Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Falun vagy városban fórum

Falun vagy városban (beszélgetős fórum)


8. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Kitrákotty)
2010. júl. 19. 11:58
Igen, tudom. Csak véleményeket kértem, tapasztalatokat. Olyanok véleménye is jól jönne, akik kisgyerekesek, hiszen nekik ez mindennapos dolog lehet. Nem tudom, van e itt valaki olyan, aki Baranyában lakik.
2010. júl. 19. 11:52

ez mondjuk erősen falufüggő, van olyan, ahonnan egész jól meg van oldva a közlekedés, gyakran járnak a buszok-vonatok, s nem gond ha be kell menni a városba bármikor.


van viszont olyan falu is, ahonnan városba napi két busz jár, hajnalban és este :-S


úgyhogy a választott környéket nézzétek meg, TI tudjátok ezt eldönteni, nem más!

2010. júl. 19. 11:40
én falun születtem, és ugy 15 évesen költöztem városba. akkor ugye én beleszülettem, semmi bajom nem volt, belekalkuláltuk mindenbe a buszt, stb, napi 30 kilométert buszoztam a gimibe ugy, hogy fel sem tunt, az volt a természetes. nade. eltelt 4 év, és sajnos annyira elkényelmesedtem itt bp-n, hogy most ugy gondolom, hogy faluba tobbé nem...
5. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2010. júl. 19. 11:40
Én is ettől félek. Férjem kiskorában szintén falun nőtt fel, apukájáék drávaszerdahelyiek voltak (ez egy dél-baranyai falu), később a szüleivel Bogádra költöztek. Ő nagyon szeret fúrni-faragni, szabad levegőn lenni. Én is, de a jobb szolgáltatások attól tartok, tényleg a városokban vannak. Az oktatás se mindegy, hogy milyen, pláne az orvos. Ő tud vezetni , én nem.
2010. júl. 19. 11:34
A lányom rögtön rámondani, h neeeee.......itt nincs mozi, uszoda, semmi....a fiam viszont nem szeretne városon élni....
2010. júl. 19. 11:30
Az utolsó mondatban megadtad a választ a kérdésedre. :) Faluról nem egyszerű a tömegközlekedés, itt nálunk Vasban emegy egy busz reggel, egy délben, és esetleg egy este a városok felé. Vissza ugyanez, ha lekésed a délit, várhatsz estig. Gyógyszertár, posta, orvos nincs, bolt esetleg délig - persze ez attól függ, hogy mekkora a falu. Mi egy 12 ezres kisvárosban élünk, de a férjemet mér arra sem tudom rábeszélni, hogy 5 km-re a várostól vegyünk családi házat. Pedig 3 autónk van, a bejárás nem lenne gond.
2. szabot.88 (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2010. júl. 19. 11:28

A kiszemelt községben nézzetek szét. Milyen az ovi, suli, orvos, a buszközlekedés. Ha esetleg van ott ismerős, azt is meg lehet kérdezni.

Az sem mindegy, h milyen a bolt...nálunk elég drága...bár az egyik coop a másik cba figyelni kell az akciókat.

2010. júl. 19. 11:25
Sziasztok. Én arra lennék kíváncsi, mennyire nehéz megoldani a bejárást faluból városba. Mi Pécsen élünk, de párom mindenáron ki akar költözni falura, vagy legalább családi házba, mert szeret tenni-venni a ház körül. Ez természetesen jó, és friss a levegő meg minden. Én viszont attól tartok, hogy ha lesz gyerekünk, hogy lehet megoldani, hogy bejárjunk bölcsibe, óviba, iskolába, illetve ha gond van, orvoshoz. Sajnos nincs annyi pénzünk, hogy 10 milló vagy afeletti családi házat vegyünk, így max csak Pécsen kívül lenne lehetőségünk lakni. Kíváncsi lennék mások tapasztalataira, mások hogy oldják meg ezeket a problémákat. Gyerekkoromban én is falun laktam 1 évig, de mivel a munka a városban volt, és a közlekedés miatt a szüleim Pécsre költöztek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook