Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félelem a magzat elvesztésétől fórum

Félelem a magzat elvesztésétől (beszélgetős fórum)


25. c4c874079c (válaszként erre: 13. - Grety.25)
2009. jún. 3. 08:24
Köszönöm! Grety, ne izgulj, mindenki más időpontban érzi a baba mozgását. Egy velem egyidős kismama például csak a 22. héten érezte először, úgyhogy nyugi.Ez még nem jelent semmit.
2009. jún. 2. 19:39
köszönöm remélem így lesz..
2009. jún. 2. 18:49

Most értem haza nemrég. Jó volt sétálni. Elmentem a védő fele is,beszéltem a védőnőmmel. Ő is megnyugtatott. De sajnos neki nincs szívhang hallgatója. De megnyugodtam. Jövő héten meg megyek a nőgyógyászomhoz.Már alig várom!! :)


Bibócska,remélem a következő babáddal minden rendben lesz!! Ezt kívánom!

2009. jún. 2. 15:52

sziasztok..

én most nem vagyok várandós de az voltam még egy hónapja.igaz én bele sem gondoltam hogy bármilyen baj lehet eszembe sem jutott hogy elmehet a babám de megtörtént..

úgyhogy a köv alkalommal(lombik) amikor ismét babát várok majd biztos lesznek félelmeim...

persze most ismét nagyon pozitív vagyok várom hogy megjöjjön és újra belevágjak a dolgokba!!

de egy picit biztosan félni fogok majd..

21. e584b61b26 (válaszként erre: 20. - Grety.25)
2009. jún. 2. 14:24
Jól teszed további szép napot szép kismamikort sok boldog percet!:))
2009. jún. 2. 14:23
Köszönöm a hozzászólásaitokat,mostmár jobban vagyok kicsit,meg jövő hétre kaptam időpontot a nőgyógyászomhoz. Most megyek sétálok egyet és kiszellőztetem a fejem! :)
19. e584b61b26 (válaszként erre: 18. - Grety.25)
2009. jún. 2. 13:48

Igen ez a baj velünk h a lehetséges rosszakat is elképzeljük és mi több utána is olvasunk,ahelyett h beülnénk egy fotelba egy kakaóval vagy ilyenkor nyáron egy nagy tál gyümölccsel és jó kis filmeket néznénk zenét hallgatnánk beszélgetnénk stb.

Én már most leszoktam erről nagyon ha már motoszkál a bogár odabent akkor gyorsan kényelembe helyezem magam és elképzelem h már itt van velünk és boldog család vagyunk és fantáziálgatok!:)))Egész jó pihentető kis kikapcsolósás!És örömet is okoz!:))

18. grety.25 (válaszként erre: 16. - E584b61b26)
2009. jún. 2. 13:43

Lehet én is azért aggódom túl a dolgokat mert eléggé sokmindent összeolvasok a neten.

Túl sok az időm agyalni hülyeségeken.

17. adel07 (válaszként erre: 13. - Grety.25)
2009. jún. 2. 13:41
Nekem a 18. héten mozdult meg úgyhogy nem vagy elkésve.
16. e584b61b26 (válaszként erre: 13. - Grety.25)
2009. jún. 2. 13:40

Minden nő más és más így minden terhesség is!

A pocakok is a bab mozgása is minden!De aggodalomra semmi ok,ugyis minden hónapban megnéz az orvos és ugyis mondaná ha valami akármi bármi lenne!

De mivel írtad h minden oké nincs okod aggódni!:)

Nekem pl a 24.héttől 2100 as a méhszájértékem az egyik kismama nagyon rám ijesztett olyanokat mondott h akkor nagyon elkezdtem aggódni!Visszamentem az orvoshoz azóta is ugyanannyi az érték és elmondtam mit mondott a kismama és hogy mennyire megijedtem és az orvos is azt mondta majd ha ő mondja h baj van akkor ijedezzek és ne hallgassak senkire mert a kismamik hajlamosak is egymás fejét telebeszélni!:))

2009. jún. 2. 13:38

Hamarosan elkezd mocorogni a pici és akkor már nem leszel ennyire bizonytalan... érzed majd, hogy mocorog és tudni fogod, hogy minden rendben:) Sztem 1-2 héten belül biztos érezni fogod már:)

Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz, igazán jó tanácsokkal szolgáltak!

Szóval nyugi:)

2009. jún. 2. 13:37
Olyan aranyosak vagytok! Máris sokkal jobban érzem magam! Szerintem azért megpróbálom felhívni a védőnőm,hátha metudjuk hallgatni a kis szívét! :)
13. grety.25 (válaszként erre: 9. - C4c874079c)
2009. jún. 2. 13:34
Gratulálok! Én még nem érzem hogy mozogna,de jó lenne,mert biztos megnyugtatna!
2009. jún. 2. 13:33

Szia! Szerintem mindenkinek vannak ilyen félelmei, többé-kevésbé. Mindenféléket is lehet hallani, meg hogy az első három hónap... stb.

Próbáld meg bebeszélni magadnak, hogy minden rendben van, teljesen egészséges lesz és te mindent meg is teszel, hogy ez így legyen: rendszeresen étkezel, sok gyümölcsöt, zöldséget eszel, sok folyadékot iszol! Nem hajtod agyon magad! Én végig azt beszéltem be magamnak, hogy az én kisbabám teljesen egészséges kell, hogy legyen, mert én is mindíg az voltam és ő is egy ilyen erős, stramm gyerek lesz! És a terhesség alatt végig minden rendben is volt, minden eredményem jó lett és teljesen egészséges kisfiam született. Mai napig nagyon jól működik az immunrendszere, ritkán betegeskedik. De azért lekopogom!!!

Szóval fel a fejjel! Nem lesz semmi gond!

A hasad csak később kezd el látványosabban nőni! De van olyan is, akinek még a végére sem lesz olyan nagy pocija. Egyik kolléganőm télen szült és ha kabát volt rajta észre sem lehetett venni hogy terhes, még a kilencedik hónapban is alig volt pocija és teljesen egészséges kislánya lett!

Ez attól függ, kinek hogyan helyezkedik el a méhe!

Nyugodj meg!

Pussz!

11. grety.25 (válaszként erre: 10. - Adel07)
2009. jún. 2. 13:33

én is elég súlyos darab vagyok. Másoknak már 13-14 hetesen is kerekedik a pocó. Nem tudom miért nem fogom fel,hogy nekem később fog látszódni.

Tiszta dilis vagyok.

10. adel07
2009. jún. 2. 13:29

Én veszélyeztetett terhes voltam,próbáltam mindig elterelni a gondolataim arról,hogy baj történne.Nehéz volt mert egyedül voltam otthon és járt az agyam:-))De sikerült bennt tartani a 37.-ik hétig.

A súlyom miatt rajtam még a végén se vették észre a szomszédaim,hogy babát várok(tél is volt)

Volt olyan eset,hogy a bolt elött megkérdezték tényleg enyém e baba én szültem e?

2009. jún. 2. 13:28

Bennem is meg volt a félelem, nálunk is nehezen jött a baba, és most kezdjük a 40. hetet :)

A Brendonban, Kenguru Kid-ben, és más ilyen bababoltokban lehet kapni kb. 10 eFt-ért baba szívhang hallgatót /ezzel fel is tudod venni/. Én ugyan nem vettem, de hála a mi Picurkánk a 16. héttől kezdődően úgy mocorgott, hogy éreztem.

Attól, hogy idegeskedsz, csak rosszabb, mind neked, mind a kicsinek.

Ha nem tudod megnyugtatni magad, akkor mond el az aggodalmadat az orvosodnak, és kérd meg, hogy hetente vagy két hetente nézzen rá a picire. Én kéthetente mentem, és ez megnyugtatott. Amikor pedig ideges voltam, csak bekapcsoltam a videora felvett uh-okat, és amikor láttam a csöppet mocorogni, akkor teljesen megnyugodtam.

8. e584b61b26 (válaszként erre: 7. - Grety.25)
2009. jún. 2. 13:28
Esetleg ha van olyan félelmed azt is megírhatod a naplódban is!Mindenféle érzelmek dúlnak egy kismamában a hormonok miatt és ez így van rendjén!:)
2009. jún. 2. 13:26
Nem vagyok egy nagy fórumozó,inkább csak a naplómat írogatom,meg a kedvenceket elovasgatom,de néha jó lenne kiönteni az ember szívét valakinek.
6. e584b61b26 (válaszként erre: 5. - Grety.25)
2009. jún. 2. 13:24
Normális dolog teljesen h ilyenek eszedbe jutnak csak nem szabad stresszelni ilyeneken magad!:))
2009. jún. 2. 13:22

Tényleg!Igazad van,erre miért nem gondoltam?

Egyébként minden vizsgálatom idáig rendben volt. Nem értem magamat se miért jönnek ezek a gondolatok.

4. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Grety.25)
2009. jún. 2. 13:22

Másnak is eszébe jutnak ilyen gondolatok,de próbáld elterelni a gondolataidat pozitív irányban!

Örülj neki h panaszmentes vagy,és nyugodj meg a Te babád is ugyanolyan szépen növekszik és fejlődik odabent mint a többi baba!:)

Nézz vígjátékokat,olvass olyanokat amik szórakoztatnak vagy csatlakozz kismamás topikokhoz és ne a félelmeiddel hanem a mérhetetlen örömöddel foglalkozz!

3. Shyana (válaszként erre: 1. - Grety.25)
2009. jún. 2. 13:21

Szia!


Nem vagy vele egyedül :( Sajnos én is igy érzek. Nekünk is nehezen jött össze a baba és ráadás elveszitettem egyet már. Úgyhogy teljesen megértelek

2009. jún. 2. 13:19
Amikor ennyire rád tör az aggodalmaskodás menj el a védőnőhöz, és hallgassátok meg a szívhangját a picinek együtt. Biztos segít, hiszen ő azért van! Hívd fel bátran!
2009. jún. 2. 13:17

Sziasztok! Én 16 hetes kismama vagyok. Szeretném a segítségeteket kérni!

Megint elkezdett gyötörni egy gondolat,hogy honnan jönnek nem tudom.Félek,hogy nehogy vmi baj legyen Vele,idegesít hogy nem nő a hasam,hogy nehogy elveszítsem.Istenem,honnan jönnek ezek a félelmek? Meginnt kivagyok készülve. Alig várom már a következő UH-ot,hogy láthassam a pici szívét dobogni.

Másoknak is vannak ilyen félelmei,vagy csak én vagyok ilyen buta? Nagyon nehezen jött nálunk a pici,lehet ezért is féltem annyira.

Hogyan győzhetnék a félelmeim felett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook