Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Farfekvés=császármetszés ugye nem? fórum

Farfekvés=császármetszés ugye nem? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 12. 16:48
Régi lakóhelyemen megtörtént néhány évvel ezelőtt, hogy az anyukát nem császározták meg, mert a főorvos, akinek az engedélye kellett volna a műtéthez, nem volt elérhető, pedig farfekvéses volt a baba. Megszülte a babát, de szó szerint teljesen szétszakadt és néhány óra múlva elvérzett. 2 iskolás gyermeke volt már... Szülés után egy hétre temették el.
2009. febr. 26. 19:36

Bár régi fórum, gondolom azóta megoldódott a probléma. :D

Volt a kórházban egy nő, mikor szültem. Neki azt mondták, hogy ha az előző gyereket, aki 4 kgos volt simán meg tudta szülni, akkor egy 2kgosat farosan megtud szülni simát. Megtudta. teljesen összetört a gyerek. Rossz volt ránézni a babára :S Valami történhetett a csípőjével is , ugyanis a baba L alakban feküdt, teljesen nyújtott lábakkal,szóval a törzs és a lába merőlegesen voltak egymással. Egy szobába voltam velük, mikor jött a gyerekorvos szólt az anyuka hogy elég természetellenesen feszik a baba,és csak annyi volt a válasz, hogy majd 6 hetesen lesz csípőszűrés és majd ott megmondják mi a teendő. Szóval le se sz*ták. Azt nem tudom hogy a zárójelentésbe ezeket feljegyezték, de mindig azon gondolkodom, hogyha későbbiekben kiderül, hogy valami végleges károsodást szenvedett a kicsi, még perelni vagy csak szóvá tenni se fogják tudni, hisz a doki mindig rendbe találta kicsit. Pedig én láttam, hogy valami nagyon nem stimmelt a kicsivel. Sajnos azóta nem tudok róluk semmit, mióta elhagyták a kórházat, de szoktam rájuk gondolni.

2008. dec. 28. 21:26

Én a császárra szavazok ez esetben, mert több az előnye mint a hártánya.

Nekem azt mondták a nagymamáim hogy tegyek apró pénzt a zsebembe és csörgessem.Nem tudom hogy e miatt e de a 32 héten Fancsi megfordult.Nagyon fájt, éjszaka volt és úgy éreztem hogy szétszakad a hasam, láttam hogy megpróbál megfordulni.Mondtam is ha most nem fordult akkor nem fog mert már nem tud.

2008. ápr. 6. 20:45
Szerintem ha én lennék ebben a helyzetben nem vállalnám a sima szülést,a baba érdekében.
2008. ápr. 6. 20:35
Az én lányom is faros volt és hüvelyi úton szültem meg, hála az égnek nem lett semmi baja.De viszont itt jön a nagybetűs DE,nálam tapasztalt orvos volt aki vezette a szülést már volt faros szülése, komoly ultrahanggal megnézték nem-e téraránytalanság miatt nem sikerül megszülni a babát,a kiírt időpont előtt konzílium ült össze a szülésnél pedig két csecsemős, egy altatós, és még három szülész orvos volt jelen. És igen tényleg kockázatos.De megterhelőbb is az anyukának mint egy síma szülés mert egy jó pár fájáson keresztül te kifelé nyomod a babát az orvos viszont visszafelé tolja.
22. suagi
2008. ápr. 6. 10:36

Ha más "baj nincs" és egészséges volt a terhesség, meg lehet szülni hüvelyi úton is, csak a farfekvés, nem kizáró ok!!

Kórháza válogatja, meg orvos!!

21. 4545
2008. ápr. 6. 10:33
Azt azért ne felejtsük el hogy a faros babát hüvelyi úton megszülni nem kis kockázat.Sajnos az egyik ismerősöm is megszülte így, és a baba oxigénhiányos állapoba került és szellemi fogyatékos lett.Én nem egyeznék bele a faros szülésbe hisz az orvos se tudhatja előre milyen komplikációk léphetnek fel szülés közben.
2008. jan. 23. 10:54

Ha nincs semmi egyéb rendellemesség meg lehet szülni hüvelyi úton a farfekvéses babákat is. Ilyenkor célszerű olyan szülészetet választani, olyan orvost, akinek van benne gyakorlata.

Az olyan statisztikák, amik azt mutatják, hogy több bajuk lesz a császáros babáknak hamisak lehetnek, hiszen császárral több koraszülött születik, és anyai betegség miatt is szoktak császározni. Tehát, ne aggódjon, akinek csak forgási rendellenesség miatt császároznak, nem lesz betegesebb a babája. És nem lesz kevesebb inger, majd megölelgeti az anyuka, ha megszületett.

19. Dézsa
2008. jan. 22. 14:42

Csak olvastam a módszerről, de szerencsére nem volt szükségem rá (egyéb, vajúdást nehezítő elhelyezkedések korigálására is ajánlották):

Térdelő könyöklő helyzet akár óránként is 10-20 perc.


Első baba?

2008. jan. 22. 14:06
Attol fugg, olyan esetet is hallottam, hogy farfekvessel volt a baba es megis megkelett szulni, de ez ritkabban fordul elo, utolso peben is megfordulhat, kben csaszar
17. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2007. nov. 15. 22:44
Vannak olyan dokik is, akik azt mondják, hogy van valami oka, hogy miért nem fordul meg egy baba és nem biztos, hogy okos dolog "kényszeríteni"...
2007. nov. 15. 22:38

Sziasztok! Az én kisfiam is farfekvéses volt,és esze ágában sem volt hogy megforduljon.Császároztak.

És hogy miért nem fordult meg? Utólag kiderült. A két bordám közé be volt szorulva a feje. Ha meg is akart volna fordulni,biztosan nem tudott volna a bordák miatt.

15. 53cc09e608 (válaszként erre: 1. - Diétás)
2007. okt. 29. 10:29
Sajnos nemtudtam rávenni ,de úgy szültem meg !Infúzióval a kezemben , kijelentette a orvos kétnapi vajúdás után ,hogy 13 órakor megcsászároznak , ez volt 12.30 perckor , már a műtőbe készítettek elő mikor megindult a szűlés ,és egyből mondta kisfiam van ,de ne kivánd ,hogy igy szülj ! Nem fordult meg végig ,bármit tettek sem ! A műtős fiú azt mondta, piszok nagy mázlim volt !!
2007. szept. 20. 00:00

Ezt a módszert egy orvosi fórumon találtam. Nemrég megírtam valakinek, aki nem sokkal szülés előtt sikeresen meg is fordította vele a farfekvéses babáját, aki azóta rendben meg is született. Próbálja ki az ismerősöd, hátha neki is beválik! Szorítok neki!


Kérdés:

Gyermekünk farfekvéses helyzetben helyezkedik el, kérdésem az lenne, hogy létezik-e módszer amivel "rávehető", hogy megforduljon, illetve, ha a szülés ebben a helyzetben indul meg, milyen komplikációk adódhatnak?

Válasz:

Kérdés, a terhesség melyik szakaszában jár. A harmincadik hét előtt a farfekvés a magzat természetes állapota, általában a hetedik hónap során fordul csak fejvégű helyzetbe.

A megfordulás egyébként a fájások megindulásáig elvben bármikor bekövetkezhet, bár a szülés idejéhez közeledve ennek valószínűsége csökken. Nevezetesen azért, mert a baba "belenő" a méhűrbe, azaz a teljes térfogathoz képest a baba és a magzatvíz aránya egyre jobban a baba javára tolódik el; a legvégén a magzatvíz ténylegesen csökken is.

Dédanyám, aki falusi körzeti bába volt, azt ajánlotta a kismamának, hogy egy takarót hengerré csavarva (kb. 10 cm) a vesék magasságában helyezze a gerince alá és így feküdjön hanyatt 5-10 percen át. Érezni fogja, hogy a baba mozgásai erőteljesebbé válnak ezalatt. A módszert naponta ismételgetve nem egyszer sikerült rábírni a "kis zsiványt" a helyes irányra.

Ha a szülés farfekvésben indul meg, megnő a valószínűsége a műtétes szülésnek, főleg, ha első terhességről van szó.

Dr. Nagy László

13. fe20557d00 (válaszként erre: 6. - Apokrif)
2007. szept. 19. 22:07

Ajaj hol élsz te???

Ezek a kutatási eredmények őskövületek.Na mindegy....csak ne rémiztgessük a császár előtt álló kismamikat:)

2007. szept. 19. 10:01
Az enyém farfekvéses volt, és hüvelyi úton szültem, de nem biztos, hogy mégegyszer bevállalnám. Ilyen esetben biztonságosabb a császár. Nem hiszem, hogy kockáztatnék.
11. gerna (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2007. szept. 19. 08:05
Teljesen igazad van! Magyar példa Hermann Imre (1889. nov. 13. – Bp., 1984. febr. 22.) Az ő munkássága az anya-gyerek kapcsolatra, a testi kontaktusra nézve alapvető. Akinek van kedve, ideje, olvassa el tőle Az ember ősi ösztönei-t.
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Gerna)
2007. szept. 19. 07:34

Belenéztem néhány összegzésbe, a hüvelyi úton való szülést ölelésnek értelmezi. Meg arról ír, hogy a kórházakban a babákat azonnal elviszik, nincs szemkontaktus, bőrkontaktus, altatásban végzik a műtétet stb.

Aztán megnéztem, hogy mikor született. 1905-ben. A fentiekből arra következtetek, hogy nem az elmúlt 10 év születéseit vizsgálta, hanem inkább az 50-70-es évekét. Ami persze nem kisebbíti érdemeit. Csak manapság más a helyzet, amit már nem volt alkalma megismerni, elemezni.


Nyilván nem véletlen (de nem is az ő egyedüli érdeme), hogy manapság pont az általa (is) megjelölt kérdések terén történtek a legnagyobb változások/előrelépések a császármetszések kivitelezésének folyamatában.

9. gerna (válaszként erre: 6. - Apokrif)
2007. szept. 19. 07:19
Ez a megállapítás ott hibádzik, hogy a "császárral születettek" és a "hüvelyi útön" születettek között nem csak a bőrstimuláció tekintetében van különbség. Ha csak erre alapozta a tudományát, akkor ez tipikus félremagyarázás. Elég, ha csak arra gondolunk, hány különböző indikációja lehet a császármetszésnek: ez mind "különbséget" jelent...
8. 7130b15964 (válaszként erre: 6. - Apokrif)
2007. szept. 19. 07:02

Milyen stimulációról beszél a bőrrel kapcsolatban? Mert a császár után ugyanolyan kontaktus van a baba és mama között, mint a hüvelyi szülés után.


Mikor és hol tanulmányozta ezeket az újszülötteket és főleg, mennyit?

7. 7130b15964 (válaszként erre: 1. - Diétás)
2007. szept. 19. 07:00
Gyere át a pocakosba, ott volt erről szó pár hete. Vannak mindenféle technikák. Persze, egyik sem garancia, kinek működik, kinek nem. Hátha, neked bejön.
2007. szept. 19. 06:42
- Ashley Montagu antropológus még egy lépéssel előre-, jobban mondva, visszament; nevezetesen a szüléshez. Megállapította, hogy azok a csecsemők, akik császármetszéssel születnek és emiatt nem kapják meg az anya bőrének stimulációját, kevésbé ellenállóak … Sokáig tanulmányozta a császármetszéssel világra jött újszülötteket, s arra az eredményre jutott, hogy ezek a csecsemők több fejlődési rendellenességnek és betegségnek vannak kitéve, mint a normálisan született gyermekek, és halálozási arányuk is három-négyszerese azoknak.
2007. szept. 18. 20:18
szerintem nem olyan nagy baj ha valaki császárral szül. Van hátránya , de természetesen előnye is. Az a legfontosabb hogy egészséges legyen teljesen mindegy bújik elő.
2007. szept. 18. 11:18
Szerintem nem kell rávenni sehogy. Valami oka csak vam, hogy úgy fekszik. Egyébként csinálnak külső beforgatást is, de nem hinném, hogy az jó megoldás. Farral is neki szoktak állni megszülni, de talán jobb a császár.
2007. szept. 18. 11:17
Nekem volt, és két héttel a szülés előtt befordult.:)
2. daroki (válaszként erre: 1. - Diétás)
2007. szept. 18. 11:15

Szia!


A húgom szült idén áprilisban.Itt is az volt a gond,hogy a baba nem feküdt be fejjel lefelé,de még farral sem.Császározni kellett:(

Egy bnőm viszont 10 évvel ezelőtt farosan szülte meg a kislányát,hüvelyi szüléssel.Kemény volt,de minden rendben volt velük.

Hogyan lehet rávenni a babát,hogy beforduljon rendesen?Nem tudom!Talán sokat kell beszélni hozzá,kérni,könyörögni,hogy legyen olyan jó baba és segítesen az anyujának:)

Azért így ismeretlenül is szorítok nekik!

2007. szept. 18. 11:09
Rokon kislány mindennapos, a kicsije farral a kijárat felé. Talán így jelezve hogv Ő még maradna egy picit a fincsi biztonságban, a biztos melegben. Mi tudjuk, hogy a természet hamarabb kitessékeli mint szeretné. Te voltál hasonló szituban és megúsztad a császározást? Ha igen hogyan tudtad rávenni BABÁDAT hogy forduljon meg? Köszi a választ. Egy reménykedő nagybáty ! S O S.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook