Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ezt hogy oldjam meg? fórum

Ezt hogy oldjam meg? (beszélgetős fórum)


14. Ági05 (válaszként erre: 13. - Kis Cidri)
2011. dec. 12. 16:08

Lehet a fórumindítónál bejön,mert jó ötlet.Nálunk viszont ez is lejátszott kör.Max.500Ft-ig költ a nagyi,annyiból nem veszel normális játékot.

Ha kevés lenne a nyugdíja meg is értené az ember,de amúgy rengeteget költ magára,még dicsekszik is vele.

2011. dec. 12. 14:49

Kérj pénzt, és te vedd meg neki a játékot.

Kicsit nagyobb lesz, akkor már azt is modhatod, hogy ő választotta ki.

12. Ági05
2011. dec. 12. 11:22
Ismerős helyzet.Eltettem a gyerek elől az ilyen játékokat,van,ami a kukában landolt.Sajnos próbáltam elmagyarázni is,hogy ez vagy az miért veszélyes,de az volt a válasz,hogy ő nem lát benne kivetnivalót.Így megköszönöm az ajándékot,aztán elteszem.Ha jön a nagyi,nem teszem ki.Sajnos továbbra sem veszi a lapot :(
2011. dec. 12. 11:01

Szerencsére az én ujjam látta kárát, nem a gyereké! Úgy odacsípte az elefántvonat, hogy vérhólyag van rajta. Éppen a sorját próbáltam leszedni róla.

Valahogy az ember reménykedik abban, hogy értelmes módon is meg lehet ezt beszélni.

Ez az elővesz-elpakol azért nem jó, mert akkor csak gyűlni fog a kacat.

Mintha a szemetet a szőnyeg alá söpörjük.

Most még elkobozható, de mi lesz később, mikor már emlékszik a dolgokra, amiket kapott?

10. Miramira77 (válaszként erre: 7. - Urbanszkyviki)
2011. dec. 12. 10:56

Ettől tartok én is.

Sikerült is összeveszni vele, mert felhúzta és elengedte a csilingelős kacsát (olyan a hangja mint a régi ébresztőóráknak) A kislányom pedig sikítva szaladt előle, elesett és sírni kezdett. Felvettem, oda akarta adni neki, erre majdnem a kezemből is kiugrott.

De én vagyok a "hülye", dehogy fél a gyxerek, hiszen nyam-nyam fogócskázáskor is sikít...

2011. dec. 12. 10:55

Vegyél fejlesztő játékokat, hadd lássa a nagymama, h. miről beszélsz, a gagyi meg mivel hamar tönkremegy, mehet a kukába, ez jó hivatkozási alap. Sajnos, eltört, ezért ki kellett dobni, de ez a játék, ez bírja a strapát és még fejleszti is a gyereket!

Azokat, ami sok kicsi apró részből áll, még ne add oda. Majd ha nagyobb lesz, és már nem veszi a szájába, akkor lesz mivel az udvaron játszani, széttörni.

Unokahúgom kedvenc játéka az etetőszékből ledobálni a játékokat. Ilyenkor mindig a gagyit adjuk, legalább fogy:)).

8. 04fcdde522 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 12. 10:55

Felnőtt létére csak ért a szóból!

Ha ez így elmondod neki is,hogy mennyi baj van a játékokból,nem hogy öröm,akkor csak felfogja!

2011. dec. 12. 10:46

Csak egy kis gondolat: ha folyton előveszitek a nem megfelelő játékokat, amikor jön látogatni, sosem fogjátok leállítani...:(

Inkább tartsd magad a minőséghez és reménykedjünk, hátha egyszer megjön az esze.. :S Nekünk is így volt régebben (most már 7 éves lesz a lány, de van megint aprónép. :)), és megértették idővel.

2011. dec. 12. 10:45
néha sajnos nem megy sértődés nélkül az ilyesmi. meg kell neki mutatni, elmondani határozottan, hogy vacak a minősége és veszélyes a gyerekre nézve. ha megsértődik az ő baja, bár tudom hogy ez a kapcsolatot is mérgezi. ebből nem lehet jól kijönni sehogy :(
5. egyszembors (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 12. 10:45

Teljesen igazad van, a kislányod biztonsága fontosabb, mint a nagyi lelkibékéje.

Nincs más hátra, beszélni kell a nagyival. Praktikusan az beszéljen vele, akinek az anyukája.

El kell magyarázni, hogy ami gyenge műanyag, vagy kisdarabos játék, az veszélyes a kisgyereknek, mert félrenyelheti. Ha ezt nem képes felfogni, nos, akkor nincs mit tenni, a szekrény mélyére kell süllyeszteni a gagyi cuccokat, és hallagtni a sértődött megjegyzéseket.

Tudom, hogy nem könnyű, az ember sok mindent eltűr a családi békéért, de a lányod sokkal fontosabb.

2011. dec. 12. 10:44
Ha tudod, hogy mikor jön az a nagymama, akkor olyankor vegyél olyan játékokat, amiket ő adott és tedd előre. Utána meg tedd el. Nem érdemes megpróbálnod elmagyarázni, hogy az nem jó a gyereknek, amit hoz, mert csak sértődés, akár örök sértődés lesz belőle. Nálunk a keresztszülőkkel történt hasonló eset és öri-hari lett belőle.
3. 116212323c (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. dec. 12. 10:41

teljesen egyetértek! pláne hogy veszélyesek is!

addig hagyd a gyereknél amíg a mamaika látja aztán pakold el, és amikor jön tedd szem elé, vagy mert azért elég brutál tanács, én a helyedbe megmondanám a frankót!!!!

2011. dec. 12. 10:40
Az "egyik" nagymama az édesanyád, vagy az anyósod, esetleg a Te egyik nagymamád?
2011. dec. 12. 10:37

Az egyik nagymama meg van róla győződve, hogy nincs elég játéka a 15 hónapos lányomnak, ezért folyton gagyi játékokat goz:

Csilingelő felhúzós kacsa és elefántvonat, fröccsöntött műanyagból, tiszta sorjás, a matricákat leeszi róla a gyerek, szétnyílik, és becsípi az ujját, törik, éles hangú, fél tőle.

Fürdőkádba való halak, amik beleférnek a szájába, nem folyik ki belőlük a víz és "megbüdösödnek".

Gagyibarbi, úgy imádkoztam ki a szájából a leharapott kezét, a haját eszi, elkoboztam.

Kérdezi, mi legyen a karácsonyi ajándék. Javasoltam a puha könyvet, a formabedobót, a pakolós poharat, de nem, az nem jó.

Nem lehet megmagyarázni neki, de megsértődik, ha meglátja milyen állapotban vannak a játékok, vagy ha nincsenek elöl.

De szerintem inkább minőség, mint mennyiség.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook