Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fel lehet jelenteni? Elér valamit? fórum

Fel lehet jelenteni? Elér valamit? (beszélgetős fórum)

22. Mia87
2011. máj. 2. 11:35
Elment a rendőrségre de semmit sem ért el... :(
2011. ápr. 29. 12:33

Egy dolog van, ami NAGYON fontos! Nem szóban kell vele egyezkedni, hanem levelet kell küldeni neki, feltétlenül ajánlott tértivel, amelyeket meg kell őrizni kronológiai sorrendben. Ez nagyon fontos, mert ha netán pereskedésre kerül a sor, akkor ezek bizonyítékok.


Esetleg ha az ingatlanosok írásba adnák, hogy az úri ember nem együttműködő, és elzavarja őket, az is nagyon jó.

20. 9896a91eb9 (válaszként erre: 1. - Mia87)
2011. ápr. 28. 19:25
Bíróság, távol tartási végzés!Ügyvéddel kell konzultálni!
2011. ápr. 28. 12:11
Szerintem anyaotthont kéne felkeresniük,mert erre rá fognak menni.Úgy tudom,ott jogi segítséget is nyújtanak.Meg kell nézni,melyik városban van hozzátok a legközelebb!
18. 00a194caf9 (válaszként erre: 15. - Mia87)
2011. ápr. 27. 14:46

Egyébként ha a válóperen meg lett állapítva, hogy az ingatlan értékesítésre kerül, és ő ebben nem partner, akkor el lehet árvereztetni egy idő után az ingatlant, arra hivatkozva, hogy a másik fél csak látszólagosan együttműködő.


De ez sajnos hosszú folyamat, és gondolhatod, áron alul adják el ilyenkor a lakást... Barátnőm most itt tart, az árvereztetésen gondolkodik, de ez is egy külön folyamat.

17. hte23 (válaszként erre: 15. - Mia87)
2011. ápr. 27. 14:35

Persze hogy nem egyezik.

Egy önző férfiből van.

Ő nem hibás. Ő mindent jól csinált. És senki ne herdálja el a "VAGYONT"

16. 53dfddad18 (válaszként erre: 13. - 00a194caf9)
2011. ápr. 27. 14:35
Családsegítő szolgálatok.
15. Mia87 (válaszként erre: 11. - 00a194caf9)
2011. ápr. 27. 14:30
sajnos 3 hónapja gyözködi az exférjét már mindenhogy.,.. egyre rosszabb... leült vele beszélni szépen hogy költözzenek el, adják el a házat... és legyen vége.. nem egyezik bele.. semmibe,..
14. hte23 (válaszként erre: 13. - 00a194caf9)
2011. ápr. 27. 14:28
Erre én is kiváncsi vagyok. Bár nekem állás kellene nagyon....
13. 00a194caf9 (válaszként erre: 12. - 53dfddad18)
2011. ápr. 27. 14:27
Milyen szervezetek?
2011. ápr. 27. 14:25
Tudtommal vannak hasonló válsághelyzetekre szakosodott civil szervezetek is, akik segíteni tudnak.
11. 00a194caf9 (válaszként erre: 9. - Mia87)
2011. ápr. 27. 14:22

Ha az albérlet sem fér bele neki, akkor sajnos az ügyvédi díjakat megfizetni...

Borzasztó helyzetben van a barátnőd, nagyon sajnálom, és kitartást kívánok neki.


Az én barátnőm is csak azért van még lábon, mert neki szerencsére ott vannak a szülei, akik tudnak segíteni neki. De fiatal nő, és 3 éve mégis bele őszült abba, hogy idegileg akarják kikészíteni.


Az apával nem lehet beszélni? Esetleg nem lehet őt úgy megközelíteni, hogy jó indulattal álljon hozzá a volt feleségéhez és a gyerekihez?

10. hte23
2011. ápr. 27. 14:22

Az teljesen igaz, ha kiköltözik a lakásból akkor soha nem lesz vége semminek.


Sajnos nincs védelem igazi a vétlen részére.

2011. ápr. 27. 14:16
sajnos nem él senkije... albérletbe nem tud menni anyagi okok miatt.
8. 00a194caf9 (válaszként erre: 6. - Mia87)
2011. ápr. 27. 14:06

És a rokonok, nagyszülők? Velük mi a helyzet? Sajnos barátnőm pont ugyan ebben a helyzetben van, csak neki 1 gyereke van, aki nem olyan pici! De neki is muszáj volt elköltöznie, mert ha nem teszi, akkor megbolondul. Hozzá teszem, minden ügyvéd azt mondta neki, ott követte el a hibát, és nem kellett volna elhagynia a saját ingatlanát... Én ezzel nem teljesen értek egyet.


Az önkormányzatban pedig a gyerektartás dologra azt mondták, hogy egy 18 évét betöltött gyerek ne tanuljon. Micsoda borzalom, hogy a mai fiatalok lusták dolgozni. Menjen el árufeltöltőnek! A srác becsületes, jeles tanuló, de ne használja ki a tudását, mert árufeltöltőnek kell mennie. Továbbá egy apatartási per is folyamatban van, amit a bíróságon TÁRGYALNAK! És ha még a kis srác javára is dől el a per, ami persze nem biztos, akkor is kell fizetnie az ügyvédi díjat, ami persze nem két fillér...

7. 00a194caf9 (válaszként erre: 5. - 00a194caf9)
2011. ápr. 27. 14:03
Bocsánat, a barátnőd, nem tud elköltözni?
6. Mia87 (válaszként erre: 4. - 53dfddad18)
2011. ápr. 27. 14:01
igen ezért próbálja meg a házat eladni, hogy külön menjenek.. de az exférj nem akarja.... nincs hova mennie 3 gyermekkel, 1 fizetésből úgy hogy még a gyerektartást sem kapja... sajnos..
5. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Mia87)
2011. ápr. 27. 14:01

Szia!

Nekem is van egy barátnőm, ő az alig 18 éves fiával menekült el otthonról, a férje elől albérletbe most talán 3. éve.

Az elválasztás hamar ment, azzal nem is lesz semmi gond, nagyon hamar különválasztották őket.


Nos, az anyagi rész, az más kérdés... 3. éve pereskednek a volt férjecskével, aki látszólag belemegy a lakás árusításába, de ő sem engedi be az ingatlanost és a vevőt, illetve ha beengedi, olyan trágár módon viselkedik, hogy a vevők egyenesen elmenekülnek. Gyerektartást nem fizet, sőt, a saját fiát is pereli azóta mióta betöltette a 18. életévét.


Papír alapon számára a lakás 1/3-a járna, a 2/3 a barátnőmé, és a fiáé. Apuci a lakásban él, a nőjével, és albérlőkkel, a szőnyegen oltják el a cigi csikkeket, szétszedik az egész lakást, közös költséget halmozzák, nem fizetik, ez is egy folyamatban lévő per, ez ügyben is jelenleg a saját fia ellen folyik peres eljárás.


Szegényt mindenért beperelik, zaklatásért, miegymásért. A zárakat lecserélték barátnőm nem teheti be a lábát a saját tulajdonába. Nem tudom már megszámolni, hogy hány per van ellenük folyamatban.


Én a pereskedéssel nagyon óvatos lennék, bár szerintem az én általam leírt sztori már nagyon nagy véglet... Egy biztos, legyen óvatos a barátnőd, mert sajnos, a törvény nem a jók mellett áll, és nem a gyerekek mellett! Egy per lezavarására hónapokat kell várni, az ügyvédi díj hatalmas, és ha egy pereskedési láncreakció elindul, akkor annak nagyon nehezen lesz vége. Most barátnőm ott tart, hogy legszívesebben lemondana az összes vagyonáról, csak hagyják békén, mert már többe kerül a hús, mint a leves. Idegileg kikészül, és az ügyvédi díj 20 ezer ft/óra... Minden levélre hivatalosan kell válaszolni, az illeték bélyegek...


Nem tud a barátnőm elköltözni, esetleg albérlet?

4. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Mia87)
2011. ápr. 27. 13:58
Annyit ér el vele, hogy még dühösebb lesz a férje, esetleg kiirtja az egész családot. Szerencsésebb lenne először külön költözni, addig meg békés megoldásokkal próbálkozni.
3. 4327a8e017 (válaszként erre: 1. - Mia87)
2011. ápr. 27. 13:58
Gyámhivatal és rendőrség, viszont ha a másik fél nem megy bele az ingatlan eladásába, nem tud mit csinálni, max. a saját tulajdonrészét adhatja el, de azt meg ki venné meg egy tomboló exférjjel?...
2. Maffincs (válaszként erre: 1. - Mia87)
2011. ápr. 27. 13:53

a gyámhivatalhoz kell fordulni a gyerekek miatt és a rendőrségen feljelentést tenni.

Ne hagyja magát!

2011. ápr. 27. 13:46
A barátnőmről van szó. Elvált a férjétől a ház közös még. a volt férje nem endedi be az ingatlanosokat, a barátnőm próbálja eladni hogy végre különköltözhessenek.. A volt férje a gyerektartást nem akarja fizetni.. két nagykorú és egy kiskorú gyermekük van. A kislány tartósan beteg. Az ex férje nem engedi hogy elvigye hétvégén a kicsit bárhova is.. fenyegeti őket, (a barátnőm és a két nagykorú gyermeket.) Szidkolózik és a kisgyermek előtt olyan kifejezéseket és trágár szavakat használ, hogy már lelkileg nem bírja... Trágár módon ordíbál és kitörései vannak. A barátnőm már nagyon sok mindent megpróbált, de fél hogy a kicsi állapota (6 éves) rosszabb lesz ezért a feljelentés mellett döntött.. De nem tudja el tud e érni valamit ezzel, vagy csak rosszabb lesz a helyzetük. Sajnos sehova nem tud menni.. ha esetleg van információtok, vagy tapasztalatok kérlek osszátok meg velem hogy tudjak segíteni neki.. előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook