Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fekete-fehér, avagy más kultúrák találkozása a házasságban fórum

Fekete-fehér, avagy más kultúrák találkozása a házasságban (beszélgetős fórum)


12. 9345b11ecc (válaszként erre: 11. - 9345b11ecc)
2016. ápr. 2. 21:49

*ebben*


Off: Itthon ázsiaiak voltak főleg, a kárpát medencén kívülről származó ismerőseim.


Lányok mind férjezettek voltak. :(

11. 9345b11ecc (válaszként erre: 9. - Szevica)
2016. ápr. 2. 21:46

Nekem csak menyasszonyom volt brit, bár apja ortodox zsidó nevelést kapott 18. élet évéig, aztán kiugrott, és "meggyászolták".

A brit exemmel kisebb kúlturális különbség volt, mint bármely más lánnyal eddig életemben.

Amúgy is már itthon is sok külföldi jó ismerősöm, sőt barátom - a szó hagyományos értelmében - volt. Pont barátnőm nem


Plusz: Lehet egy londoni sokadik generációs black british fehérebb mint te. ;)

Fekete-Afrika vagy szerencsésebb nevén Szubszaharai Afrika lakó meg legalább annyira színesek - például a sok vallás, és sokféle gyarmati hatás miatt - hogy azzal az EU lakósai versenyre sem kellhetnek eben velük. ;)

10. Orsi86 (válaszként erre: 8. - Szevica)
2010. aug. 19. 11:13

Nekem a magyarságom nagyon fontos! Párom is hazafi! Bár 2 különböző országot szeretünk, tiszteljük a másik országát is. Én keresztény vagyok ő muzulmán, persze könyebb lenne,ha egy vallásunk lenne, de Isten csak egy van! Szerintem mindketten nagyon sokat tanultunk egymástól! Én nagyon hálás vagyok,hogy találkoztam vele, sokat változtatott a világnézetemen.

Nállunk az első pár évben jöttek ki inkább a problémák. Akkor akartam tisztázni mindent, hogy mi lesz ,ha pl. gyerekeink lesznek, melyik országban fogunk élni...stb Amikor ezeken túljutottunk akkor már szinte alíg veszekedtünk.

Persze, a tolerancia kevés és ha csak egy oldalú akkor pláne!

Ti itt éltek? Mi a probléma, a férjed nem akar változni?

9. szevica (válaszként erre: 4. - Zikzik)
2010. aug. 19. 07:03

A mediterrán népekkel való találkozás azért teljesen más szerintem mint a fekete afrikaiakkal való találkozás,akikkel bár első látásra tökéletes mosolygós , vidám és frankó..., de utána...eh

A fekete kultúra egy mélyről jövő, vallásos..a gyökereket nem elfelejtő...a meghurcoltatásokat és megaláztatásokat a szívükben tartó,a múlt és a gyűlölt rabszolgatartás emlékeit nemzeteken át őrző kultúra..aki nem felejt.

Belecsöppentem...és nem fogott meg...ezért most szeretnék kicsöppenni belőle....mert magyarnak kell maradnom

8. szevica (válaszként erre: 2. - Orsi86)
2010. aug. 19. 06:49
nigériai, és az első pár évben még nem is jönnek elő a különbségek.pont én is a 7. évben vagyok a férjemmel, és azt kell mondanom, hogy elég....nem minden áron kell küzdeni, ezért gondolom, hogy a tolerancia nagyon kevés, asszimilálódni nem akarok, mert a magyarságomat és kultúrámat , a szokásaimat nem szeretném feladni, integrálódni pedig csak úgy lehet ha a másik fél segít...és éppen nem taszít.
7. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 5. - Zikzik)
2010. aug. 18. 15:45
De most komolyan: nem értem, mire célzol. Segítesz? :)
6. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 5. - Zikzik)
2010. aug. 18. 15:43
?
5. zikzik (válaszként erre: 3. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 18. 15:39
Azért maradj csak meg magyarnak, ha lehet.
2010. aug. 18. 15:39
Nekem fehér-fehér találkozás volt, de más kultúra. Semmi gond nem volt a dologgal, a mediterrán mentalitás sok pozitív elemet hordoz, amiket átvettem, de az identitásomat sem érintette a dolog semmilyen formában, legfeljebb annyiban, hogy a sporteseményeken általában a magyarok mellett/után nekik szurkolok. Meg aztán az sem kutya, ha tényleg belülről ismersz meg egy kultúrát és egy nyelvet.
2010. aug. 18. 15:34

Szia!

Szerintem integrálódni elég és egyben az a minimum is.

2010. aug. 18. 15:29

Szia!

Szerintem ha nagyon szereti egymást két ember akkor minden nehézséget letudnak küzdeni. Az én férjem török. Nem mondom,hogy könnyű volt, de egyre könyebb minden. Már lassan 7 éve ,hogy megismerkedtünk és életem legjobb döntése volt! :)

Neked hova valósi a kedvesed?

2010. aug. 18. 13:25

Szeretnék választ kapni arra, hogy más kultúrák, lehet itt szó európai/afrikai...stb házasságokban szükségszerű-e asszimilálódni, vagy elég integrálódni...avagy csak toleráljuk a másságot, a kultúrát???

Személyes tapasztalataim vannak..és nagyon érdekel, hogy kívülállók miként látják ezt a dolgot.

Véleményeket kérek ,és megosztom tapasztalataimat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook