Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Faluturizmus pályázaton vettél-e már részt, megpróbálnád? Ötleteket ide.. fórum

Faluturizmus pályázaton vettél-e már részt, megpróbálnád? Ötleteket ide.. (beszélgetős fórum)

2009. szept. 26. 15:31
?
2009. szept. 13. 21:24
,????
2009. szept. 5. 11:14
?
2009. szept. 4. 14:06
én erről hallottam ma a hirekben is... ti nem?
2009. szept. 4. 12:24
mintha erről szólna a hir ma nem tudom van itt valaki kit érdekel ez vagy csak engem...
2009. máj. 8. 16:27
ez egy jó forum cimnek bizonyult tiz napja majdnem nyerő
2009. máj. 7. 21:46
?????
2009. máj. 2. 18:01
mostmár kár lenne abba hagyni
2009. ápr. 28. 22:35
???
2009. ápr. 27. 05:40
Ha anyósos, vagy fogyózós fórumot nyitottál volna, lenne hozzászólás, hajjaj!....:)
2009. ápr. 26. 20:05
??????????????????????
2009. ápr. 26. 06:34
hát senkinek semmi tapasztalata erről?
2009. ápr. 25. 08:54
tegyük előre ujra hátha tud róla valaki itt valamit?
2009. ápr. 21. 17:44

Pályázat - Falusi turizmus pályázat várhatóan október 1-től - 50 % vissza nem térítendő támogatás

2008. szeptember 18. | Forráscentrum

A falusi vendéglátást többféle adókedvezmény is támogatja: a jövedelem jelentős hányada adómentes, és nem terheli iparűzési adó.



Falusi vendégfogadásnak minősül az, amikor magánszemélyként saját tulajdonú, falusi lakóházban, üzletszerűen mások üdülésének helyet biztosítanak.


A falusi vendéglátáshoz nem kell egyéni vállalkozói igazolványt kiváltani, hanem a települési jegyzőnél kell kezdeményezni a nyilvántartásba vételt.


Falusi vendégfogadás keretében legfeljebb 10 vendégággyal lehet szállást nyújtani, valamint étkeztetési és szabadidőprogram szolgáltatást nyújtani.


A falusi vendégfogadás fogalom kiemelt gyógyhelyek, üdülőkörzetek községeire nem vonatkozik.


2008. október 1-től kb. 50% vissza nem térítendő támogatás várható falusi turizmus fejlesztésekre, többek között az alábbi tevékenységekre:


- meglévő falusi magánszálláshelyek/vendéglátóhelyek bővítése,

komfortfokozatának fejlesztése,

- új falusi magánszálláshelyek/vendéglátóhelyek kialakítása


A falusi magánszállásadói/vendéglátói tevékenységhez vagy mezőgazdasági

tevékenységhez közvetlenül kapcsolódó falusi turisztikai szolgáltatások

fejlesztése, a kínálat bővítése új szolgáltatások bevezetésével, különös tekintettel

a következőkre:

- tradicionális falusi vendéglátás/minőségi gasztronómiai szolgáltatások

fejlesztése, működési szabványoknak való megfeleltetése,

- horgászturisztikai szolgáltatások,

- borturizmus fejlesztése (borutak infrastruktúrája, kóstoló helyek kialakítása,

reklám anyagok).

- egyéb sport és szabadidős lehetőségek fejlesztése.


A falusi szálláshelyek színvonala „napraforgó” minősítés szerint határozható meg.


-1 napraforgó minősítést kap a komfort nélküli, egyszerű felszereltség, sátorhely nomád kialakítással.


-2 napraforgó szerényebb felszereltséget, közösen használt mellékhelységeket, étkező- és konyha használatot jelent.


-3 napraforgót a vendégek számára elkülönített mellékhelységekkel, étkezővel, konyhával és társalgóval, pihenőkerttel felszerelt vendéglátóhelynek adnak. 4 napraforgó jár az elkülönített, saját mellékhelységekkel, jól felszerelt szobákkal, étkezővel, társalgóval, konyhával és kerti bútorokkal és pihenőkerttel ellátott szállásért. A parkolás biztosítása minden napraforgó minősítésnél szükséges.


A pályázat keretében megvalósított fejlesztéssel belterületen 4, külterületen 3 napraforgó minősítést kell elérni!


További részletek a pályázati kiírás megjelenésekor.

2009. ápr. 21. 17:15

Én egyszer szerettem volna belekezdeni, van is egy rövidke fórum "Falusi turizmus" címmel, ott 2007-ben ezt az infot kaptam valakitől. Hátha aktuális még:


"Falusi turizmust falun lehet folytatni, ami nem lehet kiemelt üdülő övezet. Saját házban, vagy béreltben, de akkor is állandó lakcímnek a tevékenység végzés helyének kell lennie. Max. 9. fő elszállásolása lehetséges. A jövedelem tárgyi adómenetes az áfa alól, és 1 200 000-ig adómentes az szja alól is. (ez az adat lehet hogy frissítésre szorul) Először az önkormányzathoz kell bemenned, és regisztráltatnod kell magadat. Majd az Apeh-be kell bemenni és adószámot kell kérned. Ezután számla és nyugta tömböt kell vásárolni. Havonta kell az önk-nak adóbevallást készíteni, és az idegenforgalmi adó befizetni. Ennek összege mindenhol más.

Pályázati lehetőségeket a gazdasági minisztérium honlapján megnézheted.

Falusi turizmus tanfolyamot, vagy más idegenforgalmi tanfolyamot el kell végezni a tevékenység gyakorlásához."

2009. ápr. 21. 16:13
Én egy kis budai faluban vagyok jó lenne valami megoldást kitalálnom mert jönnek a szegény nyugdijas napok amikor még néha segítenem kéne egy két gyerekemen unokámon,talán ez is megoldásnak látszik...véleményetek tapasztalatotok? Ötletetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook