Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél éve dolgozok nemrég fejeztem be a sulit, mennyit kell ahhoz dolgozni, hogy elmehessen az ember szülni, hogy gyest is kapjon? fórum

Fél éve dolgozok nemrég fejeztem be a sulit, mennyit kell ahhoz dolgozni, hogy elmehessen az ember szülni, hogy gyest is kapjon? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. de0bf0494c (válaszként erre: 39. - Princes47)
2009. dec. 15. 09:08

Anyám 4 gyereket szült és nevelt fel, és ő is azt mondta, hogy ha apám nincs, akkor nem tud felnevelni minket. Nem arról írtam, hogy azért szülünk, hogy pénzt pakjunk, hanem azt, hogy az állam ilyet kér, de cserébe inkább elvesz, mintsem ad. Amerikába nem vágyom, de tisztában vagyok más országokkal szerencsére, és tudom, hogy milliószor jobb a helyzet, mint itthon, de mindenki itélje meg maga, és döntse el, hogy hol szeretné leélni az életét. Lehet, hogy most megköveztek, amiért ezt írtam, de Én nem vagyok hazafi, szeretem az országot ahol élek, de a politikáját gyűlölöm...

vegyük csak figyelembe a gyes összegét...őszintén, mire elég??? Vagy vegyük csak figyelembe azt, hogy a férjem 3 diplomával és 2 doktori címmel egyetemi docensként annyit keres, mint Én érettségivel...na ne szórakozzunk már...

De nem folyok bele több vitába, mert a árt a babának. És Én sem vállaltam volna gyereket, ha nem dolgoztam volna előtte.

39. princes47 (válaszként erre: 37. - De0bf0494c)
2009. dec. 14. 20:14

Ez nagyon rossz szöveg, nem azért szülünk gyereket, hogy kapunk utána pénzt. A te anyukád meddig volt otthon, vagy mennyi pénzt kapott utánad, lehet hogy semmit. Akkor ha Ő is így gondolkodott volna akkor most te lennél?

Nehogy azt hidd hogy külföldön jobb a helyzet, Amerikában is 6 hét után már vissza is mennek dolgozni, csak nagyon kevesen tehetik meg, hogy otthon maradnak. De lehet hogy rosszul tudom.

38. 1e8f358d6a (válaszként erre: 37. - De0bf0494c)
2009. dec. 14. 18:26

nem, mindenképpen csak a gyerek két éves koráig jár juttatás az államtól. (2010. májustól)


Ha van két év ledolgozott munkaviszonyod, akkor végig gyed-en lehetsz, ha kevesebb, akkor annyi ideig kapsz gyed-et, amennyi biztosított időd van. (ha csak másfél év, akkor addig).

Amint lejár a gyed, akkor következik a gyes, de ez is a gyerek két éves koráig jár majd.


Ha egyáltalán nincsen meg az elvárt, minimum egy éves biztosított jogviszonyod, akkor csak gyes-re vagy jogosult.

37. de0bf0494c (válaszként erre: 36. - Princes47)
2009. dec. 14. 12:05

Ezt annyira szeretem, és az állam azt akarja, hogy szüljenek minél több gyereket a nők...mégis miből???

Amúgy nem úgy van, hogy 2évig gyed, és utána 1 év gyes? vagy hogy van ez? ha 2év, akkor hány év a gyed? 1? Na jó, azt hiszem pakolok, és utazok külföldre...ez nevetséges ami itt van.

2009. dec. 12. 22:32

A 2010. április 30-a után született gyermekek esetében gyed-jogosultsághoz szükséges munkaviszony ideje 180 napról 365-re emelkedik, a gyes időtartama pedig háromról két évre csökken.

Az elfogadott törvénymódosítás értelmében elmarad a családi pótlék 2009 szeptemberi korrekciója és a 2010-es emelése

2009 szeptember 1-től családi pótlék növeli az adóalapot.

(SZMM)

2009. dec. 12. 22:32
1 év.
2009. dec. 12. 20:17

1 év!És ez tuti.A sógornőm két hónapja szült és nem adták meg neki mert nem volt meg az 1 éve "csak" 10 hónap!

Mindenképpen várd meg az 1 évet!

33. de0bf0494c (válaszként erre: 32. - 89b99f816e)
2009. dec. 7. 11:17
Én úgy tudom, hogy a gyed attól függ, hogy mennyit keresel, ha 4órában keresel annyit, mint más 8órában, akkor mind1.
32. 89b99f816e (válaszként erre: 29. - Sajert)
2009. dec. 6. 23:15
Én úgy tudom, hogy a 4 órás részmunkaidős állásnál máshogy van a gyed..talán többet kell dolgozni, hiszen feleannyi, mint a nyolc óra..
31. 1e8f358d6a (válaszként erre: 30. - De0bf0494c)
2009. dec. 4. 15:20
szerintem igen
2009. dec. 4. 14:58
Ha július végén fogok szülni, és július 1-én lesz 2éve, hogy dolgozok, az nem befolyásolja, hogy én a terhesség alatt veszélyeztetve voltam, és megkapom a 2év GYED-et? Végülis be voltam jelentve, nem?!
29. sajert (válaszként erre: 15. - Fiatal nő)
2009. dec. 3. 20:31

Bejelentett állásnál, akár egy óra/nap munkaidő is tgyás/gyed alapja, mivel nincs meghatározva, hogy 40órás munkahét mellett lehet igényelni. Abszolúte nem számít, hogy részmunkaidős vagy teljes munkaidős.

A ledolgozott napok számítanak, és természetesen a bruttó bér (+növelő tételek, akinél vannak).

28. de0bf0494c (válaszként erre: 26. - Schmetterling7)
2009. dec. 3. 19:16

ezek annyira jófejek...főleg, hogy kórház...engem meg ki akartak rúgni úgy h tudták h terhes vagyok...el is vetéltem rá 2hétre...nem rúgtak ki végül :-S

Minden nőnek joga van szülni és dolgozni is, ez az élet rendje...

27. schmetterling7 (válaszként erre: 20. - Princes47)
2009. dec. 2. 23:55
szia köszi a válaszod én 22 éves vagyok, benne vagyok abba a kórban hogy szüljek, sőt a vőlegényemmel is már 5 éve eggyütt vagyunk. júliusban kzdtem dolgozni és jövő októberre tervezem, hogy teherbe essek, de még terhesen is dolgozonék ameddig szabad ( kórházban dolgozom). az számít ha suli mellett is dolgoztam kórházban 4 hónapot? válaszod köszönöm.
26. schmetterling7 (válaszként erre: 21. - De0bf0494c)
2009. dec. 2. 23:52
neked jó én most kezdtem a melot, kórházba dolgozok és úgy indítottak, hogy ne akarjak még szülni...
25. schmetterling7 (válaszként erre: 24. - 1e8f358d6a)
2009. dec. 2. 23:51
köszi a válaszod én jövő október körül tervezem hogy gyereket vállaljak. akkor már meglesz a másfél év munkaviszonyom.
2009. dec. 2. 14:01

ha fél éve dolgozol, még kell mégegy félév ahhoz, hogy gyed-et igényelhess. De tudnod kell, hogy az új szabályok értelmében annyi ideig maradhatsz otthon gyeden, amennyi ledolgozott munkaviszonyod volt a szülés előtt, de max két évig.

Ha szülésig csak egy éved lesz meg, a baba születése utána egy évig kapsz csak gyedet, utána a gyest, ami valljuk be, minimális...

23. 89b99f816e (válaszként erre: 22. - Jaina)
2009. dec. 2. 11:14

De csak ha nappalira járt. És ebben az esetben ugyanolyan, mintha dolgozott volna, tehát biztosított volt, így ugyanúgy számolják a gyed-et.

Csak minimálbér alapján. Úgyhogy az sem lenne nagyon sokkal több, mint a gyes.

22. Jaina
2009. dec. 2. 11:06
Ha esetleg felsőoktatásra jársz, jártál az, ha jól tudom fél évnek számít.
21. de0bf0494c (válaszként erre: 20. - Princes47)
2009. dec. 2. 08:00
Hát Én is megvártam volna az 1 évet, meg is vártam, most vagyunk 7 hetesek, most veszélyeztetett vagyok a 12.hétig, aztán úgy tervezem, hogy ameddig bírom, bejárok melózni, mert számít, hogy mennyit kerestél a szülés előtt közvetlenül, és a táppénz valljuk be nem a legjobb, meg ülőmunkát végzek, és a melóm 3 trolimegállóra van tőlem, és a megállók 10m-re vannak a háztól, így simán be tudok majd járni szerencsére! :) Meg az sem mindegy, hogy mit látnak a mhelyen, hogy dolgozol-e vagy sem, nem mindegy, hogy szívesen vesznek vissza, vagy sem. Nekem szerencsém van, mert a mhelyemet kitüntették "kismamabarát munkahelynek" tavaly, ami annyit tesz, hogy visszavesznek minden kismamát. :)
2009. dec. 2. 07:52

Igen ennek az egy évnek meg kell lenni. Szülés után jár a 168 nap ami az előző egy éves jövedelemből számítódik. Ha nem fordul az év a tgys és a gyed között akkor az összeg nem változik.

Ha fordul az év mondjuk jan. 5-től jár a gyed akkor az összeg is változik. De erre ha van konkrét időpont pontos választ tudok adni.

Érdemes teljesen utána érdeklődni a járandóságok miatt, hogy nehogy 1-2 nap miatt valamitől el essél. Én ledolgoznám az egy évet és úgy esnék teherbe, nehogy valami hiba miatt kitegyenek és akkor löttek az egésznek.

2009. dec. 2. 07:28

[link]

egy kis segítség!

2009. dec. 2. 07:25
Az új szabályozás szerint az utolsó két éven belül kell lenni 360 napnak. Ha jól tudom.
2009. dec. 2. 07:25
Ja és mégvalami, a tgyás-t is érdemes kérni, az ha jól tudom 60 v 90 napig jár, és (állítólag) nem rossz pénz, legkorábban a szülés előtt 30 nappal lehet igényelni!
2009. dec. 2. 07:23
Mivel most tervezed a babát, és nem most fogsz elmenni, így a fél évhez hozzá kell csapni még (ha nincs semmi probléma, és olyan helyen melózol, amit csinálhatsz terhesen is) 7-8hónapot, tehát az több, mint 1év, azután már kapsz GYED-et, GYES-t kap mindenki szerintem, de az lényegesen kevesebb, mint a GYED, a GYES a jól tudom nettó 25 körül van+családi, a GYED meg fizetéstől függően kb. max nettó 90-100+családi. És úgy tudom a 2010 április után szült nőknél van az 1 éves munkaviszony, az előtte szülőknél van a 180 nap, és mivel a baba kihordása 9 hónap, így a legjobb indulattal sem fogsz áprilisban szülni reméljük. :) Remélem tudtam segíteni!
2009. dec. 2. 07:07
De tegyük hozzá, hogy a félállásos állás, ha az ember dolgozik egy évet, akkor az fél évnek számít... :-))) (bár erről nem volt szó, de ki tudja...)
2009. dec. 2. 07:00
gyest mindenképpen kapsz! a gyed-ért kell dolgozni. mostmár 1évet minimum
13. b.mona
2009. dec. 2. 06:40
a gyes már nem jár alanyi jogon csak a családi, mostmár 1 évet kell ledolgozni ahoz hogy kapjad, a gyed meg akkor jár ha munkahelyröl mész el gyedre az 2 év , és ut 1év gyes
2009. dec. 2. 06:38
Gyes alanyi jogon jár, az egyik ismerősöm még főiskolára járt, mikor szült, egyetlen nap munkaviszonya sincs, és gyest kap. Tgyást, gyed-et viszont nem.
2009. dec. 2. 06:19

most változtatták 1 évre !!!!!!!!!


Nekem még csak 180 nap vol!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook