Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falevelek más kertjéből fórum

Falevelek más kertjéből (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
76. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 73. - Massalhangzo)
2017. okt. 26. 20:50

Vannak fáim - hátul, a másik kertben. Ahonnan kölcsönösen hullik ide-oda levél.

Elöl éppen azért nincs (még) fánk, mert felszámoltuk az eddigi kertünket, füvet vetettünk, épp a fölösleges kerti munkák elkerülése miatt :D

Dehát ez van, ennek ellenére mégiscsak csinálni kell.

Nekem a ház előtti szeméttel van továbbra is bajom, a kertembe nyilván nem várom el, hogy átjöjjön, még ha az ő fájáról is hullik oda a levél.

Na mindegy, ez van.

A hóesés más, de igen, a havat is én fogom lapátolni.

Szerintem nincs nekem egyéb bajom, minthogy most nyűgös vagyok kissé. :))

75. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 69. - Ab61752c45)
2017. okt. 26. 20:44
Na ez az.
2017. okt. 26. 18:55

Az jó lenne, ha a szomszédnak se lenne fája,?

Szerintem nem lenne jó, ha minden sivár lenne és egymás ablakait nézegetnétek. A levegőről nem is beszélve.

73. massalhangzo (válaszként erre: 68. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 26. 16:44

nekem ez kicsit olyan, mintha egy tarsashazban azert morogna valaki, mert a szomszed tobb koszt hoz be a cipojevel az o ajtaja ele


ha neked is lennenek faid a kertben, valoszinuleg eszedbe sem jutna, hogy azok levelei a szomszedba hullhatnak


en nem csinalnek ebbol ugyet, a kerteshazaknak is megvan a plusz munkaja, mint ahogy a lakasoknal a plusz szomszedproblemak


tobben irtak, hogy ha zavar, beszelj a szomszeddal. ez nem jelent alapbol baszogatast, normalisan is meg lehet beszelni a dolgokat. ha pedig nem akarsz vele beszelni, akkor vigasztaljon, hogy az osz is hamar elmulik, mindjart itt a tel. lehet havat lapatolni :D edzesben maradsz

72. ab61752c45 (válaszként erre: 71. - Ladiszlav)
2017. okt. 26. 16:43
gereblyézni akkor is kéne.
71. Ladiszlav (válaszként erre: 68. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 26. 16:32

Értem az elejétől fogva:)

A gyerekkoros emlékem azért hoztam ide, mert nagymamával csináltuk, nem szentségelt, öreg volt.

Ismerem a gereblye szót is :)


Szomszédhoz nem veszekedni mennék át, hanem ezt így neki elmondani. Lehet kevesebb időbe telne, mint amennyi idő alatt csak nekem írtál.

Kis sütemény, tea, mosoly, faleveles sztori... Én megpróbálnám.


Tumbo! Nincs Magyarországon zöldhulladék-járat? Sajnálatos.

2017. okt. 26. 16:24

Mondok ettol jobbat, hogy lasd milyen jo helyzetben vagy mondjuk hozzam kepest 😀

Mi foldszinten lakunk, korfolyosos regi epuletben. Felettunk van 4 emelet. Minden lakasnal rengetg muskatli es novenyek a korlaton.

Elenk esik le az osszes lehullott level, muskatliszirom, es az osszes viz pontosan a lepcsonk ele folyik le, mikor locsolnak. Nyaron is sokszor "saros" cipovel megyunk be, a muskatli szirmok eloszeretettel tapadnak a cipo talpara, gyonyoruen lehet vele huzni a lila csikot, ha az ember nem alaposan torli meg a labat.

Gondolom ahogy haladunk lefele az emeletekkel mindenki sepri lejjebb a portajarol a lehullott dolgokat, ami mind elottunk landol.

Heti egyszer jon a gondnok es sepri az udvart. Eleinte eleg sokat sepregettem az udvaron, de hat nem en fogom osszeszedni masok szemetet. Igy elottunk egy kis reszt felseprek, tobbet nem fogok. Regen sokat idegeltem magam ezen, nem eri meg.


Vedd ugy, h legalabb nem egesz evben kell ezt csinalnod 😀

69. ab61752c45 (válaszként erre: 62. - Ladiszlav)
2017. okt. 26. 15:14
csak már nem vagyok gyerek.törött vállal,térddel valahogy nem esik jól,hogy a más levelét takarítsam.ha a kukába teszem,azért meg fizetnem kell.
68. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 62. - Ladiszlav)
2017. okt. 26. 15:04

Hát egyrészt: én már nem vagyok gyerek, annyira nem élvezem a levélszedést. Biztos ez a baj. :)

Másrészt: nem megyek át. Nem célom a veszekedés.

De szerintem te nem igazán értetted, mi a valós probléma.

Adott kettő darab ház egymás mellett. :) Az egyikben egy darab fa nincs, a másik tele van levelét hullató fával. Na, az a sok levél, mind a másik ház portájára megy át, és nem összeszedegetni kell, hanem összegereblyézni, naponta vagy kétnaponta.

És még nem is ez a gond. Hanem az, hogy a ház előtt is lábszárközépig járunk az avarban.

Fordított esetben én összeszedném azt a levelet, ha az én fáimról származna, neki meg egyszer sem jutott eszébe. Ennyi a sztori.

Neked meg nem lenne gondod a hülye történetek olvasgatásával, ha nem lenne interneted, csak hogy a paneles hasonlatodra reagáljak.:)

67. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 66. - Piroska52)
2017. okt. 26. 14:54

Ez nem egyszerű, mert itt csak sokkal később vette át az önkormányzat az utcákat, mint ahogy a házak megépültek, és természetesen addigra növényeket is telepítettünk már.

Dehogy szeretném, hogy bárki kivágja a fáját, csak takarítsa el a leveleket.

2017. okt. 26. 13:09
ez nagyon érdekes ,mert ami a kerítésen kívül van ,az önkormányzati terület, fát csak az önkormányzat engedélyével lehet kivágni,viszont az ott lakónak kell rendbentartani,és ezt sokan nemigazán értik és nem is veszik tudomásul, nagyívben tesznek rá ,itt is vannak fura népek
65. Ladiszlav (válaszként erre: 64. - Ab61752c45)
2017. okt. 26. 11:49
Huncut ez a rendszer.
64. ab61752c45 (válaszként erre: 62. - Ladiszlav)
2017. okt. 26. 11:42
a lányom is azt mondja,ez a köz fája.tényleg régen a fákat a tanács ültette.jó,akkor takarítsa el a köz.
2017. okt. 26. 11:33
Ja az lemaradt, hogy természetesen megbeszélni, kompromisszumot kötni mennék át. De nagy eséllyel kinevet.
2017. okt. 26. 11:32

Átmennék a szomszédhoz. Bár ismereteim szerint saját ház előtt mindenki maga tartja tisztán a járdát, árkot, gyepet, stb. Ha a szomszéd fája hullajt, ha a köz fája. Mikor gyerek voltam, zokszó nélkül szedtük össze a kinti leveleket, jó program volt. Ősszel lehullanak a levelek.

Ha panelban laksz, akkor ilyenre nincs gondod.

61. syria (válaszként erre: 35. - 4331bba7c7)
2017. okt. 26. 08:21
Azt maximum arra tudnám használni, hogy beleverjem a buta fejébe: nem égetünk minden sz@rt: rongyot, műagyagot, festékes ablakkeretet és társait. Ja! És rendszeresen takaríttatjuk a kéményt, akkor is, ha családi házhoz már nem jönnek kötelezően a „kéményellenőrzők”.
60. gribedli*** (válaszként erre: 50. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 26. 07:37
Még próbáld ki azt is, hogy nullára állítod a fűnyírót és végigmész a kerten, beszippantja a leveleket, szèp tiszta lesz. Ha épp kevés a levél,ez is megteszi.
59. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Panna.33)
2017. okt. 26. 07:32

Ez igaz, játéknak sem utolsó:DDD


mondjuk le is esne a karunk, ha 500-600nm-t végiggereblyéznénk, ezzel meg összesen olyan félóra lehet, mennyiségtől függően.


És tényleg olyan cép a levélmentes pázsit:)

58. bnedora (válaszként erre: 56. - Sanyinak)
2017. okt. 26. 06:57

A gilisztát és egy gombás fertőzést nem kellene egy kalap alá venni.


A lenyírt füvet, konyhai hulladékokat szoktuk a komposztba tenni.

57. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 26. 06:47

Szerintem csak meg kellene ezt beszélned a delikvenssel, mivel néma gyereknek..., hisz tudod. Azzal viszont én sem értek egyet, hogy a szerves hulladék szemét. Egy kertben, ahol legalább fű van, elengedhetetlen a komposztáló. Mennyivel egyszerűbb a levágott füvet, a faleveleket, a krumplihéjat, stb. behajítani a komposztálóba. Ha a konyhai szerves hulladékot oda teszed, meg fogsz lepődni, hogy mennyivel kevesebb lesz a szemeted. A komposztálónál meg nem kell nagy dologra gondolni. Fából kell eszkábálni egy keretet, teljesen mindegy, hogy milyet, és már mehet is bele minden. Esetleg teszel bele pár gilisztát. A fű is meghálálja, hogy időnként adsz neki a jó, érett komposztból.


Én nagyon örülök neki, hogy a környékükön vannak fák. Hiszen ezért költöztünk kertvárosba. De itt is furcsák az emberek. Pl. a hátsó szomszéd panaszkodott, hogy az ő északi szomszédjának a fájáról átjönnek a levelek, ő meg gereblyézheti. Erre ültetett egy fát közvetlenül a közös kerítésünk mellé. Érdekes, hogy fel se merül benne, hogy ha őt zavarja az ő szomszédjából áthulló levél, akkor minket is fog (amúgy nem fog), ha ilyen közel ülteti a fáját. A másik szomszédunk meg az ő szembe szomszédjának a fájára panaszkodik, hogy oda hordja a szél a levelet. Bezzeg ő egy darab fát sem ültet, mert ő nem akar vele vesződni, mégis takaríthatja a szomszéd leveleit. Pedig olyan szép az a fa. Nálunk a zöld hulladékot ingyen elviszik, tehát ezzel sincs probléma. Legszívesebben megmondanám neki, hogy költözzön panelba ha nem bírja a növényeket, ott nem lesz ilyen problémája.

56. sanyinak (válaszként erre: 54. - Bnedora)
2017. okt. 26. 06:24

És akkor mégis mit teszel a komposztba? Sterilizált műgyepet? :)

Fertőzések mindenhol vannak. Sőt, giliszták is. Ha nem lennének, akkor, akkor nem is bomolna le a komposzt.

55. Panna.33 (válaszként erre: 51. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 26. 06:14
A szomszéd bácsinak szintén szép füve van, ő lombfúvózza. Vagyis tavaly sokszor hallottam, most nem tudom, mi lett vele. Jó játék, de szerintem van elég dolgod neked enélkül is. Bár nyilván kényelmesebb, mint gereblyézni.
54. bnedora (válaszként erre: 53. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 25. 23:10
Mi nem szoktuk komposztba tenni a leveleket. Tele vannak gombás fertőzésekkel.
53. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 52. - Bnedora)
2017. okt. 25. 22:30

Az ilyen :)

De a probléma továbbra is az, hogy a ház elől mégiscsak eltakaríthatná az, akinek a fájáról potyog a levél.

Legalábbis én összeszedném.

Hogy komposzt-e vagy szemét, az megint más kérdés.

52. bnedora (válaszként erre: 17. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 25. 22:13
Sajnos, így nem tehetsz semmit. A szél már ilyen: fúj:-)
51. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 46. - Panna.33)
2017. okt. 25. 22:10
Hátul nem is zavar annyira. De elöl... Teszek majd fel a naplómba egy fotót, és meglátod, miért idegesít.
50. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 44. - Sanyinak)
2017. okt. 25. 22:09
10-ért már láttam. Szerintem fogunk venni valamilyet.
49. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 48. - Sanyinak)
2017. okt. 25. 21:55

De nincs komposztáló edényünk. Elhiszem,hogy valakinek hasznos, néhány szomszédunk próbálkozott is komposztálóval, de felhagytak vele. Én egyedül vagyok az egész házra, kertre, úgyhogy nincs kedvem még más szemetét is takarítani.

Ráadásul ahogy kinyitjuk a bejárati ajtót egy szeles napon, már fújja is befelé a falevelet...

Szóval engem idegesít, egyáltalán nem találom szépnek, csak az erdőn az őszi lehullott faleveleket. Az utcán, kertekben számomra elhanyagolt hatást kelt.

48. sanyinak (válaszként erre: 47. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 25. 21:48
Nem is kell rajta hagyni, komposztáló edényben kell megvárni, mire átalakul humusszá és utána felhasználni.
47. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 46. - Panna.33)
2017. okt. 25. 21:44

Szerintem meg most ültettünk elöl füvet, és gusztustalan rajta az a sok falevél.

Biztos nem véletlenül szokták összeszedni. :)

1 2 3 4 5 6

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook