Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fél éve felbontott orrcseppet használhatom még? fórum

A fél éve felbontott orrcseppet használhatom még? (tudásbázis kérdés)


10. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 27. 21:55
Én biztosan használnám.
9. Puncsos (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 27. 17:37
Szemcseppre is ráírjak mindig. De mi baja lesz ha az ember később hasznalja fel? Azért írják rá hogy dobd a kukába, aztan menj a következőért. :)
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2023. ápr. 27. 17:30
Nem fogy el, azt îrja max. 5 napon túl ne alkalmazza. Nem a lejárat miatt. Orrspray- addig hasznalom, amíg el nem fogy.
2023. ápr. 27. 17:27
Szemcseppnél tűpontosan tartom, ráírom a nyitás napját. Altalában el is fogy 8 hét alatt. Csak azert hoztam példának, hogy a hőmérsékletet nem kell szigorúan venni.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 27. 17:25
Én addig használom, amíg el nem fogy. Szobahőmérsékleten tárolom.
2023. ápr. 27. 17:17
Szerintem ezekre ráhagynak egy kicsit, nyilván ahogy telik az idő, úgy lebomlik vagy gyengül vagy nemtom a hatóanyaga, de jahh nem hiszem hogy egyből megbuggyan ahogy kicsit melegebb van, vagy letelik az x hónap. Mondjuk nagyon lejárt szemcseppet azért nem nyomnék a szemembe, de a többi ilyesmire nem ügyelek kínosan.
2023. ápr. 27. 16:47
Nem mindegy milyen. Általában 6 hónapot írnak rájuk.
2023. ápr. 27. 15:44

Köszönöm, a szemcseppre is max. 25 fok az előírás. Megkérdeztem patikust, azt mondta 28-30 is bírja gond nélkül. (D-Ny fekvésű panel).

Orrcseppnél az az aggódásom tárgya ;-), hogy fél éve bontottam fel és 1 hétig használtam. De megnyugtatttál, köszönöm. Amit nem muszáj, nem dobok ki. Sem gyógyszert, sem ételt.

2023. ápr. 27. 15:36

Én Nasivint használok néha, nem tartom soha hűtőben. Éppen náthából jövök ki, az elmúlt napokban használtam vagy 3-4-szer és még itt vagyok!


Szerintem amire max. 25fok van írva, azt nem kell 26 fokban sem hűtőbe tenni, jóvanaz szobahőmérsékleten. De én relatíve trehány vagyok ilyenekben, a "felbontás után 3 napon belül fogyassza el" kajákat is van hogy egy hétig eszem. 🤷‍♀️

2023. ápr. 27. 15:32

Fél éve használtam az orrcseppet. Tájékoztató azt írja, max. 25 Co-on tárolható. Sehol nem írja, hogy felbontás után hűtőbe kell tenni. Most elkapott egy nátha, vagy nem tudom mi. Be van dugulva az orrom, fáj a fejem. Néha minimálisat ki tudom fújni. Használhatom ezt az orrcseppet? (Allergia gyógyszert és orrcseppet használok egyébként.)

Segítő hozzászólásokat előre is köszönöm. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook