Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Félek a sötétben.Mi lehet az oka?Hogyan szüntessem meg? fórum

Félek a sötétben.Mi lehet az oka?Hogyan szüntessem meg? (tudásbázis kérdés)

20. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 19. - 859d1d62c0)
2011. okt. 2. 08:33

én az ilyet úgy oldom meg,hogy minden villanyt felkapcsolok.szoba,előszoba,konyha.Visszafele már rázósabb.

A legnagyobb baj,hogy ha egyedül vagyok éjjel,aludni sem nagyon tudok.Néha azért összejön úgy 3-4 óra alvás :(

2011. okt. 1. 23:28
Én is nagyon félek!Ma is egyedül vok párom dolgozik(éjjeles).Olyan éhes vok de nem merek kimenni a konyhába!:-S
18. 04e95f637a (válaszként erre: 17. - 6ee0ffb012)
2011. okt. 1. 21:29

nekem is akkor voltak ilyen érzéseim,mikor 3 műszakban dolgoztam!fél12/éjfél körül szálltam le a buszról,halál volt hazáig az a 8 perc :S


a legemlékezetesebb,mikor vihar után,mentem éjszakára,és nem volt sehol áram,ezért az utcai lámpák sem égtek!brr...


egyszer meg volt olyan,hogy gyalogoltam hazafelé az utcánkban sötétben!aztán láttam én,hogy jön egy autó mögöttem,egyre gyorsabban szedtem a lábamat,és megállt mellettem egy ismerősöm,kinyúlt az autóból,és megfogta a karomat!ááááá,akkorát sikítottam,ő meg hülyére röhögte magát

17. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 16. - 04e95f637a)
2011. okt. 1. 21:22

évekig dolgoztam 3 műszakban,hajnalban és éjjel futva mentem a busztól a kapuig... ha mondjuk még dörgött is,akkor sírva-futva :(((


ciki,nem ciki,én ilyen vagyok,de boldogan elfelejteném ezt a félelmet,ha tudnám,mit tehetnék ezért.

16. 04e95f637a (válaszként erre: 15. - 6ee0ffb012)
2011. okt. 1. 21:17
Szerintem nálam sem fog sosem elmúlni ez az érzés!Kint az utcán,sötétben rettegek,mindig hazakísértetem magam valakivel! :) de ez sem megoldás...
2011. okt. 1. 21:11

Én is félek a sötétben.Azóta,hogy anno 17 évesen megtaláltam a papámat holtan otthon.Igaz,nem volt sötét akkor,de ugye hogy halott... azóta félek.Ha sötét van,mindig olyan érzésem van,hogy ott áll mondjuk az ágyam mellett.

Mivel a párom munkája miatt sokat vagyok egyedül éjjel,bekapcsolva hagyom a tv-t,vagy ha jó idő van,beengedem a kutyát is.

(fiam keveset van itthon,mert apjánál is lakik meg néha a nagyszülőknél alszik a suli miatt)

14. e705905164 (válaszként erre: 13. - 6f4ed91892)
2011. okt. 1. 19:37
ne butáskodjááá má:D én hogyhogy élek?:D
13. 6f4ed91892 (válaszként erre: 12. - E705905164)
2011. okt. 1. 19:35

Kiskoromban en is sokat neztem, biztos en is azert felek.:D


Nem lehet szembe nezni, megol.:O

2011. okt. 1. 18:41

a sok horrorfilm :D


sztem nézz szembe a félelmeddel és egy idő után legyőzöd azt!

2008. okt. 29. 19:49
A szorongás nem jön csak úgy. Okai lehetnek: Gyermekkori trauma, rossz hírek hatása, stb. A szorongást és a félelmet le kell tudni győzni józan ésszel.Persze ehhezis bátorság és akarat kell.
2008. okt. 12. 16:08

Én amikor először aludtam az új, saját szobámban, akkor féltem a sötétben.Aztán rájöttem, hogy nagy marha vagyok.Mitől félek?Az árnyaktól?Felcukkoltam magam, oda mentem és utána jártam, hogy mi vetít árnyékot.Mindent sorra vettem.Semmi szörnyeteg az ágy alatt vagy egyéb:)

Most nyugodtan alszom, sőt a legkissebb fény is zavar, márpedig a szoba ajtóm üveges, így néha vita van abból, hogy minek világítanak az arcomba:S

Szóval, hajrá és le a mumussal! XD

2008. okt. 12. 14:57

Nézz szembe a félelem tárgyával:)

Persze ehhez is bátorság kell.

2008. szept. 15. 20:34
Én ugyan lakásban élek (a párommal), de még itt sem szeretek éjszaka egyedül lenni.. Egyedül nem is alszom,inkább ha úgy adódik átmegyek vmelyik barátnőmhöz vagy a szüleimhez. Tudom,h ez nem normális így, de vmiért nem tudok túllépni ezen a sötétség fóbiámon..:( Remélem néhányotokhoz hasonlóan nekem is elmúlik majd 1X..
2008. szept. 14. 18:45
Egy kolleganőm -ugyanúgy, mint szabk írta- panelből kiment családi házba és egy hónapig bömbölt este, meg fogyott stb. aztán egyszer csak elmúlt neki, és ma már szeret ott élni. Ez nagyon komplex dolog lehet, kezdve attól, hogy nem a magad elvárásai szerint vagy nem a saját magad által teremtett környezetben élsz. A tudatalatti amúgy nem kicsit hülye játékokra képes. Van olyan, akivel egyébként élőben megoszthatod? Mert ha igen, tedd meg.
2008. szept. 12. 17:26

Szia!

Szerintem szorongásos tüneteid vannak, a félelmeidet kivetíted a sötétségre. Meglepődnél, ha tudnád, hány ember szorong a sötétben, nem csak a gyermekeknél van ez jelen, sőt... Először is próbáld meg magadban tisztázni, mi az, amitől olyankor rettegsz, és hogy logikus e a félelmed. (Általában nem lesz az :) ) Ha ez sikerül, igyekezz vele szembenézni, bár ez nem mindig könnyű dolog. Valószínű ha gyógyszereket kezdenél el szedni nem sok értelme lenne, mert az csak tüneti kezelés, oldja a szorongást ugyan, de a problémát nem oldja meg, ráadásul függőséghez is vezethet. AZt javaslom keress meg egy pszichoterapeutát, aki segíthet a szorongások feltárásában, vagy egy életmódtanácsadót, sorselemzőt. (Ajánlom magamat, ha érdekel, írj privibe.)

2008. szept. 11. 00:55
lelkiismeret?
4. 8565183eb5 (válaszként erre: 3. - Szabk)
2008. szept. 10. 23:36
Nekem is volt olyan időszak. Vettem olyan konektorba dughatós fényérzékelős lámpát. Lehet kapni baba boltban is.
2008. szept. 10. 22:49
panelban nőttem fel, ott semmi baj nem volt, mióta családi házban lakom, azóta félek. illetve akkor nem, amikor a szerelmem is itthon van és hozzábújhatok. ha nincs, akkor a mai napig félek. mint ma is...
2008. szept. 10. 22:45
Rengeteg oka lehet. Akár kiskori trauma is, de egyébként a sötétségtől való félelem (pláne ha zajokat is hallasz), ősi ösztön. Én is sokáig rettegetem, aztán elmúlt, néha még előjön. Nekem segített, ha egy kislámpa égett a szobában. De egy pszichológus fel tudná deríteni az okait is.
2008. szept. 10. 22:35
Félek a sötétben.Mi lehet az oka?Hogyan szüntessem meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook