Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fekvő betegnél hogyan oldható meg a hajmosás? fórum

Fekvő betegnél hogyan oldható meg a hajmosás? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 30. 12:37
Esetleg az infralámpa? sokan mondják,hogy az is segíthet!
41. globus (válaszként erre: 30. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 28. 20:49
Nekünk a Medifleur gélt javasolta a bőrgyógyász, javítja a bőr keringését. Viszonylag hosszan friss érzetet nyújt.
40. c1e9612cd3 (válaszként erre: 33. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 28. 20:39
annó volt évfolyamtársamék a kórházban sima úszógumit fújtak fel nem túl keményre, de azért annyira, h tartsa a derekat, és mint egy gyűrűt tették a beteg feneke/ dereka alá, h ne legyen keresztcsonti dekuja (vagy a már kialakult ne legyen durvább). Olcsóbb, mint a deku matrac.... A sarka alá pedig egyzserűen csinálhatsz te is házilag. Fogsz egy adag vattát, amiből gyűrűt formálsz (persze megfelelő méretűt), és azt gézzel több soron áttekered, h egy masszív gyűrűt kapj. Ezt be tudod tenni a sarka alá. Így megtartja azt, és kisseb eséllyel alakul i a decubitus. Meg persze gyakran forgasd az ágyban. Ez a legfontosabb! A Sudocrem az jó, uhogy használd! Remélem tudtam segíteni egy kicsit.
2011. dec. 27. 17:46

Igen,figyelem,ott is kezd már kialakulni,kezelem azt is :)

de igazából olyan rosszul néz ki szegényem,hogy lelkiekben már mindenre felkészültem.

38. benvik (válaszként erre: 37. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 27. 16:31
Amúgy kap valami fájdalomcsillapítót? Lehet már nem akar többet adni. A sarkát is figyeljed, mert ilyenkor sajnos az a következő:-(
2011. dec. 27. 16:21
Benvik képzeld nem írt ki semmi fájdalomcsillapítót,azt mondta,hogy továbbra is sudocrem!
2011. dec. 27. 16:21

sehol senki? Pandora? :)

Beszélgethetünk ám másról is,bármiről! :)

2011. dec. 27. 14:06
rendben,megkérdezem tőle,köszi! :)
34. benvik (válaszként erre: 33. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 27. 14:04
Arra sajnos nem nagyon fog használni a recept nélküli:-( Próbáld meg megkérdezni az orvost. Esetleg felfekvés elleni matrac. Bár nem olcsó:-(
2011. dec. 27. 13:42
Esetleg nincs vmi fájdalomcsillapító? nagyon fájlalja a fenekét!
2011. dec. 26. 08:32

Hát próbálgatjuk forgatni,de ugye csak oldalra megy,meg néha felültetjük.Például ha édesapám meg a párom is dolgozik,és csak hárman vagy Domikámmal meg anyával,akkor én csak oldalra tudom fordítani meg felültetni,feljebb tenni az ágyon,na az már két emberes meló,bár apa egyedül is feljebb bírja tenni.


erős?én? miért is? ez a kötelességem,csak visszaadom neki,amit ő tett értem mikor kicsi voltam. :) nem hagytam volna,hogy elfekvőre tegyék (oda akarták rakni a sebészetről),az a hely vmi borzalom. :(

31. 31c1daa9fa (válaszként erre: 30. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 25. 22:03

Igen, ez az egyik szakmám, de már nem dolgozok benne.



Egyébként forgatjátok anyudat?

Bocs, ha írtad, nem láttam.


És baromi erős vagy tudod?

2011. dec. 25. 19:48

Nem mostunk ma hajat,nem érezte jól magát anyum. Na de majd holnap! :)

Gizus köszi,utána nézek annak amit te írsz!

Most úgy állunk,hogy 3 kezdődő van a fenekén,abból kettő elég szép,javul...de a 3. áhh :(

Most megint lepezsegtetem neki, és bekenem őket. Meg nem győzöm mondogatni,hogy oldalt próbáljon aludni éjjel.


Pandora te ápolónő vagy? :)

29. gizus58 (válaszként erre: 27. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 25. 19:16
Felfekvésre nagyon jó,és olcsóbb, a gyógyszertárban kapható lassar paszta.Még a kialakult, sebes felfekvést is behámosítja.
28. 31c1daa9fa (válaszként erre: 27. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 25. 19:11

Szerintem nagyon jó ez a krém, sokáig is elég, mert vékonyan kell bekenni.


Sikerült a hajmosás? :)

27. pamoabf.sze (válaszként erre: 25. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 25. 17:53
Most ezzel kenem,de van itthon a felfekvés elleni kenőcs is!Mintha a sudocrem jobb lenne!
26. icuri (válaszként erre: 23. - Margozsodi)
2011. dec. 25. 16:28
A Google-ba beírod, hogy Kék Lukács és ott mindent megtalálsz. Egy rokonom lánya 6 éve kómás beteg, otthon ápolja az édesanyja.Kék Lukács termékeket is használ, nincs a lánynak felfekvése, ha kezdődik, akkor rögtön kezeli. Én a reuma kenőcsét és a sárga kenőcsöt használom.Utóbbit viszeres lábra. A sárga kenőcsöt annyira nem szeretem, mert tényleg sárga (a rutintól). De a reuma nagyon jó és a kék kenőcs is.
2011. dec. 25. 16:20
Decubitusra Sudocrem is jó.
24. 31c1daa9fa (válaszként erre: 23. - Margozsodi)
2011. dec. 25. 16:18
Igen, kék kenőcsnek mondják sokan. Nagyon jó krém.
23. margozsodi (válaszként erre: 21. - Icuri)
2011. dec. 25. 15:46
Szia Icuri!!Ezt a krémet merre lehet megvenni?Ez a neve is hogy kék kenőcs?Megpróbálok a neten utána nézni,de köszi,ha válaszolsz.
22. margozsodi (válaszként erre: 16. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 25. 15:45
Ha kezdődő felfekvése is van,akkor ajánlom nektek az antidecubitus alátétet.Ez több rétegű és mosható.Most nem tudom,létezik e még közgyógyellátátsra,nekünk még 3 éve lehetett íratni ezen a jogcímen,de ha nem,akkor egy darab ebből 6900ft.De tényleg nagyon jó,megelőzi a felfekvést ,valamint jó szolgálatot tesz az ágyban való lemosáshoz is.Utána kell kérdezni.Valamint van a MEDI FLEUR-nek agy gélje,a neve egyszerűen:Felfekvés elleni gél,1590ft.Ezekről itt a neten is tudsz sokat olvasni,de tapasztalatom az,hogy egszerűbb bemenni egy gyógyászati segédeszközöket forgalmazó üzletbe,mert ott mindent megmondanak,azt is,hogy mire van támogatás,akár teljes,akár részleges.Mert nekem nagy szívfájdalmam ,hogy az OEP pont ezeket nem támogatja kellő képpen,de egyéb "szépészetilányakarokfiúbóllenniműtétekremertkülönbenöngyileszek" ;;)),nos ilyenekre van pénz.De ez politika.A lényeg,hogy nyugodtan járj utána,mi jár,mi nem.A beteg és a te kényelmed és az ápolás könnyítése a legfontosabb.
21. icuri (válaszként erre: 16. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 25. 15:32

Szia! A felfekvés ellen nagyon jó a KékLukácsnak a kék kenőcse.Bocsi, tudom,h. nem ezt kérdezted.

Jobbulást kívános anyukádnak és a körülményekhez képest kellemes karácsonyt.

2011. dec. 25. 15:22
Én már 1 és fél éve ápolom most 98 éves anyósom.Kb 1 hete már nem tud kimenni a fürdőszobába.Én is úgy mosom a haját mint zsakagi.Ágy mellé a lavór,kicsit ferdén fekszik az ágyon úgy,hogy a fejét a tarkójánál az egyik kezemmel tartom.A szék amin a lavór van alacsonyabb az ágynál és azon van a lavór.A feje pont a lavór fölött van.A szabad kezemmel a lavórból bögrével merek vizet a hajára.majd besamponozom,jól átmosom és egy kancsóba készített tiszta vízzel leöblítem.
2011. dec. 25. 14:26

szia :)

Nekem Anyumat gerinccel műtötték. Úgy mostam neki hajat, k kiaraszolt az ágy szélére, a feje lelógott. Széken ott volt a lavór víz, egyik kezemmel tartottam a nyakát, másikkal mostam a haját.

18. pamoabf.sze (válaszként erre: 11. - Kiraroli)
2011. dec. 25. 13:55
ülni tud egy kis ideig,ha felültetem!!
17. pamoabf.sze (válaszként erre: 14. - Margozsodi)
2011. dec. 25. 13:54
ez nagyon jó,köszönöm az ötletet!
2011. dec. 25. 13:53

Sziasztok!Köszönöm az eddigi válaszokat!Amióta most legutóbb kijött a sebészetről (bélösszenövése volt,műtötték sokadjára) azóta nem tud felkelni az ágyból. Ráadásul most már kezdődő felfekvése is van,hiába mondom neki,hogy oldalra fordítom,csak feküdjön úgy. Úgy fáj neki még a hasi sebe,hogy sokat nem bír oldalt fekve lenni. :(

Köszönöm a jókívánságokat! :)

15. kiraroli (válaszként erre: 14. - Margozsodi)
2011. dec. 25. 13:05
ez nagyon jó!!!!
14. margozsodi (válaszként erre: 1. - Pamoabf.sze)
2011. dec. 25. 12:54
Szia!Ne haragudj,hogy én is beleszólok,de ha tartósan ágyhoz kötött az anyukád,akkor érdemes beszereznetek egy felfújható hajmosót.Azzal nem kell az ágyról lelógatni a fejét.Én is tervezek egyet venni,mert a kisfiamat egyre nehezebb fürdetni és amikor kórházban vagyunk a hajmosást nem nagyon tudom megoldani,mert a fürdetése két emberes.Egyedül meg ebben is meg tudnám mosni a kórházban is.Igaz,nem olcsó,mert 16 ezer forint,de szerintem megéri.Ha beütöd a keresődbe,akkor meg is találod.Annyit írj csak,felfújható hajmosó.Jó egészséget anyukádnak!!!Margó.
2011. dec. 25. 12:48
egy 15 ágyas részen nekünk hálistennek volt... sokmindenre...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook