Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél éves gyermek sokat sír fórum

Fél éves gyermek sokat sír (beszélgetős fórum)


29. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 27. - Kolett1213)
2020. dec. 17. 08:48
Ha anyuka laktóz érzékeny, akkor a babának is igen nagy esélye van rá. Tápszerből meg speckó kell, mert a sima tápszer is tej tartalmú. Csak gyerekorvos tudja felírni.
2020. dec. 17. 08:32

Az èn testvèrem kisfia is egyfolytàban ordított. Màr egy èves, fele annyit sem sír. Szegèny testvèremet iszonyatosan sajnàltam, totàl kivolt az idegrendszere. Ö elvitte orvoshoz, mert ö is ugy èrezte ez nem normàlis hogy ennyit sír... de minden negatív, azt mondtàk ö ilyen “fajta”. Most már lassan tudja mondani mi baja, ezèrt vàltozott annyit a dolog.

De megemlíthetem a sògornömet is, akinek a kislànya egyfolytàban üvölt, èjjel nappal! Mondjuk jut egy jò èjszaka, kap kèt nagyon rosszat utàna :D itt sincs szervi baj, csak huncut a kiscsaj!

De èn a barátnöd helyèben kivizsgàltatnàm elsö körben. Egy orvos meg szègyellje el magàt ha kineveti. Ha baja van a gyereknek, sose bocsàtaná meg magànak hogy egy debil orvos miatt nem foglalkozott a dologgal. Mondjuk èn leszarnàm az orvost, nem az ö gyereke!

Ha meg minden negatív, akkor ö egy ilyen kisbaba! Egyszer ezen is tùl lesz a barátnöd! Kitartàst kívànok neki, fel a fejjel!!!! (Èn mindig ezt mondtam tesòmnak, hisz okosabbat nem tudtam mondani.) :)

2020. dec. 17. 08:29
Anyuka laktóz érzékeny, így semennyi tejterméket nem fogyaszt. Sajnos a gyermekorvosuk már 2x kinevette, amikor mondta, hogy sokat sír a gyerek. A védőnő is türelemre intette. Próbálta tápszerrel kínálni szoptatás után, elutasította. Ezzel én amúgy sem gondolnám hogy baj van, mert megduplázta már a születési súlyát. Az én 5 hónaposommal sincs altatási probléma, fürdés után ha nem is rögtön, de 1 órán belül magától elalszik.Ma megpróbál még az ünnepek előtt segítséget kérni.
2020. dec. 17. 08:12
Nem lehet, hogy tej allergiás? Sok baba allergiás az anyatejre és az bizony hasfájást okoz. Gondolom 6 hónapossan még nem tért át teljes mértékben a anyatej/tápszer mentes étkezésre. Érdemes lenne kipróbálni, hogy nem e ez okozza a problémát. Bár ha normális gyerekorvosa van, akkor ezen már rég túlvannak!
25. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Globus)
2020. dec. 17. 07:55
Én az oviban hallottam először, egyik óvodásom testvérének porszívóval szívták le az orrát. Anyuka védőnő volt. Most az enyéméknek kis gép van erre. Csak az a félelmem,hogy tanulja meg így kifújni az orrát magától? De biztos működik, mert rengetegen használják.
24. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Kolett1213)
2020. dec. 16. 22:19

"Minden létező dolgot kipróbáltak már, autóban , babakocsiban, hordozóba, apával, ringatva ,ölben tényleg mindenhogy altatni."


Csak úgy letenni, hogy aludjon? Azt nem próbálták? Mert volt már rá példa, hogy az volt a baja, aludt volna, de zavarta, hogy mindenáron altatni próbálták.


Nekem nagy szerencsém volt. Fürdés, evés után este csak betettem az ágyába, még egy darabig elmotoszkált, aztán elaludt. Igaz, én soha nem altatgattam, letettem a kiságyba és elaludt mindig szépen. Nem volt sírós szerencsére.

23. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Kolett1213)
2020. dec. 16. 22:14

Miért nevetnék ki? Vigye csak el nyugodtan. Ekkora baba már fogja a játékait (igaz, mindent a szájába töm), gőgicsél, nevet, forog, el van egész nap. Vannak ugyan sírósabb babák is, de azért ennyit nem sír szerintem. Ennek oka van.


A rendes fejlődéséhez pedig aludnia kell. A túléléshez a szülőknek is :-)


Szóval menjen csak el vele orvoshoz, mert ez nem tolerálható helyzet.

22. Channa* (válaszként erre: 18. - Kolett1213)
2020. dec. 16. 21:28

Az evésről nem sokat írtál.

Ismertem olyan babát/anyát, akinek kevés volt az anyatej, mert nem volt elég tápláló.


Nem fogja kinevetni a maszek orvos és az sztk-snak sem szabadna, mert akár súlyos betegsége is lehet.


Ha sír, akkor tuti baja van és ki kell vizsgáltatni.

Vérvétel, ultrahang, gégészet.


Azért egy 6 hónapos baba már szépen el tud játszadozni, nem hinném, hogy ennyit sírna, ha nem fájna valamije.


Sok sikert!

21. Channa* (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2020. dec. 16. 21:24
Az enyém a szekrénybe bújt el:DDD
20. globus (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2020. dec. 16. 21:17
Nem is tudom, mi az...mi időnkben tuti, hogy nem volt.
2020. dec. 16. 21:04
Anyuka mennyi tejterméket fogyaszt? Tejallergiára gondolnék esetleg ... Baba széklete milyen?
2020. dec. 16. 18:43
Iszsz a baba, most kezdték a hozzátáplálást. Éjszakai is nyöszörög, sirdogal. A fogai még nem bújnak, mozgásfejlődésben mindent időnek megfelelően csinál.Minden létező dolgot kipróbáltak már, autóban , babakocsiban, hordozóba, apával, ringatva ,ölben tényleg mindenhogy altatni. Porszívót csak meghallja is ordít. Nekem 5 hónapos a kislányom, hát 20ad annyit nem sír, de egy egy rosszabb nap után, én teljesen kifingok, ők pedig már 6 hónapja ebben élnek. Sokszor portálja cicivel vigasztalni, de ha nem éhes, elutasítja. Javasoltam, keressem egy magánorvost, de fél, hogy ott is kinevetik
2020. dec. 16. 18:33
A kisbabáknál először a hasfájás után a fogfájás.De mivel megértem,hogy mennyire aggasztónak találja a kismama,igy én is azt javasolnám,hogy magánorvoshoz vigye el a gyermeket.
16. libikóka (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2020. dec. 16. 18:29
Jaj:)) Az az orrporszívó ,,szerencsére eszembe sem jutott ha volt már akkor,,brrr,,,,
2020. dec. 16. 18:20

Nem,ez nem normális dolog.

Amúgy sírás és síràs közt is van különbség.Másképp sír egy baba, ha fáj valamije, vagy éhes, melege van, fázik stb.

Egy fél éves gyerek nem sír csak azért, mert éppen olyan kedve van, vagy, hogy a szülōt idegesítse.

14. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Globus)
2020. dec. 16. 18:12

Érdekes, milyen hangok nyugtatják meg az egyiket, míg a másik a falra mászik tőle. D

Enyém a kanapé tetején volt, még 5 éves korában is, ha porszívóztunk.

13. pteri (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2020. dec. 16. 18:08
Az én első kisbabám is ilyen sírós volt. De ha kézbe vettem, ringattam, babakocsiban tologattam, akkor abbahagyta. Van aki beteszi az autóba gyerekülésbe, és köröz vele, van,aki a lakásban is babakocsiban ringatja, van aki magára köti egész napra. De csak elmúlik egyszer ez az időszak. Addig is ha segíteni akarsz, anyukát fektesd le, és vidd el sétálni a babát, mert tényleg lemerülhet szegény.
12. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2020. dec. 16. 18:05

Egyetértek, ez 36 évvel ezelőtt volt. Mi is féltünk, mi van, ha sírós lesz. De akit hagytak, semmi baja nem lett, igencsak stramm fiatalember.:)


Én pl. az orrsziporszitól lettem rosszul. Más generáció, más megoldások.

11. Bözsi néni (válaszként erre: 3. - Kolett1213)
2020. dec. 16. 17:38
Fejlődik rendesen? Mennyit és mit eszik?
10. globus (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2020. dec. 16. 17:35

Sajnálom, nagyon nehéz lehet. Fiam is ilyen volt, bármit csinálunk, fejen is állhattunk, folyamatosan üvöltözött. Büfiztetésre gondoltunk, mert gyakran bukott, sajnos nem oldotta meg a problémát. Később, tinédzser korában kiderült, hogy a nyelőcsöve karvastagságú, a gyomorszáj nem zár jól, szóval büfiztetésnek volt létjogosultsága, csak hatása nem :)

Ami hatékony volt, hogy kicsit tudjon aludni, az a porszívó. Tehetetlenségemben jöttem rá.

9. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2020. dec. 16. 17:34

Eszik rendesen?


Menjenek orvoshoz, az nem normális dolog, hogy nem alszik és napi 20 órákat sír.

8. libikóka (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2020. dec. 16. 17:24

Hát én nem lennék annyira ,elszánt hogy 1 éjszakán nem veszem fel ha sír:)


Merem remélni hogy vannak finomabb módszerek is:)) mert ha mondjuk egészséges ( szívből reméljük ) Akkor is ezer nyűgje lehet,amit ki kell találni:)

2020. dec. 16. 17:23

Fogai nem nőnek?

Az orvos megvizsgálta rendesen?

Mindent csinál a korának megfelelően?


Éjjel mit csinál a baba? Alszik?

Vagy éjjel is és nappal is sír?

Amikor sír, akkor nem kapkod sehová? Pl. hasához? Fejéhez?

Nem tudják semmivel megnyugtatni?

Ringatás, étel, ital?

Mit eszik? Nem lehet, hogy éhes?

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2020. dec. 16. 17:22
Arról nem írtál, hogy mivel, hogyan táplálja az anyuka a babát.
5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Libikóka)
2020. dec. 16. 17:17
Igen, és akkor meg lehet próbálni, hogy 1 éjszakán nem veszitek föl. Én nem jártam hasonlóan, mert első hét után végig aludta az éjszakát. De rokonságban így szoktatták le az éjszakai felvételekről.
2020. dec. 16. 16:39
Menjenek el inkább magándokihoz ,és ha minden rendben akkor lehet totózni,mert nagy mágusok ezek az aprókák:)
2020. dec. 16. 16:33
Foglalkoznak vele. Legalábbis próbálnak. De legtöbbször egyszerűen annyira sír, hogy lehetetlen megnyugtatni. És kb olyan keservesen sír,mint akit ölnek. Ilyenkor semmi nem köti le a figyelmét, hiába próbálkoznak bármivel. Csak sír és sir
2020. dec. 16. 15:53

Én simán el tudom képzelni, hogy most már nem fáj a hasa, csak a foglalkozást igényli.


Nap közben az én fiam sem aludt már ennyi idősen, max. de 10-11 ig. A többi időben igényelte, hogy játszunk vele, stb.

Az éjszakát viszont végig aludta.

2020. dec. 16. 15:41

Sziasztok!

Van egy barátnőm, akinek van egy fél éves kisbabája. Ez a kisbaba a kólikás hasfájásból is kikapta a legextrémebb változatot is. Bár már a kólika elmúlt, nagyon durván sokat sír. Minden túlzás nélkül, 24-ből 20 órát... A gyermekorvos annyit fűzött hozzá, a babák sírni szoktak. Ez rendben is van, de a baba rosszul is alszik. Éjszaka sokszor ébred, alvás közben pedig sokat mocorog. Aludni csak úgy tud kb fél órát napközben, hogy az anyuka magára köti. Az anyuka is már az idegosszeomlas szélén áll, bár próbálja magát tartani, látni rajta, hogy nagyon fáradt, hiszen 6 hónapja így telnek a mindennapjaik. Két kezén megtudja számolni, hány jó napjuk volt. Létezik, hogy még mindig a hasfájás? Érdemes lenne nekik egy magán orvost felkeresni? Annyira szeretnék nekik segíteni, de nem tudom hogyan. Ha valakinek van tanácsa, azt szívesen fogadom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook