Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félek az iskolakezdéstől :( fórum

Félek az iskolakezdéstől :( (beszélgetős fórum)


1 2
2019. ápr. 11. 11:47
De látom egy régebbi Hsz-edből, hogy kénytelen vagy otthon gyakorolni a kislányoddal. Habár még a jobbik eset, ha erre van idő a házi feladat után, pluszban.
18. Idhikai (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. ápr. 11. 11:13
Nálunk minden a suliban van... a logopédustól kezdve, a gyógytestnevelés, a fejlesztő pedagógus. Az elsős osztálytanítónak van gyógyped. és tkp végzettsége a tanítói mellett, a gyógytestnevelésen még relaxálnak is. Jó suli! :)
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Epervirág)
2019. ápr. 11. 09:33

Hogy értétek el, hogy kijár a fejlesztő pedagógus az iskolába? Tudom, hogy az iskolának kell hívnia, de itt ezt nem tette meg huszonéve az akkori igazgató sem, és nem teszi meg a mai sem.


Csak jelzem, hogy sajnos nincs egységes eljárás, és ha a lányod ismétlés nélkül végzi a 8-at, akkor még mázlitok is van.

16. epervirág (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. ápr. 11. 09:30
Szia! Hátha meg tudlak kicsit nyugtatni nekem 2 lanyom van.A nagy most 8- os.Semmi nem èrdekelte az ovodába otthon mindenèrt hisztizett ez a hiszti most is sajnos megvan.Èn is nagyon fèltem igy mi lesz vele,föleg,hogy diszkexias,de eljutott a 8- ig ismètlès nèlkül.igaz jar ki egy fejlesztő tanar.most olyan közepes az átlaga.a kidslanyom jövöre megy suliba mar most ír betüket,tegnap mèg az iskola táskát is felprobálta ő nem hisztizik csak akkor pityeredik el ha valami nem ugy sikerül ahogy akarta.Ő mindent egyszerre akar megtanulni.èn azt tanacsolom neked,hogy semmire ne erőltesd a kisfiad èn is a nagyot probáltam tanitgatni foglalkoztató könyveket vettem neki,de csak azt èrtem el,hogy mikor jötf a suli nagyin nem akart menni.
2019. ápr. 10. 13:42
ATtól joggal, mert az iskolarendszer katasztrófális. Megyeszékhelyen élek ,de alig-alig találni értelmes tanítónőt az egész városban, aki még nincs belefásulva a munkájába és a nyakába akasztott terhektől nem fusztrált. :-(((
14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. ápr. 10. 13:20
Ne félj semmitől, nem lesz gond, ha nem az van amit a gyerkőc akar. Gondolom kissé el van kényeztetve. De igenis beszélj a suliról. Kell is!!! Ha hirtelen kerül oda, hogy semmit nem tud sokkal rosszabb. Tudod, amikor pici korában oltásra viszik a gyereket, akkor is sír és fáj neki, sok anya is fél, vagy sajnálja, de az az oltás sok mindentől megvédi később. Szóval ne engedj meg neki mindent és olvassatok neki mesét, mond el hogy fognak kirándulni, tornázni. Majd ha hozza a piros pontokat mindig lesz valami kis ajándék. "Ha jó leszel, mindenki veled akar barátkozni" Falusi iskolában talán a káromkodás lesz az első amit megtanul. A tanár meg csak addig a szintig tanít, ameddig a gyerekek képesek figyelni. Városi iskolában azért a kirándulás, vagy esetleg a módszertan talán erősebb. Figyeljétek, hogy milyen könyvet, képeket néz szívesebben. Ha hisztis, igenis egy pohár hidegvíz jót tezs. nem szabad hagyni, mert valóban nem csak a gyerekek, de más szülők is megjegyzést tehetnek rá. A sok "ön" aggódással magadnak is sokat ártasz, mert semmit nem fogsz követelni a gyermekedtől, mert ez is - az is "jaj nehogy baj legyen". Kell kicsit radikálisabbnak lenni. Sajnos elég sok az elkényeztetett gyerek.
13. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. ápr. 10. 10:55

Ne felj, egy csomo gyerek izgaga.

Egy jo tanitoneni igazi kis kozosseget kovacsol az elso honapokban, plusz az nagy elmeny a gyerejeknek hogy megtanulnak olvasni, ki tudnak szamolni dolgokat, tudnak irni egy uzenetet :) szeretni szoktak.


Ha rossz a tanitoneni akkor van gaz :( de akkor meg ott vagy te meg a csakad akik atsegititek.


Felni nem erdemes

12. lapbarna (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. ápr. 10. 10:47

Egyik gyerekem sem szeret(ett) rajzolni kiskorában, a nagyobbak most sem igazán szeretnek. Nem színeztek, nem rajzoltak, nem firkáltak. Mind a 3 fiú. Nem idegesítem magam a legkisebb miatt, aki szintén nem egy színezős alkat, mert látom, hogy a nagyok is elvannak.

Szerintem se idegesítsd magad már most ilyeneken, rengeteget számít az az 1- vagy akár 2 év, ami a suliig eltelik még.

11. papája (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2019. ápr. 10. 10:07
...de szépen írtad !
10. Ori90
2019. ápr. 10. 09:44
Köszi szépen mindenkinek.Azt hiszem,én majd csak akkor nyugszom meg,ha már túl lesz rajta és mindne rendben lesz... :S
9. Ori90 (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2019. ápr. 10. 09:43
Te egy csodálatos édesanya lehetsz O.o A kislányod pedig nagyon szerencsés.Minden szempontból.
8. Karott (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. ápr. 10. 09:39

Éretlen, ez idővel sokat javul, s még minimum másfél év van az iskolakezdésig.

Én nem a gyereket treníroznám fel az iskolára, hanem adnék időt neki érni. Tehát inkább visszatartanám.

Ne színezni tanítsd, hanem rajzoljatok, színezzetek együtt. Főleg te, s azt vegye át lassan idővel. Inkább nagy méretben, földre terített csomagolópapíron, kint aszfaltkrétával. De lehet gyurmázni is, ollóval papírt vágni, homokozni, közösen sütit sütni is, s együtt mindig jobb.

Tudjon eleget szaladgálni, hintázni, az is fejleszti az idegrendszerét. Ezekre nagyon sokat segít az idő. S ha nagyon aggódsz, keresd meg a fejlesztőpedagógust, az oviban is lenni kell, megnézi, s tud szólni, ha valamiben mégis le van maradva.

7. pencil (válaszként erre: 5. - Idhikai)
2019. ápr. 10. 09:37
De jó volt olvasni a soraidat! Ilyen nevelőszülő kellene minden hányatott sorsú állami gondozott mellé.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. ápr. 10. 09:27
Az az 1 év lehet 2 is. Én nem igazán erőltetem, hogy 6 éves korban iskolába menjen a gyerek. Sőt.
5. Idhikai (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. ápr. 10. 09:21

Szia,

kislányom megyeszékhelyen jár iskolába, 1. osztályos. Iszonyat nyüzsi és hangos... otthon. Kicsit izgultam az iskola miatt, több okból is. 3H-s, nevelőszülős (az vagyok én), nehéz multú kislány.

Az iskolában nagyon fegyelmezett, általában mellé ültetik a haszontalan fiúcskákat, amíg ki nem tör, és el nem sírja magát.

Lényeg! Te szeresd az iskolát! Te várd örömmel! Az iskolában sok csodát lehet megtanulni, társakkal játszani, beszélgetni...

Múltkor mondta egy anyuka nekem, hogy szeretné, ha az ő kislánya is ilyen boldog iskolás lenne, mint Ramcsi. Hogyan lehetne? ... annyit kérdeztem tőle, hogy TE BOLDOG VAGY?

Nem, azt mondta, nem boldog, mártír anyukának tartja magát. Boldog gyermeket, csak boldog anyukák tudnak nevelni. :)

... csúfolódás. Kisleánykám fekete mint az éjszaka, persze első napokban már úgy jött haza, hogy a Beni kicsúfolta, hogy ő cigány. Megkérdeztem, miért? Nem vagy az?

De igen. Ez van, ő ilyen kis csuda-csoda szépséges bőrt kapott az Élettől, amiért mások szoláriumba járnak. A lényeg, hogy egészséges a teste, és az, hogy mit tölt bele, az már rajta múlik, és azon tud változtatni, az az ő felelőssége.

A helyzetét meg kell tanulnia kezelni, hiszen lehet bármilyen értelmes és jó, akkor is "cigány" marad.

Tehát nem elrejteni kell a gyermeket, és az esetleges "hibáit" (ami ugye nem az), hanem meg kell tanítani, hogyan vérteződjön fel az Élet, a Világ bántásai ellen.

... ehhez pedig szeretet, öröm, boldogság, ami segít! :*

2019. ápr. 10. 08:36
Érdemes iskola előkészítőbe járni majd és a mostani problémákról megkérdezni szakembert mit hogy csináljátok. Egy év alatt rengeteget változnak. A saját hozzállásodon is probalj változtatni mert ezt a feszültséget is érzi, átveszi a kisfiad. A foga miatt csúfolnának nem fogják emiatt felesleges felned. Na meg uygynolyan gyerekek mennek a suliba is akik most ovisok. Ebben nincs nagy változás.
3. Alina* (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. ápr. 10. 08:29

Az óvónők mit mondanak?


Beszéltél már nekik is a félelmeidről?


Nem javasolták, hogy vidd el a kicsit nevelési tanàcsadoba?

2. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. ápr. 10. 08:28

Szia!

Egy év rengeteg idő ilyen kicsiknél, rengeteget változnak. Sokat "érik" még az iskoláig. De ne nyúzd, ne mondogass neki az iskoláról, hogy ott ezt már csinálnod kell, mert ő is félni fog, meg utálni fogja.


A tanító néni a lényeg alsóban. Ha ő jó, tud bánni a gyerekekkel, akkor fog színezni, örömmel:-)


A falusi iskolában gondolod, hogy nem csúfolódnak? Dehogy nem! Ha akarnak, bármiért csúfolnak akár falu, akár város, úgyhogy emiatt nem érdemes falusi suliba vinned.


A hiszti viszont nincs rendben, középsős már, arról le kell nevelned, hogy hiszrivel akarjon elérni bármit.


A sulitól ne félj, nem esznek ott gyerekeket:-)

2019. ápr. 10. 07:57

Sziasztok!


Szeretnék tapasztalatokat olvasni olyan anyukáktól,akiknek olyan kisfia van,aki sosem tud nyugton ülni,kicsit hiperaktív,eléggé érzékeny és hisztis is volt az óvodában... Kisfiam még színezni sem nagyon akar,jelenleg középsős,azt mondja,hogy ő nem tudja,mindig biztatjuk,meg hívjuk,hogy gyere megtanítalak rá,de nem működik együtt...Nagyon félek,milyen lesz így neki az iskola,ahol már nem a játék meg a szabad program a lényeg...Emellett attól is félek,hogy bántani,csúfolni fogják,le van törve egy kis foga oldalt...Kicsit pityergős is..Nektek hogy ment ez?Milyenek a mostani iskolakezdő gyerekek?Nagyon gondolkodom rajta,hogy nem is íratom városi iskolába,hanem a falusiba,de az sok programtól,lehetőségtől szakítaná el.. : / Tudom,még 1 év,de már most pánikolok..Főleg,amik egy iskolában a gyerekekkel történnek... Nektek mik a tapasztalataitok?Főleg nagyvárosi iskolából érdekelne.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook