Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fájhat a kisfiam hasa a tehén tejtől? fórum

Fájhat a kisfiam hasa a tehén tejtől? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. oliv
2009. dec. 19. 12:58

A védőnőd dolga lett volna ezt elmagyarázni, hogy ilyen korban még nem adnak nekik tejet.


Legközelebb érdeklődj nála, vagy ismerős anyukáknál.

2009. dec. 19. 10:43

fájhat bizony..kicsi még a tejhez

Sokszor még nekem is fáj a hasam a tejtől pedig semmi allergiám nincs.Sajnos ezek a bolti tejek tiszta löttyök.Én még felforralva se adnám ilyen korán.Egyéb tejtermékeket eszik már?

2009. dec. 19. 07:08
Igen.
2009. dec. 18. 23:46

Szia!

Az én kislányom 1,5 éves. Még mindíg tápszert adok neki!!! A barátnőm gyerekorvos mellett asszisztens, Ő is még mindig ezt ajánlja!!!! (Krémtúrókat, túrórudit, ilyeneket adok neki. A barátnőm úgy fogalmazott, hogy "nyers" tejet nem lehet adni még.)

Gondolom, ha adhatnám már neki a tejet, akkor nem írnák fel amikor kérem.

1 éves koráig a Humana-t adtam neki, azóta pedig a SIMILAC vassal dúsítottat írják. Nem olyan veszettül drága, mert a 2x1000 gr (kettessével írják) 1564,- Ft. Szerintem ez az összeg 2 kg-ért egyáltalán nem sok.

Ráadásul csak tej helyett használom, így viszonylag sokáig kitart. Amikor a nagyobb lányom pl. kakaót iszik, akkor a kicsinek is adok - csak az elkészített tápszerbe teszem a kakaóport. Így azt látja, hogy Ő is "olyat" iszik. A "tejbegríz" és "tejberizs" is így készül a kicsinek: tápszerbe.

Lehet, hogy túl aggódom az egészet, de tudod: jobb félni, mint megijedni...

Nem szeretnék kitolni vele egy életre (lásd "bksz" hozzászólását, aki asztmás lett tőle)!

Szerintem gyorsan térj vissza a tápszerre, még kicsi a babád!

2009. dec. 18. 23:29

Bizony fájhat!!!! Nem kioktatásként mondom: miért nem kérdeztél akkor, mielőtt adtad neki???? Tényleg nagyon sok helyen le van írva, hogy 1 éves kor alatt nem adható a tej!

Gondolom, hogy 8 hónaposan már a szilárd ételeket is bevezetted. Ha tej helyett adod a tápszert - tehát nem mindig csak azzal eteted - akkor miért is "olyan" drága??? Annyit biztosan nem eszik belőle, hogy ne bírd megvenni. Hiszen ezek hipoallergének, tele vannak vitaminnal. Ugyanúgy kell használni, mint a tejet: kakóval ízesíteni, grízt főzni benne, stb.

Reménykedj, hogy nem lesz maradandó baja a babádnak!

51. sajert
2009. dec. 18. 22:58

Fájhat a tejtől is a hasa.

Én cirka 15-16 hónaposan szoktattam le a tápszerről, és át a tejre, mert irtó drága a tápszer. A nem HA tápszer (hipoallergén), az is tehéntej-porból van! Egy éves korig csak Ha tápszert kapott, utána tértünk át a simára. Semmi baja nem lett tőle.

A tápszer egyébként székletfogó, egy éves korig receptre is lehet íratni, így kb. 700Ft/db-bal olcsóbb (a fiam Humanat ivott).


Egyébként, mióta megjelentek a tejitalok kifejezetten 1-3 éves gyerekek számára, azóta érdekes módon 3 éves kor alatt nem ajánlják a tehéntejet. Győzzed venni!! Ez is egy üzlet, méghozzá marha jó.

50. xti_
2009. dec. 18. 22:40
rendesen elmúltam 1 éves, de a tehéntejtől az én hasam is fáj. nem vagyok egyedi eset, a barátomé is. mióta tudom, hogy mennyi gyógyszert, antibiotikumot, hormont, stb-t kapnak a tehenek, ami mind benne van a tejben, nem is bánom, hogy nem ihatok.
49. 72f62a66ed (válaszként erre: 36. - Dus)
2009. dec. 18. 21:45
Adhat neki tejet, de csak 1 éves kora után. Az én gyerekeim is isszák a tehéntejet és semmi bajuk tőle.
48. 72f62a66ed (válaszként erre: 10. - Vandy80)
2009. dec. 18. 21:41

Egyáltalán hogy jutott eszedbe hogy tejet adj egy 8 hónapos babának?

A védőnő nem mondta hogy NEM szabad? De ezt magadtól is tudhatnád. Egy éves kor alatt nem adunk a gyereknek tejet!!!

Remélem nem lett semmi baja szegénykének!

2009. dec. 18. 19:46
igen -a kecsketej hasonlít legjobban az anyatejhez
46. M_Marcsa (válaszként erre: 36. - Dus)
2009. febr. 3. 21:46
A WHO, vagyis egészségügy világszervezet szerint a tej 1 év után adható...
45. ALLICS (válaszként erre: 40. - Vandy80)
2009. febr. 3. 18:51
Én általánosságban beszéltem nem is értem miért vetted magadra?:!:)
2009. febr. 3. 17:46
A zacskós tej is allergizál, főleg, ha agyerek pocakja kicsit gyengébb.
2009. febr. 3. 17:24
De nem házi tej,hanem zacsis 1,5-ös
2009. febr. 3. 17:23
Egyértelműen fájhat a tehéntejtől a gyerek pocija. A tehéntej egy kazein nevű óriásmolekulát tartalmaz, ami a kisboci igényeihez van "kitalálva", nem a gyerkőcéhez. Erős neki biztosan a tehéntej. Az én fiam már kilencedik éves, de a házitejtől még mindíg megjelenik egy-két kis fehér pötty az arcán.
2009. febr. 3. 17:05

Lányok semmi értelme vitázni...


ALLICS tényleg érdekes hsz volt,kicsit lejezelő, pedig ő csak kérdezett valamit..

Ide nem tanításért jönnek, hanem tapasztalat cserére.. Talán ha más hangnemet választanáll...


Vandy: neked meg nagyon nem szabad ilyen butaságoko felidegesítened magad. Nem éri meg. Egyik fül be másik ki

40. vandy80 (válaszként erre: 39. - ALLICS)
2009. febr. 3. 16:48
Akkor nem kellene ilyen oldalakat látogatnod,pontosan azért vannak ezek az oldalak,ha valakinek kérdésa van fel tudja tenni,és aki tud az válaszol neki NORMÁLISAN ,de ha már itt tartunk ne sértegess légyszives.Én nem vagyok a haverod!
39. ALLICS (válaszként erre: 28. - Vandy80)
2009. febr. 3. 16:41
Nem vagyok lekezelő,de annyira felbosszant az emberek butasága.
38. pemete (válaszként erre: 36. - Dus)
2009. febr. 3. 16:33
Tőlem aztán adjon neki tejet, nem az én gyerekem! De ditekt felhívja a gyerekorvos is a figyelmet rá, meg mindenhol le van írva, hogy 1 éves kor alatt nem ajánlott, mert nem tudja megemészteni rendesen, és későbbi allergiákat is okozhat, meg asztmát. De nekem az nyilván nem fáj, szóval csak tessék! Egyébként meg nekem nem volt vele rossz tapasztalatom. Az én kislányom 13-14 hónapos kora óta kap tejet, és semmi baja nincs tőle. De nem 8 hónapos kora óta!!!
2009. febr. 3. 16:19

[link]


"A tehéntejjel nem érdemes hazárdírozni, minden kis mennyisége ártalmas."

36. dus (válaszként erre: 17. - Pemete)
2009. febr. 3. 16:19

Miért ne adjon neki tejet?

Ha semmi baja tőle, nyugodtan adja! De szerintem ezt ő tudja a legjobban eldönti, látja, bírja- e a gyereke vagy sem? Először úgy is hígítva kell adni és figyelni kell a reakciót. (hasmenés, kiütés, orrfolyás, hányás, stb.)

Az én fiaim is tejen nőttek fel, semmi bajuk nem volt! Az, hogy valakinek egyszer rossz a tapasztalata volt (van) még nem jelenti azt, hogy másnak sem lehet jó a házi tehéntej.

Szerintem a tápszernél és a zacskós tejnél (amit a mi gyerekorvosunk kifejetetten megtiltott!!) jobb a valódi tej. Persze felforralva, leszűrve és hígítva!

De ez az én véleményem!

35. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 26. - 1f9774333a)
2009. febr. 3. 16:11
Igen! Ezt mondom én is.
2009. febr. 3. 16:08
Köszi
2009. febr. 3. 16:08
Legegyszerűbb: tessék elvinni dokihoz, megmondani hogy mi történt..
32. McKenzi (válaszként erre: 27. - Pemete)
2009. febr. 3. 16:07

Egyetértek. Nálunk nyáron volt, hogy ment a hasa, megvizsgálták a székletét és kiderült, hogy rotavírus volt, pénteken kezdődött, hétfőn vittük el a székletmintát, kiderült, hogy addigra már meg is gyógyult, három napig tartott csak.

De ettől függetlenül szerintem is korai nyolc hónaposan a tehéntej.

2009. febr. 3. 16:02
És akkor mi van a krém túróval,meg az ilyesmivel?
30. M_Marcsa (válaszként erre: 28. - Vandy80)
2009. febr. 3. 16:01
kakaó tápszerrel?
2009. febr. 3. 16:00
De nem egyszerűbb ha lemegy dokihoz?
28. vandy80 (válaszként erre: 25. - ALLICS)
2009. febr. 3. 16:00
Nem kell lekezelőnek lenned,utánna olvastam,és adtam neki zöldségeket is ,csak ha 3 napja megy a hasa és a kakaó viszont megfogja akkor nem értelek,hogy miért van vele bajod,attól nem fájt a hasa.
27. pemete
2009. febr. 3. 15:59
Egyébként meg ha napokig megy a gyerekem hasa elviszem orvoshoz...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook