Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fáj a fejem, ha számítógépezek fórum

Fáj a fejem, ha számítógépezek (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. nov. 16. 19:32

Sajnos, Hegyes a fórumindító azóta sem járt erre.

Érdekelne, hogy van-e ami használt a szemére.


Sokféle vizsgálatot és szakorvost felsorolt akik vizsgálták, de nem említette a szemfenék vizsgálatot.

44. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Hegyes)
2020. nov. 11. 00:41
Elektroszmog, ami finoman növeli a stresszt a szervezetben, ha nem vagy testileg-lelkileg kiegyensúlyozott. Pláne, ha érzékeny is vagy, akkor hamar érzékeled és gyorsan megárt. A stressz szintet kell csökkenteni a szervezetben bármilyen stresszoldással, mozgással és akkor kitolható a reakció! Átvitt értelemben úgy reagálsz az elektroszmogra, mintha "allergiás" lennél rá!
43. katt2 (válaszként erre: 42. - Amaunet)
2020. nov. 6. 20:42

Te tudsz valamit! :)


Annyit tennék hozzá, hogy sose dolgozzunk a monitor előtt tök sötétben. A pupillánk egy pillanat alatt hozzászokik a fényes monitorhoz, ha meg mellé nézünk, akkor a sötétben szinte semmit nem látunk. Kitágul a pupillánk, hogy több fény jusson a szemünkbe. Eddig nincs is baj, de ha a sötétből visszanézünk a monitorra, a kitágult pupillán keresztül irdatlan mennyiségű fény jut a szemünkbe. Ugye, ez biztosan ártalmas... nem véletlen, hogy a tv megjelenése idején már javasoltak egy lámpát a tv mögé helyezni... Az emberi szem nem tolerálja az ilyen nagy mértékű, pillanatszerű megvilágítás változást.

A szemrángatózás nekem is volt, doki azt mondta, hogy ez fáradtság. Nem értettem, nem vagyok fáradt és mégis. Nem a testünk izomzata fáradt, hanem csak az agy és a szemmozgató izmok...

A Tömő utcai szemklinikán hallottam egy fejtágítót, hogy ha kimész az utcára, viselj napszemüveget. A doki szerint a szemnyavalyák legnagyobb százalékát az UV sugárzás okozza. Pl: makula degeneráció. És a napszemcsi öltöztet. :) ( Olyan, mint a kalap... már aki ismeri Joe Cockert. )

2020. nov. 6. 20:17

Szia!


Katt2-től nagyon jó tanácsot kaptál. Fontos, hogy a nyaki izmokat naponta akár többször is kimozgassuk, lazítsuk.

Magam is szemüveges vagyok és a munkám monitor elé köt.

Van külön olvasó és utcai szemüvegem is, de számomra a progresszív lencse volt a megoldás.


Ha ennyi vizsgálaton átestél és sehol nem kaptál megoldást, akkor érdemes lenne a munkakörnyezetedben keresni az okokat.

Szellőztess sokat! Mielőtt leülsz dolgozni és minden szünetben, mikor felállsz a géptől.

Vizsgáld meg, hogy valóban kényelmes a széked, a munkaasztalod magassága, a monitorod távolsága a szemedtől!

Fontos a környezeti megvilágítás is. Több fényforrást tanácsolok használni és nem egy koncentráltat. A monitor mellett is legyen mindig egy asztali lámpád!

Kényeztesd a szemed olyan dolgokkal, mint a szemtakaró!

A stressz (amit említettek) olyan dolog, hogy észre sem vesszünk, míg a tünetei meg nem jelennek. Sétálj naponta egy órát minden cél nélkül!

41. katt2 (válaszként erre: 40. - Katt2)
2020. nov. 6. 17:15

De itt van róla egy video is.


[link]

40. katt2 (válaszként erre: 1. - Hegyes)
2020. nov. 6. 16:59

Nekem az a gyanúm, hogy nem magától a számgéptől fáj a fejed, hanem a körülményektől. Gondold el, leülsz a gép elé és meredten nézed a képernyőt. Mindegy, hogy milyen, de a nyakad kezd elgémberedni. Ha már idősebb korban vagy, akkor a carotisekben lehetnek lerakódások is. ( Ultrahang kimutatja ) Vagyis csökkenhet az agy vérellátása. Nekem a géptől nincs fejfájásom, viszont a gerincem, a hátam nagyon tud fájni a merev , nagyjából mozdulatlan üléstől.

Próbáld meg a nyakad tornásztatni, csak fejkörzést ne csinálj, mert az állítólag veszélyes.

Ami még lehet, hogy nálad is gerincből indul ki a fájás. A nyaktáji gerinc, tehát a gerincnek a fej felőli részének tornáztatására feküdj le az ágyra. Fogd meg a fejed két kézzel és kezd el megemelni, de úgy, hogy a hasizmok egyáltalán ne dolgozzanak.

39. 9cf0877606 (válaszként erre: 1. - Hegyes)
2020. nov. 6. 16:28
Az optikusomnál láttam egy plakátot a falon, amely arról "szól", hogy lábbelink van többféle: télre, nyárra, esőre, hóra, sportolni, ünnepekre stb. Miért nem tudjuk elfogadni mégse, hogy szemüveg is többféle kell(het)? A legutóbbi szemüvegcserénél rákérdeztem, hogy a számítógéphez jó lesz-e az orvos által felírt dioptria, s ha igen, akkor az "utcai"-e vagy az "olvasó"? Azt a választ adta, hogy erre egyik se jó; a "céltávolság" miatt, amely ebben az esetben se-nem-közel-se-nem-távol, egy harmadik kéne. Ettől kezdve én egy bifokális szemüveget használok közel- és távollátásra, valaminet egy másikat a számítógépezéshez.
38. Hegyes (válaszként erre: 36. - Piroska52)
2020. nov. 6. 16:25
Az a baj, hogy össze-vissza beszélnek az orvosok. Az utolsó SZTK-s szemész meg is mondta, hogy van egy olyan gyanúja, hogy minden kollégája mást mondott nekem. Mondtam neki, hogy ja. Folyamatban van ismerős orvos keresése.
37. Piroska52 (válaszként erre: 33. - Lávli*)
2020. nov. 6. 16:20
😀👍
36. Piroska52 (válaszként erre: 34. - Hegyes)
2020. nov. 6. 16:20

nehezen, csak magamból indultam ki, nekem kettő van,egyik sem helyettesíti a másikat,.

Keress egy normális optikust,azzal nézesd még.

35. Piroska52 (válaszként erre: 33. - Lávli*)
2020. nov. 6. 16:17
Jó van na,félrenézték.
34. Hegyes (válaszként erre: 32. - Piroska52)
2020. nov. 6. 16:13

Szia!


Ez is egy remek sztori. Elsőre a főorvos két szemüveget írt fel, közlekedőst és olvasóst. Erre az optika azt mondta, hogy az kizárt, hogy jó legyen, elég egy szemüveg. Akkor megkérdeztem megint az orvost, azt mondta, jó, legyen amit az optika javasol. Megrendeltem a szemüveget. Közben megint beszéltem az orvossal, akkor már megint azt mondta, hogy még is két szemüveg kellene. Jó. Átvettem a szemüveget az optikában, mikor is közölték, hogy szerintük csak az új szemüveget hordjam.


Tudtad követni? Én sem.

33. Lávli* (válaszként erre: 32. - Piroska52)
2020. nov. 6. 16:13
"Öt szemész, két belgyógyász, egy neurológus, egy pszichiáter, egy pszichológus" nézte.
2020. nov. 6. 16:07

Mielőtt megennétek elevenen, nem biztos hogy az a szemüveg mindenre jó amit kapott, nekem kettő van. A közlekedős, meg

az olvasó. A közlekedös nem jó netezni, az olvasó meg nem jó közlekedni, ezt kellene megnézetni.

31. Hegyes (válaszként erre: 30. - Semleges)
2020. nov. 6. 16:03
Igen, ezt is olvastam, meg javasolták is. Nem pislogtam keveset. Ráadásul nem is azt érzem, hogy fáradt, ég, viszket a szemem, hanem hogy fáj. És már tizenöt perc után, nem kell hosszan monitor előtt ülnöm.
30. semleges (válaszként erre: 29. - Hegyes)
2020. nov. 6. 16:01
Mikor nekem fájt azt javasolták, hogy pislogjak sokat és használjak szemcseppet, mert ahogy mereven nézem a monitort "kiszárad" a szemem. Nekem akkor bevált.
29. Hegyes (válaszként erre: 26. - Semleges)
2020. nov. 6. 15:58
Biztos, hogy a számítógép az ok, mert tényleg csak akkor fáj, ha odaülök, csak nem hiszem el, hogy nincs erre megoldás. Szerintem valami a szemüveggel nem stimmel, de ez is csak érzés. De hogy csak más dioptria kell? Vagy egyik pillanatról a másikra, harminc év számítógép használat után allergiás lettem rá? Ez az, amit nem tudok.
28. semleges (válaszként erre: 25. - Luijza)
2020. nov. 6. 15:58
Biztos állított, 5 évig tanulta az egyetemen, ne feltételezzük, hogy nem.
27. Hegyes (válaszként erre: 25. - Luijza)
2020. nov. 6. 15:56

Szia!


Kék fény szűrős az új szemüvegem, és minimálisra vettem azokat a beállításokat, amik ártalmasak lehetnek a szemre, még sem használt. :(

26. semleges (válaszként erre: 22. - Hegyes)
2020. nov. 6. 15:56
Nyugodj meg. Nincs ötletem. Meg kell találni a kiváltó okot és azt megszüntetni. Mondom én de lehet, hogy ezt is hülyeségnek tartod. De ha az ok mégis a számítógép? Érted? De már nem mondok semmit. Nincs más javaslatom. De remélem megtalálod a megoldást.
25. Luijza (válaszként erre: 3. - Semleges)
2020. nov. 6. 15:55

Szia,


Csökkentheti a fejfájásod, ha állítassz a monitoron.

24. Hegyes (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2020. nov. 6. 15:52
Nem feleltél a kérdésemre, hogy miért írsz mások nevében, illetve hogy megkérdezted-e a fórum többi szerzőjét, és az alapján állítottad azt, amit.
23. semleges (válaszként erre: 21. - Hegyes)
2020. nov. 6. 15:51
Értem.
22. Hegyes (válaszként erre: 19. - Semleges)
2020. nov. 6. 15:51
Ez nem kötözködés. Egyszerűen nem szeretem az értetlen embereket. Én meg tudok érteni, fel tudok fogni bármit, amit írnak/mondanak nekem. Csak annyit várok el az embertársaimtól, amennyit magamtól is elvárhatok. Ha valaki nekem leírta volna, mondjuk egy szem problémánál, hogy nem megoldás a számítógépes munkájának a befejezése, akkor egészen biztosan nem fogom azt javasolni neki, hogy fejezze be a számítógépes munkáját, már csak azért sem, mert tiszteletben tartom a kérését. Sajnálom, hogy ezt mások nem így gondolják.
21. Hegyes (válaszként erre: 15. - Semleges)
2020. nov. 6. 15:48

Igen, csak ezt írtam, hogy ez nem lehetőség. Ez nem sértődés kérdése, csak azt gondoltam, hogy érthetően írtam ezt le, ezért tartom furának, hogy még is ezt javasolja valaki. Ha nekem hasonló kérdést tennének fel, és kikötnék benne, hogy mi az, ami nem lehetséges, biztosan nem javasolnám neki pont azt, amit kikötött, hogy azt nem akarja.


Ismételni kell magamat sajnos, nem tudok és nem is akarok mást csinálni. Öt évet tanultam egyetemen azért, hogy ilyen munkám lehessen. Mit csináljak helyette? Menjek el péknek, vagy nem is tudom, kertésznek, vagy akárminek? Szeretem és jól keresek vele. Egyébiránt nyilván rengeteg dolgot elolvastam erről, nem csak ilyen-olyan bulvár oldalakon, hanem szakmai cikkeket is, nincs bizonyított káros hatása a sok számítógép használatnak a szemre. Ezért írtam, hogy arra gyanakszom, hogy elbaltázták a szemüveget, legalább is a bal lencséjét. Szintén ezért írtam, hogy kizárólag abban bízom, hogy hát ha valakinek volt hasonló, és van ötlete. Ha ki sem írtam volna ezt a kérdést, akkor biztosan nem tudnám meg a választ, ha van válasz.

20. Lávli* (válaszként erre: 18. - Hegyes)
2020. nov. 6. 15:47

Hát ha az életed, megélhetésed múlik rajta, és ekkora tortúrán túl vagy már, akkor megérhet egy próbát.

Majd írd meg, mi történt!

19. semleges (válaszként erre: 10. - Hegyes)
2020. nov. 6. 15:45
Neked szerintem annyira nem is fáj a szemed és nem is rángatózik ha ennyire tudsz kötözködni a számítógép előtt, már bocsika.
18. Hegyes (válaszként erre: 13. - Lávli*)
2020. nov. 6. 15:43
Érdekes elképzelés. Persze tehetek egy próbát. Csak hát alapvetően két szemmel kellene látnom.
17. semleges (válaszként erre: 8. - Hegyes)
2020. nov. 6. 15:42
Az nem lehet, hogy mi az egészet nem értjük?:)
16. Bless the child (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2020. nov. 6. 15:40
Jobb oldalt, bocsi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook