hogy sajnos sok felelőtlen anyuka van aki feleslegesen kockáztatja a gyermeke egészségét,mert ugyebár menne a fene ilyen helyre akár veszélyes akár nem!

Azt én sem nagyon értem,hogy miért nem zárják el teljesen ezt a területet!

Viszont olyanról már hallottam a családban is,hogy az egyik gyerek kapott valamilyen kezelést de az anyuka aki terhes volt nem mehetett a közelébe.Biztosan nem riogatás volt a cél!

59. fa49298316 (válaszként erre: 58. - Dovanda)
2010. jún. 3. 11:23
látom azért van olyan, aki megérti, amit mondani akartam!
2010. jún. 3. 11:19

Pont ez a lényeg és ezt kéne megértenetek. Akinek nem muszáj!!! Aki csak kényelemből, az ne tegye!


Arról nem is beszélve ,hogy azoknak akik ott vannak ,mert a túlélésért küzdenek ,milyen jó lehet az átjáróház.

57. fa49298316 (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2010. jún. 3. 11:17
aki csak a felszínt látja, lehet , hogy csak eere fog emlékezni.de aki képes mélyebbre is nézni, az megérti a fórumindító szándékát.te is jól látod, mert írtad hogy már mióta nem mentél be az osztályra, csak addig voltál ott,a míg muszály volt.de aki csak átjáróháznak használja, mert arra rövidebb?neki lenne más valasztása is, nem ugy, mint neked annak idején.minden tiszteletem atiéd, amiért végigcsináltad azt anehéz iőszakot, és végig a férjed mellett voltál a veszályek ellenére is.
56. Dovanda (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2010. jún. 3. 11:15
Ha elolvasol ott az elején néhány hozzá szólást már láthatod,hogy nem ennyit ért el.
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - Fa49298316)
2010. jún. 3. 11:14

Nem arról van szó, hogy ki csinálta végig és ki nem. Sajnálom, hogy te sem úsztad meg, azaz, hogy volt a környezetedben ilyen betegség!!!!!

Kaptak az ismerőseid kemoterápiás kezelést?


De ez a kérddés nem is lényeges. Nem írom le századszor a lényeget. Hidd azt amit akarsz!

2010. jún. 3. 11:14
Na ez azért annyira nem forró. ÉN terhesen voltam kemos osztályon a másik gyerekem mellett. Ismerek egy-két anyukát akik terhesen egész kemokat csináltak végig a másik gyerekük mellett. Hónapokig. Persze ne menjünk oda ha nem feltétlenül szükséges, de ez azért tényyleg a riogatás kategória. Lehet, hogy a probléma veled van. Tipikusan olyan kényszerbeteg tünet ez.
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Dovanda)
2010. jún. 3. 11:12

Engem nem kell győzködni! Értsétek már meg!!!!!!

Én 1989. novembere óta nem voltam az onkológián. A férjem évente elmegy kontrollra.

Tehát én nem töltöm ott a szabadidőmet, ha tehetem.

Én megértem a célját a fórumindítónak is, de ti nem értitek meg, hogy nem fog elérni ezzel az írásával semmit csak riogatást. Csak arra fognak emlékezni az emberek, hogy az ott dolgózónak is kihullott a haja, nem pedig arra, hogy nem menjenek át az osztályon.

52. fa49298316 (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2010. jún. 3. 11:11

ki nem ért és mit????????????????????

gondolkodj egy kicsit!!!!!!

azért ,mert neked szerncséd volt?50-ből 1.tedd össze a két kezed.sajnos én csak a rossz tapasztalatokat látom magam körül.ráadásul a barátnőm eüs, és hallok tőle észveszelytő dolgokat az emberi butaságról és nem törődömségről.örülök, hogy neked csak jó tapasztalaid voltak ez ügyben.

51. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Fa49298316)
2010. jún. 3. 11:08
De ha képben lennél, akkor nem ezt írtad volna:)
50. Dovanda (válaszként erre: 44. - Kisj)
2010. jún. 3. 11:04

Én speciel nem nekiesésnek szánom az irományomat.

De azért mert ők(hála az égnek ) nem lettek sem betegek, sem más nem lett attól ez még veszélyes.És nem riogatás.

Az eredeti indító írásban benne van ,hogy ki lehet kerülni az osztályt,de kényelemből,lustaságból nem teszik.


Ez a lényege Írisz.És hidd el nekem ,tudják,hogy mi a feladatuk,sőt erőn felül teszik amit tudnak,amit lehet.

49. fa49298316 (válaszként erre: 47. - Dovanda)
2010. jún. 3. 11:02
pénz beszél...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook