Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Farkasvakság kezeléséről tapasztalatok? fórum

Farkasvakság kezeléséről tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2021. nov. 24. 07:21

Voltunk a szemorvonál tegnap délután. Mentem én is, hogy esetleg örökölte-e tőlem, meg hát kellett volna új szemüveg, mert ezzel a régivel már elég rosszul látok. A szemész szerint nem farkasvak a fiam, csak éppen nagyon rosszak voltak a fényviszonyok tegnapelőtt. Arra az egy napra tette a hangsúlyt. A többit meg se hallotta (jó pénzért, privát rendelőben). És valami csoda folytán, így életem kb háromnegyedénél megtudtam, hogy én se vagyok farkasvak... Vigyen a fiam Drive szemüveget és annyi, nekem meg nincs új szemüveg...

Most kezdhetem a keresgélést, hogy vajon kihez is lenne érdemes elmenni...

2021. nov. 23. 16:38
Vitaminhiány is okozhatja (A) Ekkor könnyen gyógyítható.
8. 6b62ce56bf (válaszként erre: 6. - 5236d12e25)
2021. nov. 23. 13:05
Én sem tettem le a jogsit, habár nekem nem bizonyított a farkasvakság, csak úgy hasravágás alapon, szintén 17 voltam, amikor kaptam először fényre besárguló dioptria mentes szemüveget, majd később - 0,5, de nekem ugyan semmit nem értek, lehet azért, mert én csak az egyik szememre nem látok szürkületkor, meg ősszel, tavasszal zavar a fény. Fiamnak viszont mindkét szemével baj van. Ráadásul a sötétbarna szeme zöldbe ment át, ez sem normális felnőtt korban. De nem találok egyetlen igazán komoly szemorvost sem. Akihez menni fogunk, majd írja a szemüveget és szevasz. Most beszéltem egy Szegedi magánklinikával, az volt a válasz, hogy- idézem:"és miben zavarja ez a fiamat?!" - hát a...... @@@@@....miféle hozzáállás, majd egy óra múlva hívjam, addig eldönti a professzor úr, hogy érdemes lenne e ezzel foglalkoznia...
7. 6b62ce56bf (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2021. nov. 23. 12:55
Nem, egyáltalán nem vezet szürkületkor, amióta észrevette.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - 6b62ce56bf)
2021. nov. 23. 12:39

Abban én is, mondjuk fényérzékeny is vagyok.

Én ezek miatt nem tettem le a jogsit.

2021. nov. 23. 12:13

Nem akarlak elkeseriteni, de én is farkasvak vagyok, l7 évesen kaptam jogsit - ugye a f. vakságot nem nézik az alkalmasságin -. Több mint 30 éve vezetek, Vezetéshez egy -2-es távollátó szemüveget használok és szürköletben gyalog is, bringával is, valamit ér, többet mint sz.üveg nélkül.

Tudomásom szerint nincs ellenszere, de túlélhető, csak azért szürkületben ne rohangáljon a fiatalember, legyen óvatos.

különben töksötétben én is látok, csak szürkületben nem

4. 6b62ce56bf (válaszként erre: 3. - 6b62ce56bf)
2021. nov. 23. 12:08
Este, teljesen sötétben királytisztán lát.
3. 6b62ce56bf (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2021. nov. 23. 12:07
Zeiss szemüveggel ne is próbálkozzunk?
2021. nov. 23. 12:03

Semmi. Én is az vagyok.

Este és szürkületben ne vezessen.

2021. nov. 23. 09:32

Sziasztok.

Fiam 24 éves, vezetés közben, szürkületkor vette észre, hogy semmit nem lát, csak az útra festett fehér csíkokat és a szembejövő autók vakító lámpafényét. Másfél éve van jogsija, eddig nem igazán vezetett szürkületkor. Ma van időpont szemorvoshoz, azt mondta, ha farkasvakság, akkor nincs semmilyen segítség. Viszont olvastam a neten, hogy a Zeiss szemüveg lencsék között van direkt farkasvakságra való is. Szkeptikus vagyok, mert én a jobb szememre vagyok farkasvak, és tudom, hogy semmi, de semmi nem segített rajta. Van esetleg valakinek tapasztalata e téren? Minden választ nagyon, nagyon köszönök.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook