Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fejtetű az oviból! fórum

Fejtetű az oviból! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 18. 14:59
Mi még nem használtuk. Tényleg jó?
2010. nov. 28. 22:10
Hát sajnos meg kell cáfolnom azt, hogy festett hajba nem megy. Én 15 éve festem a hajam szőkére és sajnos az utbbi időben én is "elkaptam" a gyereketől. Volt dögöm is meg serke is.Sőt, volt olyan is hogy a gyerekekbe nem volt, csak bennem. De hogy honnan kaptam azt nem tudom. Szóval úgy látszik a hajfestés sem megoldás.
2010. szept. 19. 11:39

Paranit szintén remek - semmi rovarirtó. A serkefésűt, amit hozzá adnak eltettem - bár remélem nem kell többet :)

Nálunk is megkezdődött a szezon...volt, aki első nap tetvesen tévedt be az oviba :(

29. Peva81
2010. szept. 9. 16:01
Nem szerencsére, de az egyik ismerősöm gyerkőce összeszedte, együtt jártunk utána. Természetes anyagokat tartalmaz, nem marja szét a fejbőrt, ezért döntöttünk mellette. Teafaolajat is tartalmaz és mivel nem kell kimosni a hajból így távol tartja a tetveket.
28. Peva81 (válaszként erre: 27. - D6b71af9a8)
2010. aug. 25. 15:31
Sirálylány! Engem is érdekelne sikerült-e megszabadulnod a dögöktől. Én is ajánlanék mindenkinek egy terméket: a Neemoxan fejtetű irtóban miatyánkcserje olaj és teafa olaj is található, már 6 hónapos kortól használható, terhesség esetén is akár.
2010. júl. 11. 23:39

Sziasztok! Én most kínlódok tetvekkel....

A lányom hajában fedeztem fel serkéket, de élő állatot nem találtam, pedig ma is 5-ször átnéztem!!!! És, úgy tűnik, az összes serkét ki tudtam szedni. Legalábbis bízom benne. Tegnap Pedex, ma hajmosás, ecetes öblítés, szárítás és Pedex. Nagyon remélem, hogy minél hamarabb vége lesz ennek a rémálomnak!:(((((

Persze, mióta tegnap felfedeztem a serkéket, és egyfolytában ezen jár az eszem, és vizsgálom a lányom haját, azóta az én fejem is egyfolytában viszket. És, aggódom, annak ellenére, hogy a barátnőm átnézte tegnap este az én fejemet is, semmi!!!!! Szerencsére! :)

2010. ápr. 8. 22:24

Sziasztok!


Nálunk a 2,5 éves lányomon lett valahonnan. A 8 éves fiam tiszta (pedig suliba jár, a lány meg még oviba sem). A legnagyobb baj, hogy bár lekezeltem a fejünket 2 nap alatt 2X is, mégis volt benne élő állat. Az enyémben 1 db nagyon apró, nagyon fehér. Más nem. Jelenleg vakarózva a tudattól keresek megoldásokat! Igaz, hogy a teafa sampon is jó? A másiknak mi a neve? Nekünk sem a pedex, sem a paranit spray nem használt. Minden utasítást betartottam, mégsem volt hatásos. Köszi a segítséget!

25. 3a0842d373 (válaszként erre: 24. - 3a0842d373)
2010. febr. 14. 12:27
Mióta csajszink közösségbe jár, a kakukkfű nálunk csakúgy, mint a kenyér vagy a tej, mindig van itthon. És nem hozott haza még lakót.
2010. febr. 14. 12:26

Ne fújjátok a fejre a szúnyogriasztót. Inkább vegyetek kakukkfűteát, mint előző hsz-ben írtam.

Egyetlen zacskónyi teafűből két osztályra való gyereket - egy egy osztálynyit tuti - le lehet öblíteni. Utána törölköző a fejre, hogy az aromás anyagokból jó sok szívodjon a fejbőrbe.

2010. febr. 14. 12:23

:)))))))nagyon jó ez a "dealer" :)))))))

köszi az élményt :))))


és persze sok sikert a Paranithez.

Szintentartáshoz-megelőzéshez próbáld a kakukkfűtea főzetét, öblíts hajmosás után azzal, de lejjebb írtam a fűzfakéreg+kakukkfű hatőanyagával készült Fűzfakéresampont. Nekünk nagyon bevált.

22. 3a0842d373 (válaszként erre: 21. - Zohori)
2009. dec. 1. 21:16

Felháborító, hogy a tanuláshoz való jogra hivatkozva járhat a tetves gyerek pl. suliba. De mi van az egészséghez való joggal?

Vajon "azoknál" a családoknál mit talál az ÁNTSZ? Kényszerfertőtlenítést, kényszertakarítást vagy a csuda tudja mit kell ilyenkor tenni, nem rendel el.

Esetleg nullás gépet? :/

21. zohori
2009. nov. 30. 22:20
Nálunk az oviban szeptember óta teríti a tetűt egy család.Mondanom sem kell,hogy a többi szülő a tűréshatár közelében van. Mi bizony hazaküldjük azonnal a gyereket, és ÁNTSZ igazolással jöhetnek csak!!! Ellátjuk őket tanácsokkal, bár nemsokára a bogárgazda szülőket fogják közös erővel ellátni "jó tanácsaikkal"a többiek. Kíváncsi volnék, hogy az ÁNTSZ kezében milyen eszközök vannak a gócpontokkal szemben. Mert jól hangzik, hogy kimennek a családhoz, de ezután mi történik?
2009. nov. 19. 15:27

A Paranit-ben biztos vagyok, részben hogy létezik, másrészt a patikus ismerős ajánlotta, hogy az a leghatékonyabb. 5000 ft körül van és jár hozzá egy sűrűfogú fésű.

Remélem, lejár a szav.ideje, mielőtt ki kellene bontanom.

2009. nov. 19. 15:26

A 70-es években is úgy volt, hogy 3 napig nem mehetett közösségbe a gyerek és igazolást kellett vinni. Ezért a három napért az iskolában a leleményesebbja árulta is a tetűt:)

Nem tudom milyen szerek vannak most, de akkoriban volt olyan ami több napig védettséget adott.

2009. nov. 19. 15:19

Kedves Anyukák,

a fejtetű rosszul tűri az aromás anyagokat. Létezik egy sampon, fűzfakéreg és kakukkfű a hatóanyaga, azzal ajánlatos hajat mosni. Kicsit borsosnak tűnik az ára - 2300 ft egydecis flakon - de hihetetlenül gazdaságos. Az egész kádas fürdés ideje alatt rajta marad a fejen a hab. A visszamaradó kakukkfűillat miatt nem mászik be a kisdög. Nálunk bevált. 2. osztályos a leánygyermek, többször volt a suliban invázió, de hála Istennek még sosem hozta haza. Pedig padtársa volt a bogárgazda.


A zéró toleranciával pedig maximálisan egyetértek.

17. vivili (válaszként erre: 16. - Vaczila)
2009. márc. 27. 15:42
Nagyon helyes. Miért mindig azok szívnak, akik lelkiismeretesek? Szerintem nyugodtan lehetne a zéró toleranciát vallani tetű ügyben is.
2009. febr. 16. 06:13
Nálunk bizony haza lehet, sőt haza kell küldeni minden gyereket az intézményből, akiben tetűt találunk. És csak akkor jöhet újra, ha teljesen ki van tisztítva, orvosi igazolást kell hoznia. Másképp nem lehet kiirtani, mert ha 1 gyereket esetleg nem pucolnak ki, újra fertőz. Szerintem minden óvodában és iskolában ezt kellene csinálni. Nálunk is volt korábban egy olyan év, amikor 1 hanyag szülő miatt szinte az egész csoport megfertőződött, aztán újra és újra. A rendesebbje folyamatosan vette a drága szereket a gyereke fejére, a hanyagja meg csak sápítozott, de nem foglalkozott vele és a problémát fél éven keresztül nem lehetett megszüntetni. Akkor vezettük be ezt a szabályt.
2009. jan. 20. 23:07
Sajne le kell húzni minden serkét, mert ezek a szerek, hiába van ráírva hogy megöli serkéket is, nem igaz!! Ugyanúgy kikelnek! :-(((
2009. jan. 20. 22:55
Sajnos az én kisunokám is haza hozta az oviból ezeket a szörnyeket.Már 3 hete kínlodunk vele mivel a kislánynak a fenekéig ér a haja és nagyon nehéz kiszedni a serkéket. Próbáltuk már a Nittifort a Pedexet de még mindig akad a hajában.
2009. jan. 20. 11:50
Igen, tetű miatt nem lehet hazaküldeni a gyereket a suliból. Kezelni kell meg bízni,hogy előbb-utóbb mindenkinél kiírtódik.
2009. jan. 19. 23:30
Az iskolában is elég sűrün előfordúl! Hiába kezelem le, ha az a másik Tojik az egészre! Ezért viszont nem küldhetik haza az ilyen nemtörődömöket........ :-(((
11. marikati (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2009. jan. 19. 22:04
Először is nyugi!Többször megtapasztaltam ezt az élményt,mivel óvónéni vagyok.Nittifor a gyógyszertárból,felkenni alaposan.Ettől felfordúlnak a dögök és a serkék is elpusztulnak.A serkéket le kell húzgálni a hajszálakról,mert ha egy is életben marad kezdődik az egész előlről.A család fésűit fertőtlenítsd,az ágyneműt cseréld át.A gyerkőc sapkáját nézd át alaposan,nehogy ücsörögjön benne bogárka.
2009. jan. 19. 22:03
Az a baj, már mindegy, ki kitől kapta el. De szólni muszáj, ilyenkor kimegy a védőnő is az oviba-suliba és megnézi ki az még. Nem ciki, minden csoportban előfordulhat.
9. correct (válaszként erre: 7. - Correct)
2009. jan. 19. 21:59
ezt arra értettem, akitől a gyermeked elkapta
8. e7d58500d8 (válaszként erre: 6. - Liaandi)
2009. jan. 19. 21:59
Van olyan amit lehet használni terhesség alatt. Nálunk a szomszédban a gyerkőc, pont akkor hozta haza, mikor az anyukája terhes volt, és kapott rá olyat amit ilyenkor lehet használni.
7. correct (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2009. jan. 19. 21:59

Nyugodj meg, gyógyszertárban van erre lötty a hajatokra, ott el is igazítanak.

Viszont szólni kéne bent az oviban, hogy valaki bizony tetves odabent.

6. liaandi (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2009. jan. 19. 21:55
Patikában jó szereket lehet kapni!De én úgy tudom hogy terhesség ideje alatt nem használható!De azért kérdezd meg!
2009. jan. 19. 21:55

Szia!


Már nagyon sok csodaszert lehet kapni a gyógyszertárakban.Jól beitatod vattával a hajtöveket és az sem árt,ha valami zacsival lekötöd egy fél órára,hogy biztos befulladjanak a szertől.Aztán,ha élő bogarak is vannak,akkor azokat ki kell fésülni.Majd lemosni.Nem árt pár napig megismételni.És temészetesen az ágyneműket,sapkákat,ruhákat kimosni.

És megelőzésképpen sem árt a többi családtagnak sem.

Sok sikert.Sajnos a tetű nem válogat:(

2009. jan. 19. 21:54
Ja, a többi családtag is kezelje le a haját, megelőzés céljából... az meg pláne hasznos! Meg amit még ilyenkor tehetsz: nagyobbik lány plüss állatait kimosni, amikkel játszik.
2009. jan. 19. 21:53
Részvétem! Gyógyszertárban lehet kapni szereket (nix, vagy ilyesmi a neve), azok nagyon jók. Sajnos ez elő szokott fordulni. A szerekhez van egy speckó kisfogú, sűrű fésű, az nagyon jó, azzal a serkéket is ki lehet fésülni. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook