Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fejtsd ki véleményed:Jó, ha a gyerek az anyjával/apjával gyújt rá/iszik először? fórum

Fejtsd ki véleményed:Jó, ha a gyerek az anyjával/apjával gyújt rá/iszik először? (beszélgetős fórum)


1 2
2007. jún. 29. 10:06

Én mostanában napi szinten láttam,hogy a babakocsiban űlő gyerkőc szájába nyomják a sörösüveget...A 14 éves nagyfiú már rég együtt sörözik,cigizik a felnőttekkel,ez már természetes dolog szinte,apuka megveszi neki ha nem szolgálják ki a gyereket....


Gondolom nem erről akart szólni a fórum,de ez jutott róla eszembe.

Soha nem dohányoztam,apa igen,soksok évig,januárban szokott le.A saját szintjükön,úgy értem életkoruknak megfelelően,ha nem is napi szinten,de ha felhozódik,elmondom a fiaimnak miért káros,miért nem szeretem,hogy senki nem rosszabb ember a másiknál azért mert dohányzik,de van választás,nem szabad csak divatból...

Remélem ha odáig érnek,mármint életkorban,mikor ki szokták próbálni,több alternativa is lebeg majd a szemük előtt,és talán több pozitív példa...

2007. jún. 29. 09:24
Én a drasztikusabb módszerhez folyamodtam!A lányommal már most megkóstoltatok mindent(6 éves)sör bor és hasonló gyengébb dolgok!Útált eddig minent,kivéve a sörhabot!Szóval annyira undorodik,hogy remélem ez jó sokáig kitart nála!Cigizni nem cigizünk,de azt sem szereti ha a nagyanyja füstöl,mindig rászól!
5. e71af41436 (válaszként erre: 4. - 18235c4fc5)
2007. jún. 29. 07:32

én is erre gondoltam pont. nem dohányzó szülő,hogyan próbáltatja ki a gyermekkel? :)

esetleg van egy harmadik megoldás is. a gyereket felkészíteni maximálisan,hogy ezek a dlogok nem is annyira jók.merthogy fel lehet..,

4. 18235c4fc5 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2007. jún. 29. 07:28

Szerintem biztonságosabb, ha a szülő jelenlétében kortyint egy keveset a gyerek. A cigi az nehezebb téma. Ha a szülő is dohányzik, akkor sem kellene kipróbáltatnia a gyerekkel a cigarettát (nyilván az eszével tudja hogy neki sem kellene), ha meg nem, az még abszurdabb. "Én nem dohányzom, kisfiam, de gyere, gyújtsál rá" ÁÁÁ


LoLiNa: ne haragudj, de borzasztó olvasni, ahogy írsz...

2007. jún. 29. 07:13
xtem tökmind1, hogy mikor és hogyan és kiwel. úgyis kipróbálja előbb wagy utóbb. xerencsés esetben nem is érdekli towább. ezt értem a cigire. inni meg.. ha bulizni megy, úgyis fog inni ezt -azt. xtem hülyeseg ez az ,apuciwal kipróbálni, dolog.
2007. jún. 4. 12:49
NEm vagyok libsi, és sosem gondoltam, hogy ezek a dolgok egészségesek a fűvel együtt, de igen, az a legjobb megoldás, ha már muszály.
2007. jún. 4. 12:22
Én úgy vagyok Vele, hogy inkább velem próbálka ki eloszor mint a hatam mogott!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook