Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fél egyedül a 8 éves kisfiam. fórum

Fél egyedül a 8 éves kisfiam. (beszélgetős fórum)


20. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Nikol306)
2015. márc. 11. 11:59
Vszínüleg ilyen az alaptermészete. Vkire hasonlít az a gyerek. Szerintem nem szabad erőltetni. Ha fél ki kell találni mi az ami megnyugtatja. VCmi apróbb világítás stb..
19. gkreka
2015. márc. 11. 11:38

Pár hete nálunk aludt a fiam (11éves) haverja. Most, két év elteltével mesélte el, hogy anno azért kellett egész éjjel nyitva hagyni a lámpát, mert a gyerekszoba falán lévő posztertől félt, amin indián harcosok voltak. Akkor cikinek érezte elmondani, hogy fél, inkább azt mondta, hogy otthon is így szokott aludni. Most meg már nevetve mesélte el, mint "gyerekes" dolgot.


Próbálj nála ilyesmiről is tapogatózni, hátha valami tárgynak az árnyéka, sziluettje ijeszti meg.


A szakemberhez fordulás tényleg jó ötlet!

18. Bebe83
2015. márc. 10. 08:33
Szerintem sem kell elbagatelizalni, valamilyen szinten normalis, de fel kell ismerni mikor kell segitseget kerni. Fiam 5 es fel eves, kb fel eve kezdett felni a sotetben, utananezte a neten, teljsen normalis ebben az eletkorben, de villannyal kimegy egyedul a wc-re es mondom neki hagyja egve a lampakat. De ejszaka sotetben alszik akkor nem fel. Amugy en osszefuggesbe hoztam a mesekkel, azota tilos egy-egy meset nezzen. Unokatesom kisanya 9 eves, kb 1 eve kezdodott, elkezdett felni, de olyan szinten hogy mar nem maradt egyedul a szobaban, nem aludt egyedul, anyukajaval alszik mai napig, ha anya otthagyja ejjel akkor megebred es megy utana. Voltak pszihologusnal es pszichiaternel is, komoly kezelest akartak neki adni, de a szulok nem vallaltak, gondoltak hatha kinovi, de azota meg nincs eredmeny. Ugyhogy szerintem vidd el szakemberhez.
2015. márc. 9. 16:43

Tegyetek be neki éjjeli fényt.

Egyébként én felnőttként is ilyen vagyok. Ha egyedül kell aludnom, beállítom a tv-t időzítősre, hogy 20 perc múlva kapcsoljon ki magától, arra már nem ébredek fel.

Én nem tudok teljes sötétségben aludni, éjjeli fény, ablakon beáradó lámpafény...stb.

16. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Nikol306)
2015. márc. 8. 16:46

A lányom ugyanezen ment át.


6 éves korára kezdett jobb lenni. Utána aztán komoly visszaesés volt. Bár neki ezen kívül - az egyedülalváson kívül - voltak egyéb félelmei is, amik egyre erősödtek. Pl. félt a csontvázaktól, a résektől, a pincelejárótól, mert hogy ott rejtőzhet valaki...

7 évesen otthon mert maradni egyedül kis időre, 9 évesen meg nem.


Aztán megelégeltem, elvittem a Vadaskert pszichiátriájára, ott feküdt bent egy hetet. Semmi különöset nem csinálnak olyankor, de egyrészt látott hasonló gyerekeket, meg tanult lazítási módszereket, beszélgettek vele a problémájáról, nekünk is mondtak módszereket. Pl a csontváznál levelet kellett írni egy csontváznak... Hülyeségnek tűnik, de hetek alatt látszott a változás a gyereken..


Ők hárman alszanak egy szobában testvérek, de ha apa nincs otthon - egyébként ő abban a szobában alszik - akkor náluk is ég egész éjszaka a kisvillany. Bár néha éjszaka közepén, ha mind elaludt, akkor azért lekapcsolom...


Tehát egyrészt életkori sajátosság is a dolog. Másrészt várható, hogy 1-2-3 múlva magától is rendeződik a dolog. De az biztos, hogy nagyon sok beszélgetés kell, ha te bizonytalan vagy, beszélj védőnővel, pszichológussal. Semmiképpen se bagatelizáld el a félelmeit.


Igazából félelmeink, ha őszinték vagyunk, nekünk is voltak, vannak, én is féltem kicsit ilyen koromban egyedül otthon, de ezzel együtt szerettem is. Talán tök egyedül még ma is kicsit félek, vagy legalábbis furcsa.


Szerintem nem ez az érdekes, hanem annak az útnak a megmutatása, hogy hogyan kell kezelni ezeket, és magunkat kordában tartani. Én ezért is vittem el a lányom komolyabb helyre, mert azt akartam neki megmutatni, hogyha gond van, nem szégyen segítséget kérni, nem kell megvárni, amire az ember teljesen megkattan.

15. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Nikol306)
2015. márc. 8. 16:15
Félsz hogy nem növi ki? azért gondolom nem hiszed hogy 10 év mulva is ki kell hogy kisérd... :-) legyen kislámpa ne aludjon tök sötétben.
14. Csicsi25 (válaszként erre: 11. - Nikol306)
2015. márc. 8. 16:02
Jajj, dehogynem növi ki, hiszen még csak 8 éves!
13. nikol306 (válaszként erre: 12. - *Csajszi*)
2015. márc. 8. 15:50
Ez jó ötlet! Ezt kipróbálom 😊
12. *Csajszi* (válaszként erre: 11. - Nikol306)
2015. márc. 8. 15:33
Beszelj vele. Ne mint anyukaja, hanem jatekosan, ha van kedvenc akciohose / jateka, jatszatok egyutt es a jatek / akciohos / maci (Te) kerdezz ovatosan kerdeseket tole. Gyerekek gyakran jatekoknak sokat elmondanak, amit felnotteknek nem.
2015. márc. 8. 15:06
Nem azzal van leginkább baj hogy ennyire fél hanem hogy mellette vagyunk az àgyban és a redőny sincs leengedve. Sosem volt jó alvó és azt sem akarja bevallani hogy fél. Én is sajnálom és éjszaka amikor felébreszt kimegyek vele wc-re. Csak félek hogy nem növi ki.
10. b00d33e65c (válaszként erre: 9. - Bogarka19)
2015. márc. 8. 12:21
Egy 8 éves már suliba jár,gondolod hogy ott nem hall sztorikat?És ha pont ott bántják?A tv nem az ördögtől való,az meg a szülőn múlik,mit nézzen.
2015. márc. 8. 12:19
Én is féltem, szerintem nem vagyok egyedül. Az okot kell kiiktatni és minden rendben lesz. A TV-t mindenképpen. Azokban lassan egyetlen olyan műsor sincs, amit egy 8 éves fel tudna dolgozni. Lassan a híreket sem. Lefekvés előtt nevessetek sokat, találjatok ki vidám sztorikat.
2015. márc. 8. 12:13
A mai világban az a csoda , ha nem fél se felnőtt se gyerek !
2015. márc. 8. 11:56
A 12 éves kisfiam még mindig úgy alszik egész éjjel, hogy ég az íróasztalon a lámpája. Engem nagyon zavarna az a fény, de neki így jó :)
2015. márc. 8. 11:55

En 34 evesen is felek ha ejjel egyedul vagyok itthon , es ilyenkor egvehagyok egy kislampat a hazban.


Szerezz be egy kis ejjeli lampat, es hagyd egve, vagy huzd el kicsit a fuggonyt, hogy bejojjon az utca fenye.

2015. márc. 8. 11:51
Persze, hogy fél Én is utálok sötétben közlekedni lenni pedig van már 2 gyerekem Vannak nagyon jó éjszakai fények és kaphatna egy zseblámpát is :)
4. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - Nikol306)
2015. márc. 8. 11:50

Teljesen normális. A gyerek fél a sötétben. Így vagyunk kódolva.

Tegyél be neki jelzőfényt, vagy ne legyen leengedve a redőny, vagy valami. Majd kinővi. Semmi gond ezzel ilyen idős korban.

2015. márc. 8. 11:41

Emlékszem,ennyi idősen én is féltem.Éjszaka ha ki kellett mennem a Wc-re pánikrűen rohantam a villanykapcsolóhoz.Díszkivilágítást csináltam az egész lakásban.Ha meg úgy volt anyu jött ki velem,de őt is megkértem hogy kapcsoljon fel minden villanyt.

Az én lányom még kicsi,de neki is felkapcsolom a villanyt ha pisilnie kell.

A redőny pedig csak olyan háromnegyedig van leengedve.

2015. márc. 8. 11:37

Szegény kicsike! De miért kellene sötétben aludnia? Az enyémnél is feljebb van húzva a redőny, hogy jöjjön be kintről fény. Ha pedig ki kell mennie wc-re, akkor miért ne mehetnél vele? Ő még kicsi, szerintem semmi kivetnivaló nincs abban, ha fél. Mi, felnőttek is sokszor félünk.


Kérdezted már tőle, hogy mitől fél?

2015. márc. 8. 11:24
Segítsetek mit csináljak hogy a kisfiam ne féljen? 8 éves és nem hogy külön szobában de külön ágyon is alig akar aludni. Főleg ha sötét van. Szólni kell a tv-nek míg el nem alszik mert ha kikapcsoljuk sír és közli hogy fél. Nem mer kimenni a wcre sem ha már lefeküdtünk. Pedig egy lépés és már kapcsolhatja a villanyt. Mit tanácsoltok? Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook