Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Feketeretek csepp kúra (epekövek) fórum

Feketeretek csepp kúra (epekövek) (beszélgetős fórum)


2014. szept. 26. 13:28
Jól vagyok, örülök, hogy rászántam magam a műtétre.
2014. ápr. 26. 17:41

Sziasztok! Gondoltam írok, hátha érdekel valakit.

2 feketeretek cseppkúrát csináltam végig. 2014.januárig szigorúan diétáztam, és tényleg alig voltak panaszaim. De aztán meguntam a sok procedúrát a külön étkezéssel és enni kezdtem mindent, és időnként görcsöltem is erősen. Ezt bilagittal és colagittal próbáltam kivédeni.

2014. április 16-án UH-on láttam az egyre nagyobbodó köveimet ( legnagyobb 1,2 cm) és 24-én meg is műtöttek laporoszkópiásan. Ma engedtek haza a kórházból. Eddig jól vagyok. Remélem ezt 2 hónap múlva is meg tudom erősíteni.

17. Betsabé (válaszként erre: 15. - Torcsip)
2013. szept. 30. 09:23

Ó, ezt olvasni is szörnyű volt! Nagyon vigyázz magadra! Nekem 2 hónapja szigorú epe-diétával megszűntek a panaszaim. Nem műtöttek meg. Néha, ha nehezebbet eszek, Bilagitot eszem. Nincs panaszom.


Egyébként egy ismerősöm mondta, hogy neki eltávolították az epehólyagot, mégis vannak panaszai, ugyanúgy fáj, görcsöl.

2013. szept. 10. 18:11
Ha van, el kell távolítani, sajnos műtétileg. Gyógynövények vannak, melyek kőhajtók, de tényleg az a gond, h elzáródhat a vezeték, mellette a hasnyálmirigy vezeték is. Abból pedig nagyon nagy baj lehet, mivel az emésztőenzimek, amik nem tudnak távozni, felemészthetik. Azt pedig biztos tudjátok, h a hasnyálmirigy termeli az inzulint. Egyből tud magának az ember csinálni egy akut hasi katasztrófát, és cukorbetegséget egyszerre.
2013. szept. 10. 18:06

Sziasztok


Szeretném 1-2 apróságra felhivni a figyelmeteket.

Irtátok hogy a mütét megszünteti egy életre az epeköproblémát.

Ez abban az esetben igaz ha ott maradsz az asztalon/bocs a kemény véleményért/.

Engem elösször 2005 ben mütöttek epevezeték elzárodás miatt és valoban nem kivánom senkinek azokat a fájdalmakat.....

Miután megmütöttek a doki felhivta a figyelmemet hogy az EPEKÖKÉPZÖDÉSI HAJLAM az nem szünik meg az operáció után.

Sajnos igaza is lett.... 2010ben jött a második mütét ami szintén életmentö jellegü volt mert már olyanok voltak a májfunkcióim ,mintha 40 éve masszivan innék /akkor voltam 35/. A mai napig nem iszom alkoholt.

Mondta az opráló orvos hogy ismét el volt zárodva az epevezetékem és az okozta a problémákat. 1 hétig voltam korházban igaz a májfunkciok miatt. Ezután ugy gondoltam hogy velem ez nem történhet meg újra. Tévedtem.... Idén januárban ismét korházba kerültem azzal a pici különbséggel hogy az elzárodás miatt már a hasnyálmirigyen is begyulladt. Szerencsére 1 hét korház és a mütét után hazaengedtek.

A feketeretek és bármilyen más epehajtó készitménnyel vigyázzatok mert nehogy tényleg elinditsa a követ és a hasnyálmirigy vezetékig eljusson és ott zárjon el valamit mint nálam.

Nekem a magyar konyha a vesztem.....

De probálkozom a kevésbé zsiros kajákkal.

Jó egészséget kivánok mindenkinek.

14. Betsabé (válaszként erre: 13. - Tucnyanjelik)
2013. júl. 29. 16:48
Voltál azóta UH-on, vannak még köveid?
2012. szept. 7. 13:49
Én most csinálom a kúrát. Igen, valószínűleg a műtét legjobb megoldás az állandó rohamok ellen és a komolyabb szövődmények elkerülésének érdekében. Azonban a műtétet nem tudom most bevállalni- kisgyerek miatt, ezért döntöttem a retek cseppek mellett. Nem voltak/vannak? nagy köveim, ezért is mertem belefogni, viszont féltem az esetleges elzáródástól. Most már a 6. héten tartok, és nem voltak görcseim, gyomorfájdalmaim, úgyhogy elmondhatom, nekem segített.Hogy feloldotta-e a köveim, nem tudom, de jobban érzem magam. Egyedül annyi a negatív(?) tapasztalatom, hogy hasmenést okoz. De ezt is a "tisztulásnak" tulajdonítom. Ennyi. Ha másvalaki is csinálja ezt a kúrát, szívesen várom tapasztalatait.
12. tucnyanjelik (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2012. szept. 7. 13:38
Sajnálom :(
11. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - Tucnyanjelik)
2012. aug. 31. 15:44
Megmentették az életét... de azóta lényegében vegetál; szinte magatehetetlen. :(
10. 2a69f78972 (válaszként erre: 8. - Tucnyanjelik)
2012. aug. 31. 15:09

Szerintem jobb túlesni rajta egyszer és mindenkorra műtéttel, mint egy életen keresztül az epekövekkel kínlódni, diétázni.

Ráadásul minden diéta mellett, idegalapon is lehetnek problémák.

Ma már a 3 pontos megoldással szerintem egyszerűbb dolog, mint egy bölcsességfog húzása.

9. tucnyanjelik (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. aug. 31. 12:56
És mi lett vele?
8. tucnyanjelik (válaszként erre: 6. - 2a69f78972)
2012. aug. 31. 12:56
Kezdek megrémülni!
7. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Tucnyanjelik)
2012. aug. 31. 12:40
Apukámnál szét is szakadt az epevezeték és az egész trutyi be a hasüregbe :(
6. 2a69f78972 (válaszként erre: 4. - Tucnyanjelik)
2012. aug. 31. 12:37

Szorozz meg egy eperohamot 100-al és akkor el tudod képzelni !

A fájdalomtól elvesztette az eszméletét, de előtte széttépte maga alatt a lepedőt.

2012. aug. 31. 12:34
Úgy értem amikor elzáródott az epevezeték.
4. tucnyanjelik (válaszként erre: 3. - Tucnyanjelik)
2012. aug. 31. 12:33
Ja bocs, írtad, hogy megműtötték! És milyen tünetei voltak?
3. tucnyanjelik (válaszként erre: 2. - 2a69f78972)
2012. aug. 31. 12:32

Uhh! Akkor rossz tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban. Gondolom megműtötték! Remélem nem volt gond!

Állítólag megelőzés céljából érdemes alkalmazni, mert ahogy írtad is, elindíthatja a köveket és baj lehet belőle.

2. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Tucnyanjelik)
2012. aug. 31. 12:29

Jónak találom a fekete retket epekövességre, leginkább természetes formájában.


DE:

A párom is e célból kezdett fekete retket enni és olyan irányba mozdította el a köveket, hogy elzárta az epevezetéket, éjszaka vitte mentő életmentő műtétre.

2012. aug. 31. 12:25

Sziasztok!

Beszélgessünk, osszuk meg tapasztalatainkat a témával kapcsolatban, hátha mások javára válik:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook