Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fekete Henna Receptet keresek fórum

Fekete Henna Receptet keresek (beszélgetős fórum)


26. Lilibeth59 (válaszként erre: 22. - Radirroni)
2013. okt. 31. 17:09
Nem tudom, aktuális-e az Amla por beszerzésének kérdése? Ha igen, szívesen segítek, ill. más hajszínező/ápoló/mosó növényi porok ha érdekelnek....
2013. okt. 15. 07:51
2013. okt. 3. 13:08
sziasztok!most akkor végülis met tesztek a hennába hogy bőrön ne vörös hanem barna(sötétbarna szint kapjatok)?kávé elég?esetleg plussz indigóport?
2013. ápr. 5. 14:38

Szia!


[link]


Anyum ezzel festi a haját, és nagyon szép fekete színt ad, fényes, és elfedi az ősz hajat is. Régen én is ezzel festettem, mikor fekete volt, és nagyon szerettem, tök jó dús volt tőle a hajam, és volt tartása :) Ami mostanság nem mondható el róla.......

2011. jan. 8. 15:33
és valaki nem tudja, "amla-port" hol lehet kapni? állítólag ha azt belekeverjük a henna-indigó masszába, akkor kevésbé vöröses, inkább hamvas, hideg barna árnyalatot kapunk (a hennaforhair.com-on olvastam)
21. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 20. - Radirroni)
2011. jan. 7. 17:15
Az igazi henna vörös. A logona festékek azért jók, mert más színező növényeket használnak fel a változatos szín érdekében. Természetesen lehet sötétíteni a vörös színt, de a vörös árnyalat megmarad.
2011. jan. 7. 14:49
És sima sötétbarna hennás-receptet tudtok? ami nem túl vöröses, hanem inkább szép nagyon sötétbarna (de még véletlenül sem fekete a célom).
2010. aug. 13. 21:02
Valakinek van még ötlete honnan szerezhetnénk receptet?
2010. aug. 13. 14:28
Nos ezaz amiért sehol nem lehet ilyen receptről olvasni. :-(
2010. aug. 13. 12:58
Fekete színt, természetes, allergénmentes anyagokból, elég nehéz lehet előállítani. Már pedig, ha valaki ezt állítja erősen megkérdőjelezem...hogy nincs e benne valami trupisság..
16. Vámpír (válaszként erre: 15. - 0c49369de6)
2010. aug. 13. 12:55
A bőrre előtte bőrradírral célszerű lemosni. De nálunk 20-an ugyanazzal próbálkoztak valakinek világos barna, vagy sötétebb barna , de fekete semmiféleképpen nem lett. Egyiptomban voltam tavaly és ott fekete is maradt 1 hónapig
15. 0c49369de6 (válaszként erre: 14. - Vámpír)
2010. aug. 13. 12:45
Én csak a kísérletezésből gondolom.. mondjuk.. a hajamra használtam.. Mikor kamillával csináltam, jóval világosabb vörös lett, mikor zsályával.. tűzvörös (sötét), mahagóni lettem, de lehet, hogy annak is köszönhető, hogy a hajból olyan könnyen nem kopik ki a henna, mint hámlás során a bőrről..így ráerősített a dologra.. Sajnos, nincs más ötletem, mint az indigó, ezzel értek el eddig sötétbarnát, ill feketét..
14. Vámpír (válaszként erre: 13. - 0c49369de6)
2010. aug. 13. 12:41
én nemrég voltam egy tanfolyamon és ott tanultam. De ott tettünk bele fekete teát és a bőrőn világos barna lett.
13. 0c49369de6 (válaszként erre: 11. - Vámpír)
2010. aug. 13. 12:38

De mindenképp sötétít, én pl nem tettem bele se kávét se, fekete teát, csak cukrot, citromlét, eukaliptusz olajat, és kamillateát, ill. sima vizet.

Ezeket tudom ajánlani..indigó, ami tuti sötétít és a dió, mivel pácot is készítenek belőle..

12. Gubóka (válaszként erre: 9. - 0c49369de6)
2010. aug. 13. 12:35
köszi szépen! úgy szeretném h én keverjem majd ki :)
2010. aug. 13. 12:35
A sima henna pasztában is van fekete tea, vagy kávé, és ettől sem lesz fekete.
10. 0c49369de6 (válaszként erre: 8. - Vámpír)
2010. aug. 13. 12:32
Ezenkívül, a fekete tea nem okoz allergiát, sem a zsálya, sem a dióról nem tudok..Ez változó ki mire allergiás... ismerek valakit aki a kamillára.. pedig épp hogy gyulladáscsökkentő, és nyugtató...
2010. aug. 13. 12:30

Az indigó (Indigofera tinctoria) a hüvelyesek rendjébe, a pillangósvirágzatúak családjába tartozó, trópusi éghajlaton honos cserje. Őshazája India. A leveleiből kinyerhető kék festékanyag miatt évezredek óta termesztik. Bár a kék festékanyagot csak hosszas eljárással lehet kinyerni a levelekből, a natúr, szárított indigó por kiválóan alkalmas a természetes hajfestésre, ezért az utóbbi időben újra reneszánszát éli.


Hennás hajfestésnél indigó por hozzáadásával a vörös árnyalatait – eredeti hajszíntől függően – a barna árnyalataiba tolhatjuk el. A pontos arányt ki kell kísérletezni, de középbarna színhez kiindulópontnak vehetjük a henna és az indigó fele-fele mennyiségét.


Az indigó port – akárcsak a hennát – annyi forró vízzel kell leforrázni, hogy tejföl sűrűségű masszát kapjunk, majd hagyni kell kihűlni. Érdemes pár csepp levendula és eukaliptuszolajat tenni hozzá. Az eukaliptusz olaj a szín rögzítésében segít, a levendula nyugtató hatású.


A hennás – és indigós – hajfestésnek több módja van, érdemes rákeresni az ezzel foglalkozó honlapokra, fórumokra.

8. Vámpír (válaszként erre: 6. - 0c49369de6)
2010. aug. 13. 12:29

Természetesnek természetes, csak ne okozzon allergiát.

A fekete henna receptet nagyon védik.

7. Vámpír (válaszként erre: 5. - Gubóka)
2010. aug. 13. 12:28
A hajfestéshez nem tudom a receptet, de van hozzá külön por ez erre nem alkalmas. És van több szin is. A neten keress rá.
2010. aug. 13. 12:27
Szerintem egy próbát megér az indigó.. illetve.. fekete tea..zsálya tea.. diófalevél, a Dió külső zöld védőburka, és az indigó növény mind. mind természetes.
2010. aug. 13. 12:26

Szia!

nekem is eltudnad kuldeni a barna receptet? ezt lehet hasznalni hajfestesre is? szeretnem kiprobalni a hazihajfestést de nem tudom h lehetne :)

2010. aug. 13. 12:23

Szia!

Nem tudom,h mit kell bele keverni, de a barnának a receptjét eltudnád küldeni nekem privibe???

Előre is köszi

M

3. Vámpír (válaszként erre: 2. - 0c49369de6)
2010. aug. 13. 12:21

Venni tudom, hogy lehet de nagyon drága, valamint nem megbízható. Nagyon sokan akik kimennek a Balatonra, Szigetre rosszat kevernek össze (kátrányt) hogy fekete legyen és égési sérülést okoz.

Szeretném saját magam összeállítani, mert azért biztos olyan anyag kerülne bele, ami természetes.

2010. aug. 13. 12:18
Elvileg, lehet készen vásárolni, + ha indigó növényt teszel bele, sötétít a színén, Bár ezt hajfestésnél szokták alkalmazni, hogy fekete színt érjenek el, nem tudom bőrön mit produkál..
2010. aug. 13. 12:11

Sziasztok,

Szeretnék fekete hennával foglalkozni. Barna hennát tudok keverni, arra van receptem, de a fekete hennára nincs. Azt tudom, hogy a barna henna az alapja de még mit raknak bele? Na persze nem a gumitalp és kátrányra gondolok, mert az égési sérülést okoz.

Aki tudja a recept titkait elárulná nekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook