Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Falfestés a gyerekszobában fórum

Falfestés a gyerekszobában (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. okt. 19. 18:05

Köszönöm Kedves szavaidat Demina! Nagyon jól esik ezt hallani! :)

Ha valami kérdésed van írj nyugodtan, örömmel segítek! :)

És majd várom a képeket, hogy milyen latt a babócátok szobálya! :)


Minden jót nektek! :)

88. demina (válaszként erre: 87. - Beacska00)
2012. okt. 19. 07:40

Köszi szépen! Kedves, hogy felajánlod a segítséged, de remélem nem lesz rá szükség! Olyan jó lenne valamit egyedül alkotni Babának!

Megnéztem a honlapodat, nagyon szépeket csinálsz, és igazán mondhatom, hogy elfogadható áron!

87. Beacska00 (válaszként erre: 86. - Demina)
2012. okt. 17. 10:20

Szia Demina!


Kitartás és sok energia szükséges hozzá! ÉS meglátod csodálatos lesz! A gyermeked meg odáig lesz érte és nagyon büszke lesz az anyukájára, hogy milyen szép szobát varázsolt neki! :) Az én kisfiam is mindenkinek mutogatja, aki bejönn hozzánk. :) OLYan édesek, ahogy örülnek!!!! :)

Egyébként merre felé laktok? Ha valahol a közelben, akkor szívesen segítek neked felrajzolni és utána majd Te kifested! :)

86. demina (válaszként erre: 71. - Csilla80)
2012. okt. 14. 18:27
Nagyon szépek a te festményeid is! Csak "épüljön" már fel az a szoba, én is nekiállok! Kicsit parázok, pedig nagyon szeretek rajzolgatni, de ez akkora nagy falatnak tűnik! De mindenképp magam szeretném csinálni, nekem fontos hogy a kezem munkája legyen a baba szobájában. :)
85. demina (válaszként erre: 84. - Beacska00)
2012. okt. 14. 13:23
Szia! Nagyon szép a falfestményed. Én is készülök egy Kisvakond falra. :) A kérdésem hozzád, hogy a fal alapszíne nem baj, ha nem fehér? Gondolom te sem utólag festetted körbe sárgával a motívumokat. Nálunk világos zöld lesz az alapszín.
2012. jan. 21. 10:47
A képet felteszem az adatlapomra.
2012. jan. 21. 10:47
Egy újabb festés. Törpilla, ami a csodálatos Mira baba szobáját díszíti. :)) Olyan jó érzés látni, amikor egy kis picilány ennyire tud örülni egy rajznak. :)
82. csilla80 (válaszként erre: 81. - Beacska00)
2011. aug. 23. 18:48

Koszi! :-)))

Orulok,hogy tetszenek!

81. Beacska00 (válaszként erre: 80. - Csilla80)
2011. aug. 23. 15:03

Köszönöm szépen! :) Mi is nagyon szeretjük a Vuk-ot! :)) Először én is Micimackóst akartam, de aztán találtuk ezt a Vuk-os képet és így ezt választottuk.


Nagyon szépek a rajzaid. Már láttam korábban is, mikor még csak olvasgattam a falfestésről. :))

Gratulálok hozzá! :)

80. csilla80 (válaszként erre: 79. - Beacska00)
2011. aug. 21. 22:44

Ez egyszeruen CSODASZEP!!!

Gratulalok,nagyon ugyes vagy... Vuk a kedvencem... :-)))


Nezd meg az en rajzaimat is a naplomban... :-)

2011. aug. 21. 13:11
Sikerült feltöltenem a képeket. :) Az adatlapomon megtaláljátok. :)
2011. aug. 21. 12:52

Sziasztok! Én is festettem mesefalat a kisfiam szobájába. Már régen elterveztük, de csak mostanra sikerült megvalósítani. ( az egyik fal már ki van festve)

Szabad kézzel rajzoltam fel az egészet, a festésbe a férjem is besegített de a legnagyobb részét én magam csináltam. Sok időmbe telt elkészíteni, mert van egy egyéves örökmozgó kis drágaságom. :) Mellette nem volt egyszerű dolgozni. A rajzolás még csak csak ment vele, de festeni nem lehetett, csak akkor amikor aludt. Nappal rendszerint csak két órát tudtam festeni, a legtöbbet éjszaka dolgoztam. De megérte fáradozni vele, mert szerintem nagyon szép lett. És aminek a legjobban örülök, hogy Máténak a kisfiamnak is nagyon tetszik. :)) Minden nap többször végigmutogatja az állatokat és mindig el kell neki mondani, hogy mi az. Olyan édes. Már próbálja ő is mondogatni az ő kis nyelvén. :)


A festéshez Héra belső falfestéket (matt extra fehér), ezt leginkább színkeveréshez használtuk. Színezőpasztát a Baumax-ba és az Auchan áruházban vásároltuk. A baumaxban a Genius színezőpasztákat vettük, fél liter és 900Ft -ba kerül. Sokféle színben kapható. Az aushan-ban a a 125ml-es trilak aquakolort vettük. Itt van a legjobb áron. Nagyon szépek a színei és álom vele dolgozni. :)


Szinte majdnem mindenhez keverni kellett a színeket, ezért kicsit macerás volt.


Teszek fel képeket, hogy meg tudjátok nézni. Hatha más is kedvet kap egy kis falfestéshez. :))


Sok sikert mindenkinek a festegetéshez, és sok sok türelmet.

HA valakinek kérdése van szívesen válaszolok, ha tudok bármiben segítek.


Még nem tudom, hogy kell a képeket feltölteni ide, de igyekszem.

77. 26fa0fe84c (válaszként erre: 76. - Csilla80)
2011. jún. 27. 16:44
Utánaolvastam mi ez a KID festék, azért is jó mert lemosható. De most hogy írtad, vannak mészalapú festékek is, lehet az jobb ötlet tényleg. :)
76. csilla80 (válaszként erre: 75. - 26fa0fe84c)
2011. jún. 24. 15:27
Hat,abban vmi mu csak van,ha baci olo... mi is most fogunk festeni,ha a ferjem raveszi magat,de mesz alapu termeszetes festekkel,nem vmi peneszolo akarmivel,mert az ott marad,es szennyezi a levegot,mi is a kicsiket feltjuk,mert a 4 honapos velunk alszik,a nagy meg sokat jar be a halonkba... Es meg vmi,par napig ne koltozzetek be a szobaba,ha festettetek es szelloztessetek sokat.
2011. jún. 14. 16:35
Sziasztok! Nem tudom hallottatok-e már arról a festékről, amit a Gombos Edinával népszerűsítenek, direkt gyerekekszobákhoz van, elvileg lemosható és meggátolja a baktérium megtelepedését és hasonlók. Most fogunk festeni és biztosra akarok menni hogy nem fog ártani a kicsi babámnak, szerintetek érdemes ezt megvenni?
74. csilla80 (válaszként erre: 72. - Hobitka)
2011. jan. 10. 21:27
Jajjj es koszonom a dicseretet,jol esik. Remelem kesobb is fog tetszeni a Manomnak es az uton levo picinek is... :-)))
73. csilla80 (válaszként erre: 72. - Hobitka)
2011. jan. 10. 21:26
Akrill festekkel.
72. Hobitka (válaszként erre: 71. - Csilla80)
2011. jan. 10. 21:22

Nagyon ügyes vagy!!! Öröm lehet abban a szobában babának lenni! :-))))


Milyen festékkel festettél?

2011. jan. 5. 23:26

Reg nem volt itt senki.

Az en rajzaimat is nezzetek meg lanyok,a naplomban,en csinaltam A-tol Z-ig... :-))) Es buszke vagyok... :-)))

70. 123307f073 (válaszként erre: 69. - 27judit)
2010. jan. 18. 21:55

szívesen megnézném a képeket amit saját kezűleg csináltok!Én nem lennék azért ilyen bátor,biztos nagy rutin és tehetség van azért a nagy összeg mögött !

:-) és az autót is a férjed szervizeli..? :-)

sajna az én férjem elég kétbalkezes..

2009. jún. 29. 13:33

Sziasztok!



Én is szerettem volna a kisfiam szobájába mesés faldekorációt, de amikor megérdeklődtem kiderült, hogy az általam elképzelt mesejelenetet majdnem 200.000.-Ft-ért csinálnák meg letettem arról, hogy profi szakember készítse el.


Másnak fogtam a grafitceruzámat és felrajzoltam neki a falra. Ez 3 órámba került csak.


Azóta a férjem festi ki, de az nagyon időigényes munka ráadásul kevés a szabadideje is. Akit érdekel az megnézheti a falról készült képeket.


Állítom, hogy van olyan, mint ami 200.000.-Ft-ba került volna.


További szép napot mindenkinek!

2009. jún. 7. 00:53

Sziasztok

Már nagyon régen sima meszelt falra egész jó képeket sikerült temperával festenem. Nagyon élveztem és jók is lettek. Elköltöztünk és született egy kisfiam. De a gondom az, hogy habosított tapéta van fenn a falon. Valaki fetett már ilyenre? Olyat láttam már, ami fűészporosan volt, de ez egészen más. Nem akaorm most leszedni a tapétát. Valami ötletet szívesen vennék. Gondolkotam 3D nagy képen is 40x50, csak anyag kellene hozzá, vagy benni ezeket a mintákat.

Szóval előre is köszi a tanácsokat és ütleteket!

2009. febr. 6. 09:01
Falfestéket ( diszperzit) bármely festékboltban..multiban kapható akár 1,5l kiszerelésben is.(Tempera felejtős,mert száradás után is mázgálódhat!) Szinezőpaszták alapszínben vannak,ezeket kutyúlhatod kedvedre,pici víz hozzáadásával.Mintát meséskönyvből kimásolva,nagyítva,falraskiccelve...akár sablonnal...és színezheted.Ennyi !!
2009. jan. 29. 18:19
Én most szeretnék nekiállni a fiaim szobáját dekorálni, de nem lesz egyszerű.Még figurákat kell keresnem.A festék már megvan, csak az ügyesség és bátorság hiányzik.De lassan neki fogok állni....azt hiszem.Nagyon sok jó ötletet találtam itt a fórumon.Nagyon ügyesek vagytok...gratulálok mindenkinek!!!
2009. jan. 20. 13:55

Sziasztok, végigolvastam a topicot, de még mindig tanácstalan vagyok... Zsenge korommal magyarázom, eddig még csak istállót meszeltem, és nem értek én az ilyen bonylult dolgokhoz :)


Szóval: kicsit fel akartam a szobát, temperára gondoltam, de látom, van, aki nem ajánlja... Volt, aki már eltávolította a temperás művét? Hogy sikerütl?

Ha veszek diszperzitet, az mekkora kiszerelésben kapható? Milyen árban van? Mi az a színezőpaszta? Hol kapható, mennyiért?


Előre is köszi a válaszokat, bevallom, nagyon buta vagyok a témában...

64. anehrita (válaszként erre: 63. - Sarosikata)
2008. okt. 21. 08:49

Sziasztok!

Én is csak általános iskolában tanultam rajzolni, de a 2 éves kislányom imádja, hogy rajzolok és festek a szobájába és mindenkinek el is mondja, hogy ezt anya rajzolta.

Én pedig nagyon élvezem, hogy én csináltam, a saját két kezemmel, én szereztem örömet a gyerekemnek és nem fizettem érte, még ha nem is tökéletes:)

Még mindig nincs vége, mert most még mást is szeretne, úgyhogy folytatom a firkálást:)

Ja, és én nem fújok azokra, akik pénzt kérnek érte.

2008. szept. 20. 10:54

Sziasztok!

Ha saját magatok akarjátok kifesteni a gyerekszobát, simán lehet diszperzittel és színes pasztákkal. Ez nem káros, mivel vízesbázisú festék. Ha bútort akartok festeni, akkor biofestéket érdemes használni, ilyen a fénylakk és az Auróra. Az egyik magyar gyártmány a másik német, de mindkettő ellenőrzött és teljesen ártalmatlan. Pl. az Auro az 100%-ban természetes alapú növényi kivonatokat tartalmaz (igaz nem olcsó). Ja, ez nem itt a reklám helye. Ezeket onnan tudom, hogy az én fiam szobáját is falfestés díszíti, illetve speciális térhatású festést kapott a bútora is.

Nem értek azzal egyett, aki fúj azokra, akik pénzt kérnek ilyenért. Azt, amit a Dani fiam szobájában műveltek a profik, azt nem lehet az általános iskolában megszerzett rajztudással megcsinálni.

Ha valakit érdekel itt láthatja a fiam szobáját [link] hajós szoba). Ez itt most bizony a reklám helye, mert egy nagyon elégedett anyuka hálás azért, amiért a 6 éves kisfiának egy profi csapat örömet okozott, amiért egy élhető kis világot teremtettek a számára.

Kata

62. Akymo
2008. jún. 16. 17:37

Sziasztok!

Én is beleestem a csapdába, elkezdtem festeni a lakást.. Naplómban találtok képeket, akit érdekel.

61. 92f7ae0197 (válaszként erre: 60. - 984ff08d0b)
2007. aug. 27. 19:09

ez csak egy ötletadó ajánló volt és jószívböl lett küldve. Természetesen az az igazi amit Te és gyermeked fest mert az élmény sokat jelent..de gondolom azok is tisztában voltak a falfestés esztétikai és lakásDÍSZÍTŐ hatásával akik még pénzt is adtak érte- mégha neked nem is tetszik.

Megrendelésre készültek-tehát igény szerint- és falfestékkel, ami nem ártalmas!!! Egyébként melyik az a nem ártalmas festék, nem ismerem ?

2007. aug. 27. 10:18

hát, ez meg reklám volt... :P

és a színek kikeverését meg simán meg tudod tanulni :P

egy-egy ilyen mesefalat elnézek, hát van köztük szimplán randa. akkor inkább körberajzolnék és kikevertetném a Vuk- és Micimackó-színeket egy profi színkeverőnél...vagy megkérném az egyik színlátó és rajzolni tudó ismimet, hogy segítsen. sőőőt, el mernék addig menni, hogy összeülnék a lurkómmal és együtt keverjük ki a színt, így aztán teljesen mindegy, hogy milyen színe lesz a Vuknak, ha nem tökéletesen Vukszínű. az sem baj, mert mi csináltuk...együtt...és a gyerek szobájába nem hasznáélnék ártalmas festéket, tehát még bajunk sem lenne belőle. sőőőt, ha előbb a színeket visszük fel és nem a kontúrokat, akkor ő is segíthet itt-ott...ha lesz külön szobája a bébinek, majd beszámolok mit műveltünk...szerintem addigra lesz akkora, hogy együtt fessünk-színezzünk... :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook