Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezüstkolloid és aranykolloid - hasznos tudnivalók fórum

Ezüstkolloid és aranykolloid - hasznos tudnivalók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ezüstkolloid és aranykolloid - hasznos tudnivalók

1 2 3 4 5 6
82. rtopi (válaszként erre: 81. - Kisstoth)
2009. márc. 23. 11:25

Állítólag a tisztaságán múlik, hogy van-e mellékhatása. Vitatott dolog. Egyik oldalon rengeteg jót hallok róla, sokan szedik évek óta.

A szkeptikusok szerint viszont komoly méreg. Az ólomhoz hasonlítják, hogy ugyanúgy nehézfém. Hiába hagyja abba az ember a szedését, nem ürül ki a szervezetből.

Ugyanakkor sok orvos, egészségügyi dolg. ismerősöm is használja. Gyógyszertárban is árulják. Akkor talán mégse lehet a többi gyógyszernél sokkal ártalmasabb.

81. kisstoth (válaszként erre: 80. - Seci70)
2009. márc. 22. 19:11

Állítólag nagyon sok mindenre jó. Antibakteriális hatása van. Én amikor a szemem begyullad, azt csepegtetem bel. Meg inni is szoktam 1-1 üveggel.

1/2 liter kb 2000 Ft. Nem olyan vészes. Bármelyik gyógynövényboltban lehet kapni, különböző kiszerelésben. Minél nagyobb, annál olcsóbb. Érdemes a nagyot venni.

80. seci70
2009. márc. 22. 17:54
Sziasztok , mire használható az ezüst kolloid, olyan sok jót hallottam már erről, és hol lehet beszerezni, mennyibe kerül.Köszönöm!
2009. márc. 22. 16:46
akartam venni de félek h allergiásvavyok rá ha az ezüstre nem vagyok akkor erre sem ,mondta a pasi...de akkor is.ezüstöt meginni kicsit bizarr
78. rtopi (válaszként erre: 77. - HLina)
2009. márc. 22. 16:35
Szerintem nem. Nyugodtan használd fel!
77. HLina
2009. márc. 21. 20:25

Sziasztok!

Nemrég vettem ezüst kolloidot, de nem tudtam, hogy nem lehet hűtőbe tenni, ezért 2 napig ott tároltam. Lehetett ettől valami baja?

Köszi a választ!

76. kisstoth (válaszként erre: 75. - Inesse)
2009. jan. 13. 21:17
20-50 ml/nap.
75. Inesse
2009. jan. 13. 00:13

Elnézést nem nagyon vagyok még járta a témában.. De az ezüstkolloidot meg is lehet inni??

Akkor mennyit kell belőle naponta?


És jó korpára?

Nekem nagyon kiszárítja a sampon a fejbőröm és amúgy nem vagyok korpás de most sajnos igen. Rákentem kicsit, és lehet, hogy csak bebeszélem magamnak, de mintha melegítené a fejem. :DDD


számít az valamit, hogy allergiás vagyok az ezüst ékszerekre?

2008. nov. 27. 11:25
én nem tudom... egyszer a háziorvosomnak mondtam, hogy kipróbálom. azt mondta, hogy minden, még a jótékony baktériumokat is megöli, ezért nem ajánlja. így letettem róla.
73. *Nina*
2008. nov. 27. 07:42
Régen nem írt ide senki, remélem azért kapok választ. Visszaolvasni most nincs időm, tehát bocsi ha már volt róla szó. Arra lennék kíváncsi, hogy ha valaki fémérzékeny akkor is ihatja az ezüstkolloidot?
2008. márc. 31. 13:27

Páromnak súlyos, gennyező ekcémáját semmilyen bőrgyógyász által felírt gyógyszer és kenőcs nem múlasztotta el. Érdekes módon az ezüst kolloid (szintén ecseteléssel)igen.


Nem vagyok tudós de:

1: az E174 dalékanyag az ételekben elemi ezüst

az E175 pedig elemi arany


2: növényekben is megtalálható az ezüst, mivel a földből felszívja, tehát már évek óta eszik mindenki ezüstöt --->

A humángyógyászatban elsősorban az égési sérüléseknél terjedt el a fémezett szövet használata. A sebre helyezett, steril vízzel nedvesített ezüstözött szövet tartósan védi a sérült részt a fertőzéstől, de nem gátolja a regenerálódási folyamatokat. Magyarországon az ezüstözött szövet orvosi használata még nincs honosítva, de tőlünk nyugatabbra már kísérleteznek vele.


Szólnunk kell még egy különleges vegyületről, az ezüstkolloidról, amely természetes formájában zöldségekkel jut be a szervezetünkbe. Egy tudományos mérés szerint az 1940-es években a gyümölcsök ezüst tartalma 50-100 mikrogramm volt. Előfordulhatnak olyan geológiai és környezeti változások, amelyek hatására a növényekben megváltozik az ásványianyag-tartalom és ezáltal az egyes talajtípusokon termesztett növényekben csökkenhet az ezüst. A tudósok szerint maximum napi 50 mikrogramm ezüstkolloid-pótlás engedhető meg az emberi szervezet számára. Ez a mennyiség két teáskanálnyi ezüstkolloidot jelent vízben oldva, amely baktériumölő hatású. Ez kutatásokkal bizonyított, az ezüstkolloidhoz azonban itt Magyarországon a természetgyógyászokon keresztül lehet hozzájutni. Azt azonban senkinek sem ajánlják, hogy saját maga próbálkozzon ezüstkolloid előállításával, célszerűbb olyan biozöldségekből mixelni a napi italt, amely természetes formában tartalmazza az ezüstkolloidot.


3: arany szintén nem lehet káros a szervezetben, mivel a plasztikai sebészet már hosszú évek óta ültet be aranyhálót a bőr alá, mivel magához vonzza a kollagént, ezáltal feszesíti a bőrt


Ezek viszont tények!

71. Steven
2008. márc. 2. 20:29

Sziasztok!

Én lassan 4 hete szedem az arany-és ezüstkolloidot és éreztem némi változást.

Pl. a kedvem és a közérzetem sokkal jobb lett.

Kicsit mintha könyebben, gyorsabban jegyeztem volna meg a dolgokat.Amik voltak pattanásaim azok el is múltak.

Egyenlőre ennyi tapasztalatom van.

Nem minden nap szedem igazából, néha csak egyet mindegyikből.


Sziasztok!!

70. Pirosalma (válaszként erre: 66. - Hennanett)
2008. febr. 18. 16:25

Szia, Anett!


Ha nem tartalmaz ezüstionokat, akkor nincs biológiai hatás, legalábbis nem az, amire gondolunk.


A hatásért az a felelős, hogy a fémezüst ionok formájában a vízbe oldódik, tehát az ionok okozzák a biológiai hatást.


Tehát mellékhatás ugyanúgy lehet, sajnos.

69. Steven
2008. febr. 18. 16:05
Egy ideig csináltam, de meguntam, valamennyire javult is, nemrég konditerembe kezdtem el járni és már szinte nem is fáj, de aludni sokáig még mindig nem hagy.Van, hogy akármilyen fáradt vagyok kidob az ágyból, de ez ritkán van.köszi a választ:-)
68. 33592d1fba (válaszként erre: 67. - Steven)
2008. febr. 17. 19:50
Szerintem mélyhátizom torna a legjobb nem pedig bevitt szerek.
67. Steven
2008. febr. 17. 19:42

Sziasztok!


Segítséget kérnék!

Az orvosom szerint a gerincemnél lévő izmok gyengék, mert gyorsan nőttem, és most 191 cm vagyok és arra lennék kiváncsi, hogy így 17 évesen, melyiket vegyem meg??


Előre is köszi

2008. jan. 18. 08:55

Egy egészséggel foglalkozó tudományos cikkből származik:


A házilag egyenárammal gyártott ezüstkolloid átlátszó vagy halványsárga színű, és csak jóindulattal nevezhető kolloidnak, mivel 85-90 %-ban pozitív töltésű ezüstionokat tartalmaz, és csak a fennmaradó hányad a fémrészecske.

Jó minőségű, valódi ezüstkolloidot laboratóriumi háttérrel, speciális módszerekkel és nagyfrekvenciás váltóáramú elektromos berendezésekkel lehet előállítani. Az ilyen készítmény színe az ezüstkoncentrációtól függően élénksárga és sötétbarna között változhat, és zömmel 1-10 nanométer (a milliméter milliomod része!) közötti fémes állapotú ezüstrészecskéket tartalmaz, ezüstionokat nem vagy alig. Ez utóbbi készítmény biológiai aktivitása jóval nagyobb, mint a házilag előállított oldatoké, és mivel nem tartalmaz ezüst+ ionokat, nemkívánatos mellékhatásokat sem okoz.


Szerintem minőségi terméket választva, és az előírásokat betartva nem lehet gond (igaz, hogy én csak most kezdem). Ja, és van olyan termék, aminek van engedélyszáma, én a helyetekben csak ilyet vennék!

65. Pirosalma (válaszként erre: 64. - Szofka)
2007. okt. 24. 22:02

Szia!

Antibakteriális, így segíthet.

Az orvosoddal beszélj mindenképp, kérdezd meg, mit gondol róla!

Jobbulást!

64. Szofka (válaszként erre: 62. - Pirosalma)
2007. okt. 24. 19:00
Igen, mar gyogyszert is szedtem ra, ecseteltem is mindenfele teakivonattal meg a grepfutmagkivonatot is probaltam mar, de semmi nem segitett. Ezert is remenykedtem az esust kolloidban, mert mindenki annyira dicseri, es tobb embernek is bevallt koromgomba ellen.
63. Pirosalma (válaszként erre: 57. - D'or)
2007. okt. 24. 16:07

Szia!

A reklámszöveget mindenki ismeri, a hatásmechanizmust annál kevesebben. Milyen érdekes?:-)


Küldjé' má nekünk inkább egy jó kis toxikológiai összefoglalót vagy hatásmechanizmust (mivel a reklámot meg az árakat ismerjük)!

62. Pirosalma (válaszként erre: 58. - Szofka)
2007. okt. 24. 16:05

Szia!

Mivel nem vagyok orvos, nem merek ajánlani semmit. Annyi biztos, hogy ma már vannak korszerű gombaölőszerek.

Bőrgyógyász látott?

61. Pirosalma (válaszként erre: 60. - 120c31c524)
2007. okt. 24. 16:03

Szia!


A nehézfémionok (arany, ezüst, ólom stb.) erősen kötődnek olyan enzimekhez, amik kéntartalmú aminosavat (metionin, cisztein) tartalmaznak, ezzel bénítják őket.

Ez az alapjuk a nehézfémek baktériumölő tulajdonságának (gátolják a baktérium vagy gomba stb. enzimeit).


Ezen kívül elég sok nehézfémsó rosszul oldódik, és kicsapódhat a szervezetben, ami károsíthatja pl. a sejtmembránokat.


Ja, és persze nehezen ürülnek a szervezetből. Egyéb lehetséges hosszú távú következmény pl. zsíros májdegeneráció, gyönyörű szép ezüstös haj és bőr.


Nem alapozok, ez nem vélemény, ezek tények. Nem egy vegyész-biokémikussal konzultáltam erről.


De nem vagyok én elég művelt ahhoz, hogy az összes hatást le tudjam írni nektek.


(Most senki ne jöjjön azzal, hogy az ezüst nem oldódik vízben, mert akkor tökön szúrom magam:-)


Mellesleg az arany enyhébb eset.


Gyereknek adni és ajánlgatni pedig a lehető legokosabb dolog.


Persze el szabad hinni, amit a reklámok írnak.


Komoly mérgezést persze nehéz kiváltani, idő kell hozzá. De azt hiszem, aki ezüstkolloidot fogyaszt, az türelmes lehet, szorgalmasan iszogatja a csodaszert.

60. 120c31c524 (válaszként erre: 50. - Pirosalma)
2007. okt. 23. 17:19

Azért kiváncsi lennék,mire alapozod ezt???

Tényleg kiváncsi lennék rá,miért vagy annyira biztos abban,hogy ezek a szerek ilyen rosszak?

Nem akarok okosabbnak tünni,mindt te.

Csak érdekelne a véleményed,mert énis szedem.

Honnan veszed ezt a sok rosszat róluk,hogy állítod???

2007. okt. 23. 17:12

Sziasztok!


Énis szedem mindjettőt!

Mindegyik nagyon jó!

58. Szofka (válaszként erre: 56. - Pirosalma)
2007. okt. 23. 17:08
Pirosalma! Te koromgomba ellen sem javasolnad az ezustkolloidot? (Ecsetelesre gondolok)
57. d'or (válaszként erre: 51. - Norina2005)
2007. okt. 23. 17:04

szio lehet adni gyerekeknek is ezustkolloidot 1eves kortol ,eros bakteriumolo,immunerosito..st, idoseknek meg jobb az aranykolloid, foelg igy csontritkulasra, csontokra es agymukodesre is+iskolasoknak is vizsgak elott egyetemistaknak.

Vkit erdekel infokat kuldok meg at +arakat is..

56. Pirosalma (válaszként erre: 53. - Max2000)
2007. okt. 21. 19:41

Szia, Max!


Semmi értelme.


A hatás vagy pszichés vagy látszólagos (a nehézfémionok enzimgátlók, így különböző hatások jöhetnek elő, ez lehetett a gyulladásod esetében is).

A többi csak ferdített körítés vagy hazugság. Az ezüst- és aranykolloid (de van már rézkolloid is) "hatásmechanizmus"-át (hogy miként fejti ki elsősorban jótékony a hatását a szervezetben) senki sem ismeri, mivel nincs (csak a már említett dolog, hogy enzimekhez kötődnek, bénítva azokat, ez az oka a nehézfémionok antibakteriális tulajdonságnak is, ebben viszont semmi különös nincs).


Csak idő kérdése, és megmérgezed magad vele (bár az aranykolloiddal nehezebb, és persze drágább is). Tönkremegy pl. a májad vagy a veséd, rákos leszel stb.


De erről nem írnak a reklámok.

A legtöbb ilyen szer forgalmazását a fogyasztó laikusságára alapozzák, valamint arra, hogy otthoni körülmények között gyakorlatilag nem lehet lemérni a szer hatékonyságát (mivel nem lehet kiküszöbölni a kül. tényezőket: placebóhatás elsősorban; a gyógyszereket és egyéb szereket éppen ezért speciális körülmények között tesztelik: több csoport stb.).


A veszélyekre nem ok nélkül hívom föl a figyelmet, ezt mondom itt mindenkinek.


Fontold meg ezt, kérlek!

2007. okt. 21. 15:51
Három napja vettem ezüstkolloidot,mert begyulladt az ínyem.Mára már elmúlt.
2007. okt. 21. 15:50

Az aranykolloidot szedheti-e a 98 éves Nagymamám.

Több, mint egy hónapja hanyattesett , de hál' Istennek nem tört el semmilye, de nagyon fáj a csontja. Tud valaki válaszolni?

2007. okt. 21. 15:37
Tud-e valaki nekem arra válaszolni, hogy a 98 éves nagymamám szedheti-e az aranykolloidot. Már több, mint egy hónapja elesett és megütötte a derekát és hiába ápolom mindennel, kenegetem, fájdalomcsillapítót adok neki de a csontból a fájdalom nem akar elmúlni. Törése nincs, de kórházba nem akar bemnni. Tudom, hogy ebben a korban hosszadalmas a csont gyógyulása.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook