Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fél éve eltűnt macskám hazajött reggel fórum

Fél éve eltűnt macskám hazajött reggel (beszélgetős fórum)


18. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 4. 17:23
Drága szíve neki :) Örülök, hogy happy end lett és előkerült a cica . Mindenképpen az ivartalanítást javasolnám , pláne ha mindkét ciccet bent szeretnétek tartani (pl. a jelölgetés, verekedés elkerülése végett)
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Sirga)
2023. jan. 4. 17:07

Köszönöm!

Igen, mi is úgy döntöttünk hogy ha ki akar menni, akkor nem tartjuk vissza. Bár eddig még nem akart és szerencsére használnak közös almot is.

2023. jan. 3. 22:53
Ezt jó olvasni. Mekkora öröm lehet. 🤗
2023. jan. 3. 16:00

Amikor elköltöztünk a város másik részébe, vittük az öreg cicát magunkkal, hetekig nem engedtük ki a lakásból. Hosszú évek óta a mi cicánk volt már korábban is. Az első leendő alkalommal kiszökött, kb. egy héttel később szóltak az ottani szomszédok, hogy visszament oda. Ők etették, gondozták, de nem engedte magát megfogni. Évekkel később visszajött az új címre!


Akkor mondták hozzáértők: a macska-félék elsősorban nem emberhez, hanem a territóriumhoz = területhez kötődnek, ott vannak a kapcsolataik, ott van a macska-falkában az a kiharcolt rangsor, amit a sajátjának érez. És ezért megy vissza! Ott az otthona! Az ember gondoskodását elfogadja, de a személyes szabadságát igyekszik megtartani.

A kutyák, az emberhez kötődnek, és hűségesen követik, bárhova is megy a gazdi.

2023. jan. 3. 13:15
Ez egy igazán jó hír. Más macskák tűzijáték idején meglógnak, elszöknek, de tied hazament, ritka eset.
13. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 13:02

Hihetetlen, óriási, nagyon örülök, hogy visszakaptad! :)

Attól nem tartanék, hogy a másik házhoz visszamegy - akkor miért jött volna haza? Ezt tekinti otthonának.

Mindkét cicánk kijáró volt, de az egyiknek gerincbetegsége lett, emiatt többször kezelték, de elmondta a doki, hogy az egyetlen megoldás, ha nem engedjük ki. Szenved miatta, de kénytelenek vagyunk bent tartani. Nem akarjuk, hogy végleg lerokkanjon szegény. A lényeg: tényleg büntetés neki.

A mi cicáink nem hajlandóak közös almot használni.

12. Sirga (válaszként erre: 4. - Sz123)
2023. jan. 3. 12:57

Ó, dehogynem! :)

2 kandúrunk van, mindkettő korán ivartalanítva, hogy ne járjanak el ... Ugyanúgy barangolnak. És veszekednek.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Nénje)
2023. jan. 3. 07:59
Ilyenek ezek a pasik. 😄
10. Nénje
2023. jan. 3. 07:41
De jó,hogy hazajött a cicád,nagy öröm lehet.Jártam én is így jó pár kinti kandúr cicámmal,de mivel nem jött be nekik az itthoni "koszt",így visszamentek oda,ahol eddig voltak.
9. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 3. 06:55
én nem engedném ki, legalább egy darabig..
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Csicsi25)
2023. jan. 3. 00:59

Az nem kifejezés! 😊Az egész családot ébresztettem az örömhírrel. 🙈 Még a melóból is késtem.


Inkább attól tartunk, hogy visszatér a másik házhoz, még akkor is ha tudjuk hogy jó dolga van ott is.

2023. jan. 2. 22:53

Édes Cicus...! 🥰

Gondolom, volt nagy öröm, amikor megjelent.

Szerintem is nyugodtan engedd ki, látod hogy visszajön 😉Viszont az ivartalanítás tényleg fontos lenne.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Sz123)
2023. jan. 2. 22:42
Holnap könyvelek neki is időpontot, remélem megvárja.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - E8fad0db48)
2023. jan. 2. 22:39
Köszönöm. :)
2023. jan. 2. 22:30
Én kiengedném, korábban kijárós macskának börtön bezártság, viszont ivartalaníttatnám mindkettőt. El se mászkálnak utána meg kakaskodni sem fognak.
3. e8fad0db48 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 21:46
Örülök, hogy előkerült. Én nem engedném ki.
2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 21:14
Majd meglátod. 😊
2023. jan. 2. 21:06

Kinti-benti kandúrom reggel egyszer csak itt volt az ajtó előtt. 🥰

Július elején tűnt el. Már lemondtunk arról hogy valaha látjuk őt.

Nincs rajta egy karcolás sem, jól volt tartva, fésülve is. Így arra gondolunk hogy valaki "ellopta" és nem engedte ki, talán ezért nem tudott hazajönni.

Na de most mit csináljak? Ha ki akar menni, akkor engedjem? Vagy tartsam bent?


A másik hogy nincs ivartalanítva sem ő, sem pedig a saját fia, akit megtartottunk. Ő júniusban született és jövő hónapban lesz ivartalanítva.

Apa kandúr nagyon kedves és nyugodt, szerintem emlékszik rá. A kicsi viszont picit fél tőle. Ugye nem kell attól tartsak hogy összebalhéznak ezalatt az egy hónap alatt (kandúr hormonok miatt)?

Illetve két pasi fog használni egy almot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook