Fahéjolaj (beszélgetős fórum)


1 2
31. *bakancslista* (válaszként erre: 29. - Dius76)
2017. febr. 20. 10:25

Lásd a 25. hozzászólást.

Még annyit, hogy azóta vettem fahéjas, citromfüves testolajat és attól is kipattogtam.

30. *bakancslista* (válaszként erre: 29. - Dius76)
2017. febr. 20. 10:22

Ha jól emlékszem, bár régen volt, alergia elleni tablettát írt és kétszer is nekifutottunk az általa írt, gyógyszertárban kevert kenőcsnek, mert az első nem használt. Nagyon-nagyon borzalmas volt, megértelek, próbálj mihamarabb orvoshoz menni. Talán a panthenolt megpróbálhatnád, az mindenre jó. Mielőbbi gyógyulást.

Ja, azóta még enni sem nagyon merem a fahéjasat, pedig imádom.

29. Dius76
2017. febr. 17. 18:13
Csajok vigyazzatok a fahejolajjal...en is megjartam. Az allergia hetek utan is hirtelen fellephet kijohet... nekem 2-3 het hasznalat utan jott. ...borzalom. Piros pottyos holyagos viszket....csak egy het mulva tudok orvoshoz menni. Addig vkinek vmi tipp??? Mit hasznaljak recept nelkul??
2015. júl. 29. 13:44

Sziasztok! Nem tudom mi van, de nem csíp, nem éget, nem piros.... Elöször 50 ml oliva-szőlómag-kókuszolaj keverékébe tettem kb 10-15 csepp rozmaring, 20 csepp grapefruit, és 10 csepp fahéj illóolajat.... Tus után este bekentem, és semmi..aztán még aznap tettem még 10 csepp fahéjat, újra ken, meleg cicagatya, fekvés-alvás.....és SEMMI!! Reggel megint tettem bele már foggalmam sincs mennyi olajat, összesen 30-40 cseppnél tuti tartok (50 ml bázis a), aztán meleg zuhany, ken-maszír-dörzsi, vettem fel ilyen zsorítós alakformálót, felöltöztem, aztán brinyóval mentem dolgozni, és SEMMI!!!!

Azt hiszem velem van a baj... De még csak nem is piros, miért???? Segítsetek!!!!

2015. febr. 17. 12:53

Már el is felejtettem, hogy írtam ide... :-)

Újra voltam orvosnál akkoriban, új kenőcsöt és gyógyszert írt, de már nem emlékszem mit. A lényeg az, hogy kb. 1 hónap alatt múlt el a förtelem a bőrömről. Azóta sem merem használni.

2015. jan. 31. 08:04

Sziasztok!

5napig kentem magam fahéjolajjal, persze nem töményen hanem testápolóba kevertem pár cseppet. 5nap után iszonyatosan kiütött, mintha ezer szúnyog csípett volna meg. Úgy viszket, hogy két napja nem tudtam aludni. Valakinek valami hasonló tapasztalata? Bepantennel kentem be, kicsit mintha segített volna, de reggelre megint ugyanolyan csúnya lett :( Tudom el kellene menni dokihoz, de pár napig még biztosan nem tudok. Addig valami ötlet, hogy hogyan javíthatnék a dolgon? Előre is köszönöm!

2014. márc. 9. 20:26

Sziasztok!

Régi a fórum, de hátha olvassa olyan, aki tud nekem segíteni. Alighanem megégettem a bőröm a fahéjolajjal. Eleinte semmi baj nem volt, majd báziskrémet váltottam és talán többet is cseppentettem bele és talán nem keveredett el rendesen, de vörös, kitüremkedő és böröngyös foltok, csíkok lettek rajtam, ahol bekentem. (has és popsi). Voltam orvosnál 5 napja kenem Atozon 1 mg krémmel és szedek Lordestin tablettát, de semmi hatása. Esetleg járt valaki még ilyen szerencsétlenül? Mit csináljak, hogy mihamarabb elmúljon. Rettenetesen nézek ki. Köszike!

2010. júl. 25. 09:47

És természetesen rengeteg folyadékkal is tudjuk feszesíteni a bőrt belülről. Szvm víz, gyógyteák esetleg zöldség-gyümölcslevek.

És a mozgást már meg sem említem.

2010. júl. 25. 09:09

Én is leírok egy masszázsolaj-receptet amit eredetileg narancsbőrre készítettem, de ez nem azt jelenti hogy nem feszesít.

Serkentő, méregtelenítő hatása van.

Íme:

50 ml bázisolaj ami lehet mandula, makadámia, jojoba, ligetszépe, olíva stb. (Lehet többféle olajból is kikeverni az 50 ml-t)

Ebbe cseppentjük a következőt:

5 csepp grapefruit

3 csepp citromfű, narancs, ciprus

20 csepp rozmaring

2 csepp borsmenta

és a fahéjolajból először 1 csepp, majd próba után, ha nem érezzük a hatását akkor cseppenként tehetünk bele többet is, de maximum 5 csepp mehet.

Figyelni kell még arra, hogy ezzel a keverékkel napra ne menjünk ki, mert vannak benne olyan olajok amik fotoallergének. Terhesek és epilepsziás betegek is kerüljék. Csakis 100% tisztaságú olajokból készíthető.

Én ezt az olajat egy nap kétszer használtam, így elég másfél-két hónapig. Cseppentős üvegből általában 15 cseppet használtam egy kenéshez. (Fenék, comb felső része)

Jó kenegetést!

22. scara.bosco (válaszként erre: 21. - Scara.bosco)
2010. júl. 24. 23:40

Ja, Naturolt pl a DM-ben lehet kapni. Aromaxot patikákban láttam. Ezeket belsőleg nem ajánlják, mert nem elég tiszták.

A nagyobb tisztaságúakat meg nehezebb beszerezni és jóval drágábbak is. Van, aki csak a náluk végzett aromaterapeutáknak ad. De külsőleg a fentiek is jók.

21. scara.bosco (válaszként erre: 20. - Klaudia20)
2010. júl. 24. 23:34

Most alaposabban utánaolvastam a dolognak. Egy biooldalon azt ajánlották, hogy általánosságban 100 ml testápolóba, krémbe, vagy tiszta olajba (pl.mogyoróolaj, extra szűz oliva) 10-15 csepp illóolajat kell cseppenteni. VIGYÁZAT, A FAHÉJBÓL CSAK 5 CSEPPET, mert nagyon mar.

Nekem totál szétmarta a bőrömet, és csalánkiütéses lettem jó nagy felületeken, pedig nem vagyok allergiás semmire, a fahéjra sem.

Ilyen esetben érdemes megpróbálni feszesítésre a vad rozmaring olajat.


Terhességi és hízási csíkokra:

20 csepp citrom

10 csepp ciprus

10 csepp boróka olaj


vagy 100 ml mogyoróolajba 10 csepp rózsafa olaj.


Én a fahéjas kísérletezést tuti befejezem. Azuram már szekál, ha bármi kecét meglát nálam, hogy le fog esni a lábam, ha így folytatom :-)

2010. júl. 24. 21:44

Sziasztok!


Akkor többé kévésbé pozitív tapasztalatok vannak ezzel a testápolós fahéjolajas kencével kapcsolatban! Jó hallani, és is kifogom próbálni, olvastam már máshol is, hogy nagyon jó!

És fahéjolajat hol lehet kapni? És kb a 10ml-is fahéjolajat milyen mennyiségű natur testápolóba kell önteni, hogy optimális hatása legyen?


Előre is köszönöm a válaszokat!

19. *Csajszi* (válaszként erre: 17. - Zsú1965)
2010. júl. 24. 16:34
En nem Mo-on elek, nemtudom otthon hol lehet kapni :( Talan azt olvastam, hogy gyogyszertarakban, de nem eskudnek meg ra.
2010. júl. 24. 14:12
Szia!Szerintem ha egy mokkás kanálnyi fahéjat teszel egy csészényi zöld teába,egy pici mézzel megízesíted,akkor is nagyon jó élettani 6ása van ..Ja?!És még egy csésze fekete kávéba ha teszel egy pici fahéjat,az is jó!
17. Zsú1965 (válaszként erre: 16. - *Csajszi*)
2010. júl. 23. 14:06
Hol vettétek? Gyógyszertárban? Herbáriában?
16. *Csajszi* (válaszként erre: 13. - D81878421d)
2010. júl. 23. 13:55
remelem anelkul is mukodik, viccesen neznek ki edzes utan az irodaban folpack-ban :DDDDD
2010. júl. 23. 08:27

Kipróbáltam.Először csak bőr próba volt,ott nem volt gond,így beletettem a testápolóba.

Húzta a bőröm rendesen,de a feszesebb bőrért meg kell szenvedni!

14. lizesett (válaszként erre: 12. - Szkatica30)
2010. júl. 20. 21:18

Nem, a fahéjolajat nem igazán szokták ajánlani belsőleg, mert veseizgató hatású.

Külsőleg lehet alkalmazni vagy száraz és nedves inhalációval.

2010. júl. 20. 21:10
Ha bekened a fahéjolajos testápolval a szükséges részt, akkor be kell tekerni folpackba vagy hasonlóba, így intenzívebb a hatás.
12. Szkatica30 (válaszként erre: 9. - Lizesett)
2010. júl. 20. 21:06

Akkor meg is lehet enni?

Hány cseppet lehet és mivel meginni?

11. Szkatica30 (válaszként erre: 8. - *Csajszi*)
2010. júl. 20. 21:04
1000 Ft-ba kerül 10 ml.
2010. júl. 20. 21:02

És ami a legfontosabb, hogy csakis 100 %-os tisztaságú olajat vásároljunk.

Tulasi, Aromax, Naturol, Vízöntő termékek jók, az áruk 600 és 1300 között ingadoznak.

2010. júl. 20. 20:59

Sziasztok!


A fahéjolajjal kell vigyázni, mert ha sokat használunk belőle (és nem jól) akkor megégetheti a bőrt. Érzékenybőrűek különösen vigyázzanak!

Van ám jótékony hatása is mint pl: emésztést serkentő, étvágyjavító, görcsoldó, baktériumölő, sebgyógyító, nemivágy növelő, idegerősítő és ami idevág a vérellátás javító hatás. (Így a méreganyagok távoznak, a narancsbőr eltűnik és feszesedik a bőr)

Nagyon sok narancsbőr elleni krémben, maszzázsolajban megtalálható. Bátran lehet használni úgy, hogy egy kevés bázisolajba csepentünk néhányat a fahéjolajból, majd bemasszírozzuk a bőrbe. Bázisolajnak használhatunk olívát, mandulát, makadámiadió olajat is.

Jó kisérletezést!


És ha mégsem jönne be, akkor párologtatóba is tehetjük, így közérzetjavítóként használhatjuk.

2010. júl. 20. 20:54
Igen. En gondoltam, hogy elhasznalom ezt a 10 ml-t, plusz meg egyet egesz biztos veszek. Ennyibol mar latnom kene vmi valtozast sztem. Megkerdezhetem otthon mennyibe kerul?
7. Szkatica30 (válaszként erre: 6. - *Csajszi*)
2010. júl. 20. 20:52
Én is úgy gondoltam,ha a bőrömnek nem jó,valamire jó lesz.Ennyi pénzért ne álljon a szekrényben,de többet tuti nem veszek!
6. *Csajszi* (válaszként erre: 4. - Szkatica30)
2010. júl. 20. 20:47
Az enyemre az van irva, hogy fudovizbe par csepp, vagy a parnadra cseppentve 3-4 csepp tok jol ellazit. De mondjuk en nem annyira engedhetem meg magamnak, hogy egy kis lazulgatasert ennyit fizessek, szoval ha nekem a celra nem mukodik egeszen biztos nem fogom csak azert vasarolni, hogy lazuljak :/
5. *Csajszi* (válaszként erre: 3. - Agnesss0129)
2010. júl. 20. 20:44

Szia :))

Mandarinolaj is?? Nah, akkor beszerzek olyat is. Akkor az aranyok hogyan valtoznak? mibol mennyit kell tenni? Amugy en attol tartok, h en kicsit elkestem ezzel :(( Mert lehet, hogy ezt fogyas ALATT kell hasznalni, nem mikor mar megnyult a bor :((( Nekem az "integeto izmom" lett ocsmany, plusz a hasam sem olyan feszes, mint elotte, de az nem annyira gaz.

Mennyit teszel bele, hogy Teged nem eget?

2010. júl. 20. 20:38

Igen,ezek az olajok nem olcsók.Eszméletlen,hogy mi pénzt tudnak elkérni 10 ml-ért.


Amúgy,ha nem használ a bőrre,mire lehet még használni?

3. agnesss0129 (válaszként erre: 2. - *Csajszi*)
2010. júl. 20. 20:26

szia!

de rég hallottam rólad!

én is használom kb.1hete,engem nem éget...

+azt irták kell bele mandarin olaj is.hát az illat szuper az biztos,de hogy használni fog-e?

2010. júl. 20. 20:21
Tul nagy tapasztalatom nincs, en is hasonlokat hallottam rola. Egy hete kezdtem el hasznalni, kb egy evokanal mennyisegu testapolot kinyomok, ehhez adok 6-7-8 (mikor hogy sikerul) csepp fahej olajat. Kicsit egeto erzes, remelem hasznal, mert olcsonak nem mondanam...
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook