Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falusi CSOK kérdések fórum

Falusi CSOK kérdések (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. szept. 29. 11:02
Szerintetek most a vidéken élők fognak több támogatást kapni lakásvásárlásra, vagy építésre?
57. Manka67 (válaszként erre: 56. - Hédi1986)
2020. aug. 10. 23:27
Csokot igen, "csok hitelt nem"
2020. aug. 10. 14:17
Bár listás vagyok kaphatok csokot?
2020. júl. 28. 13:48

Tisztelt Szakértő !

Lenne egy kérdésem a Falusi CSOK- elutasításának okai mi lehet.

Köszönettel :domikati

2020. júl. 28. 13:45

Sziasztok szeretném megkérdezni a Falusi CSOK-esetében hány %-ban térhet el a vételi ár az értékbecslő által értékelt ártól.

Köszönettel: domikati

2020. júl. 23. 22:47
Sziasztok aszt szeretném megkérdezni aki felvete falusi csókot onekik nem kötöt bele becsüs tetöre!
52. Mariann841101 (válaszként erre: 51. - Gabla88)
2020. júl. 20. 13:28
Helló.Kérdésed olvasva,én is szeretnék kérdezni.Hány napra kaptátok meg a 22%_ot a banktól?mi már 10 napja várunk,és semmi...
51. gabla88 (válaszként erre: 50. - Bless the child)
2020. jún. 17. 20:28
Köszi én is így tudtam
50. Bless the child (válaszként erre: 49. - Gabla88)
2020. jún. 17. 20:07
A felújításra, korszerűsítésre kapott összeg 22 %-át.
2020. jún. 17. 18:51

Sziasztok

Nem tudja valaki véletlen hogy ha 22%-a készenléti állapot arra mennyi összeget utalnak vissza és hogy minden esetben vissza utálják e mert mi úgy tudjuk amit beadunk azt vissza kapjuk.

Köszönöm a segítséget előre is

2020. márc. 3. 13:35
Az ÁFA gyerek és CSOK NÉLKÜL is igénybe vehető preferált településen.
47. Manka67 (válaszként erre: 44. - 1979moni)
2020. márc. 3. 13:29

Szia. Igen jár. Saját forrásból történő korszerűsítés, bővítés, építés esetén.

Csak a már folyamatban lévő és nem befejezett falusi csokos munkáknál nem jár.

Arra csak akkor, ha befejezi és esetleg akar még korszerűsíteni saját forrásból vagy újabb gyerek utáni csokból. Ekkor az új munkálatok bekerüléséből vissza lehet igényelni.

46. Manka67 (válaszként erre: 45. - Nagy7777)
2020. márc. 3. 13:13

Ha még aktuális a kérdés.

Abban az esetben ha a munkálatok tartalmazzák a szélfogó elbontását és így is teljesül a m2 elvárás, a nyílaszárók külsőnek tekintendők, mivel a beruházás végeztével ténylegesen azok lesznek. (otp)

Mindenképp a saját bankoddal egyeztesd, de ha elutasítanák, 15 napon belül fellebbezz a megyei vagy fővárosi járási hivatalnál (korábban MÁK) és jóváhagyják.

2020. jan. 31. 16:49
Sziasztok! Szeretnék tőletek segítséget kérni! Van egy házunk egy olyan településen, amelyre igénybevehető a falusi csok, korszerűsítésre. Nyilászárókat szeretnénk cserélni. A törvény a külső nyilászárókat említi meg. Na most a kérdésem a következő lenne: A házunk bejárati ajtaja előtt van építve egy un. szélfogó, amelynek lindab lemez a teteje, valamint alumínium profilos, amely között üveg van. Ez az építmény két bejárati ajtó és két 120*150-es ablak előtt helyezkedik el. Az egyik bejárati ajtó egy régi szálka mintás 140*210-es ajtó, a másik pedig egy 90*210-es bejárati ajtó. Szerintetek ezek a nyílás zárók külső nyilászárók, vagy nem? A bankok amelyekben voltunk tanácstalanok voltak ez ügyben, nem tudta senki, hogy ezek most külső vagy belső nyilászárók-e. Mindenhol megemlítettem, hogy én még beltéri ablakot nem láttam, de ekkor sem mondta ki senki egyértelműen, hogy ezek külső vagy belső nyilászárók. Mindenki azt mondta, hogy csináltassuk meg a szélfogót mert az tuti külső. Volt olyan is aki azt mondta, hogy ezt az értékbecslő dönti majd el. A szélfogót nem akarjuk megcsináltatni, mert az a felújítás után elbontásra kerül! Ez a szélfogó már a ház vásárlása előtt oda volt építve, de a régi tulajdonos elmondta, hogy ez utólag lett oda építve, amíg nem volt ott, addig azon a két ajtón léptek be a lakásba, amelyeket fent említettem. Ebbe a szélfogóban fűtés nincs, hőszigetelve nincs, igazából ugyan olyan hideg van ott mint kint a szabadban, csak a szelet fogja fel. Remélem valaki segítő választ fog adni részemre, bízok abban, hogy valaki járt már hasonló cipőben! Válaszotokat előre is köszönöm!!!!
44. 1979moni (válaszként erre: 43. - TlosZnotraM)
2020. jan. 27. 14:11
Szia nem hinném .Ez a mostani csok-hoz kapcsolódik és január 1 lépett érvénybe nekünk úgy mondták a banknál akik 1 után adták be azokra vonatkozik.
2020. jan. 23. 14:07

Sziasztok!

Van most ez az új kedvezmény az 5 millió forintos áfa visszaigénylés felújításra azokon a településeken ahol a falusi csok is kérhető.

A kérdésem az lenne, hogy csok igénybevétele nélkül is jár ez a kedvezmény? Saját pénzből újítanánk fel a házat. Csok van rajta, de azt még 2016-ban vettük fel vásárlásra. Természetesen a településünkön kérhető a falusi csok és 4 gyerekünk van.

42. Bless the child (válaszként erre: 41. - 8ef672789d)
2020. jan. 18. 14:00
Passz, kerdezd a bankot, ahol felvettétek a csok-ot
2020. jan. 18. 12:07
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mi tavaly nyáron falusi csókra vettünk egy házat, most viszont elválnak útjaink nem vagyunk házasok sőt bejegyzett élettársak sem, 3 gyerek van de abból csak egy az övé, ő a vásárolt házból nem hajlandonsemmi penzer elmenni mert nincs miből és nincs hova...ilyenkor mit lehet tenni? Köszönöm
40. Bless the child (válaszként erre: 39. - Lliza83)
2020. jan. 8. 13:42
Az otp-ben ilyent nem kérnek, az tuti
2020. jan. 8. 13:28
Kérnek egyet a jelenlegi állapotról és egyet a bővítés utáni állapotról.
38. Bless the child (válaszként erre: 37. - Lliza83)
2020. jan. 8. 10:22
Mire kérnek tervrajzot?
2020. jan. 8. 09:17
Nem is ez a probléma. De a két tervrajz kb. 800 ezer Ft, meg egyébként is hogy kérhetik ezeket előre? A költségvetés nem okozna gondot.
36. Bless the child (válaszként erre: 35. - Lliza83)
2020. jan. 7. 11:03

Takarékba biztos nem mennék.

Valóban előre kell adásvételi+költségvetés, de az nem tervrajz. Ha nem kapod meg, akkor ezeket bukod, plusz a CSOK bírálati díjat és az első értékbecslesi díjat. Aki ebbe belevág, ezekkel kalkulál.

2020. jan. 7. 10:39

Sziasztok!

Falusi CsOK igénylés miatt bementünk a bankba, ahol azt a tájékoztatást kaptuk, hogy az igényléshez be kell adni a tervrajzokat, építési engedélyt is.( vásárlás + bővítés )Irreálisnak tartom, mivel még nem is az én tulajdonom. Hogy csináltassak jelenlegi és bővítés utáni tervrajzot és építési engedélyt ha nem is én vagyok a tulajdonos?( Takarék )Egyébként minden dokumentum megvan.

34. jani4x (válaszként erre: 33. - Bless the child)
2019. dec. 4. 22:36

Köszönöm szépen.

Remélem nekünk is ilyen szerencsénk lesz.

33. Bless the child (válaszként erre: 32. - Jani4x)
2019. dec. 4. 19:15
Semmi konkrétat nem mondott, nem kötekedett, normális volt. Annyit mondott, hogy változtattak a feltételeken, pl már csaptelep se kell, hogy legyen. Nekünk pont annyira értékelte, mint amennyi az adásvételiben volt. Mi korrekt értékbecslő fogtunk ki
32. jani4x (válaszként erre: 31. - Bless the child)
2019. dec. 4. 18:27

Szia.

Az értékbecslővel kapcsolatban lenne hozzád egy kérdésem.

Minket a bankban (OTP) nagyon azzal riogatnak , hogy ha vételár 20 %-al eltér attól amit a bank álltal kiküldött értkébecslő mond majd akkor bukjuk a Falusi CSOK-ot.

Az lenna a kérdésem hogy, az értékbecslő mennyire kötekedés ilyen szempontból? Mert lényegében azon az emberen áll vagy bukik hogy megkapjuk-e 2,6 milliót vagy sem. Illetve mennyire lehet "megbeszélni" vele a dolgokat?

31. Bless the child (válaszként erre: 30. - C20cdae0a0)
2019. dec. 3. 07:02
Köszi a választ, de már rég túlvagyunk mindenen. Nem kellett fűtés sehová, a konyhát se nézték. Túlparáztam az egészet😅
30. c20cdae0a0 (válaszként erre: 18. - Bless the child)
2019. dec. 2. 21:12
Minden helyiségnek fűthetőnek kell lennie( lehet kályha is) de a fürdő ill a lakószobáknak, konyha is külön-külön fűtéssel kell rendelkezzen
2019. okt. 26. 06:56
Sziasztok áfa visszatéritésről tud valaki valamit ?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook