Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezektől lehetnek pánikrohamjaim? Vagy? fórum

Ezektől lehetnek pánikrohamjaim? Vagy? (beszélgetős fórum)


2020. jan. 6. 13:37

A pánikroham jellemzően akkor jelentkezik amikor valami lelket nyomasztó dologból kikerülsz. A szervezeted így dolgozza fel. Amikor éppen benne vagy egy nehéz élethelyzetben, NEM akkor szokott előjönni.

Amondó vagyok, hogy inkább keress a közelmúltból egy dolgot ami borzasztóan megviselt, nyomasztott, de már tettél egy lépést afelé, hogy feldolgozd. (Nem gondolsz már annyit rá, elengedted, nem érdekel többé a téma)

Lehet ez egy előző munkahely, egy elveszített szerelem.

Tavalyelőtt októberben jelentkezett nálam az első pánikroham.

Decemberben tudtam, hogy egy nagy életváltozás következik, gondoltam az lehet a kiváltó ok.

Természetesen elmentem klinikai szakpszichológushoz, aki elmondta, hogy a múltban keressek egy olyan dolgot ami nyomasztott, megviselt de mostanra már elindultam a feldolgozás útján. Miután megtaláltam az okot, sikerült legyőznöm ezt a borzasztó betegséget.

Egy tanács: Ne nyúlj semmiféle receptre kapható nyugtatóhoz ameddig még nem keseríti meg annyira az életed, hogy kórházba kelljen járkálnod egy-egy roham közben/után. Hamar függőséget tudnak okozni és egy idő után bizonyítottan immunis lesz rá a szervezeted és nyugtató mellett is újra eljönnek a pánikrohamok.

Én a Valeriana Relaxot (természetes összetevőjű idegrendszer nyugtató) szedtem minden lefekvés előtt. Naponta egy 1 tasak Magnosolvot is ittam. (A stressztől kiürül a szervezetedből a magnézium, a pánikrohamtól pedig stresszes vagy, sűrűsodnek a rohamok a magnézium hiánya miatt.) Mikor már hónapok óta nem volt rohamom, akkor csökkentettem (2 naponta esténként, 3 naponta esténként stb.) és mostanra már teljesen abbahagytam. Most ha egy kicsit is érzem, hogy kerülget egy roham, akkor elmagyarázom magamnak: Ezt csak az agyam csinálja, nem hagyom, hogy eluralkodjon rajtam. Ha idáig nem jött elő, már miért jönne most? - és ilyenkor mindig abbamarad.

Az is fontos, hogy nagyon hamar rászoksz arra, hogy magadnak okozod a pánikrohamokat. Megijedsz, ha kicsit érzed, hogy jobban ver a szíved stb. és ettől jön rád a pánikroham mert tudod, hogy pánikrohamod lesz hamarosan. Tanulj meg uralkodni a gondolataidon.

Az is nehéz, hogy ha volt valahol egy pánikrohamod, vagy volt olyan dolog amiről tudod, hogy egyszer már kiváltotta nálad, akkor hajlamos leszel abban a helyzetben újra pánikot előidézni saját magadnak mert tudod, itt már volt benne részed. Pl. nálam a városban mielőtt behajtottam a körforgóba egyszercsak a semmiből előjött egy roham, ott az autóban. Szörnyű volt. Mindig, miután arra mentem mindig rohamom lett, mert tudtam: itt már volt rohamom.

Hiába nincs már rohamom, a mai napig gyomoridegem van mikor behajtok a körforgóba. Ez csupán a saját elméd és gondolataid játéka.

Én sokáig tömegiszonyos voltam. A sok ember, a sok zaj, a lökdösődés. Mindig mikor már megnyugodtam, vége lett a stresszhelyzetnek akkor jött elő a pánikroham. A szervezeted így dolgozza fel az előzőekben téged ért stresszt.

Sok-sok kitartást kívánok, és a legfontosabb: a pánikroham az agyad és az elméd szüleménye, védekezése a téged ért stressz miatt. Ezt csak Te tudod legyőzni a gondolataiddal, önuralommal. Keress kapaszkodót, tereld el a figyelmed, keresd meg azt ami képes lenyugtatni mikor rohamod van.

Jobbulást kívánok!

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 30. 22:26

Igen, elvezethetnek ezek a pánikhoz, mikor egyre inkább nem akarsz majd bemenni dolgozni. Keresed majd a lehetőséget, hogy hogyan is maradhatnál otthon.

Egyelőre az emésztésedre van hatással.

Szervezetté kell tenned az életed és azokat a felelősségeket ami nem szorosan tartozik a munkakörödhöz nem bevállalni.

Meg kell tanulnod, ha kilépsz a munkahely ajtaján letenni a munkát.

Az energiavámpírokat (kolléganő, barátnő) építsd le.

Kapcsold ki néha a telefont és menj el sétálni!

És figyelj oda az étkezésedre!

2019. dec. 30. 20:58
(Pszichológus esetleg?)
2019. dec. 30. 20:53
Lehetnek, persze. A kolléganődet állítsd le, otthon ne zavarjon. A barátnőd is vegyen vissza. A szüleiddel mi a gond? A szerelmi bánatodon csak az idő segít, majd túlleszel rajta.
2019. dec. 30. 20:43
Fél éve dolgozok egy cégnél, ahol hatalmas felelősségem van, mivel hatalmas összegek és értékek fordulnak meg a kezemben. Az utóbbi pár hónapban nagyon sokszor vannak emésztési panaszaim, gyomrom fáj, epém fáj, hányingerem van, néha hányok is. Nap mint nap rengeteg ember is megfordul nálunk, ami szintén stresszes, minden nap napi 8 órás stressznek vagyok kitéve, sokszor hazamegyek s nem tudok nyugodtan lenni, mert a kolleganőm telefonál, hogy az meg az mi, miközben elmondtam már neki, vagy az egyik barátnőm problémázik mindenen s minden hülyeséget irogat nekem. Azonkívül kölcsön kellett kérjek a szüleimtől pénzt, mert muszáj volt autót vegyek, hogy legyen mivel dolgozni járjak, a férfi akit azt hittem, hogy már nem szeretek más nőt vesz feleségül s ez a lelkem mélyén mind gyötör.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook