Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fagyálló dézsás növények fórum

Fagyálló dézsás növények (beszélgetős fórum)


10. Kitty1975 (válaszként erre: 9. - Sonysony)
2011. szept. 7. 17:55
Igazad van.Én ezzel tisztában vagyok, a hamisciprus is azért volt szép évekig, mert télen is odalocsoltam neki. Az oszlopos tujánál kifejezetten írják, hogy dézsás tartásra nem alkalmas, sajnos én csak utólag olvastam el.
2011. szept. 6. 20:32

A fagytűrő növényekkel nem az a probléma, hogy átfagy a talaj. Azt hiába is csomagoljuk be. Ha termelődne hő a dézsában akkor lenne értelme ....

A kert talaja is átfagy. A problémát inkább az jelenti, hogy hajlamosak vagyunk az öntözést hanyagolni. A nap legmelegebb szakában (még fagy esetén is) előre lehűtött vízzel meg kell öntözni időnként. A téli szelek, majd a kora tavasziak nagyon kiszáritják a növényt. Ezért nem ajánlatos a karácsonyfának kiszemelt fenyőt sem a kocsi tetőcsomagtartóján vinni.

Nekem egy 8 éves tiszafám (taxus baccata) van dézsában. Régebben volt egy borbolyám is, csak mikor a gyerek járni kezdett elajándékoztam.

2011. szept. 6. 15:12

Több évig volt egy hamis ciprusom, ami nagyon szép volt, bár arra is utána hallottam, hogy nem szeret dézsában kinn telelni.

Köszi nektek az eddigi válaszokat!

7. bnedora (válaszként erre: 2. - Szjudy77)
2011. szept. 6. 13:37
Nem hiszem, hogy a mocsári hibiszkus (én különben nem szoktam takarni a tövét) jó lenne dézsában, mivel télen csak egy csupasz karó. Én inkább örökzöldet javasolnék.
2011. szept. 6. 13:30

Én még találtam egy ilyen cikket is..

[link]

5. 7e992805d2 (válaszként erre: 1. - Kitty1975)
2011. szept. 6. 13:10

Az a baj, hogy a dézsát nem tudod kint úgy bebugyolálni, hogy ne fagyjon el a gyökere bárminek is, a szabad földben is azért élik túl a növények, mert egy bizonyos mélységnél tovább nem fagy be.


Próbálkozni lehet ezzel a bebugyolálós dologgal, de sajna nincs rá garancia, hogy nem fagy el a gyökér. Szerintem olyan növény nincs, ami jól mutatna a teraszodon és kibírná, hogy a föld átfagy....

2011. szept. 6. 12:41

Szerintem ha kellöen biztosítod a dézsák fagyvédelmét, akkor sokminden áttelelhet kinn.

Készíteni kell nekik kabátot, vesszökosarat, vagy mondjuk hungarocell alsó és oldalsó takarása (persze valamivel körbebugyolálni,mert nem túl szép).

Szokták a nagy fagyokban a dézsás növények tetejét, csúcsát is fényáteresztövel beburkolni, hogy ne fagyjon le, , persze ez nem valami szép látvány, de csak a nagyon hidegben kell.

Locsolni kell öket télen is, de a nagy fagyoknál óvatosan, inkább ne, mert megfagy a föld a dézsában.


Fenyöfélék, babér, bukszus, boróka.....

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kitty1975)
2011. szept. 6. 12:29
Nem nagyon van ilyen...
2011. szept. 6. 12:26

Szia,


Én a mocsári hibiszkuszomat imádom, a kertben bírja a telet, csak a gyökerét kell takarni. Egész a takarásig visszafagy, majd május környékén kihajt, és majd két méter magas bokor lesz belőle, kistányér méretű virágokkal :)


Dézsás tartásáról sajnos nem találtam semmit, de ha meg tudod valahogy oldani, hogy a dézsában ne fagyjon át a föld, lehet hogy ott is kibírná a telet...


Üdv

J.

2011. szept. 6. 12:09

Kérlek, segítsetek!

Nagynövésű dézsás növényt szeretnék a teraszomra, de olyat, amelyiket nem kell becipelni lépcsőházba, egyéb fagymentes helyre teleltetni.

Tavaly vásároltam egy nagyon szép oszlopos tuját. Egész nyáron gyönyörű volt, de az első hóesésnél már gyanúsan kókadtak az ágai. Tavasszal sem lett "üdébb", sőt a bőséges locsolás ellenére egyre fakóbb és száradtabb lett, végül likvidáltam. Utána olvastam el, hogy az oszlopos tuja dézsás tartásra alkalmatlan, nem bírja.

De mi az, ami igen???

Várom jó ötleteiteket. Lehetőleg nagy növésű növény legyen. Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook