Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fehérjepor, aminek nem túl borsos az ára és jó fórum

Fehérjepor, aminek nem túl borsos az ára és jó (beszélgetős fórum)


1 2
49. evi108
2015. dec. 23. 14:55
Peak tejsavófehérjémet olcsóbban eladnám (epres ízben). Budapesten. Magán üzenetben érdeklődjetek.
48. Sleek (válaszként erre: 47. - Evelin_P)
2015. jún. 28. 18:41

Nem minden esetben tudod bevinni szilár táplálékkal .

Van olyan eset amikor gyors felszívódású fehérje kell.

Akkor a csirkemell meg ilyenek nem jók. ;)

2015. jún. 28. 16:51
szerintem a táplálkozással kell bevinni a plusz fehérjét, nem porokkal
46. nicole64 (válaszként erre: 42. - 10e4a5dc3a)
2015. jún. 26. 11:15
Miért kell anyukádnak fehérjedús kaja?
45. nicole64 (válaszként erre: 40. - Angelic smile)
2015. jan. 29. 07:17
Az én tapasztalataim ennek ellentmondanak.
44. nicole64 (válaszként erre: 39. - Jujujo)
2015. jan. 29. 07:15
Igen, az a baj, hogy sokan azt gondolják, bármilyen fehérjeportól fogyni lehet. Nem arra találták ki őket! Csak fehérjepótlásra, fokozott fehérjebevitelre. Persze van olyan is, amit direkt a fogyásra specializáltak, olyan tápanyagok-vitaminok, amik a fogyást segítik elő+olyan telítő erő, amivel egy egész étekezést helyettesíthetsz.
43. jujujo (válaszként erre: 42. - 10e4a5dc3a)
2015. jan. 9. 10:30

Ha azt nézzük, hogy ez egy kevert fehérje (tej, kazein, tejsavó, tojásfehérje), akkor annyira nem drága. De kérdés, hogy kell-e kimondottan designer fehérje anyukádnak, vagy elegendő lenne 1 féle is?

Ebben tényleg semmi rost, se cukor, szóval egyszerűen kevert fehérje, aminek adagja 200-240 Ft (6800 Ft/kg) körül mozog. Ha pl szimplán tejsavófehérjét vennétek, annak adagja 140-180 Ft körül mozogna (4800-6000 Ft/kg). Nem mondom, hogy az nem jó, amit írtál, mert jó. De ha általában az ember "csak" plusz fehérjét szeretne bevinni, és nincs egyéb kívánalma, szinte mindig azt tanácsolják, hogy elegendő a tejsavófehérje is.

2015. jan. 9. 10:19

Fourstarprotein30grammos.

Mi csak terápiás céllal vettük anyukámnak....mert fehérjedúskaja van neki előírva...persze ha bír még enni akkor adunk amit csak bírunk.

szóval ez 260ft.Nem tudom ez siknak számít e.

41. angelic smile (válaszként erre: 2. - 17149b220f)
2015. jan. 9. 10:12

Még azt hozzátenném, hogy sokkal szebb egy izmos kontúros női test. Nem leszel nagy bika, nem férfi vagy. Ezt sokan nem tudják, ezért félnek tőle.


Nem ártana ezt elolvasnod: [link]

40. angelic smile (válaszként erre: 38. - Nicole64)
2015. jan. 9. 10:09

Ezt kizártnak tartom. Én is próbálkoztam pár fehérjeporral. Mindegyik jó volt, csak volt, amelyiknek az ízével nem voltam kibékülve.


Ha a fórumindító egy étkezést szeretne kiváltani, akkor bármelyik jó, persze azok közül, amelynek szénhidráttartalma alacsony. Én sem voltam utánuk órákig éhes.

39. jujujo (válaszként erre: 38. - Nicole64)
2015. jan. 8. 21:42

A sima fehérjeportól miért is kellett volna fogynod? Nem értem.

A fehérjepor lényege, hogy plusz fehérjéhez jut a szervezet, és ennyi. Fogyasztó hatása egy fehérjének sincs. Maximum olyan értelemben, hogy olyan adalékanyagot tesznek hozzá, ami mondjuk felpörgeti az anyagcserét, vagy mondjuk rosttal dúsítják a lassan felszívódó kazeint, és így jóllakat. De ez sem azért fogyaszt, mert ezt megiszod, hanem mert alapból megennél X kalóriányi ételt (valamennyi fehérjével, szénhidráttal és zsírral) mondjuk vacsorának, de ehelyett a vacsorád csak Y kalória lesz, ami töredéke X-nek, és ebben ugye nagyja fehérje lesz, minimális szénhidráttal, és szinte semmi zsírral. :)

2015. jan. 8. 11:00
szia, én kipróbáltam már egy csomót, végül fogyásra az az egy vált be, aminek direkt erre is tervezték az összetételét. Szerintem nem túl drága, mert egy adag 4-500 Ft belőle+ a 3 dl tej ára, de ennyiért teljes értékű főétkezés. És órákig nem vagy éhes utána...
37. Sleek (válaszként erre: 35. - Jujujo)
2015. jan. 5. 15:32

Végre egy korrekt írás :)))

Minden tiszteletem

36. jujujo
2015. jan. 5. 08:41

Ami még kimaradt, hogy tejsavó esetében van koncentrátum, izolátum és hidrolizátum. Ezekben eltérő az egyes aminósavak mennyisége, és ez árban is megmutatkozik.


A legtöbben tejsavófehérje koncentrátumot fogyasztanak, aminek kg-ja 4500-5500 Ft körül alakul.

35. jujujo (válaszként erre: 1. - 17149b220f)
2015. jan. 5. 08:35

Kérdés, hogy miért is kell és mikor szeretnéd fogyasztani. Az oké, hogy fogyni akarsz, és nem kell félned, ha nem erősítesz, nem fogsz izmot építeni, mert nincs olyan por, amit elfogyasztva elkezd nőni az izomtömeg. :D


Szóval kérdés, hogy edzel-e vagy csak emelni akarod a napi fehérjebeviteledet vagy mindkettő. Hatékony diétánál ugyanis javasolják a napi 1,5-2 g/tskg-nyi fehérjebevitelt.

Egy a lényeg: akár edzel, akár csak diétázol, hasznos, ha nem 30-50 g-nyi fehérjét viszel be.


DE! Fehérjeporok között is van többféle. Azt tekintve, hogy miből vonják ki: szója, tejsavó, tej, kevert, tojásfehérje, kazein, marha, ... Ezek tartalmaznak egy aminosavösszetételt, ami alapján a szója mondható a "legaljának", és a tojásfehérje a legjobb. Továbbá a tejsavófehérje gyorsan szívódik fel (edzés utánra tökéletes), míg a kazein lassan (vacsorára, késő estére tökéletes).


Aztán figyelni kell azt is, hogy magában a készítményben mi van még. Mert akad olyan, aki kerülni akarja az aszpartámot, és néhol még azt használják ízesítésnek. Aztán valaki nem szeretne adagonként 8-10 g-nyi cukrot befalni, erre is oda kell figyelni. Nekem sajna ezért esett ki a body.builder saját fehérjéje. :(


Említették a drogériás porokat, amik keverve vannak, és iszonyat drágák. Legtöbbször szójafehérjét használnak bele (fentebb említettem, hogy biológiai értéke igen alacsony, de ettől függetlenül még teljes értékű. Szóval a legolcsóbb alapanyag + némi vitaminocska + némi rost, és kb 5x-ös áron meg is veszi a nép. :D


Ja, még valami. Nemrég jöttek be a növényi fehérjeporok is, amik ugye nem teljes értékűek, azaz nem tartalmaznak minden aminosavat, mint a többi fehérje, de ha ügyesen kevered, akkor nem lehet gond. Ilyen a barnarizs- és borsófehérje. Biztos van többféle is, csak most nem ugrik be. Ezek szintén drágábbak, mint a tejsavó, amit általában fogyasztanak.


Ami pedig a legfontosabb, hogy ki kell tapasztalnod, melyik márka válik be. Nekem pl a Scitec-től nem volt teljesen rendben a gyomrom, és nagyon erős íze volt. Az MHN-ből már jó pár bödönnel fogyasztottunk el, és ezzel a gyomrom, és az ízlelőbimbóim is ki vannak békülve.

34. Sleek
2015. jan. 4. 00:27

Tényleg tök sok jó fehérjét ajánlottatok de biztos kell ? :)

Elsőre kellene egy étrend , meg kb azt tudni ,hogy mennyi kg most és mennyi szeretne lenni.

Abból már el lehet indulni. :)

33. 32fcc62d1f (válaszként erre: 24. - Pink habroló)
2015. jan. 4. 00:03
Nekem is ilyen van itthon. Hogy lehet belőle mikrós sütit készíteni?
32. marlenka70 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2014. dec. 30. 19:07
Köszönöm a válaszod.
31. michelle.r (válaszként erre: 30. - Marlenka70)
2014. dec. 30. 18:56

Mindkettőre jó, de edzés utánra van ennél megfelelőbb, a Whey Protein.


Igen, a Protein Delite-tal kiválthatsz egy étkezést. Én néha kettőt is szoktam :).

30. marlenka70 (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2014. dec. 30. 18:48
Ez a fehérjepor edzés után fogyasztandó? Esetleg napi 1 étkezés is kiváltható vele?
29. Zsú1965 (válaszként erre: 24. - Pink habroló)
2014. dec. 30. 18:11
Mi az a gyors mikrós süti?
2014. dec. 30. 18:02

Nem tudom, mi neked a nem túl borsos. Én a Scitec Nutrition Protein Delite turmixát szoktam. Most éppen eper-fehércsoki ízben vettem, de a málnakrém és az erdei gyümölcsös is nagyon finom, aki a csokis ízeket szereteti, annak a mogyoró csoki, vagy a tejcsokoládés is nagyon fog ízleni.


500 gr. 5300 forint, és tényleg nagyon finom, nem műízű és nem túl édes.

2014. dec. 29. 10:59
Szívesen! Remélem, sikerül kiválasztani a neked megfelelőt. :)
2014. dec. 28. 23:43
Köszönöm
25. angelic smile (válaszként erre: 1. - 17149b220f)
2014. dec. 28. 20:59

Én is mindenképpen ajánlom a lasocki által írt oldalt. Első körben azért, mert ott rengetegen véleményezik a termékeket. Neked is célszerű tudnod, hogy nagy valószínűséggel ízleni fog vagy sem az a termék, hogy használ-e vagy sem.


Ott tudhatod meg, hogy mire melyik fehérjepor alkalmas, de le is írom, mert annak idején ezt kijegyzeteltem magamnak.


1. Ha edzés utánra keresel: tejsavó koncentrátum, tejsavó izolátum (ezek haladó szinten, illetve diéta mellett javasoltak) vagy ezek keveréke.

2. Ha napközben szeretnéd kiegészíteni a fehérje beviteledet: designer fehérjék.

3. Lefekvés előtt vagy esti étkezés kiváltása: kazeinekkel történjen.

4. Laktóz-érzékenyek: tojás- és marhaproteinek közül válasszanak elsősorban, de szójafehérjék is szóba jöhetnek (ám ezek az utóbbiak nem olyan jók).

24. pink habroló (válaszként erre: 22. - 17149b220f)
2014. dec. 28. 16:10

Akkor Iso Whey zero edzés után. Nem vészes az àra, lehet belőle csinálni gyors mikrós sütit, akkor étkezést is kivalthatnak.

Szerintem félreértettek, sokan nincsenek tisztában a fogalmakkal, azt gondolják hogy szálkásítás alatt lehetséges az izomépítés.

23. marlenka70 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2014. dec. 28. 16:08
Az intenzívben azt sem lehet
2014. dec. 28. 16:03
Tornázok. És nem értem egyesek min akadtak ki...nem, nem vagyok lusta és képzeld csak, edzek is...
21. pink habroló (válaszként erre: 1. - 17149b220f)
2014. dec. 28. 15:53

Szia! BioTech Iso Whey zero, az ami árban nem vészes, ésnem tartalmaz ch - t. Ezt szokták inni szálkásítás alatt.

Vannak még a kazein alapú fehérjék, amik lassú felszívódásúak, ezekkel étkezést lehet kiváltani,ilyet még nem vettem, úgyhogy márkát nem tudok írni.

Ha nem tornázól, akkor a lassú kazeines lenne a legjobb.

20. andi6020 (válaszként erre: 19. - Marlenka70)
2014. dec. 28. 15:48
Én ettem mellette. Retket meg uborkát.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook