Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fehér kókuszkocka, de hogyan? fórum

Fehér kókuszkocka, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 19. 10:09

Nah végül is sikerült elsőre kiügyeskednem egy elég jó "szószt" kb 7 dl tej, 20 dkg vaj 2 tábla fehércsoki és egy csomag pudingpor segítségével meg egy pici cukor is került bele. Muszáj volt pudingot használnom, mert ez egy 12 tojásos piskóta, simán vaj-tej-csoki nem lett volna elég "szapora" és jó állagú a csokibevonó.

Azért köszönöm, de mivel a piskóta már sül, ezt a mézes dolgot majd máskor próbálom ki. Köszönöm még egyszer!

7. 37fda6506d (válaszként erre: 6. - 1d1983f461)
2010. szept. 19. 09:23

Gyorsan kikerestem a naplómból:


Kókusz Kocka


Tésztához:

1 tojás

25 dkg liszt

20 dkg cukor

5 dkg margarin

1050dl tej

2 ek méz

1-2 kk mézessütemény- fűszerkeverék

1 cs. sütőpor

A mézet meglangyítom és a hozzáadom a tojást, margarint, cukrot, tejet és apránként a sütőporos lisztet és a fűszerkeveréket.

A tésztát kikent lisztezett tepsibe öntjük és megsütjük.


Bevonat:

20 dkg cukor

5 dkg margarin

1 dl te 2 ek. kakaópor

kókuszreszelék

rumaroma


Cukrot elkeverjük a kakaóporral, hozzáadjuk a margarint majd a tejet és felfőzzük, ha hűlt bele a rumaroma (nem kell sok pár csepp) a kockára vágott tésztát belemártjuk, beleforgatjuk kókuszreszelékbe. Ha a kakaós massza sűrűsödne fel, kell tenni, melegedni egy kicsit, ha akkor is sűrű kevés tejjel lehet hígítani. Én mindig több masszát készítek kb a másfélszeresét.



Szívesen segítek, ha tudok.

2010. szept. 19. 09:17
Mézes tésztát sajnos nem ismerem, de akkor megpróbálom puding nélkül, de mivel nem vagyok szakács művész, szerettem volna egy receptet amibe nagyjából megvannak adva az arányok, de majd akkor kísérletezem, max a kakaós piskótából más lesz. Azért köszi a segítséget.
5. 5faeea2860 (válaszként erre: 4. - 37fda6506d)
2010. szept. 19. 09:13
Szerintem is a csoki felolvasztása elegendő..csak elég sűrű maradjon a csoki,hogy megmaradjon a kockákon ,puding nem kell hozzá..Én is mézesből szoktam készíteni.
2010. szept. 19. 09:11
Szerintem elég ha a fehércsokit felolvasztod, kevés margarin és tej bele. Nálam a kókuszkocka mézes tésztával nyerő.
2010. szept. 19. 09:03
Sziasztok! Fehér kókuszkockát szeretnék csinálni, vagyis nálam a piskóta lenne kakaós, a csoki pedig "fehér". Van 2 tábla fehércsokim, vanilia puding,már csak egy jó fehércsoki szósz recept kellene:)
2010. szept. 19. 09:03
Hogy hogy hogyan???mit akarsz csinálni???
2010. szept. 19. 09:02
Fehér kókuszkocka, de hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook