Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fáj-e a lepény megszülése illetve a gátvarrás? fórum

Fáj-e a lepény megszülése illetve a gátvarrás? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. szept. 6. 16:21
De biztos minden nőnél más egy picit,mint ahogy minden terhesség és szülés is más,de a "végeredmény" a lényeg!:)
2011. szept. 6. 16:20
Hidd el,nem fáj.:)A szülés után végre megkönnyebbülsz,hogy elmúlt a hasogató fájdalom,már szinte jó érzés,ahogy a lepény is kijön-persze,ha nem esel abba a 3%-ba,akiknek kicsit segíteni kell,hogy kijöjjön-a gátvarrást meg érzed,persze,de nem fáj,olyan minden mindegy érzés lesz úrrá rajtad és csak tűröd.Meg a kisbabára gondolsz úgyis,akit végre megpillanthattál..:)
2011. szept. 5. 08:05

első szülésnél kegyetlenül fájt a varrás nagyon rossz volt minden öltést éreztem de nem kicsit, végigrepedtem, szar volt az érzéstelenítő ellenére.

a másodiknál ugyanúgy hosszan repedtem, de csak kellemetlen volt nem fájt

a harmadiknál meg néhány öltéssel járt csak a repedés és csak kellemetlen volt a varrás.

2011. szept. 4. 21:56

egyik sem fájt, a varrást inkább kellemetlennek mondanám, utána sokkal rosszabb, én a varratszedést könnyeztem meg


szerintem abszolút emberfüggő, mindenkinek más a fájdalomküszöbe és nagyon sok múlik azon is hogy épp milyen állapotban vagy, tehát hogy vajúdtál esetleg 3 órát, vagy 17-et... Én a varratszedésre nagyon rágörcsöltem, szerintem azért fájt annyira... ellenben a szülést teljesen "jól vettem"

2011. szept. 4. 21:12
A lepény nekem sem fájt,csak annyit éreztem,hogy kicsusszan valami.A varrás,gondolom csak azért fájt,mert nem kaptam érzéstelenítőt,és majd egy órát "férceltek",mert belül is repedtem(doki+szülésznők+én toltuk ki a gyereket-fájásgyengeség miatt...:/
37. gera175 (válaszként erre: 26. - Lacry)
2011. szept. 4. 20:33
Én szülés után is próbáltam mindenre figyelni: mi történik, mit vesznek a kezükbe, mit érzek stb. És vártam azokat a dolgokat amiket anno én is olvasgattam a neten. Én mindentől féltem, mert sajnos az embernem ilyenkor csak a rossz dolgok maradnak meg.
2011. szept. 4. 19:12
Nekem onnantól kezdve,hogy megszültem,nem fájt már semmi.A méhlepényt nem is éreztem,nem is kellett nyomnom,azt sem tudom mikor meg hogy jött ki (mondjuk egy-két dolog kiesett :D ) de ne aggódj,akkor már nem fognak ezek számítanai,annyira megkönnyebbülsz,hogy végre megszületett és vége!
2011. szept. 4. 18:22

A lepény kijövetele egyáltalán nem fáj.

A varrás orvosfüggő.Kérj dupla adag Lidocaint, nekem a másodiknál nagyon fájt, rosszul volt érzéstelenítve.Az elsőnél teljesen kibírható, sőt felüdülés volt a szülés után.

2011. szept. 4. 18:15
Nekem a lepénymegszülése sem volt könnyű mivel az is egy fájással nyomod ki :( a gát varrást is éreztem :( utána meg áhhh alig bírtam felállni a gyerekhez :( De ez mindenkinek más:)
33. Agnik1
2011. szept. 4. 16:03
Egyénfüggő. Nekem a méhlepény megszülése nem fájt, a gátvarrás igen.
2011. szept. 4. 16:01
nekem nem fájt, csak amikor körbe vizsgáltak, mert a lepény sérülten jött ki :S
31. vizike (válaszként erre: 24. - Gera175)
2011. szept. 4. 15:55
Nekem csak a kezével tapogatott le belül a doki,és nem fájt.
2011. szept. 4. 15:53
Nem szabadna fájni egyiknek sem. Legalábbis nekem egyik sem fájt.
29. cicaanya (válaszként erre: 26. - Lacry)
2011. szept. 4. 15:51
bezony!
28. Yulcsy (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 4. 15:51
Jót nevettem rajta,de tényleg így van :)))
2011. szept. 4. 15:50

:DD nem már ha valaki érzi szülés után ,van rá ereje (?)

a varrat szedés ha jól meghúzzák na az fáj!!

26. Lacry
2011. szept. 4. 15:50
A lepényt nem éreztem, a gátvarrás csak éreztem, de nem fájt. Egyébként a szülés végén annyira más dimenzióba vagy, hogy ilyenekkel nem foglalkozol már.
25. vizike
2011. szept. 4. 15:49
Nem fáj eggyáltalán. :)
24. gera175 (válaszként erre: 9. - Ebba518fdb)
2011. szept. 4. 15:46
A szülés utáni "belső" ellenőrzés tényleg picit kellemetlen. Valami fém tágítókkal csinálják...
23. 36f04c14f7 (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 4. 15:45
A varrás nem fáj mert körbeinjekcióznak valami zsibbasztó izével. Legalábbis nekem így volt.
2011. szept. 4. 15:45
Nekem egyik sem fájt. A lepény megszületését úgy kezdtem el érezni, hogy akaratlanul nyomnom kellett. Szülés után szinte 3 perc után kibújt. A gátvarrást nem éreztem, csak ahogyan a cérnát húzta az orvosom. Mondjuk kaptam érzéstelenítőt bőven, mert nem is akartam érezni.Szülni is EDA-val szültem.
2011. szept. 4. 15:43
Nem fáj egyik sem!
20. mkriszti81 (válaszként erre: 16. - 5a01ed35f5)
2011. szept. 4. 15:42
én is felszívódót kaptam, de néhányat ki kellett szedni, mert nagyon böktek /sok varratom volt, több csomóval, mert gátmetszés ellenére végig-repedtem :( /
2011. szept. 4. 15:42
Nekem nem fájt a lepény megszületése, egy nyomást éreztem és kint is volt. Utána kitisztították a méhemet és kezdődött a varrás. Az egyik kezemben volt a lányom, a másikkal kapaszkodtam a férjembe, a fogaimat összeszorítottam, fájt elég rendesen. Viszont az nagyon sokat sagített, hogy egészséges a baba, kint van végre.
18. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 44bec28c36)
2011. szept. 4. 15:42
Te naaagyon okos vagy.. én amíg meg nem született a baba, és nem mondtam, hogy hjajjj de jóóó, és mondták, hogy maradjak nyugton, mert még a méhlepény is jön, addig is nem is tudtam róla. :)) ... és ha nem szólnak, akkor se veszem észre, mert tényleg csak úgy jött. :))
17. mkriszti81 (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2011. szept. 4. 15:40

jaj erre akkorát nevettem! :D

de tényleg így van!


nekem egyébként a varratszedés kellemetlenebb volt, mint a varrás

2011. szept. 4. 15:36

Szia!

Nálam akkor múltak el a fájások, amikor kibújt a trónörökös, utána már csak olyan "nehézkes" érzés volt, míg benn volt a lepény, de nem fájt, inkább megkönnyebbülés volt, amikor kinyomtam.A gátmetszést meg sem éreztem,a varrást azért igen:)) Nekem nem volt varrat szedésem, mert felszívódót kaptam.

2011. szept. 4. 15:34

A lepényt egyáltalán nem éreztem.


A varrás fájt.


De akkor már, amikor végre kicuppan a bébi, és elmúlik az az eléggé gáz szaggató fájdalom, tényleg egy darabig minden mindegy... Azt csinálnak, amit akarnak, hímzhetnek akár matyó mintát is...

2011. szept. 4. 15:32

Ne aggódj szüléshez képest ha egy LÓ megharapna se fájna :-DD

a lepény és a varrás csak egy jó móka :-))mindegy minek éled meg :-))

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 8. - Cs.Anita)
2011. szept. 4. 15:31
Én kamillában üldögéltem az első után és ettem a bogyókat.A másodiknál gátvédelemmel lezavartam az egészet,az nem fájt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook