Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Feldagadt íny fórum

Feldagadt íny (beszélgetős fórum)


2011. júl. 14. 21:08
Én nem kísérleteznék otthon, elmennék egy fogorvoshoz. Max. azt mondja, hogy nincs nagy gáz, de nekem így derült ki, hogy fogágybetegségem van. Szóval, inkább menj el dokihoz!
2011. júl. 14. 20:52
A páromnak is volt ilyen, doki a Gengigel-t ajánlotta és bevált. Igaz elég húzós, 2000 körül volt, ha jól emlékszem, de azóta már többször szükség volt rá, mindig használ hamar!
2011. júl. 14. 20:41

én is így jártam... csak nekem az lett a vége, hogy akkut lázzal majdnem kórházba is vittek..:(

Nemszabad játszani ezzel, mutasd meg fogorvosnak.

6. Chrissy28 (válaszként erre: 5. - Chrissy28)
2011. júl. 14. 20:39

Van úgy, hogy hiába mosunk alaposan fogat, marad hátra ez-az.

Én ezt fogorvostól és száj higiénikustól tudom.

5. Chrissy28 (válaszként erre: 1. - Szla)
2011. júl. 14. 20:37

Nem lehet, hogy valami ételmaradék? Egy alapos szájselyemmel vagy vájóval való tisztitás lehet, hogy nem annyira fájdalommentes most, de szerintem jót tehet (ha vérzik, akkor kijön a hátramaradt étel is). Egy jó alapos fogmosás, amellyel az ínyedet is jól megmasszírozod is jót tehet.

Ha nem gyógyul, akkor pedig menj el fogorvoshoz.

2011. júl. 14. 20:37
Nekem is ue van, azaz volt. Betömték a fogam még tavaly, nemrég feldagadt az íny a fogamnál, olyan kis puplisra, kis területen. Még érzékeny kicsit, de már elmúlt. Én tantumverde-vel öblögettem. Elég sokára kaptam időpontot a fogorvoshoz, de úgy néz ki, megoldódott a gond. Nem tudom én sem mi lehetett, még egy kicsit érzékeny azért, de már nem dagadt. Igaz én tudtam vele enni...
2011. júl. 14. 20:29
1 hónapja én is így jártam,csak tömött fog nélkül...kegyetlen volt :((
2011. júl. 14. 20:28
nekem is volt ilyen, csak nekem nem volt betömve a fogam, egyszerűen csak dagadni támadt az íny. 4 nap alatt elmúlt. Ha nem múlik el, sztem baktériumok támadták meg a fogad. Esetleg próbáld meg a meridol nevű szert. Egy kis kupaknyit tegyél a szádba és öblögesd pár percig az érintett területen.
1. szla
2011. júl. 14. 20:26
Kb. 4-5 hónapja betömték az egyik fogam, mára feldagadt alatta az íny. Ha megnyomom az ínyem akkor fáj, és rágni se tudok rajta, mert fáj a betömött fogam. Ez mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook