Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felelősség az utcán... fórum

Felelősség az utcán... (beszélgetős fórum)


19. Tavirózsa :) (válaszként erre: 18. - Kristo_f)
2013. ápr. 8. 08:09

Szerintem határozottság kérdése az egész.

Én még nem találkoztam olyan esettel, hogy amikor hívtam mentőt akkor ne jöttek volna ki.

Ellenben az ügyelet simán bármikor megteszi ezt sajnos. :(

18. kristo_f (válaszként erre: 13. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 6. 18:55

Igen azt!

Öreg fószer összesett

Tud beszélni, ha felállitják állva marad?

Igen.

Akkor értesitsék a hozzátartozóját


Másik hívás

Munkahelyen vagyok , elszédültem, zsibad a szám

Hol dolgozik?

Itt és itt

Menjen a legközelebbi ügyeletes orvoshoz

Igaz, az ügyeletes vagy 5 utcára volt, de ilyen állapotban....



Körzeti ügyelet

Ülök a földön és forog velem minden

Igyon egy kávét!

17. f7586d2534 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2013. ápr. 5. 14:09
Ketózis , ketoacidózis esetén acetol szaga van a leheletnek....
16. f7586d2534 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2013. ápr. 5. 14:08
Sajnos ez esetben egészen biztos volt .Tömény alkoholszaga nincs a józan cukorbetegnek, és legalább beszéltem vele, még ha nem is érdemelte meg a segítséget(
15. Tavirózsa :) (válaszként erre: 14. - C6973617d3)
2013. ápr. 5. 11:42
igen oda, de legalább nyugodt lehet a lelkiismereted. :)
14. c6973617d3 (válaszként erre: 13. - Tavirózsa :))
2013. ápr. 5. 11:41
Legfeljebb a detoxba viszik ;)
13. Tavirózsa :) (válaszként erre: 12. - Kristo_f)
2013. ápr. 5. 11:36
Kötelesek elvinni! Mit mondana, hogy nem jön ki, mert nem tudsz pontos diagnózist felállítani?
2013. ápr. 5. 11:32

Tételezzük fel odamegyek segitek, nem tűnik részegnek, de mivel nem vagyok szakember a betegségek megitélésében, hívom a mentőket

Mentő mit fog a telefonba mondani?/tapasztalat/

11. Tavirózsa :) (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2013. ápr. 5. 11:03
Maradjunk annyiban, hogy aceton szagú a leheletük és azért az nem mindegy!
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - F7586d2534)
2013. ápr. 4. 21:18

A gáz ezzel csak az, hogy a cukorbetegeknek, ha nem jutnak hozzá az inzulinjukhoz, ill. nem esznek rendesen, és rosszul lesznek, pontosan olyan alkoholos a lehelletük, mint egy alkesznek!!!

És pont ezért sokan hagyják ott őket: azt gondolják, hogy részeg. :(

Én nem mondom, hogy esetedben ez történt, mert Te láttad a nőt, csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy van ilyen is.

9. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - Evelili)
2013. ápr. 4. 16:18

Velem megtörtént : Egy nőt láttam egy telefonfülkében, egészen úgy teszett rosszul van. Kinyitottam a fülke ajtaját, csak úgy dölt a tömény szesz szaga, megkérdeztem kell e segítség bár legszívesebben felrúgtam volna.Mondta hogy nem, egy másik nő mögöttem, engem kezdett fagatni mi baja van a fülke beli nőnek. Mondom részeg, erre ő -Biztos?.Na mondom nézzen be, és megérzi.

Igazából nem tette meg.....

8. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Evelili)
2013. ápr. 4. 15:42
Általában emberségből segítünk, nem a felelősségtől való félelemből. Én is hívtam már mentőt idős szívbeteg nénihez, de nem vagyok EÜ dolgozó, és meg voltam rémülve. Szerintem ez az emberek többségére igaz.
7. hamyka (válaszként erre: 1. - Evelili)
2013. ápr. 4. 15:42

,,elméletileg ,, mindenkinek kötelessége lenne segíteni, és ahogy itt páran is elmondták :


ha valaki berúgott és részeg nem érdemes szóba állni vele mert beléd köthet jobb otthagyni és majd haza megy a saját lábán

2013. ápr. 4. 15:22

Én ha ilyenbe belefutok, eddig mindig segítettem.

Volt, hogy részeg volt az illető, de volt, hogy epilepsziás rohamot kapott, illetve volt olyan is, hogy agyvérzéssel feküdt az utcán, de mindenki elment mellette, mert az gondolták, részeg.

2013. ápr. 4. 15:12
Elvileg mindenkinek kötelessége a segítségnyújtás, de hát ez annyira ellenőrizhetetlen, mert ki fogja bizonyítani, hogy meg volt rá a lehetőséged, és nem adtad meg a segítséget. Plusz ugye még ott van az az eset, hogy az illető szimplán csak többet ivott a kelleténél... Fővárosban ez elég gyakori. Sőt, láttam olyat is, hogy egy anya ment a 3 gyerekével, és az egyik teljesen meztelen volt, még cipő sem volt rajta, és mindenki csak bámulta őket... De hát most mit csináljanak ilyenkor az emberek.. Gondolom, senkinek nincs elmentve a telójába a gyermekvédelmisek telefonszáma..
2013. ápr. 4. 14:54

Szerintem, ha egyszer-kétszer belefutsz olyan esetbe, ahol az alkohol volt a probléma (márpedig lesz olyan), akkor utána sajnos akaratlanul is az első gondolatod ez lesz és mérlegelsz.

De mondjuk mentőt még akkor is hívhatsz!

3. evelili (válaszként erre: 2. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 4. 14:47
Az autós eset kicsit más, én most inkább a járókelőire gondoltam. Ha mondjuk sétálsz éppen hazafelé, és azt látod, hogy valaki fekszik az úton... Hajlamosak vagyunk mérlegelni, hogy "vajon tényleg rosszul van, vagy csak részeg?" és sokszor inkább elsétálunk...mondván, "nem láttam semmit".
2013. ápr. 4. 14:40
Járókelői esetnél biztosan mérlegelnék. Autós esetnél meg mérlegelés nélkül segítenék. Ne kérdezd miért, egyből ez jutott eszembe amikor elolvastam a kérdést.
2013. ápr. 4. 14:36
Ha valaki rosszul lesz az utcán, kinek a felelőssége segíteni? Állítólag minél többen látják, annál alacsonyabb a hajlandóság a segítségnyújtásra... Ti minden helyzetben, bárkinek segítetek? Mérlegeltek előtte? Vagy szó nélkül tovább sétáltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook