Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fakivágás fórum

Fakivágás (beszélgetős fórum)


15. Ági28
2009. nov. 25. 20:37

Szia Bozontka!

Amúgy mi is "fázunk". Olcsóbb mint a gáz, de baromira macerás! Főleg, h a szüleimet elvesztettem a nyáron és a párommal dolgozunk, így nappal nem megy a fűtés. Este esünk haza. Remélem nem lesz kemény tél! Mi is nyáron akartunk venni, csak először anyám halála, majd apámé miatt nem ez volt a legfontosabb dolog, így sutyerákoknak voltunk kiszolgáltatva, akik olyan szépen levettek pénzzel, h számukra öröm volt számolni a zsét távozás után. Jövőre mi is nyárra tervezzük a vásárlást. Ti honnan vesztek és mennyiért? Ja és ha nem vagyok túlontúl indiszkrét kb mennyire jön ki a házatok fűtése egy szezonra? Azért faggatózom ennyire, mert évekig nem kellett nagyon költenünk, apámnak volt egy nagy dobozos teherautója és egy ismerőse, akinek a cégétől ingyen elhozták a raklapokat, és azok nagyon kellemes meleget árasztottak. Viszont most őszi kivágású fánk van, ami kissé lusta égni. Szóval ha nem okoz gondot érdekelne minden amit el tudsz mondani ezzel kapcsolatban és milyen tippjeitek vannak!

Előre is köszi

Üdv Ági

2009. nov. 24. 20:32

mi már nagyon rég fával fűtünk, vegyes kazánnal

kénytelenek vagyunk, mert a gáz drága

mi nyáron vesszük meg a fát akkor olcsóbb

13. Ági28
2009. nov. 24. 20:26
Semmi baj bozontka. Azért köszi a hozzászólásokat. Majd kiderül mi lesz! Fáleg úgy, h nőnek a gázárak, és lassan mindenki aki teheti visszatér a fafűtéshez! Az sem olcsó de nem "kúrnak" át vele annyira mint a gázzal, amit ugye hígítva kap a nép!
2009. nov. 23. 20:53
egyébként úgy emlékszem, hogy 5 mázsa után feljelentés
2009. nov. 23. 20:52

írtam, hogy bocsi

csak mire az elsőt elküldtem akkor jutott eszembe, hogy nem neked kell hanem a szomszédodnak

mégegyszer bocsi

10. Ági28
2009. nov. 23. 20:49
Bozontka nem én vinném el! Tényleg a szomszédról van szó!
2009. nov. 23. 20:44

bocsi a szomszédod nem viheti el

bocsi

2009. nov. 23. 20:44
nem nem viheted el a fát, vagy a közterület felügyelet vagy a rendőrség vagy még a mezőőrség(bár ez még sok helyen nincs) is igazoltathat, és ha nincs rá engedély hogy elvidd akkor megbüntet
2009. nov. 23. 20:09

Mindig a hivatalos utat kell keresni,jobb a békesség.

A lopás a "más" típusú emberek kiváltsága!

2009. nov. 23. 20:06

Vagy a Közútkezelőhöz tartozik vagy pedig az önkormányzat tulajdona.Mármint az a terület ahol a fa van.

Más hogy ha egy kerékpárra pakolja más,ha autót rak meg több mázsával.

Az a lényeg hogy a terület tulajdonosi engedélye szükséges ehhez.

Az úton levő felezővonaltól számított 5-6 méteren belül a Közútk.-höz tartozik.

Fejér megyében dolgoznak.

2009. nov. 23. 19:52

Köszi szépen!

És mi van, ha csak szimplán odamegy és ahazhordja? MEgbüntetik érte? Vagy a rendőr megkérdezheti, hogy mit csinál?

4. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Ági28)
2009. nov. 23. 19:47
Az a fa köztéren van, tehát az önkormányzat tulajdona. Ha bemegy a műszaki osztályra, és előadja, hogy szeretné szétvágni és hazahordani, lehet, hogy hozzájárulnak, mivel van amikor nem tudnak vele mit kezdeni, megy a komposztba. Lehet, hogy segélyként utalják ki neki.
2009. nov. 23. 19:33

Ok, megköszönném!

Amúgy hol termel?

2. 0f8333367d (válaszként erre: 1. - Ági28)
2009. nov. 23. 19:28

Mindjárt hazaér a férjem és megkérdezem őt.

Ő pontosabban tudja hogy mi ilyenkor a teendő,fakitermelő.

2009. nov. 23. 19:20

Sziasztok!


Érdekelne, hogy ki mit tud azokról a fákról, amik út mellett vannak kidőlve, elkorhadva.

Azt el lehet hozni?

A szomszédom kért tőlem ilyen tanácsot, nekem fogalmam sincs. Kevés a nyugdíja és gondolta, ha szerez fűrészt, akkor hazacipelne pár mázsát.


Előre is köszi a segítséget.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook