Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezüstkolloid és aranykolloid - hasznos tudnivalók fórum

Ezüstkolloid és aranykolloid - hasznos tudnivalók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ezüstkolloid és aranykolloid - hasznos tudnivalók

1 2 3 4 5 6
52. Pirosalma (válaszként erre: 51. - Norina2005)
2007. okt. 14. 13:27

Szia!

Én nem adnám a helyedben.


(Ezt még le fogom írni párszor:-))

2007. okt. 14. 13:11
Érdekelne, hogy valaki ismeri-e terméket, mik a tapasztalatai. Gyerekeknek lehet-e adni, kinek melyik cégé vált be.
50. Pirosalma (válaszként erre: 49. - Icus)
2007. okt. 1. 14:57

Szia!


A különböző hatóanyagok tesztelése éppen ennek a kiszűrésére irányul: több csoport, senki sem tudja, hogy valójában hatóanyagot kapott, vagy placebót (hatóanyag nélküli, a hatóanyagot tartalmazó készítménnyel kívülről teljesen azonos "szer"). Így lehet csak reálisan lemérni egy szer hatékonyságát, máshogy nem.


Én akkor, amikor valami használ, segít, nem szoktam szólni, mert minek? Persze nyilván ez is bonyolultabb, hiszen vannak esetek, amikor iszonyatos pénzekkel húzzák le az embert.

ÉS van, amikor szólok (mint most is), mert megmérgezik magukat, csak idő kérdése. A mérgezés lassan alakul ki, mert az ezüsz (és az össze többi nehézfém) felszívódása nagyon rossz. De eljön az az idő is. Máj- vagy veseelégtelenséggel, rosszindulatú daganattal, kinek hogy.


Lehet mérlegelni.

(Ez értelemszerűen nem neked szól.)

49. Icus (válaszként erre: 48. - Pirosalma)
2007. okt. 1. 14:27

Igen, én is valami hasonlóra gondoltam. Van egy pánik fórum, ahol feltettem a kérdést ki használ ilyet és mi a tapasztalat: 1:1 az arány:))

Aki hitt benne annak használt, aki nem hitt benne annak nem használt!

Persze ez messze van a "reprezentatív" felméréstől, de igy hamarjában erre jutottam.

48. Pirosalma (válaszként erre: 47. - Icus)
2007. okt. 1. 14:16

Szia!

Nem is ez az elsődleges, hanem hogy gyakorlatilag mérgező az ezüst, az arany és a többi nehézfém (az ezüst és az rany mellé nyugodtan oda lehetne sorolni az ólmot, kadmiumot, higanyt stb., mert a hatás nagyon hasonló).


De ők csak a reklámot hallják, olvassák, meg a különböző PSZICHÉS hatásokat tapasztalják. Nincsen smemiféle pozitív hatás, csupán azt érzitek, ezt hívják placebóhatásnak, és mindennapi jelenség.

47. Icus
2007. okt. 1. 12:40
NIncs engedélyszáma, és ti ilyen nyugodtan szeditek? Egyáltalán, lehet hivatalosan valamit is árulni Mo-on engedélyszám nélkül?
46. Pirosalma (válaszként erre: 45. - Bath)
2007. szept. 26. 16:14
Mivel az ezüst gombaölő (ezt régóta tudjuk). Meg a többi nehézfém is.
45. bath
2007. szept. 25. 22:50
Nekem a körömgombám (makacs, öt éve küzdök vele, az egész körömöm elborította) múlik az ezüstkolliddal való ecsetelgetésnek köszönhetően (NEM iszom meg), már a fele lenőtt! Ezt semmi mással nem tudtam elérni!
44. Viszlai (válaszként erre: 27. - Bernó)
2007. aug. 13. 09:53
Igen, kedves olvasó.
2007. júl. 12. 13:10
Hallottam egy ókori mesét:a római légiók között is felütötte felét a fertőzés.Nos az őket kisérő tábori orvosok érdekes jelenségre figyeltek fel,a tisztek között szinte alig volt hasonló jellegű fertőzéses megbetegedés.Rövid vizsgálódás után ezt azzal magyarázták,hogy a tisztek ezüstserlegekből,kupákból itták a bort,míg a közkatonák fa vagy egyéb ívóedényekből.Régi megfigyelés az ezüst baktériumölő hatása csak sokáig senkit nem érdekelt.
42. rob-fu (válaszként erre: 27. - Bernó)
2007. júl. 12. 12:38
Hali! Egy üveggel itta meg. Kb. 1 hét után éreztem a hatást.Nekem nagyon bejött, mint ha ittam volna, persze mellékhatások nélkül.Feldobott, energikus, vicces, dumás voltam, ami amúgy nekem nem igazán megy. Éhgyomorra, ill. du.-tán, ebéd után 3 órával ittam. Lenyelés elött a számban öblögettem. A hatás percek múlva jelentkezett. Kételkedtem benne, tehát nem mondhatom hogy placebó hatás. Érdemes kipróbálni, én most veszem a második üveggel.
2007. jún. 24. 17:04
sziasztok! Én vettem ezüstkolloidot a 3éves fiamnak mert gombás az ujja között... A kérdésem az lenne ugy naggyábol tudom a hatásait meg hogy mire lehet de hogy mennyit kell belőle bevenni és hogy azt nem tudom valaki léccives segítsen...előre is köszönöm
2007. máj. 23. 13:36
Ezelőtt soha nem hallottam az ezüstről rosszat.. Sztem megfelelő mennyiségben nem lehet baj. Én is candidára kezdtem el szedni a napokban. Remélem hatásos lesz.
2007. máj. 22. 15:48
én ez év május 15.-e óta szedem mindkettőt,de még nem tudok pozitiv vélemény mondani róla,kérdezném azokat akik már huzamossabb ideje szedik.mi a tapasztalatuk?
38. 484f197362 (válaszként erre: 19. - Bdc5febfdb)
2007. máj. 12. 17:30

Én is candidára szedném de kicsit félek hogy beszürkülök :)

De végülis kis mértékben orvosság, nagy mértkékben méreg...

minden GYÓGYszer mérgező h túladagoljuk...

37. druida (válaszként erre: 36. - 0565efa6e6)
2007. márc. 11. 00:29

Szendi Gábor. Írd be a keresőbe és megtudod, hogy igaz-e.

Sajnos nem végzik el így mindenre kiterjedően. És generációs tapaszatalataik sincsenek.

Mindig.

A kísérleteknek csak egy részét végzik el kettős/vak tesztekkel. Ha nem megfelelő az eredmény, akkor nem publikálják. De attól a szer még piacra kerül.

Szerinted ha valaki pénzt fektet valamibe, ami nem olyan eredményt hoz, amilyet vár, akkor veszni hagyja a pénzét? Az etika már régen nem szempont a befektetőknél...

Annak nincs akadálya, hogy a legtöbb ember tájékozódjon. Ne a tv-ből, bulvárújságokból. Könyvtárakban sok minden elérhető. De nem minden... Akárcsak az Interneten.

36. 0565efa6e6 (válaszként erre: 35. - Druida)
2007. márc. 9. 16:38

Szia! Az imént írtam le az ezüst és a többi nehézfém lényegét (SH-reagens), mindössze ennyi az egész.

"Az orvostudomány nagy része feltételezésekre és elképzelésekre alapozódik" - azért ez nem egészen így van. Először jön a sejtés, aztán igazolják (ha igaz).

"A kémia pedig szinte sosem végez olyan kísérleteket, amelyekkel "üzemi" körülmények között lehetne valaminek a működését megfigyelni az emberi szervezettel kapcsolatban." De, a kísérleteket először in vitro (lombikban), utána in vivo (élőben) körülmények között végzik el.

"A gyógyszergyártók pedig különösen felelőtlenek" - esetenként igen.

"Tehát lehet bármit indokolni pro és kontra, de ha valaki kipróbálja és tapasztalatot szerez vele, akkor van hiteles információja." a legtöbb hétköznapi tapasztalat (hogy ki mire esküszik) sok esetben gyakorlatilag használhatatlan, a nem kontrollált körülmények miatt. Nem hiába végzik a kísérleteket kettősvak módon.

Ha az ember eléggé ért a biológiához, biokémiához, kémiához, élettanhoz, akkor van esélye kiszűrni a pusztán üzleti célú próbálkozásokat. Persze a legtöbb ember ilyen tudással nem rendelkezik...:-/

35. druida (válaszként erre: 33. - 0565efa6e6)
2007. márc. 8. 00:49

Sok hazugság van ma az orvostudományban is. De még inkább a csodaszerek piacán.

Az kétségtelen, hogy az ezüstnek van antiallergén és antibiotikus hatása. Csakhogy ezek a hatások egyrészt személyfüggők, másrészt nagyon pontos minőséget és adagolást kívánnak meg, hogy olyan formában jöjjenek létre, ami az alkalmazó szerint kívánatos.

Az orvostudomány nagy része feltételezésekre és elképzelésekre alapozódik. A kémia pedig szinte sosem végez olyan kísérleteket, amelyekkel "üzemi" körülmények között lehetne valaminek a működését megfigyelni az emberi szervezettel kapcsolatban. A gyógyszergyártók pedig különösen felelőtlenek. Tehát lehet bármit indokolni pro és kontra, de ha valaki kipróbálja és tapasztalatot szerez vele, akkor van hiteles információja. A többi csak rizsa. Sok esetben életveszélyes...

34. 0565efa6e6 (válaszként erre: 23. - Brenda)
2007. febr. 24. 15:05
Az szép mennyiség...
2007. febr. 24. 15:01

Az ezüstkolloidot csodaszerként hirdetik. Pl. hangoztatják, hogy amerikai klinikákon bőrfertőtlenítésre használják. Aztán persze kiderült, hogy nem ezüstkolloidot, hanem ezüstnitrátot használnak (az teljesen más ilyen szempontból). Szimpla hazugságok.

Hirdetik, hogy antibakteriális meg gombaölő. Namármost: az ezüst, arany, réz (ilyenek vannak kolloidként forgalomban) nehézfémek. Hatásmechanizmusuk, hogy olyan fehérjékhez kapcsolódnak, amik tartalmaznak kéntartalmú aminosavat (metionin, cisztein). Azért pusztul el a gomba, baktérium, mert a kéntartalmú enzimek működését gátolják ezek a nehézfémek.

Csakhogy ez ránk ugyanolyan veszélyes. A szerencse az - amiért általában nem kapunk mérgezést -, hogy a felszívódás - mivel fémes, tehát szilárd az anyag, nem oldott - csak nagyon kismértékű.

Egy példa (SH-csoport a kéntartalmú aminosavakban van): [link]

32. emagdi (válaszként erre: 31. - Krisz65)
2007. jan. 29. 22:18

én is úgy vagyok vele, hogy jobb utánajárni a dolgoknak!!!

(mielőtt megrendeltem, elolvastam én is több cikket a neten, és úgy találtam, hogy érdemes megvenni, bajom biztos nem lesz tőle:))

31. krisz65 (válaszként erre: 29. - Emagdi)
2007. jan. 29. 21:58
Köszi! Nagyon ugyan nem nyugtattál meg, de ma kiderült, hogy egy kollágám is issza és köszöni jól van. Persze én is jó vagyok, hogy utólag kutakodom, de már mindegy. Ki tudja a mindennapi kajákban mik vannak és még élünk....Köszi mégegyszer!!Krisztina
30. emagdi (válaszként erre: 29. - Emagdi)
2007. jan. 28. 13:06
de attól még ehető:)
29. emagdi (válaszként erre: 28. - Krisz65)
2007. jan. 28. 13:05

szia! én is vettem már ezüstkolloidot (már meg is "ittam").

minden bizonnyal azért nincs rajta engedélyszám, mert nincs bevizsgáltatva és engedélyeztetve. sőt, az üvegen is az van, hogy a növények növekedését serkenti.

gondolom olyasmi lehet, mint a sztívia, azt is tilos Mo-n emberi fogyasztásra árulni, azt is mindenféle arcápoló és ilyesmi megnevezés alatt lehet megvásárolni.

2007. jan. 28. 12:18

Kedves mindenki!

Én most rendeltem ezüst ill. aranykolloidot, csak az riaszt egy kicsit, hogy az üvegeken nem jelzik az engedélyszámokat. (forgalmazó stb.)Tudtok segíteni, hogy ennek hol tudnék utána nézni, esetleg a folyadékokat bevizsgáltatni?

Kicsit megijesztett a sok " érdekes" hozzászólás.

27. Bernó
2006. nov. 27. 17:30
Sziasztok!SZedte már valaki szorongásra,pánikra az aranykolloidot?Tapasztalat?
2006. nov. 18. 16:06
Próbálta valaki egyébként az aranykolloidot depresszió ellen? Az tényleg hat?
2006. nov. 18. 16:06

Én is elmerültem ebben a témában, rokoni érintettség miatt. Azt írják, hogy a rák elleni küzdelemben is hatásos.


"Egy antibiotikum legjobb esetben is csak féltucatnyi organizmust képes pusztítani, az ezüstkolloid viszont közel 650-et. (forrás: Science Digest magazin, 1978. március)


Dr. Robert O. Becker jelentése szerint ezenkívül igen hatásos csont-regeneráló is, 50%-nál is gyorsabb csontgyógyulást eredményezve, továbbá elõsegíti a bõr és más finom szövetek újraképzõdését, ráadásul sterilen is tartja azokat. Az USA-ban azóta a sebészeti és az égéskezelõ klinikák 70 %-ánál alkalmaznak ezüstöt.


Dr. Gary Smith szerint az ezüstkolloid (ami kis mennyiségben a növényi táplálékokban is jelenvan), nélkülözhetetlen a szervezet védekezési rendszerében.


Számos írás számol be az ezüstkolloid más gyógyító hatásáról is, többnyire fertõzõ, vagy vírusos betegségeknél, pl AIDS, herpesz, gombásodás, szifilisz stb ellen igen hatásos, de még rák ellen is sikeresnek bizonyult."

24. emagdi (válaszként erre: 23. - Brenda)
2006. okt. 26. 09:29

szia! közben utánaolvastam én is, azt írják, hogy abból van a gond, ha nem megfelelő minőségű az ezüstkolloid. a minőség egyik ismérve az ezüstszemcsék nagysága, ennek egy bizonyok méret alatt kell maradniuk ahhoz, hogy fel tudjanak szívódni, és kifejthessék a hatásukat.

állítólag a gond akkor van, ha a szemcsék nagyobbak, mert azok lerakódnak a bőr alá, és ufó-kinézetünk lesz:)) (ezért mondják, hogy nem tanácsos otthon készíteni)

23. Brenda
2006. okt. 25. 22:00

Sziasztok!


Én is azon gondolkodom, hogy kipróbálám az ezüstkolloidot.

Csak sajnos megnéztem Tereza linjeit és nagyon durvák azok a példák. Bár azért bele is olvastam a cikkekbe, és például az egyik fickó izületi gyulladásra szedett házilag készített ezüstkolloidot, 10 hónapon keresztül napi 3-szor 450 ml-t, hát az rengeteg, attól nem csoda, hogy elszürkült.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook