Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérjeturmixszal diétázók ide fórum

Fehérjeturmixszal diétázók ide (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2819. eszti0007
2013. okt. 28. 14:03
Igen, úgy tervezem, hogy csak ezt. Napi 3-4 adagban. Persze ez még módosulhat, meglátjuk mennyire működik ez a gyakorlatban.
2818. Shanalyl
2013. okt. 28. 14:03
Én is most szeretném a protein mixet bevinni a sport és a táplálkozási váltás mellé, h hatékonyabb legyen a dolog. Várjuk együtt a tapasztalatokat!
2817. Zebra25
2013. okt. 28. 14:00

Semmi mást csak fehérje port?

mert edzés után iszom, de én étkezések helyett nem szoktam.

2816. summer40 (válaszként erre: 2815. - Zebracsikó)
2013. okt. 28. 14:00
Én is éhes vagyok töle,azt hittem csak én vagyok így..
2013. okt. 28. 13:58

hízni igen.

ugyanis annyira éhes voltam tőle, hogy ettem rá...

2814. eszti0007
2013. okt. 28. 13:57
Én 2-4 hetes turmix ivást tervezek sporttal kombinálva. Ti mit tapasztaltatok/gondoltok hatásos ez a diéta? Várom a kommenteket és karcsú vonalakat kívánok mindenkinek ;-)
2013. jún. 30. 17:49

Sziasztok :)! Manócska vagyok, és nagyon új itt. Nagyon hosszú lenne végigolvasni az egész beszélgetést, így ne haragudjatok meg ha századszor teszem fel ugyanazokat a kérdéseket. Egy ideje kezdtem életmód váltásba, mozgásos, zabálás mentes :). Kb. 5 hónap alatt le ment 10 kg. Nem rég (kb. 1 hete) fedeztem fel a fehérje porokat, vettem turbisat és egy olcsóbb kategóriát a helyi drogériában, most rendeltem 717eset. Szeretném kérdezni, hogy melyik amit leginkább ajánlotok, és melyik amit leginkább nem, és miért? Lehet-e olyat csinálni, hogy csak ezeket fogyasztom, semmi mást? Mennyi amit maximum lehet belőlük inni naponta?

Illetve még egy fontos kérdés :). 4 hét múlva lesz egy fontos esemény, amin tündökölnöm kellene, mi a manót tehetek, hogy a lehető legtöbb kilótól szabaduljak meg?, mert még jelenleg is 70 körül vagyok. Köszönöm a segítséget!!!

2812. dundy
2013. ápr. 23. 08:15
Érdekelne újabb fehérje konc. étrendkiegészítés ill. étk kiváltása miatt.
2811. dundy
2013. ápr. 23. 08:13

Sziasztok!

mindenki elfogyott?

2810. ericika2
2012. dec. 29. 09:48

Ezt már írtuk, hogy a fehérjetartalomnak ajánlatos 80 % fölött lenni, magas biológiai értékkel. Szerintem a lassú lebontású a javallott neked, ezek a többkomponensű porok, nem whey-proteinek.

A ch-érték mese szerintem, az alacsony ch-snál sem éhezel a magas fehérjetartalom miatt.

Itt találsz ötleteket:


[link]


vagy menj pl a Mammutba, ott van testépítős bolt.


(Ez nem azt jelenti, hogy hatalmas izmaid lesznek. Ahhoz nagyon sokat kellene még dolgoznod, és ngyon fegyelmezetten élned.

2809. ericika2 (válaszként erre: 2807. - AlBundy)
2012. dec. 27. 14:18

Igazad van, mármint a zöldségek zsírtartalmát illetően.


De a "felszabaduló méreganyagok" hatását magamon tapasztaltam- és abban segített a séta, szauna, friss levegő, futás, hogy ennek mielőbb vége legyen- szédelgés, agresszivitás, fejfájás...

Most, amikor be-beiktatok böjtös napokat abszolút nincs ilyen, csak persze éhség.

2808. AlBundy (válaszként erre: 2806. - Ericika2)
2012. dec. 27. 13:39
Azok jó kis képek..:)
2807. AlBundy (válaszként erre: 2805. - Ericika2)
2012. dec. 27. 13:39

Ezt linkeld már el nekem, hogy hol olvastad? Nem vonom kétségbe, hogy ezt olvastad, csak megnézném, hol írnak ekkora baromságokat..:)

Alma zsírtartalma (/100g): 0,4 g

Brokkoli: 0

Szédülés, fejfájás, fáradság oka, hogy szénhidrát nélkül nem tud működni rendesen az agy. Pár nap után beáll a ketózis ekkor elkezdi a zsírt használni a szervezet energiaként, de ez nem valami egészséges.

2806. ericika2 (válaszként erre: 2804. - AlBundy)
2012. dec. 27. 13:33

Épp ezt mondom én is, ezért, ha utazom, és nincs mixer nálam, először a folyadék, aztán a por.

Nálunk egy egész spejzpolcot foglalnak le a különböző ízek, igazi "ínyencek" lettünk: banán, vanília, csoki, fehércsokis eper, mangó-őszibarack, pisztácia, fekete áfonya, kókusz, mogyoró... És persze vannak többkomponensűek meg whey, ez utóbbit futás után, vagy reggel szoktam.


Én nem vagyok olyan profi, mint valószínűleg te.

Egy fél éve van az íróasztalom fölött a nálad talált kép kinyomtatva: "I don't stop, when I'm tired, I stop when I'm done" - persze a fiúval nem a lánnyal.

2805. ericika2
2012. dec. 27. 13:22

Egy helyütt ezt olvastam:

"A böjtt során 1-2 napig a legtöbb ember a hypoglycemia tüneteit észleli: szédülés, fejfájás, influenza-szerűség és fáradtság. Amikor a test zsírt kezd üzemanyagforrásként, a legtöbb ember továbbra is rosszul érzi magát. Amikor a test a zsírt használja, felszabadítja a méreganyagokat. Társadalmunkban a legtöbb méreganyag zsírban oldódó, ezért ezeket a zsír tárolja. A legjobb példa erre a növényvédő és rovarölő szerek a zöldségekben és a gyümölcsökben. Ezeknek zsírban és nem vízben oldódóknak kell lenniük, különben az eső kimosná. Még egyszerűbben a test átállítja az anyagcseréjét, asszimilációról kiküszöbölésre.

Amikor a test felszabadítja a májban vagy zsírsejtekben tárolt méreganyagokat, a kiválasztó szervek általában nem tudják kezelni ezt a mennyiséget. Az ember mindaddig rosszul érzi magát, amíg meg nem szabadult a méreganyagoktól. Ezt nevezik gyógyító krízisnek.

A krízis után a böjtölő általában úgy érzi, hogy több az energiája, világos a feje, jól van. Néha eufóriát tapasztal."


Én csináltam többször gyümölcsleves léböjtöt és fehérjeturmixosat is, a turmixos könnyebb, a visszaállás is egyszerűbb, a hatás hasonló.

De a böjt célja nem a fogyás.

2804. AlBundy (válaszként erre: 2801. - Ericika2)
2012. dec. 27. 13:18
Ha előbb a port teszed bele előfordul, hogy a shaker "sarkában" ott marad egy kicsi amit hiába rázol nem oldódik fel, de amúgy attól is függ melyik íz. Az egyik márkánál a csokis néha odaragadt az erdei gyümölcs meg soha.
2803. sweetie-pie (válaszként erre: 2798. - Ericika2)
2012. dec. 27. 12:30

igen, erre gondoltam

Pedig eleg minosegi port hasznaltam (meg regebben) es az csomosodott. Akkor is ha nem tejjel, hanem vizzel kevertem.

2802. sweetie-pie (válaszként erre: 2800. - Ericika2)
2012. dec. 27. 12:27

bojt melletti euforia? :) Hat az meg mi?

En meg nem bojtoltem, nem tudom mirol van szo.

2801. ericika2 (válaszként erre: 2799. - AlBundy)
2012. dec. 27. 12:14

Lehet, hogy nálam is ezért nincs- én is mindent vagy a fitness klubban, vagy energy-storeban veszek.

De a sorrend fontos, ha a port teszed bele először nem oldódik fel teljesen.

2800. ericika2 (válaszként erre: 2796. - AlBundy)
2012. dec. 27. 12:12

Én egyszer csináltam végig három éve a két hetet, akkor semmi negatív mellékhatást nem éreztem, csak a böjtök melletti eufóriát.

A két hét alatt 4,5 kg-ot fogytam, és a fogyás utána is tovább ment normális étkezés mellett.


Utána akartam még egyszer- valószínű a szervezet természetes intelligenciája azt mondta, hogy nem, csak 3-4 napig bírtam, és most ahogy írtam, sport után, reggeli vagy/és vacsora helyett iszom ilyet, főleg, ha nincs időm vagy kedvem valamit csinálni.

A reggelibe sokszor turmixolok gyümölcsöt is.

Ja, és csak vízzel készítem, nagy néha egy kis laktózmentes tejjel keverem.

Mindenesetre a szervezetem jól érzi magát.

2799. AlBundy
2012. dec. 27. 11:15
A minőségibb poroknál nincs ilyen. Shakerbe mehet a víz majd a por és összerázod. Nem lesz csomós..
2798. ericika2 (válaszként erre: 2797. - Sweetie-pie)
2012. dec. 27. 11:06

???

Arra gondolsz, hogy öszzekeveréskor?

Én botmixerrel szoktam, lehet, hogy azért.

Shakerben sokáig kell rázni.

És először a folyadékot, aztán a port bele.

2012. dec. 27. 10:28
Sziasztok, en most a napokban fogok dietaba. Hogy akadalyozzatok meg a turmix por csomosodasat? Nekem ezzel sok rossz tapasztalatom van. Valakinek jo otlete
2796. AlBundy (válaszként erre: 2795. - Ericika2)
2012. dec. 27. 10:23
A fehérjeporok nagyon jók amit én fogyasztok az is jóval magasabb fehérjetartalommal bír mint 42%, lehet ugyanaz mint a tied, de ez nem alkalmas arra, hogy két hétig ezt igyad és ne étkezz rendesen, mert hosszabb távon tönkre teszi az emésztést, ha nem fogyasztasz szilárd kaját. Ezekre a termékekre is rá van írva, hogy táplálékKIEGÉSZÍTŐ ami nem helyettesíti a táplálkozást, aki csak ilyet iszik többet árt mint használ.
2795. ericika2
2012. dec. 27. 10:05

Gratulálok az eddigi fogyáshoz és kitartáshoz!

Biztos, hogy a továbbiakhoz lökést ad egy t...urbo diéta, de ha csak vacsorára innád, az is jó lenne, de a két hét az anyagcsere átprogramozásához jó lenne.


A név mindegy, a fehérjetartalom a fontos.

Megnéztem most, mindkettőben 42 % a fehérjetartalom.

Amiket én futás után iszom, vagy vacsira azok 80 %-os tartalommal rendelkeznek, és főleg bodybuilder boltokban találod, azoknak is azonban jobb az árfekvése, mint a t...urbónak.


Sok sikert.


(Én folyamatosan reggelire vagy/és vacsorára iszom ezeket, és nagyon jól érzem magam. Most karácsonykor nálam is kimaradt, a pocakom nehéznek is éreztem, lelassultam, fáradtság gyötört, holott nem sok mindent csináltam.)

2794. mogyi
2012. máj. 23. 12:40

Nagyon ügyes vagy, gratulálok! :)

Én is kipróbáltam, de nem voltam kitartó, pedig nagyon ízlett a turmix, főleg az epres. :)

Nemsokára újra belevágok! :)

2012. máj. 23. 10:20
de ügyes vagy!gratulálok!.)
2792. ad0b329974 (válaszként erre: 2789. - Roza78)
2012. máj. 23. 10:20

szia..


én nem bírom..abbahagytam..és fogytam kettő kilót ,amióta eszem "normálisan"5-6x eszem egy nap.


nekem a por túl kevés kalória ahhoz az energiamennyiséghez,amit egy napon felhasználok...

2791. ericika2
2012. máj. 22. 10:54
Gratula a fogyáshoz.
2790. dorianah
2012. máj. 13. 21:24
sziasztok, én most kezdtem a turmixozást, reggel és este iszom, célom szerint 2 hétig, majd csak vacsi helyett innám. Összesen kb 6 kiló felesleg van rajtam (7 volt, de 1 kiló lement a turmixszal 2 nap alatt...) Az lenne a kérdésem, hogy milyen összetételű turmixot kell venni? hány gramm fehérje legyen benne/adag? milyen vitaminoknak kell benne lennie? köszi :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook