Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Feláras lesz a víz túlfogyasztás? fórum

Feláras lesz a víz túlfogyasztás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2023. ápr. 26. 18:26

Sziasztok.

Ki tud segíteni.

Hogy már kétszer voltak hogy ki kapcsolják a meleg vizet. De nem tudtak be jönni. Most azt mondták hogy bíróság által jönnek. Mennyi idő az hogy úgy jönnek ki??

33. semleges (válaszként erre: 30. - Tulipán***)
2022. júl. 18. 09:08
Ügyes vagy.
32. tulipán*** (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2022. júl. 18. 08:40
Én teljesen leöntöm csak nem a rendszerből nyert vízzel, hanem használt vízzel. A vízmennyiség nem változik a leötéssel a lehúzáshoz képest. Annyit öntök rá, mint amennyit a lehúzó tartályból engednék rá (talán még többet is).
31. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Tulipán***)
2022. júl. 18. 07:48

Nekem a mosógépből és a mosogatógépből is a használt víz a lefolyóba távozik. Nem is látom mi jön ki belőle.

A WC-nél nem tudom mennyire praktikus, ha nem öblítjük le teljesen. Lehet, hogy vizet spórolsz vele, utána azt elköltheted a dugulás elháráításra.

30. tulipán*** (válaszként erre: 28. - Timycat)
2022. júl. 17. 21:51
Igen. Bedugom a kádat fürdésnél és nem engedem le a vizet, hanem kimeregetem lavorral. Kézmosásnál is tartok egy lavort mindig a mosdóban és abba gyűjtöm a használt vizet, majd abból öntöm le a wc-t. Zuhanyzásnál szintén teszek egy lavort a kádba, hogy a szétfröcskölődő víz abban landoljon. Ezzela legutóbbival mondjuk általában nem sok vizet tudok összegyújteni.
29. BorosTyánka (válaszként erre: 27. - Tulipán***)
2022. júl. 17. 21:28

Ügyes vagy! Ezt már hallottam a TV-ben.:)

Nem utánozlak.

28. timycat (válaszként erre: 27. - Tulipán***)
2022. júl. 17. 21:13
Hogy fogsz fel fürdővizet? Kimered a kádat vagy hogy?
27. tulipán*** (válaszként erre: 24. - Érdekes73)
2022. júl. 17. 21:11
Szerintem amúgy jó megoldás lenne felfognotok a használt vizeket mint pl. kézmosó víz, fürdővíz, mosogatásnál az öblögető víz ha nem túl piszkos, mosógépből kijövő víz, stb. Én minden használt vizet felfogok és azzal öntöm le a WC-t, így a rendszerből nem is kell erre vizet használnom. Környezettudatos vagyok úgyhogy nem szeretek semmit sem pazarolni, ez a vízszámlámon is meglátszik. Nagyon keveset fizetek.
26. timycat (válaszként erre: 25. - OldPinokkio)
2022. júl. 17. 20:58
Akkor meg sokat jár az ember pisilni, aztán ott az öblítővíz problémája is.
25. OldPinokkio (válaszként erre: 24. - Érdekes73)
2022. júl. 17. 20:44
Több sört kell inni.
2022. júl. 17. 13:27
Így is már baromi drága a víz és csatorna felénk. Majdnem havi 20 ezer úgy hogy nem locsolunk nincs medence stb...
23. Groot (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2022. júl. 17. 12:04
Épp ezt akartam írni! 😃
22. tulipán*** (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2022. júl. 17. 12:02
Igen, az is valami, az tuti (hogy ott a hátsó szomszéd). :)
21. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Tulipán***)
2022. júl. 17. 11:25
Ezek szerint a hátsó szomszéd meghallja, ha a riasztó elkezd ordítani. Totál mindegy, hogy csak sivít, vagy éppen emberi nyelven ordít. Persze, ha egy kóbor kutya-macska ér hozzá, akkor is megszólal. :))
20. tulipán*** (válaszként erre: 18. - Globus)
2022. júl. 17. 11:22

Teljesen igazad van, valószínűleg ez lenne a leg ésszerűbb megoldás csak az a baj, hogy egyszerűen nem tudom megerőszakolni magam még akkor sem, ha érdekemben áll. Túl nagy az igazságérzetem és mivel korlátoznak a jogaimban és nem hajlandók belátni hanem még nekik áll feljebb, épp birtokvédelmi eljárást készülök indítani velük szemben :D :( . Szóval egyszerűen nem tudom lenyelni a békát. :(

Bár őszintén szólva, ahogy kiismertem ezt a szomszédot, én már a béke kötés után sem bíznék meg benne szerintem. :(

19. tulipán*** (válaszként erre: 15. - Liliom10)
2022. júl. 17. 11:12

Nagyon remélem, hgoy igazad lesz ....

Az a helyzet, hogy én a "konteós" emléletet hiszem, ami alapján ezeket a csapásokat (vírusok, gazdasági csapások, élelmiszer és energiahiány stb-stb) évekkel ezelőtt kidolgozták lépésről lépésre és a teljes elszegényítésünk + a totális kontroll kialakítása a cél 2030-ig (mindeféle hangzatos körítésekre hivatkozva).

Vissza térve a hozzászólásodra .... elméletileg a gazdák már most nyáron panaszkodtak, hogy nem volt öntözéshez víz és bizonyos településeken vízkorlátozásokat is bevezettek.

Olyat is hallottam, hogy mi szállítjuk Izraelbe a vizet (nem tudom ez igaz-e) de ha igen, akár ezért is bevezethetnek vízkorlátozást vagy éppen ok nélkül, más hangzatos indokokra hivatkozva.

De tényleg remélem, hogy neked lesz igazad és legalább a vízzel nem fognak minket sanyargatni (bár én a részemről eddig is spóroltam a vízzel csak rajtam kívül álló ok miatt nem akarok bajba kerülni).

18. globus (válaszként erre: 17. - Tulipán***)
2022. júl. 17. 10:51
Hmm, nem lehetne ezzel a szomszéddal valamilyen módon tűzszünetet kötni? Egy palack bor, tányér pogácsa, süti társaságában beszélgetni?
17. tulipán*** (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. júl. 17. 10:46

Én erről a fazonról mindent el tudok képzelni sajnos. :(


Ez a riasztó tök jó ötlet csak ahogy végig futtattam az agyamon az a baj, hogy még mindig nem fogom hallani hiába riaszt, és a környéken sem lesz senki rajta kívül. Vagyis mégis .... van egy hátsó szomszéd aki szintén ott telel. Majd beszélek is vele, hogy figyeljen oda csak egyrészt tele vannak lével szóval potom pénzért nem tudom állandóan oda futtatni, meg nem is érdekli majd, hogy átjárogasson.

Ennek az ötletnek a nyomán .... lehet, hogy áramot kellene vezettetni az aknafedőbe. :D :D (ha lehet ilyet egyáltalán) de az meg azért nem jó, mert a vízügyest is megrázza leolvasáskor. :( :(

Viszont jó ötlet ez a riasztó, beszélni kellene biztonsági rendszer kiépítőkkel, hogy nem tud-e valami hangjelzést küldeni nekem telefonon a rendszer, ha valaki hozzá ér az akna fedélhez .... bár szerintem a kamera alál nem lesz kibúvó a saját nyugalmam érdekében, bármennyire nem akartam ilyen felesleges költésgekbe és munkálatokba bonyolódni.

16. Bichi (válaszként erre: 15. - Liliom10)
2022. júl. 17. 10:03
Hidd el, ők elég sokmindent el tudnak képzelni, amit mi nem. Nézd meg az elmúlt egy hét változásait...
15. liliom10 (válaszként erre: 1. - Tulipán***)
2022. júl. 17. 09:41

A víz itthonról jön, ebben még a szerencsésebb országok közé tartozunk, hiszen medencében vagyunk. A gáz külföldről érkezik, és az áram nagyobb része is ! Tehát az energia.

Nem lehet ezeket összehasonlítani. El sem tudok képzelni átlagvízfogyasztást.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Tulipán***)
2022. júl. 17. 08:15

De ha az aknában a főcsapot elzárod, és az aknát lelakatolod, akkor azt már csak nem töri fel???


Most az jutott eszembe, hogy régen valamikor jártam (talán Pesten, vagy) valamelyik nagyobb városban és a parkoló autók között átevickélt valaki, mire az egyik autó riasztója elkezdett emberi hangon ordítani: "takarodj innen piszkos.... vedd le a kezed róla..." olyan hangosan, hogy az utca túlvégén is hallani lehetett.


Érdemes lenne utána járni, hogy a kamera, vagy egy ilyen "érintés-védő" lenne-e olcsóbb, és hatásosabb?? :))

13. tulipán*** (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. júl. 17. 07:55

igen ez már most is így van (elzáró csap a főcsap után és lakat az aknán) csak az a gond, hogy ő helyi lakos én meg nem, télen kihalt a terület és akkor sétál át, amikor akar. Ez megy egy vérmes tulok, mindent kinézek belőle.

Még az ingatlan bekamerázán gondolkodtam, azt látom az egyetlen opciónak, de nagyon nem volt kedvem ilyen dolgokba bonyolódni, mégis lehet, hogy kénytelen leszek....

Amúgy hívtam a vízműveket, van 24 órás hibabejelentési vonal, ott csak megerősítették azt, amit magam is gondoltam, hogy nem zárják le a vizet bizonyos időszakokra központilag, tehát ilyen nem kérhető.

12. tulipán*** (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2022. júl. 17. 07:48
Nincs, de a víz akna kint van az udvaron.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Tulipán***)
2022. júl. 17. 07:41
Szereltess az aknában a bejövő vezetékre egy elzáró csapot, az aknafedlapot pedig tedd lakattal zárhatóvá. Így a felső csapot hiába is nyitja ki, a víz nem fog folyni. Ha az aknafedlap lakatják feltöri, az már bűncselekmény!
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Tulipán***)
2022. júl. 17. 07:35
A szomszédnak van kulcsa a te nyaralódhoz???
9. tulipán*** (válaszként erre: 7. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 17. 07:30

Igen azt én is nagyon utálom, amikor az emberek pazarolnak, a magam részéről víz túlllépés biztosan nem is lesz a lakásomban. A nyaralómban viszont ha a "jóindulatú" szomszédom megnyitja véletlenül a vizet az udvaromon vagy az aknában, akkor kb. keresztet vethetek az ingatlanomra. Tegnap jutott ez az eszembe, azóta aludni sem tudok.

Tudtok erre megoldást, hogy mit lehetne tenni? Naponta nem küldhetek oda valakit, hogy nézegesse a vizet (vagyis küldhetek de az is igen drága lenne), én meg ritkán járok.

A vízműveknél lehet kérni központi lezárást bizonyos időszakokra? Biztos vagyok benne, hogy nem, de fel sem tudom hívni őket így a hét végén, hogy megkérdezzem ....

8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 17. 07:29

Igen, kinyitom rendesen a csapot, hiszen le akarom mosni teljes egészében a koszt a kezemről, és az edényekről. Csak nem kell órákig folyatni!


Nagy családoknál valóban hasznosabb lenne a mosogatógép!

Egyébként röhej a reklám szövege 1-2 fős háztartások esetében. Hogy akár 80 liter vizet is meg tudok spórolni. Nem csuszolom én azt az 1 tányért, 1 lábast olyan sokáig a folyóvíz alatt, hogy a géppel spórolnék. :)

2022. júl. 17. 07:09
Ugyan, joguk van az embereknek pazarolni, tökig kinyitott vízcsappal kezet mosni, folyó víz mellett mosogatni. Az hogy másnak nincs tiszta vize? Az őket nem érdekli.
2022. júl. 17. 06:59
Várjuk ki a végét! 😉
5. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Tulipán***)
2022. júl. 17. 06:35

Szerintem ez lesz a következő lépésük, bár tévednék!!!

Már így is lassan élhetetlen lesz az életünk amilyen intézkedéseket hoztak!!😠

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook