Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fél a fürdéstől a 10 hónapos fiam, pedig régebben imádott pancsolni. Mit tehetnék? fórum

Fél a fürdéstől a 10 hónapos fiam, pedig régebben imádott pancsolni. Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 19. 23:33
Szia,vegyetek közösen pancsolós játékot vagy figurás mosdókesztyűt(enged hogy ő válaszon) és lelkesen ecseteld neki ,hogy milyen jó lesz együtt fürdeni vele:)Vagy a gyerekek imádják a habos vízet, és te is fújhatsz buborékot a tenyeredből (tegyél bele egy kis fürdertőt vízezd meg és egy cső formát kialakítva fújd át a levegőt)az én kisfiam is félt valamikor a víztől és nekünk ez vált be :)Lehet hogy hülyeség de akkor sokat segített.
2010. nov. 19. 18:56

mi ilyenkor mindent végigpróbálunk: együtt fürdés, elterelés játékokkal, de általában magától múlik el, amikor rájön, h tényleg nem kell félni.

most legutóbb még a fürdő közelébe sem ment, ha mégis, mondta: "hemmi baj...hemmi gond...":))

mikor kérdeztem, mi baj, mondja: "féjek" mitől? "víz." de hogy miért, nem tudom... nem volt semmi negatív élménye. végül elmúlik mindig és újra a régi lesz, bár elég kis betoji a kislányom, ő nem az az összevizezem az egész fürdőt - gyerek, nyugodtan üldögél, azzal játszik, amit elér, még csak fel sem próbált állni egyszer sem a másfél év alatt:))

5. dus
2010. nov. 19. 18:43
Én együtt fürödtem vele, pancsoltunk, locsoltuk egymást, kicsit hanyatt fekve "úsztattam" a kádba és ha az arcába ment a víz, nyugtatgattam, hogy semmi baj. Ezt pár alkalommal megcsináltam, utána elmúlt a sírás. Azóta is imád pancsolni!
2010. nov. 19. 18:36
nálunk félévente van ilyen... épp a múlt héten fordult elő. általában max 4 napig tart nálunk. nálatok mióta van?
2010. nov. 19. 18:35

pancsolós játékok?

Van konkrét oka hogy fél?

Pl. megcsúszott, az arcába fröccsent a víz?

2010. nov. 19. 18:35
Nem tudom, mitől ijedhetett meg, de most egyre rosszabb... bármit próbálunk, csak üvölt és ki akar szállni...
2010. nov. 19. 18:32
Fél a fürdéstől a 10 hónapos fiam, pedig régebben imádott pancsolni. Mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook