Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Felelősen a környezetünkért! 1. rész. fórum

Felelősen a környezetünkért! 1. rész. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Felelősen a környezetünkért! 1. rész.

1 2
2021. jún. 28. 15:04

Nem is értem miért dobta ki nekem ezt a régi cikket. Na mindegy, leírom amit gondolok ha már elolvastam.



A pontok amiket leírtál igazak, és ha tényleg mindenki (beleértve főleg Ázsiát) ezt tenné akkor lenne változás. Viszont elég a Kárpát medencében maradunk és látjuk hogy kb. az ilyenekre tesznek. És nem a lekicsinyíteni vagy bagatellizálni akarom környezetvédő embereket, hanem itt az országok vezetőiről beszélek.



Szerintem az egyén(értsd ezalatt a "köznépet") a számára legmegfelelőbb és legkényesebb megoldást fogja választani. Bevallom én borzasztó önző tudok lenni, és általában nem is szokott emiatt furdalni a lelkiismeret. Én például azért viszek táskát bevásárláshoz mert pénzbe kerül. Viszont zöldségekhez szemrebbenés nélkül tépem a nylont és ha szeretem a banánt, nem érdekel honnan hozzák be amíg az ára megfelel. Ha viszont feláras lenne a zacsi, másként cselekednék.

Alapvetően sok egyszerhasználatos terméket használok, legyen az zsebkendő, eseményeken pohár vagy női higiénia (ha már női fórum). És igen, ki nem állhatom ha "mosi" betéteket promóznak nekem meg célozgatnak rá egy beszélgetésben, ráadásul nekem diagnosztizált menorrhagia mellett még nagyobb szívás az egész.

Boltban is ha ár-erték arányban jobb a műanyag csomagolásos, gondolkozás nélkül azt fogom venni. Vagy ha olcsóbb, egyszerűbb és ráadásul adómentes egy pöfögős kétüteművel közlekedni, nem fogok buszbérletet venni vagy lihegni a szmogban a kerékpáron.

Most biztos sokat azt gondolják hogy milyen seggfej vagyok, de szerintem csak egy őszinte felszólalója vagyok egy nagy átlagnak.



Szóval tényleg jó lenne megóvni a bolygót, és szavaznék zöld pártra (így külön írva ) de kifejezetten azt gondolom, hogy ezeket a dolgokat állami szinten kellene szabályozni, adóztatni és terhelni, ahelyett amiket jelenlegi kormányunk művel (stadionépítés, melegek kergetése, gyűlöletkeltés stb). Ez a csok is nekem gyanús hogy nem tudták előre, hogy úgyis annyival fog megnőni a lakásár. A zöld rendszámos terepjárók meg egyenesen mazaslabda.


Ja, és tudtátok hogy új, korszerű autóra magasabb az adó mint egy öreg de megbízható dízelre? Röhögök magamon, hogy egyáltalán mennyire korszerű ez a kifejezés hogy "segédmotoros kerékpár"? Hol a segédmotor? A múltban, ahol a szabályozás lemaradt....

35. 8bff41629d (válaszként erre: 25. - Arnica)
2013. máj. 1. 10:34
Így van, pontosan...Normális, gondolkodni képes ember soha nem azt nézi hogy más mit csinál,vagy mit nem csinál, hanem kizárólag a saját lelkiismeretét veszi csakis iránymutatásnak...A többi dolog meg nem lényeges...Éshát ez a környezettudatos életmódra különösen érvényes...Amógy a környezetvédelemmel kapcsolatos elvekben nálam kiemelt fontosságu az, hogy lehetőség szerint olyan eszközöket igyekezzek használni mindig, ami nem fogyaszt áramot, vagy más,égetéssel felhasznált üzemanyagot...Persze csak a lehetőségek határáig teszem mindezt, mert pl, ezen számítógép áramfogyasztását, amin most írok, nem tudom kiváltani semmi másféle más eszköz használatával, de azért ahol lehetséges a dolog, ott igyekszem olyan eszközöket használni mindig, ami nem fogyaszt se áramot, se másféle üzemanyagot...Nekem ugyanis szilárd meggyőződésem az, hogy a környezetre a legnagyobb veszélyt nemis annyira az agyoncsomagolt-egyszerhasználatos termékek jelentik, hanem az áram előállítása az erőművekben-elemekben, illetve a benzinégetés a járművekben-gépekben...Ezek az igazi istencsapások a világra, nemis annyira önmagában a boltban kapható termékek...
34. syria (válaszként erre: 33. - Darcy73)
2011. márc. 24. 17:47
Sajnos a környékünkön nem találok olyan boltot, ahol kedvemre való lenne a kenyér. Olyan, mint régen a 3 forintos barna kenyér volt. Annyira szerettem, hogy ha buliba mentünk (amolyan zsíroskenyeres, hagymás szendvicsesbe), vettek az egész társaságnak 6-8 kg kenyeret, plusz kettőt külön nekem. :)
33. Darcy73 (válaszként erre: 32. - Syria)
2011. márc. 23. 20:56

Nagy áruházban ne is várj mást! :(

Nálunk most újra kinyitott az a pékség,ami vagy 10éve bezárt.Az öreg pék süt.Azt az örömöt amit én rendeztem,mikor kezembe fogtam a kenyeret!IGAZI kenyeret!Olyan mint rég!Nincs benne semmi adalékanyag!Liszt,só,élesztő és víz.Mégis tökéletes!Érdekes....ugye hogy lehet E betű nélkül is kenyeret sütni!?

32. syria (válaszként erre: 31. - 879a837565)
2011. márc. 23. 09:09

Nem is értem, mi a fenének kell az a rengeteg adalék. Nagyanyáink idejében csupa természetes, egészséges élelmiszerek voltak, pedig akkor nemhogy fagyasztó, de még hűtőszekrény sem volt.


Igaz nem is akart mindenki az élelmiszeriparból meggazdagodni.

A kenyérbe beletették a jófajta, nem génkezelt búzából készült lisztet, a sót az élesztőt, és isteni tömör barna kenyér lett belőle. Tegnap megfogtam egy nagy áruházban egy helyben gyártott kilós "barna" kenyeret, de mindjárt undorodva vissza is raktam. Lehetett rajta érezni, hogy valamivel felfújt műkenyér. Még ránézni is rossz volt.

31. 879a837565 (válaszként erre: 30. - Cicanilla)
2011. márc. 20. 12:56

Amennyi e betűs dolgot megeszünk, az már rég káros a szervezetünkre! Lehet az adott termék pl egy pohár üdítő még nem káros, de megannyi mást is megeszünk mellé, amik szintén tele vannak E betűs anyagokkal.

Nem hiába egyre több a rákos ember. :-(

30. cicanilla (válaszként erre: 21. - Rolvisa)
2011. márc. 20. 10:58

Ma már ott tartunk, hogy a mosogatószert úgy reklámozzák, hogy valódi hozzáadott citromot tartalmaz, míg pl. a gyümölcslevekben és egyéb "élelmiszerekben" természetes citromaroma található...

Egyébként az élelmiszeripar minden olyan adalékanyagot, tartósítószert beletesz a termékekbe, amik nem mérgezőek. Magyarán élelmiszernek számít a sok E betűs dolog és társai, amíg nem éri el az egészségre káros szintet a termékben...

29. syria
2011. márc. 19. 08:21
Azt akartam írni, hogy kisfilmek.
28. syria (válaszként erre: 30. - Ediszi)
2011. márc. 18. 15:58
Kevés reklám irritál annyira, mint azok a koszt egy törlésre eltávolító "csodaszereket" ismertető kisfilmet. :(
2011. márc. 15. 21:54

Az előző cikkem az olyan környezetkímélő takarítószerekről szólt,mint az ecet és társai.

Van egy bio-naplóm is,ott is sok olyan dolgot írok le,ami ezekhez a témákhoz kapcsolódik.

26. syria (válaszként erre: 25. - Arnica)
2011. márc. 15. 21:22

Nagyon jól látod a dolgokat.

Csak azt nem értem, miért olyan hülyék az emberek, hogy pl. veszik a puccos vízkőoldót, a sima ecet helyett. És lehetne sorolni a többi, sokkal olcsóbb és HATÉKONYABB holmit, ami pl. a takarításhoz kell. Biztos jól megy nekik. Vagy talán éppen ők jajveszékelnek a leghangosabban, hogy nem tudják fizetni amit kell?

25. Arnica
2011. márc. 15. 17:45

Sajnos minden igaz, amit írtok. Tdjátok, nekem mindenki azt mondja, akit kicsit tudatosabb, (környezet- és egészség-) életmódra próbálok ösztönözni, és megemlítem, milyen apróságokkal is tudunk tenni a jobbért, hogy: "Áááh, 1 fecske nem csinál nyarat..."

Valóban, egy fecske nem, de sokszor egy fecske már igen. Nem azt kell nézni, hogy a másik ember mit csinál, hogyan él, nem kifogás, hogy hát X és Y is agyoncsomagolt, egyszerhasználatos terméket visz haza, meg literszám önti a domestost, meg az SLS-es termékeket a lefolyókba! Úgy kéne mindenkinek élni, mintha rajta, és csakis egyedül rajta múlna a jövő!Egyedül csak az ő felelőssége lenne, hogy holnap is lesz-e ivóvíz, ehető gyümölcs, lélegezhető levegő, élhető Föld! Akkor tuti nem itt tartanánk - se Magyarországon, se a nagyvilágban. És örülök, hogy végre valahol ezt elmondhattam, mert már nagyon böki a csőrömet a felnőtt emberek ovis stílusú egymásramutogatása!!

2011. márc. 15. 07:47

Citrom:

Lehet kapni biot!Nem olyan drága!Most épp a Pennyben van,69Ft/db.Amúgy 5-600ft/kg-ja.Én úgy szoktam elrakni,ha kifacsartam,egy zacsiba gyűjtöm a fagyóba.ha kell valamibe-pl.sütibe-kiveszem,pár precig hagyom engedni és úgy félig fagyosan reszelem.

Egyébként én kb.8 éve nem használom a sütibe a citrmhéjat-kivéve a biot-mert tudtam,hogy ez a helyzet.Narancsnál szintén!

De ha belegondolok,hogy mennyit megettünk addig is!

23. syria (válaszként erre: 22. - 879a837565)
2011. márc. 14. 08:26

Oda, hogy műanyaggal etetnek mindet.

A gyümölcsökben, zöldségekben lassan több a vegyi anyag, mint a vitamin. S ezt már a bionak kikiáltott termékek jó részéről is megállapították.

Nem véletlen, hogy annyi allergiás ember, főleg gyerek van. A rossz minőségű tápanyagokat, a szennyezett levegőt hibáztatom ezért.

22. 879a837565 (válaszként erre: 21. - Rolvisa)
2011. márc. 14. 04:20

Akkor így együk a resztel citromhéjjat, mint fűszert. :((

Borzalmas mi vár még ránk!

Gondoljatok pele! Pár évtizede még csak kízárólag természetes dolgokat ettünk! Hova jutottunk?

2011. márc. 13. 10:22

Már citromot sem ehetsz lassan.

3 féle gombaölő anyagban "usztatják"! el is áll sokáig.

A HÉJ FOGYASZTÁSRA NEM ALKALMAS! --felírat van rajta.

Bio citromot meg hol találunk? és milyen áron,

A vásárlás azzal tellik, nézem a szavatosságot, az összetételt.Rengeteg időt vesz igénybe.

Soha nem fogják úgy rendezni a polcokon az árut, hogy "egészségre ártalmatlan" anyagokat nem tartalmazók külön.

sajnálom a felnövő nemzedéket.

Idősen , még termelem a kevés zöldségfélét, hogy unokáim ne csak a génmanipuláltakat egyék.

20. syria (válaszként erre: 9. - Zzmm)
2011. márc. 11. 08:35

Én meg azt tapasztalom, hogy nagyon sokan szemetelnek az utcán. Képtelenség úgy megtenni 200 métert, hogy ne akadjak eldobált sörösdobozra, üdítőspalackra, papírszemétre, cigarettásdobozra, papírzsebkendőre, nejlonszatyorra, stb. Az új rendelet óta pedig fehérlik a buszmegállók környéke az eldobált csikkektől.


Az erdők széléről meg jobb nem is beszélni, mert még elhányom magam.


Egyszer tettem egy próbát: elmentem kerékpárral 6 km-re. Az oda-vissza úton 20-30 sörösdobozt szedtem fel, és legalább 10-et otthagytam, mert későn vettem észre, s nem fordultam vissza. És ottmaradt a rengeteg PET palack, csokipapír is.

2011. márc. 10. 12:46

Érdemes megnézni ezt az oldalt:


[link]

2011. márc. 10. 10:55
4 különböző járat!Bocsi
2011. márc. 10. 10:54

Viszont nemrég multinál vettem makói fokhagymát.(legalábbis cimke szerint.)Fantasztikus íze van,gyerekkoromat idézte.Nagyon meglepett,mert ezek szerint eddig vackot ettem.


Sajnos télen én is kocsival járok dolgozni,mert másfél óra lenne BKV-val.! különböző járattal körben tudnék csak menni,utánna hosszan gyalog.Kocsival 15-20 perc.

Sokszor megyek hajnalban vagy késő este jövök....

Mondjuk BKV átszervezés segíthetne a dolgon.

De jön a nyár.Lecserélem bicajra,mint eddig is.

Volt egy tél,amit végigbicajoztam,de már nagyon fázós lettem.

16. 645b490433 (válaszként erre: 14. - 879a837565)
2011. márc. 10. 08:50
Igazad van nagyon. De nagyon sok honfi társunknak is szemléletet kellene váltani pl. helyi kisboltban sem sokszor drágább az árú mint multinál. Annak kellene a természetesnek lenni akkor a helyi vállalkozót támogatva nála vásárolok. Vagy pl piacon kis termelőnél.
15. 879a837565 (válaszként erre: 12. - Darcy73)
2011. márc. 10. 08:35

Hát persze, hogy autózna! Kényelem mindenek előtt! :-(

De ennek elóbb-utóbb nagyon rossz következményei lesznek! Sőt, már most is mutatkozik mi várhat ránk.

14. 879a837565 (válaszként erre: 13. - 645b490433)
2011. márc. 10. 08:33

Itt a kormánynak lenne a legnagyobb szerepe abban, hogy segítse a termelőket élni, előbbre jutni! Sok évvel ezelőtt még csak elképzelni sem tudtuk, hogy valaha is külföld fog nekünk termelni, mert minek? Van nekünk is földünk és éveken át jól jövedelmezett! Itt valami nagyon el lett rontva!

Mondjuk hallottam azt is, hogy rengeteg a belvíz Magyarországon ami képtelenné teszi a földművelést, de ennyire?

Korlátozni kellene az importot és segíteni a kis Magyart, hogy termeli tudjon, a többi Magyarnak.

13. 645b490433 (válaszként erre: 11. - 879a837565)
2011. márc. 10. 07:02

Sziasztok!

Mi fokhagymázunk egy kisebb földterületen munkautáni elfoglaltságnak illetve egy kis pluszosnak.

Tudjátok sokszor azért kaptunk érte alig valami kis pénzt , mert behozták kinait.

Én és a családom nem csak ezért de elvi okoból is magyar termékeket veszünk.

Tejet az utcában lakó nénitől hordjuk háztól, almát is egy helyről már hosszú évek óta.

2011. márc. 10. 06:12

A kínai fokhagymás sztori ismerős.

Pont tegnap olvastam a Nők Lapjában Kínáról egy cikket.Ott is szerepel,hogy a kínai fokhagymát egyesek felcímkézik magyar zászlóval.Az ilyet kiküldeném Kínába lakni!Ha annyira szereti őket...

Erre csak egy biztosíték van:ne vegyen senki boltban foghagymát!Én ezt is a piacon veszem.Az az öreg néni aki szépen füzérbe kötötte,nem kínait árul!De az ízén is érezni ám! :)


Ediszi:teljesen egyetértek.Sokkal fontosabb a valóvilágos szemét ami ömlik a tv-ből.

A benzinhez: no comment.Vajon,ha itt élne Magyarországon és majd 400ft-ot fizetne a benzinért,akkor is autózna?Sztem igen.

2011. márc. 10. 04:17

Kínai fokhagyma Magyarországon? Hmmmm egy kissé bizar! Valahogy nem hiszem el, hogy nem lenne olcsbb, ha saját termesztésű fokhagymát láthatnánk a púltokon!

És tényleg igaz, hogy nem valami sok ember csatlakozik ehhez a fórumhoz. Viszont mindneféle értelme nincs fórumokhoz (pl: való világ) százszámra érkeznek hozzászólások!

Na látjátok ezért tartunk itt ahol! Túl kényelmes az emberiség és senki nem hajlanó kizökketni a kényelmes rutinná vált rossz szokásaiból.

Leirok egy egyszerű példát ami pár napja történt velem.

Egy reggel amikor vittem iskolába a kisfiamat biciklivel, összetalálkoztam egy fiatal ismerős anyukával aki minden reggel autóval viszi gyermekét iskolába. Kérdeztem tőle, hogy miért nem sétál, vagy viszi biciklivel a kisfiút, hiszen egy kis reggeli mozgás mindenkinek jót tesz. Válasza: "profitálni kell, hiszen itt olyan olcsó a benzin". (elfelejtettem leírni, hogy közé-kelet Afrikában élek jelenleg) Na tessék!!! Nem is azért, mert nincs ideje, vagy esetleg fáj a lába! Nem!!! Olcsó a benzin. :-(

2011. márc. 10. 00:19

Sziasztok!

Teljesen egyetértek,de néha még így is átverődhetünk.Minap egy kollégám mesélte,hogy vett magyar fokhagymát.Nem értette,miért nincs íze.Lekapargatta a magyar címkét,ott volt a kínai felirat.

Nagyon szomorú vagyok.

9. zzmm
2011. márc. 9. 22:43

Én úgy veszem észre, hogy egyre többen odafigyelnek a környezetünkre. És arra, hogy a magyar gazdaságot támogatva magyar terméket vegyünk. De hol van már a magyar cukor, liszt, alma..? Sokszor keresni kell, hogy találj valahol a polcokon megbújva.

Tény és való, hogy nagyobb hangsúlyt kellene rá fektetni, a gyerekeket már kis kortól erre nevelni.


Sosem szoktam szatyrot venni. Viszek magammal, de ha elfelejtek, csak szövet táskát veszek (van otthon vagy 10 db. emiatt) :D


Nemrégiben viszont (már fogalmam sincs, hogy milyen üzletben) meglepődtem kicsit. Fizetés után kaptam sorsjegyet, mivel hogy nem kértem szatyrot. Elgondolkoztam.. ezzel kell ösztönözni az embereket?

Lehet jó az elgondolás, de valahogy a felfogást kellene átalakítani. Mert ha valaki nem kér szatyrot, ne a kisorsolt wellness hétvége miatt tegye. Mert nem lehet mindig nyereményt adni..

2011. márc. 9. 21:16
Nagyon tanulságos a cikk. Sokan tanulhatnának belőle.
7. syria (válaszként erre: 6. - Darcy73)
2011. márc. 9. 20:51

Ne hidd, sokan vagyunk, de nem elegen. :D


Örülök, hogy más is úgy gondolkodik a környezetvédelemről, ahogy én.


A témába vágóan több cikket is írtam, s a hozzájuk kapcsolódó fórumokon csak elvétve akadt gáncsoskodó. De azért sajnos akadt.


- Cetli: ezt már régóta csinálom; nagyon beválik. Nemcsak azért, hogy ne vásároljunk feleslegesen, hanem azért, hogy ami kell, arról még véletlenül se felejtkezzünk meg. De nem elég ám leülni, és néhány percnyi gondolkodás után megírni a listát! Tudni kell érzéketlenül elrohanni a csábító pultok előtt. Mivel 95%-ban ugyanott vásárolok, a cikkeket olyan sorrendben írom fel, ahogy azt a boltban elhelyezik. Ezzel időt is spórolok.


- Mennyi műanyagot viszel haza? Személy szerint semennyit, mert a boltba textil, műbőr, és sok-sok évig szolgáló kötélfülű szatyrokkal megyek. És felemelném a zacskók árát 500 Ft-ra, hogy senkinek ne érje meg megvenni. Ez egyébként a vesszőparipám de nem csak nekem: ld. „Köszönöm, nem kérek zacskót!” c. cikket.


- Tartós használat: az ötlet jó, csak szinte kivitelezhetetlen. Jó 15 éve szinte már csak javíthatatlan készülékeket árulnak, vagy szinte új készülék árát megközelítő szervizárak vannak. Nem véletlen, hogy a mosógépem idősebb, mint a 31 éves fiam, és a TV-m is lassan kinő a teenager korból.


- Bevásárlóközpontok: maximálisan egyetértek. Az idejét sem tudom, hány éve tettem be a lábam hozzájuk. Főleg azzal dühítettek fel, hogy hülyének, manipulálhatónak néznek: ahogy írod, időről időre átrendezik az üzleteket, azt teszik szemmagasságba, amit nagyon el akarnak adni. Ám ugyanabból a termékből az olcsóbb, nagyobb kiszerelést olyan magasra teszik, hogy rendszeresen segítséget kell kérnem, mert nem érem el.


- Piacozás: tökéletesen igazad van. Nem is értem, miért nem az őstermelőtől veszem pl. a jó minőségű krumplit. Nagyon elszoktam a piacra járástól; ideje visszaszokni. Már csak a hazai termelők érdekében is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook