Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ezoterikus szempontból mik a fiatal halál okai? fórum

Ezoterikus szempontból mik a fiatal halál okai? (beszélgetős fórum)


19. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 18:52
Idő előtt. Szerintem nincs ilyen. Valószínű, ha spirituálisan nézzük, ő elvégezte a feladatát, amiért leszületett.
2020. dec. 11. 16:05

Szerintem két lehetőség van.


Vagy nincs semmi más világ, nincs odaát, az ezotéria humbug és semminek semmi értelme. Ekkor nincs magyarázat. Pont rosszkor volt rossz időben, mert csak. Ennyi.


Vagy van, és akkor éppen az volt a célja, hogy fiatalon menjen el, akár azért, hogy ő ebből tanuljon valamit, akár azért, hogy a hátramaradottak tanítson.


Én nagyon szeretném hinni az utóbbit, jó lenne, ha lenne tovább és egy más kontextusban értelmet kaphatnának az evilágban értelmetlennek látszó tragédiák. De nem tudom, így van-e.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - _Berry_)
2020. dec. 11. 15:12
Én is így gondolom.
16. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 15:11
A lélek számára nincs jelentősége az időnek, csak nekünk embereknek, így a lélek szempontjából nem biztos, hogy idő előtt történt. A magyarázat pedig általában az, hogy a lélek elvégezte a feladatát, ami lehet, hogy azt jelenti, hogy ő tanult meg valamit, vagy az volt a feladata, hogy ő tanítson meg valamit akár még életében, vagy pont a korai halálával.
2020. dec. 11. 14:24

"...hogy hazamegy jóval idő előtt."


Ki tudja, hogy idő előtt ment-e haza, vagy már eredetileg is azzal a tervvel jött közénk, hogy pont ekkor, és pont olyan módon fog "hazamenni"? Senki sem tudhatja, csak a benne lakozó lélek.

14. syria (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 13:54

Felesleges ezen agyalni; nincs ebben semmi ezotéria, úgy hívják: baleset, ami az esetek döntő hányadában emberi mulasztásból, hibából következik be. Amióta világ a világ, mindig voltak, vannak és lesznek is, akik fájón, méltatlanul, idő előtt mennek el. S hogy miért, mi okból? Nem hiszem, hogy erre van akár ezoterikus, akár racionális válasz.

Volt egy nem igazán népszerű, embertelen igazgatónk. A 25 év körüli fia a feleségével és az alig 1 éves kisfiával a Balatonra indult nyaralni. Az apuka vezetés közben észlelte, hogy inog a tetőcsomagtartóra erősített babakocsi, ezért lehúzódott a leállósávba, hogy kijavítsa a hibát. Nem volt rá ideje, mert amint kiszállt, a mögötte haladó kisteherautó elcsapta. MIÉRT? Osztoztunk az igazgató mérhetetlen gyászában. Ennek kb. 15 éve, s még mindig élénken él bennem a történet...

13. Lávli* (válaszként erre: 12. - Lávli*)
2020. dec. 11. 13:17

Ha meg NEM az életed része ..

Bocsi, így helyes.

12. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 13:16

Ha ismered, érted az ezotériát, akkor nem kell másoktól magyarázatot kérned.

Ha meg az életed része, akkor pláne nem.

A halál mindig ismeretlen, igazságtalan és soha sem jön jókor.

11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 13:10

Hidd el, senki sem kerülhet el.

El kell viselni amit ránk mérnek.

10. birebora (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 13:10
Sajnálom:(
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 8d00a82c06)
2020. dec. 11. 13:09
kár:(
8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 13:08

Sors.

Ez volt megírva.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2020. dec. 11. 13:07

uhhhh. sajnálom. akiről én tudok őt pont oldalról érte el a fa az ő oldalán, a sofőrnek szerintem nem lett nagyobb baja mert már benne sem ült az autóban mikor a videóban mutatták mi történt, alig tudták kiszedni a roncsból meg rángatták 20an a kocsit aztán a végén szétvágták az autót de nem lehetett rajta segiteni


továbbra is érdekelnek amúgy az okok

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 13:03

Ismerek egy hölgyet. Anyós ülésről kirepült mikor fának hajtottak.

20 éve van otthon az idős édesanyjának éber kómában.

2020. dec. 11. 13:00
saját kocsijával azt még kihagytam:)
2020. dec. 11. 12:58
fának mennek egy kocsival amit nem ő vezet a sofőr túléli ő meghal
3. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 12:56
Mi az a "rohadt ironikus mód"?
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 12:53

Ki tudja??

Gyerekek miért születnek betegen?

Miért hal meg sok kisgyerek?

Erre szerintem nincs válasz.

2020. dec. 11. 11:39

Érdekel minden olyan ok, ezotériában jártas személyektől ami miatt a lélek úgy dönthet hogy hazamegy jóval idő előtt. Például adott egy ember és a huszas évei közepén teljes hirtelenséggel, közvetlen pár hónappal esküvő után elég megrázó és rohadt ironikus módon meghal annak mik lehetnek a "magasabb" okai?


Vagy eleve az ilyesmi dolgoknak mi szokott lenni a fentebbi oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook