Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Félelem a köszönéstől fórum

Félelem a köszönéstől (beszélgetős fórum)


1 2
38. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Banános Zselé)
2020. aug. 4. 11:39
Ha eddig is úgy köszöntêl, én már azon nem változtatnêk. Nekem legutóbb a párom nagyszülei szóltak, hogy tegezzem őket (80 évesek) . Addig nem tettem amíg nem szóltak. Igazából csak a kommunikációt könnyíti meg, a kapcsolat minősége nem változott, ugyanúgy jó.
37. Banános Zselé (válaszként erre: 35. - Epresturmix)
2020. aug. 4. 11:32
ez jó, csak valakit kiskorom óta ismerek
36. NomNom (válaszként erre: 34. - Banános Zselé)
2020. aug. 4. 11:30
Nem csak Amerikában, szinte mindenhol van egy semleges, hellóhoz hasonló köszönési forma. Csak itt szenvedünk az ilyen csókolomokkal meg jónapotokkal.
35. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Banános Zselé)
2020. aug. 4. 11:26
Nyilván felnőtt ember lévén ne köszönj már csókolomot. Azt akarja, hogy tegezd.
34. Banános Zselé (válaszként erre: 33. - Jucika33)
2020. aug. 4. 11:08
nagyon rossz nálunk a köszönés, Amerikába legjobb, ott nincs magázódás, meg azt se értem ha valakinek valamit köszönök azt mondja ne azt köszönjek, de hogy mit azt nem mondja
2020. aug. 4. 06:48
Nem baj, ha nem köszön vissza, lehet, hogy a másik egyszerűen nem ismer meg, vagy azt hiszi, hogy nem is neki köszöntél (esetleg neki is hasonló problémája van a köszönéssel), netán nem tudja, milyen köszönési formát használjon. Nekem ezzel az utolsóval szokott meggyűlni a bajom. Sok ember annyira sértődékeny, hogy bárhogy köszönsz neki, az nem lesz jó. Ha letegezed az a baj, ha magázod az, ha a magázás olyan formáját választod, ami szerinte öregíti, akkor az, ha a tegezés túl bizalmas, akkor nem adtad meg neki a kellő tiszteletet... Akivel nincs közelebbi viszonyod, annak nehéz a fejébe belelátni, hogy mire vágyik. Egyébként engem egyáltalán nem szokott zavarni, ha valaki nem köszön vissza. Legalább nem kell udvariassági köröket futni az időjárásról, meg a palánták növekedéséről... :-)
2020. aug. 4. 05:08
Én akkor is köszönök, ha csak kicsit ismerős valaki, mert az arcmemóriám igen gyatra. Illetve azt tudom, hogy ismerem valahonnan, csak azt nem, hogy honnan. Így inkább mindenkinek köszönök, jó hangosan. Ha nem köszön vissza, az már az ő baja. Én úgy szeretem azt a szokást, hogy túrázás közben mindenki köszön mindenkinek, szerintem ez kedves és jó dolog. Ne vedd magadra, ha nem köszönnek vissza, nem ellened szól, csak vagy nem hallotta, vagy ő neveletlen.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Scherlock)
2020. júl. 22. 23:19
17
30. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 22. 20:17
Ez tényleg szorongás. Győzd le, és utána köszönj mindenkinek!
29. 826302286d (válaszként erre: 28. - Scherlock)
2020. júl. 22. 16:36
👍
28. Scherlock (válaszként erre: 24. - 826302286d)
2020. júl. 22. 11:14
Ezt kifejezetten szeretem Németországban. 😊
27. Scherlock (válaszként erre: 13. - Perla del Mar)
2020. júl. 22. 11:12
Részemről szeretek csókolomozni a kedves idős szomszédnéniknek.
26. Scherlock (válaszként erre: 7. - Piroska52)
2020. júl. 22. 11:11

Hát....



Megértelek.

25. Scherlock (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 22. 11:10

Lakatlan szigeten házat venni, aztán ott nem botlasz emberbe...



Komolyan ez probléma!!!???? 😃


Pont lesz@rom,ha valaki nem köszön vissza. Annak nem köszönömk, oszt csók.


Hány éves vagy?

2020. júl. 21. 16:57

Udvariatlan dolog nem fogadni a köszöntést.



Nekem az volt furcsa Németországban ,hogy idegenek is rámkôszöntek pl.séta közben.Nem esett rosszul,mosolyt csalt az arcomra.

2020. júl. 21. 16:24
Köszönni illik, és ha nem köszön vissza, akkor legközelebb már nem is kell. Persze csak ha biztos vagy benne, hogy hallotta. Nálam mondenkinek 2 esélye van. Eddig 2 ember van, aki 2.alkalommal sem köszönt vissza. Mind a két nőci hallotta, egymás mellett mentünk el, de nem reagáltak. Következő alkalommal megint köszöntem, újra semmi reakció. Azóta én is csak elmegyek mellettük. Ne magadat hibáztasd, te úgy cselekszel ahogy illik, ahogy a szüleid tanítottak. Ez az ő szegénységi bizonyítványuk, és te nem leszel emiatt kevesebb 😉
22. Banános Zselé (válaszként erre: 10. - NomNom)
2020. júl. 21. 15:56
igen ez gond hogy kinek mit köszönjek
21. Banános Zselé (válaszként erre: 8. - Globus)
2020. júl. 21. 15:55
köszönönés meg a puszi az más
20. Banános Zselé (válaszként erre: 6. - Lávli*)
2020. júl. 21. 15:54
ha úgyse köszön vissza akkor teljesen mindegy hogy köszön ő e
19. Banános Zselé (válaszként erre: 4. - Unom)
2020. júl. 21. 15:53
attól függ hogy miért nem
18. druzsina (válaszként erre: 15. - Perla del Mar)
2020. júl. 21. 15:50

Nem szép emberi szokás.


Én is jártam már úgy, hogy lagymatag hangon odavetettem egy köszönést, aztán vissza semmi. Észrevettem magam, gondoltam, hogy na akkor újra (csapó kettő) és volt reakció rá.

Van olyan tényleg, hogy nem hallják, de olyan is, hogy hallja, de érdektelen visszaköszönni.

Engem például zavar, amikor egy társasházban is simán elmennek egymás mellett az emberek.

Egyáltalán nem tetszik, ahogy terjed a "nemköszönés".

17. New(l) (válaszként erre: 10. - NomNom)
2020. júl. 21. 15:22
Engem csókolomozásért röhögött majd oktatott ki egy ilyen. Jó, lehet hogy már jónapottal kellett volna köszönni, de egyrészt ismerős volt, másrészt egyik napról a másikra döntött úgy, hogy én ehhez már elég idős vagyok. Na ezután ha csak lehetett kerültem.
16. Perla del Mar (válaszként erre: 14. - NomNom)
2020. júl. 21. 15:13

Inkább szokja meg gyerekként, hogy úgy kell köszönni. Fura, mert erre neveltek minket, ezt szoktuk meg.

Nekem anno iszonyú nehéz volt átszokni. Volt, hogy köszöntem csókolommal 16-18 évesen és visszaköszönt az illető csókolommal ( férfi)

15. Perla del Mar (válaszként erre: 9. - Druzsina)
2020. júl. 21. 15:08
Igen ezt tapasztalom :( Mondanék valamit és nem hallják meg. Mondjuk a köszönésnél még nem vettem észre ilyet.
14. NomNom (válaszként erre: 13. - Perla del Mar)
2020. júl. 21. 15:07
Igen ez a csókolom borzasztó. Nem tudom mikor és miért terjedt el, de igazán kikophatna már... a jó napot kívánok is furcsa egy gyerek szájából, de egyelőre nincs jobb alternatíva. Külföldön ezzel nem kell ennyit szrakodni.
13. Perla del Mar (válaszként erre: 10. - NomNom)
2020. júl. 21. 15:05

Ez nálunk magyaroknál nagyon hülye szokás, hogy a gyerekeknek csókolommal kell köszönni. Aztán az ember 30 felett is csókolommal köszönön az egykori osztályfőnökének pl.

Az egyik szomszéd azon volt kiakadva múltkor, hogy az unokájának az általános iskolában azt tanítják, hogy jó napot kívánokkal köszönjön.

12. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 21. 15:02
Ez ne érdekeljen 😀 Te köszöntél, udvariasan viselkedtél! Ő volt a bunkó nem Te! Legalábbis akkor , ha hallotta és nem köszönt vissza.
2020. júl. 21. 14:55

Sosem csináltam ebből ügyet.

Mindig köszönök, ha nem köszön vissza akkor hangosan mosolyogva szoktam mondani, hogy neked is szép napot! ☺️

10. NomNom (válaszként erre: 5. - New(l))
2020. júl. 21. 14:06
Ja, nem beszélve arról a korszakról mikor nem tudtam kinek hogy köszönjek - a legrosszabb volt mikor vmi vén fószert nem sziáztam le egyből és kinevetett. Csoda, hogy az ember utána szorong?
9. druzsina (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 21. 13:46

Én is azt tanácsolom, hogy próbálj meg figyelni arra, hogy hangosan, érthetően köszönj. :)

Az sem lenne utolsó, ha egy kis határozottságot vinnél a hanglejtésbe. Hajlamosak az emberek nem észrevenni a másikat a köszönésnél (is), ha az csendesebb, szerényebb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook